Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ο αισθητηρας φωτος ενεργοποιειται/απενεργοποιειται απο καπου,γιατι αν βαλω το δαχτυλο μπροστα και τον σκεπασω δεν βλεπω καποια αλλαγη στην φωτεινοτητα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια ξερετε κανα call recorder που να δουλευει σωστα στο se arc;

 

Για εφαρμογές συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294249

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , έχω τρελλό θέμα με το κινητάκι στο scrolling, σέρνεται κυριολεκτικά. Στην αρχή νόμιζα πως ήταν θέμα του Μάρκετ , αλλά τώρα τελευταία παρατήρησα πως το κάνει γενικώς. Ανοίγω π.χ. τις ρυθμίσεις και κολλάει, δεν ανταποκρίνεται ομαλά στις εντολές μου. Μην φανταστείτε τίποτα τρελλά, χαλαρά το πάω προς τα κάτω και αυτό κολλάει αρκετά. Πρέπει να σκοτώσω μερικές εφαρμογές , τύπου χάρτες και λοιπές αηδίες, για να πάρει λίγο τα πάνω , αλλά σε λίγο και ξανά προς την δόξα τραβά. Εν τω μεταξύ τσέκαρα και το Neo V που πήρα στην γυναίκα μου κι εκείνο πάει σφαίρα, έτσι μου ρχεται να της το πάρω μιλάμε. :p

Έχει κανείς κανά παρόμοιο θέμα ή εγώ είμαι ο τυχερός και είναι προβληματική η συσκευή? :vava:

Έχω δοκιμάσει όλους τους πιθανούς launchers και πάλι τα ίδια, δεν αλλάζει κάτι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , έχω τρελλό θέμα με το κινητάκι στο scrolling, σέρνεται κυριολεκτικά. Στην αρχή νόμιζα πως ήταν θέμα του Μάρκετ , αλλά τώρα τελευταία παρατήρησα πως το κάνει γενικώς. Ανοίγω π.χ. τις ρυθμίσεις και κολλάει, δεν ανταποκρίνεται ομαλά στις εντολές μου. Μην φανταστείτε τίποτα τρελλά, χαλαρά το πάω προς τα κάτω και αυτό κολλάει αρκετά. Πρέπει να σκοτώσω μερικές εφαρμογές , τύπου χάρτες και λοιπές αηδίες, για να πάρει λίγο τα πάνω , αλλά σε λίγο και ξανά προς την δόξα τραβά. Εν τω μεταξύ τσέκαρα και το Neo V που πήρα στην γυναίκα μου κι εκείνο πάει σφαίρα, έτσι μου ρχεται να της το πάρω μιλάμε. :p

Έχει κανείς κανά παρόμοιο θέμα ή εγώ είμαι ο τυχερός και είναι προβληματική η συσκευή? :vava:

Έχω δοκιμάσει όλους τους πιθανούς launchers και πάλι τα ίδια, δεν αλλάζει κάτι.

''Τράβα'' του μια αναβάθμιση με SEUS. Θα στρώσει λογικά...

Link to comment
Share on other sites

ο αισθητηρας φωτος ενεργοποιειται/απενεργοποιειται απο καπου,γιατι αν βαλω το δαχτυλο μπροστα και τον σκεπασω δεν βλεπω καποια αλλαγη στην φωτεινοτητα

 

Disable auto brightness απο το μαρκετ, αλλα χρειαζεσαι root. Εγω αυτο εκανα με το xperia neo v μου και εχω μια διαφορετικη οθονη απο τοτε που απενεργοποιησα τον αισθητητα

 

Sent from my Xperia Neo V

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , έχω τρελλό θέμα με το κινητάκι στο scrolling, σέρνεται κυριολεκτικά.

Κάνε ένα restart

Εν τω μεταξύ τσέκαρα και το Neo V που πήρα στην γυναίκα μου κι εκείνο πάει σφαίρα, έτσι μου ρχεται να της το πάρω μιλάμε. :p

 

Να της το πάρεις! :p:p

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα restart

 

 

Να της το πάρεις! :p:p

 

Κάπως καλύτερα είναι με την επανεκκίνηση , αλλά...

Άσε που χρειάστηκε ν' αφαιρέσω την μπαταρία για να ξαναξεκινήσει γιατί δεν άκουγε το τηλεφωνάκι το power και τα είδα όλα...σκέφτηκα πως το brickara πάλι , αλλά ευτυχώς μόλις ξανάβαλα την μπαταρία εκκίνησε κανονικά. Φαντάσματα :cold:

 

Λογικα ειναι θεμα μνημης.εχεις πολλες εφαρμος/widgets?

 

Ναι έχω η αλήθεια είναι καμπόσες. Τι να κάνω, ν' αρχίσω να σβήνω δηλαδή?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω η αλήθεια είναι καμπόσες. Τι να κάνω, ν' αρχίσω να σβήνω δηλαδή?

 

Eχεις μεταφερει καμία εφαρμογή στην κάρτα μνήμης?δοκίμασε να βγάλεις κανα widget από την αρχική οθονη

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , καμιά καλή πρόταση για custom rom υπάρχει δοκιμασμένη? Και άν ναι , για πείτε 1-2 πραγματάκια, δηλ. εντυπώσεις , μπαταρία, απόκριση τηλεφώνου και πιθανά μειονεκτήματα.

Είμαι σε φάση να το ξαναρουτάρω και να δοκιμάσω να περάσω καμία , αλλά διατηρώ τις επιφυλάξεις μου , μιας και κάπου διάβασα πως είχανε θέματα με την κάμερα και το βίντεο και κάτι τέτοια διάφορα. Γι΄ αυτό ρωτάω εδώ , να μου πει κάποιος με σιγουριά που το έχει κάνει ο ίδιος.

Ευχαριστώ σας... :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά.

 

Μετά από 1 σχεδόν εβδομάδα με την μπαταρία 1.930mAh που αγόρασα από το ebay (1930 λέει η μπαταρία πάνω ... γιατί αν μπω από το Service menu του κινητού μου την δείχνει 1500 ... :mad: :blink: ) έχω φτάσει στα εξής συμπεράσματα :

 

1) Έχει αυξηθεί ο χρόνος αναμονής του κινητού κατά 25% περίπου ...

2) Πλέον με συνέχεια ανοιχτό το Wi-fi μου βγάζει 20-26 ώρες έναντι 16-18 ώρες της μαμίσιας μπαταρίας

3) Με συνέχεια ανοιχτά τα δεδομένα μου βγάζει άνετα 30 ώρες έναντι 18-20 ώρες της μαμίσιας μπαταρίας ...

4) Ο χρόνος ομιλίας έχει μειωθεί αισθητά ... κάθε λεπτό ομιλίας μου τρώει 1% μπαταρία ίσως και 2% ...

5) Χτες μου έκανε κάτι κουλό ... είχα 30% μπαταρία και μίλησα για 6-7 λεπτά στο τηλέφωνο και πήγε κατευθείαν 1% και μετά από 10 λεπτά έκλεισε εντελώς.

 

Θα πειραματιστώ άλλη μια εβδομάδα και θα σας πω αν αξίζει ή όχι - Η μπαταρία αγοράστηκε έναντι 7 λιρών

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , καμιά καλή πρόταση για custom rom υπάρχει δοκιμασμένη? Και άν ναι , για πείτε 1-2 πραγματάκια, δηλ. εντυπώσεις , μπαταρία, απόκριση τηλεφώνου και πιθανά μειονεκτήματα.

Είμαι σε φάση να το ξαναρουτάρω και να δοκιμάσω να περάσω καμία , αλλά διατηρώ τις επιφυλάξεις μου , μιας και κάπου διάβασα πως είχανε θέματα με την κάμερα και το βίντεο και κάτι τέτοια διάφορα. Γι΄ αυτό ρωτάω εδώ , να μου πει κάποιος με σιγουριά που το έχει κάνει ο ίδιος.

Ευχαριστώ σας... :)

 

Κανείς δεν έχει δηλαδή Arc customαρισμένο ρε παιδιά? :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ακούστε τι μου συμβαίνει από προχθές:

Ενώ στο μενού των ήχων έχω ενεργοποιημένες όλες τις επιλογές για άγγιγμα οθόνης, ηχητική επιλογή, κλείδωμα και απτικά σχόλια, ξαφνικά δεν κάνει κανένα ήχο. Την ημέρα που το παρατήρησα έφαγε την πρώτη του τούμπα (από την τσέπη μου, μου έπεσε μέσα στη θήκη του) και του εγκατέστησα και απεγκατέστησα πάρα πολλές εφαρμογές από το market. Αν του κάνω επανεκίννηση δεν δορθώνει το πρόβλημα. Του έκανα μια επαναφορά ρυθμίσεων και έστρωσε αλλά σήμερα πάλι τα ίδια. Από το πρωί που το άνοιξα το μόνο που ουσιαστικά δούλεψα και πάει το μυαλό μου οτι μπορεί να φταίει είναι το track id.

Καμμιά ιδέα κανείς?

:vava::vava::vava::vava::vava::vava::vava:

Link to comment
Share on other sites

Ακούστε τι μου συμβαίνει από προχθές:

Ενώ στο μενού των ήχων έχω ενεργοποιημένες όλες τις επιλογές για άγγιγμα οθόνης, ηχητική επιλογή, κλείδωμα και απτικά σχόλια, ξαφνικά δεν κάνει κανένα ήχο. Την ημέρα που το παρατήρησα έφαγε την πρώτη του τούμπα (από την τσέπη μου, μου έπεσε μέσα στη θήκη του) και του εγκατέστησα και απεγκατέστησα πάρα πολλές εφαρμογές από το market. Αν του κάνω επανεκίννηση δεν δορθώνει το πρόβλημα. Του έκανα μια επαναφορά ρυθμίσεων και έστρωσε αλλά σήμερα πάλι τα ίδια. Από το πρωί που το άνοιξα το μόνο που ουσιαστικά δούλεψα και πάει το μυαλό μου οτι μπορεί να φταίει είναι το track id.

Καμμιά ιδέα κανείς?

:vava::vava::vava::vava::vava::vava::vava:

εγω θα σου ελεγα να κανεις ενα backup και μετα μια αναβαθμηση. πιστευω θα στρωσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω θα σου ελεγα να κανεις ενα backup και μετα μια αναβαθμηση. πιστευω θα στρωσει.

 

Έλεγα να το αποφύγω αλλά δεν βλέπω να το γλυτώνω................!

 

Έλεγα να το αποφύγω αλλά δεν βλέπω να το γλυτώνω................!

 

Τελικά ήταν ρύθμιση από μια εφαρμογή που κατέβασα και πείραζε τον ήχο γενικά όταν ανεβοκατεβαζα τον ήχο. Το περίεργο ειναι ότι η ρύθμιση αυτή δεν υπάρχει στις επιλογές του τηλεφώνου.

Τέλος πάντων το έδωσα.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Μύνημα γραμμένο σε greeklish.

 

Η καρτα ειναι απο το τηλεφωνο ή την εχεις αγορασει? Αν ειναι το 2 μπορει να εχει προβλημα, την δοκιμασες σε αλλον τηλεφωνο? παντως σε καθε περιπτωση κανε ενα format στη καρτα.

Οσο αναφορα το update, να το κανεις...σαφως και εχει διαφορες, ασχετα αν τις βλεπεις ή οχι.

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη χρονια σε ολους!

 

δε ξερω πως πατε με τα κινητα σας αλλα εγω τον τελευταιο καιρο μετανιωνω για την επιλογη μου. Απο τοτε που το φουλαρα σε εφαρμογες το κινητο δεν ηταν το ιδιο γρηγορο. Οταν δε κατεβασα και του βαλα το widget locker για lock sreen ε εκει σερνοταν. αναγκαστηκα αν και πληρωσα την εφαρμογη, επρεπε να την κανω disable.

 

μαλλον επρεπε να χα παρει τοτε το galaxys2 , με βλεπω πανω στον χρονο ν αλλαζω συσκευη. Βγαζει τελειεες φωτο, μ αρεσει σχεδιαστικα αλλα τα κολληματα του μ αναβουν τα λαμπακια.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά help!!! είχα αρκετό καιρό να συνδέσω το κινητό στο pc, κ σήμερα που το έβαλα το pc companion δεν μου τ αναγνωρίζει, πάω στον τρόπο σύνδεσης επιλέγω πάλι usb και μ λέει ότι δεν μπορεί να συνδεθεί!!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη χρονια σε ολους!

 

δε ξερω πως πατε με τα κινητα σας αλλα εγω τον τελευταιο καιρο μετανιωνω για την επιλογη μου. Απο τοτε που το φουλαρα σε εφαρμογες το κινητο δεν ηταν το ιδιο γρηγορο. Οταν δε κατεβασα και του βαλα το widget locker για lock sreen ε εκει σερνοταν. αναγκαστηκα αν και πληρωσα την εφαρμογη, επρεπε να την κανω disable.

 

μαλλον επρεπε να χα παρει τοτε το galaxys2 , με βλεπω πανω στον χρονο ν αλλαζω συσκευη. Βγαζει τελειεες φωτο, μ αρεσει σχεδιαστικα αλλα τα κολληματα του μ αναβουν τα λαμπακια.

οταν λες οτι το φουλαρες για ποσο αριθμο μιλαμε?περιπου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Restart και τα δυο μηχανάκια! (υπολογιστή και κινητό)

 

ακόμα τίποτα, ενώ στο κινητό βγάζει το εικονίδιο usb και το android του εντοπισμού σφαλμάτων....τι να κάνω άλλο????

 

EDIT:

ok!!!! έγινε!!!! thnx :)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Με την μπαταρία πως τα πάτε ρε παιδιά ? Εγώ όταν δεν έχω ανοιχτά το data είμαι μια χαρά (48+ ώρες)... με τα Data ανοιχτά δεν μου βγάζει ούτε 20

 

Μεγάλη απογοήτευση. Η μπαταρία 1930 mah Που πήρα από το ebay αποδείχτηκε μέγιστη μούφα ... αν δεν φτιάξει με το IC 4 η μπαταρία με βλέπω να αλλάζω κινητό. Κρίμα γιατί με έχει βολέψει σε όλα

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Με την μπαταρία πως τα πάτε ρε παιδιά ? Εγώ όταν δεν έχω ανοιχτά το data είμαι μια χαρά (48+ ώρες)... με τα Data ανοιχτά δεν μου βγάζει ούτε 20

 

Μεγάλη απογοήτευση. Η μπαταρία 1930 mah Που πήρα από το ebay αποδείχτηκε μέγιστη μούφα ... αν δεν φτιάξει με το IC 4 η μπαταρία με βλέπω να αλλάζω κινητό. Κρίμα γιατί με έχει βολέψει σε όλα

 

με νορμαλ χρηση (ομιλια, σμς), σχετικα χαμηλο φωτισμο οθονης, ανοιγμα data & wifi μονο οταν τα χρειαζομαι και λειτουργια πτησης τη νυχτα εβγαλε λιγο πανω απο 2,5 μερες με τη μαμα μπαταρια! not bad! :)

Link to comment
Share on other sites

με νορμαλ χρηση (ομιλια, σμς), σχετικα χαμηλο φωτισμο οθονης, ανοιγμα data & wifi μονο οταν τα χρειαζομαι και λειτουργια πτησης τη νυχτα εβγαλε λιγο πανω απο 2,5 μερες με τη μαμα μπαταρια! not bad! :)

 

Ναι οκ με τέτοια χρήση κι εμένα το ίδιο βγάζει πάνω κάτω ... το πρόβλημά μου είναι πως όταν έχω ανοιχτά data ή wifi άσχετα αν χρησιμοποιώ το κινητό ... ακόμα και stand by να είναι η μπαταρία πέφτει σαν τρελή ... Επίσης το ίδιο συμβαίνει όποτε παίζω παιχνίδια (όταν δηλαδή είναι η οθόνη σε λειτουργία) ... δεν μπορώ να καταλάβω αν φταίει η 2.3.4 , αν φταίει η μπαταρία ή αν έχει κάποιο πρόβλγμα το κινητό ρε γμτ.

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...