Jump to content

Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες


Fetzisjr
 Κοινοποίηση

Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση  

574 members have voted

  1. 1. Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση

    • 3 μήνες - 6 μήνες
      156
    • 1 - 3 χρόνια
      183
    • 4 + χρόνια
      165
    • Είμαι κατά των μακροχρόνιων σχέσεων
      70


Recommended Posts

χμ...να σου απαντησω σαν κοπελα λιγα χρονια μεγαλυτερη σου??

εγω καθε φορα που καποιος μου λεει "παμε για καφε" δεν σκεφτομαι "ααα αυτος με γουσταρει και θα μου την πεσει",διοτι πολυ απλα τοτε θα ειμουνα ψωναρα.το ενδεχομενο να βγαινει μαζι σου γιατι γουσταρει την παρεα σου και τιποτα παραπανω γιατι το αποκλειεις δηλαδη...:O

 

εξαρταται κ απο την περισταση ομως..αν καποιος που δεν εχει αλλο λογο να σου ζητησει να βγειτε κ δεν ειναι φιλος σου πει να βγειτε οι 2 σας σιγουρα το "ερωτικο" θα ειναι ενα πολυ πιθανο ενδεχομενο.

τωρα η σιγουρια που ειπες "ααα αυτος με γουσταρει και θα μου την πεσει",ειναι οντως υπερβολη! :lol:

αλλα δε νομιζω οτι κατω απο τετοιες περιπτωσεις υπαρχει κοπελα που δεν θα σκεφτοταν κατευθειαν αυτο το ενδεχομενο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

nai k malista de nomizo pos uparxei kopela pou den tha skeftotan auto akrivos..ektos vevaia an sunevaine kati allo!

mh sou po oti merikes kopeles sigoureuontai oti tis goustarei kapoios me polu pio ashmanta peristatika! :p

omos poia tha ithele na vgei me kapoion,pou ksekathara thn goustarei eno ekeinh oxi,mono k mono gia na tou riksei xilopita?? :blink:

 

πολλες

 

εμ πες ετσι και αρχισα να σκεφτομαι πως 5-6 ατομα απο το μαιφοουν με γουσταρουν :):D

 

χμ..τοτε ή γουσταρει και αυτη και κανει την δυσκολη ή ειναι στουρνος και δεν τα πιανει με την μια ή πολυ απλα δεν εχει κατι καλυτερο να κανει,θελει να βγει αλλα εισαι η μονη της επιλογη..φυσικα παιζει να τα εχει καταλαβει ολα σωστα αλλα να θελει να ριξει μια χυλοπιτα για να ανεβει η αυτοπεποιθηση της...

 

Αυτο ηθελα να ακουσω και αυτο νομιζω πως ισχυει τις περισσοτερες φορες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το 99,9 % των αντρών που λέμε σε κοπέλα "πάμε για καφέ?" .... εννοούμε "πάμε για καφέ?"!!!
Link to comment
Share on other sites

 

 

Αυτο ηθελα να ακουσω και αυτο νομιζω πως ισχυει τις περισσοτερες φορες.

δεν χρειαζεται να πω κατι αλλο ε?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται να πω κατι αλλο ε?

 

Οχι νταξει με καλυψες πληρως απλα ηθελα να το ακουσω απο κοπελα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ, απλά αυτό που θεωρώ ως μεγάλο δείγμα ανωριμότητας στα κορίτσια είναι τη μια να στη πέφτουν κ μετά από λίγο να σου λένε άλλα...

 

Δεν ειναι δειγμα ανωριμοτητας απο τις κοπελες,απλα ετσι ειναι αυτες..τη μια ζεστη τη μια κρυο, σαν να εχουν ενα ''κουμπι'' και να επιλεγουν αυτες ποτε να αγαπανε η οχι..εν αντιθεση με τους αντρες που οταν αγαπανε μια κοπελα την αγαπανε για παντα τελος.. τωρα αυτο που κανουν οι κοπελες δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι αγαπη, ας απαντησει καποια γυναικα του φορουμ:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι δειγμα ανωριμοτητας απο τις κοπελες,απλα ετσι ειναι αυτες..τη μια ζεστη τη μια κρυο, σαν να εχουν ενα ''κουμπι'' και να επιλεγουν αυτες ποτε να αγαπανε η οχι..εν αντιθεση με τους αντρες που οταν αγαπανε μια κοπελα την αγαπανε για παντα τελος.. τωρα αυτο που κανουν οι κοπελες δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι αγαπη, ας απαντησει καποια γυναικα του φορουμ:confused:

 

πράγματι το έχω ζήσει πολύ ειδικά από ένα κορίτσι αυτό....μεγάλο κάψημο της είχα δίξει ότι μου άρεσε είχαμε βγει 3-4 φορές μόνοι καμοιά 20 φορες με παρέα και ενώ έδειχνε με υπονοούμενα και διάφορα μνμτα ότι ήθελε και εκείνη ξαφνικά μαχαίρι...τελικά μετά από 2 μήνες έμαθα ότι τα έφτιαξε με άλλον:mad:

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Και μετα εμας λεν ανωριμους και οτι οριμαζουμε πολυυυυυυυυυ αργοτερα απ οτι αυτες.Στην πραξη ομως καταλαβαινω το αντιθετο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και μετα εμας λεν ανωριμους και οτι οριμαζουμε πολυυυυυυυυυ αργοτερα απ οτι αυτες.Στην πραξη ομως καταλαβαινω το αντιθετο.

 

Λίγες είναι αυτές που ξέρουν πραγματικα τι θέλουν!!!:rolleyes::X:ninja::shifty::worry:

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Το 99,9 % των αντρών που λέμε σε κοπέλα "πάμε για καφέ?" .... εννοούμε "πάμε για καφέ?"!!!

:lol:ε μα εισαι απαιχτος μιλαμε τωρα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Και μετα εμας λεν ανωριμους και οτι οριμαζουμε πολυυυυυυυυυ αργοτερα απ οτι αυτες.Στην πραξη ομως καταλαβαινω το αντιθετο.

 

συγγνωμη αλλα εχουμε απολυτο δικιο! :D:p

Link to comment
Share on other sites

Και μετα εμας λεν ανωριμους και οτι οριμαζουμε πολυυυυυυυυυ αργοτερα απ οτι αυτες.Στην πραξη ομως καταλαβαινω το αντιθετο.

 

Βασικα αυτο πιστευω οτι ειναι ενας μυθος..απλα τα 2 φυλα ειναι διαφορετικα..πιστευω οτι επειδη οι γυναικες εχουν και την αισθηση της μητερας οτι ειναι ποιο λογικες με την εννοια οτι κοιτουν το συμφερον τους..δεν ειναι ριψοκυνδινες οπως ενας αντρας...αλλα σε διαφορες αποφασεις κοινες και για τους 2 δεν ειναι περισσοτερο ωριμες οι γυναικες..(θα ελεγα το αντιθετο αλλα δεν ειμαι τοσο σιγουρος)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη αλλα εχουμε απολυτο δικιο! :D:p

 

Θα συμφωνήσω,μέχρι 3η λυκείου,1ο έτος η διαφορά είναι φανερή,μέχρι τότε είμαστε πολύ πιο ανώριμοι από τις γυναίκες,αργότερα όμως όταν πείζει το μυαλό και ο άντρας αρχίζει να λειτουργεί περισσότερο με το δικό του τρόπο σκέψης και όχι με της παρέας και χρησιμοποιεί σχεδόν πάντα την λογική τότε η διαφορά γίνεται φανερή υπέρ των αντρών.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το 99,9 % των αντρών που λέμε σε κοπέλα "πάμε για καφέ?" .... εννοούμε "πάμε για καφέ?"!!!

:lol: και να συμπληρωσω πως το υπολοιπο 0,1% εννοει παμε για καφε?:X:shifty:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει όμως το ρίσκο, πιστεύω....... ;););););););)

 

Δεν θα το εκανα αν δεν αξιζε το ρισκο.

Ειναι κατι που με γεμιζει.

Ο κινδυνος με εξιταρει.

Το πρσγμσ πσντως προχωραει,ελπιζω απλα να μην βρεθω σε πιο επικινδυνη θεση απ'οτι ειμαι.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε τώρα αν σε εξιτάρει ο κίνδυνος μπορείς να κάνεις άλλα πράγματα εκτός της μοιχείας,π.χ μπάνιο στην παραλία της Θεσσαλονίκης,αυτό είναι επικίνδυνο όσο δεν πάει,το δικό σου δεν είναι ρίσκο αλλά απερισκεψία της στιγμής,γκομενιλίκια για άλλες καταστάσεις,*αύλες που περνάν μετά από λίγους μήνες.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε τώρα αν σε εξιτάρει ο κίνδυνος μπορείς να κάνεις άλλα πράγματα εκτός της μοιχείας,π.χ μπάνιο στην παραλία της Θεσσαλονίκης,αυτό είναι επικίνδυνο όσο δεν πάει,το δικό σου δεν είναι ρίσκο αλλά απερισκεψία της στιγμής,γκομενιλίκια για άλλες καταστάσεις,*αύλες που περνάν μετά από λίγους μήνες.

 

Μπα,δεν θα παρω.Γκομενιλικια ειναι αλλη φαση.Οχι αυτη η φαση τωρα.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

εεε, και επισης, συνηθως με μαθηματικη ακριβεια αυτα τα πραγματα στο τελος θα βγουν εις βαρος σου :)

αλλα αν δεν τα παθεις πως θα μαθεις θα μου πεις..ε , παθε τα :p

Link to comment
Share on other sites

εεε, και επισης, συνηθως με μαθηματικη ακριβεια αυτα τα πραγματα στο τελος θα βγουν εις βαρος σου :)

αλλα αν δεν τα παθεις πως θα μαθεις θα μου πεις..ε , παθε τα :p

Άλλη χάρη έχουν όλα αυτά στην θεωρία κι ΑΛΛΗ στην πράξη.... ;);) :D:D :lol::lol::lol:

...ευτυχής κάτοχος Μ600i...:)

 

Κλείσε μέσα στην ψυχή σου την Ελλάδα και θα δεις να λαχταρεί κάθε είδους μεγαλείο...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εγώ θέλω μία συμβουλή. Να πως έχουν τα πράγματα:

 

είμαι γύρο στα 15 και ήξερα μία κοπέλα που την θεώρησα σαν (φίλη) αρχικά. Όταν με πρωτοείδε μου έκανε κοπλιμέντο για την ενδυμασία μου και τίποτα άλλο. Απο τότε και μετα και για περίπου 2 εβδομάδες ανταλάσαμε ένα γειά. Όσπου κάποια μέρα συναντιθήκαμε έξω απο το σχολείο τυχάια και ανταλάξαμε 2-3 κουβεντούλες και (κοπλιμέντα απο τη μεριά της) παραπάνω. την επόμενη μέρα στο σχολείο και μιλήσαμε για γενικά πράγματα και στο τέλος με δικιά της πρόθεση ανταλάξαμε ένα φιλί στο μάγουλο.

τότε άρχισα να καταλαβένω ότι κάτι συμβάινει και ανταλάξαμε κάποια sms (εγώ της λέω ότι μου έλειψε και της πρωτίνω cafe και η απάντηση που πέρνω είναι ότι επειδή τώρα έχει πέσει εξεταστική περίοδο να βγούμε μετά τις εξετάσεις) και όλα αυτά χωρίς κάποιο ενδιαφέρον που να κάνει φανερό.

 

Μπορεί να φτενε και οι γονεις τις επειδή δεν την αφίνουν να βγεί τώρα

 

Δεν ξέρω τι να πώ. Και δεν ξέρω τι να υποθέσω και ουτε κάν πως με βλέπει

 

Επειδή δεν έχω πολυασχοληθεί με κορίτσια και είμε λίγο ντροπαλός. Θα ήθελα να μου δώσετε μία συμβουλή και να μου πείτε τη γνώμη σας.

 

THANX

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω μία συμβουλή. Να πως έχουν τα πράγματα:

 

είμαι γύρο στα 15 και ήξερα μία κοπέλα που την θεώρησα σαν (φίλη) αρχικά. Όταν με πρωτοείδε μου έκανε κοπλιμέντο για την ενδυμασία μου και τίποτα άλλο. Απο τότε και μετα και για περίπου 2 εβδομάδες ανταλάσαμε ένα γειά. Όσπου κάποια μέρα συναντιθήκαμε έξω απο το σχολείο τυχάια και ανταλάξαμε 2-3 κουβεντούλες και (κοπλιμέντα απο τη μεριά της) παραπάνω. την επόμενη μέρα στο σχολείο και μιλήσαμε για γενικά πράγματα και στο τέλος με δικιά της πρόθεση ανταλάξαμε ένα φιλί στο μάγουλο.

τότε άρχισα να καταλαβένω ότι κάτι συμβάινει και ανταλάξαμε κάποια sms (εγώ της λέω ότι μου έλειψε και της πρωτίνω cafe και η απάντηση που πέρνω είναι ότι επειδή τώρα έχει πέσει εξεταστική περίοδο να βγούμε μετά τις εξετάσεις) και όλα αυτά χωρίς κάποιο ενδιαφέρον που να κάνει φανερό.

 

Μπορεί να φτενε και οι γονεις τις επειδή δεν την αφίνουν να βγεί τώρα

 

Δεν ξέρω τι να πώ. Και δεν ξέρω τι να υποθέσω και ουτε κάν πως με βλέπει

 

Επειδή δεν έχω πολυασχοληθεί με κορίτσια και είμε λίγο ντροπαλός. Θα ήθελα να μου δώσετε μία συμβουλή και να μου πείτε τη γνώμη σας.

 

THANX

Σου λεει την αληθεια για τις εξετασεις:) εχει αγχος περισσοτερο απο σενα, και γενικοτερα τα κοριτσια σε συγκριση με τα αγορια.

 

ΠΡΟΒΛΕΨΗ:μετα τις εξετασεις θα τα φτιαξεται:D

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

που δυστυχώς τελειώνουν τις 13 Ιουνίου.

 

ΔΕΣ το και σαν δοκιμασια:p

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...