Jump to content

[Συζήτηση] Nokia Ν8 (Γενικός Σχολιασμός)


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

downgrade δεν γινεται οτι και να κανεις... πιο πιθανο να το μπρικαρεις ! μην το προσπαθεις καν ! το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να περιμενεις την επισημη αννα τον αυγουστο...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

downgrade δεν γινεται οτι και να κανεις... πιο πιθανο να το μπρικαρεις ! μην το προσπαθεις καν ! το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να περιμενεις την επισημη αννα τον αυγουστο...

 

το προσπαθησα ποσεσ φορεσ τι με reset sw, τι με refurbish με κατεβασμενα 2,5 gb. τπτ το κινητο εγινε τρεισ φορεσ dead και το επανεφερα αλλεσ τρεισ,,, δεν ξερω γιατι δεν το κανει αραγε????:(

Link to comment
Share on other sites

το προσπαθησα ποσεσ φορεσ τι με reset sw, τι με refurbish με κατεβασμενα 2,5 gb. τπτ το κινητο εγινε τρεισ φορεσ dead και το επανεφερα αλλεσ τρεισ,,, δεν ξερω γιατι δεν το κανει αραγε????:(

 

δεν γινεται... και μην το ξαναδοκιμασεις ειναι πιθανο να στο νεκρωσει εντελως (τουλαχιστον σε καποια μπλογκς διαβασα μεχρι και για αντικατασταση συσκευης γιατι δεν ηταν δυνατο να ξαναπερασουν το λογισμικο)

 

απλα περιμενε την επισημη εκδοση

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι το symbian 3^,διστυχως δεν το επιτρεπει,το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι αυτο που ειπε ο φιλος παραπανω, οταν γινει διαθεσιμη η επισιμη αννα να την φλασαρεις

υπομονη

Link to comment
Share on other sites

δεν γινεται... και μην το ξαναδοκιμασεις ειναι πιθανο να στο νεκρωσει εντελως (τουλαχιστον σε καποια μπλογκς διαβασα μεχρι και για αντικατασταση συσκευης γιατι δεν ηταν δυνατο να ξαναπερασουν το λογισμικο)

 

απλα περιμενε την επισημη εκδοση

 

ετσι ειναι το symbian 3^,διστυχως δεν το επιτρεπει,το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι αυτο που ειπε ο φιλος παραπανω, οταν γινει διαθεσιμη η επισιμη αννα να την φλασαρεις

υπομονη

 

παιδια το θεμα ειναι , ομωσ θα μπορω να περασω οταν βγει το αννα?? η παλι θα παραμεινει σε αυτη???:( και ακουσα και το αννα θα βγει τελοσ αυγουστου, ποιοσ περιμενει μεχρι τοτε????:(:(

Link to comment
Share on other sites

με το φοινικα θα μπορεσεις να την περασεις απο πανω,δεν θα εχεις προβλημα

και γω ηθελα να περασω αυτη την πρωιμη εκδοση αλλα διαβαζοντας σε φορουμ για διαφορα προβληματα ειπα να περιμενω μεχρι να βγει η επισημη.....

Link to comment
Share on other sites

εμενα που ειναι το ελληνικο πως θα την περασω οταν βγει η κανονική?θα κανω απλα ενημέρωση λογισμικού θα την βρει θα την κατεβάσει κ θα την εγκαταστήσει μονο του?
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που βάλατε την leaked anna μπορείτε να δείτε το πόσο σας κρατά η μπαταρία πλέον; Την έχω βάλει κι εγώ και μου δίνει την εντύπωση πως έχει ένα battery drain σε σχέση με πριν…! Πάντως η ταχύτητα όντως αυξήθηκε αισθητά και δίνει ευχάριστη αίσθηση το responsiveness των homescreens. To qwerty πληκτρολόγιο απογοήτευση…:(:mad:

Η μπαταρία κρατάει το ίδιο με πριν , είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος! Και σε σχέση με το Ν900 που είχα η μπαταρία του είναι εξαιρετική! Το πληκτρολόγιο είναι καλυτερο κατά την άποψή μου από το PR1.2 καθώς σε οριζόντια διάταξη αφήνει μεγαλύτερο περιθώριο ανάμεσα στα πλήκτρα και έτσι γράφεις με λιγότερα λάθη, και στο κάθετο έχει επιλόγή για qwerty και για alphanumeric! Διαλέγεις και παίρνεις! ;-)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι έχετε δοκιμάσει την Anna, υπάρχει προεγκατεστημένο το swype; Αν ναι, είναι η τελευταία έκδοση και υπάρχει κανονικά το ελληνικό λεξικό; Δουλεύει καλά σε portrait;

Επίσης, εκτός από portrait qwerty, υπάρχει ακόμα το T9; Έχουμε mini qwerty όπως στα 5th edition;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

το προσπαθησα ποσεσ φορεσ τι με reset sw, τι με refurbish με κατεβασμενα 2,5 gb. τπτ το κινητο εγινε τρεισ φορεσ dead και το επανεφερα αλλεσ τρεισ,,, δεν ξερω γιατι δεν το κανει αραγε????:(

 

Το έχουμε ξανα-αναφέρει και παλαιότερα. Για να κάνεις downgrade χρειάζεσαι ειδικό hardware το οποίο μάλλον έχουν τα nokia care.

Γιαυτό και δεν το βάζω πάνω.

Άσε που βαριέμαι να ξαναπερνώ όλες τις εφαρμογές που έχω μέσα.

 

Παιδιά, όσοι έχετε δοκιμάσει την Anna, υπάρχει προεγκατεστημένο το swype; Αν ναι, είναι η τελευταία έκδοση και υπάρχει κανονικά το ελληνικό λεξικό; Δουλεύει καλά σε portrait;

Επίσης, εκτός από portrait qwerty, υπάρχει ακόμα το T9; Έχουμε mini qwerty όπως στα 5th edition;

 

Είναι μια κινέζικη προ έκδοση του anna για ένα n7 (κινέζικη παραλλαγή του n8) οπότε μην περιμένεις τέτοια.

Edited by mpapad
Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε ξανα-αναφέρει και παλαιότερα. Για να κάνεις downgrade χρειάζεσαι ειδικό hardware το οποίο μάλλον έχουν τα nokia care.

Γιαυτό και δεν το βάζω πάνω.

Άσε που βαριέμαι να ξαναπερνώ όλες τις εφαρμογές που έχω μέσα.

 

 

 

Είναι μια κινέζικη προ έκδοση του anna για ένα n7 (κινέζικη παραλλαγή του n8) οπότε μην περιμένεις τέτοια.

Μπορείς να κάνεις downgrade και στο σπίτι σου. Απλά πρώτα περνάμε το scandinavian firmware 011.005 και μετά κάνουμε update σε όποια έκδοση θέλουμε. Το έκανα στο Ν8 μου και δούλεψε κανονικά. Το prerelease Symbian Anna που κυκλοφορεί δουλεύει κανονικά με όλα τα προγράμματα και τις ρυθμίσεις απλά έχει μόνο την αγγλική και την κινέζικη γλώσσα διαθέσιμες. Αναφέρομαι στην έκδοση firmware Symbian Anna 022.014 για Νοκια Ν8.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις downgrade και στο σπίτι σου. Απλά πρώτα περνάμε το scandinavian firmware 011.005 και μετά κάνουμε update σε όποια έκδοση θέλουμε. Το έκανα στο Ν8 μου και δούλεψε κανονικά. Το prerelease Symbian Anna που κυκλοφορεί δουλεύει κανονικά με όλα τα προγράμματα και τις ρυθμίσεις απλά έχει μόνο την αγγλική και την κινέζικη γλώσσα διαθέσιμες. Αναφέρομαι στην έκδοση firmware Symbian Anna 022.014 για Νοκια Ν8.

 

καλημερα. δηλαδη εγω που εχω βαλει την ΑΝΝΑ μπορω να κανω downgrade με τον φοινικα ? αν ναι με ποιο scandinavian firmware ? ποιο product code ?

edit... μολις ειδα πως στο navifirm δεν εμφανιζετε firmware 011.005 :(

Edited by nektaria
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. δηλαδη εγω που εχω βαλει την ΑΝΝΑ μπορω να κανω downgrade με τον φοινικα ? αν ναι με ποιο scandinavian firmware ? ποιο product code ?

edit... μολις ειδα πως στο navifirm δεν εμφανιζετε firmware 011.005 :(

Nektaria για να μη σε πάρω στο λαιμό μου εγώ αυτό που έκανα και δούλεψε ήταν να κάνω downgrade από την νεότερη επίσημη έκδοση 014.002 που είχε αρχικά στην έκδοση scandinavian 11.005. Και στη συνέχεια update σε 11.012. Το έκανα όλο αυτό επειδή μου έκανε συνεχώς επανεκκινήσεις και ήθελα να δοκιμάσω άλλο firmware.

Από έκδοση Anna 022.014 που είμαι τώρα δεν προσπάθησα να κάνω downgrade, και δεν ξέρω αν υπάρχει δυσκολία στο να κατέβουμε από Symbian Anna σε Symbian 3. Την έκδοση scandinavia 11.005 την κατέβασα μέσω navifirm. Απλά άλλαξε στο target την επιλογή σε Quality Assurance και θα την δεις την 11.5 αλλά σε συμβουλεύω να περιμένεις την επίσημη έκδοση Symbian Anna!

Link to comment
Share on other sites

Nektaria για να μη σε πάρω στο λαιμό μου εγώ αυτό που έκανα και δούλεψε ήταν να κάνω downgrade από την νεότερη επίσημη έκδοση 014.002 που είχε αρχικά στην έκδοση scandinavian 11.005. Και στη συνέχεια update σε 11.012. Το έκανα όλο αυτό επειδή μου έκανε συνεχώς επανεκκινήσεις και ήθελα να δοκιμάσω άλλο firmware.

Από έκδοση Anna 022.014 που είμαι τώρα δεν προσπάθησα να κάνω downgrade, και δεν ξέρω αν υπάρχει δυσκολία στο να κατέβουμε από Symbian Anna σε Symbian 3. Την έκδοση scandinavia 11.005 την κατέβασα μέσω navifirm. Απλά άλλαξε στο target την επιλογή σε Quality Assurance και θα την δεις την 11.5 αλλά σε συμβουλεύω να περιμένεις την επίσημη έκδοση Symbian Anna!

 

και γω αυτο επαθα και απο την 22 δεν μπορω να παω στην 14,, το εκανα ποσεσ φορεσ και το κινητο μπλοκαρε και το ξαναεπανεφερα παλι στην 22, τωρα θα δοκιμασω με την 11.05 να δω...b744pilot

εισαι αρχηγοσ το εκανα και δουλεψε....:-))))))))))))))))))))))))))))

Edited by nikosvis
Link to comment
Share on other sites

1.1 ή 1.2 εχετε στα Ν8 σας?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Video Stunning Early Morning Finnish Lakes with N8 (and Ants part 2)

http://mynokiablog.com/2011/07/19/video-stunning-early-morning-finnish-lakes-with-n8-and-ants-part-

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=fldu8Q8YgN8&feature]Nokia N8 - Early morning rowing at a Finnish lake[/ame]

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Nektaria για να μη σε πάρω στο λαιμό μου εγώ αυτό που έκανα και δούλεψε ήταν να κάνω downgrade από την νεότερη επίσημη έκδοση 014.002 που είχε αρχικά στην έκδοση scandinavian 11.005. Και στη συνέχεια update σε 11.012. Το έκανα όλο αυτό επειδή μου έκανε συνεχώς επανεκκινήσεις και ήθελα να δοκιμάσω άλλο firmware.

Από έκδοση Anna 022.014 που είμαι τώρα δεν προσπάθησα να κάνω downgrade, και δεν ξέρω αν υπάρχει δυσκολία στο να κατέβουμε από Symbian Anna σε Symbian 3. Την έκδοση scandinavia 11.005 την κατέβασα μέσω navifirm. Απλά άλλαξε στο target την επιλογή σε Quality Assurance και θα την δεις την 11.5 αλλά σε συμβουλεύω να περιμένεις την επίσημη έκδοση Symbian Anna!

 

καλημερα. τελικα με το scandinavia 11.005 μπορεις να κανεις downgrade και απο anna :) το δοκιμασα και τωρα ειμαι πισω στην 14 :) ευχαριστω πολυ b744pilot :)

Link to comment
Share on other sites

Είναι ιδέα μου η ζορίζετε η Αννούλα λίγο? παρατηρήστε κολάι σε προγράμματα.

-ακόμη δεν είναι λίγο κακόγουστο. άραγε μπορείς να το γυρίσεις στο παλιό στιλ ενώ έχεις Άννα?

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=bI55dMAV9XE

keep flying
Link to comment
Share on other sites

Είναι ιδέα μου η ζορίζετε η Αννούλα λίγο? παρατηρήστε κολάι σε προγράμματα.

-ακόμη δεν είναι λίγο κακόγουστο. άραγε μπορείς να το γυρίσεις στο παλιό στιλ ενώ έχεις Άννα?

 

http://www.youtube.com/watch?v=bI55dMAV9XE

 

καλησπερα. στο βιντεο εγω βλεπω πως η ΑΝΝΑ (nokia x7) ειναι σε ολα γρηγοροτερη :) στο ακριβως παραπανω ποστ λεω πως γυρισα απο ANNA σε 14 :) τωρα για το κακογουστο που λες, βαζεις οποιο θεμα σου αρεσει και τελος .

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. στο βιντεο εγω βλεπω πως η ΑΝΝΑ (nokia x7) ειναι σε ολα γρηγοροτερη :) στο ακριβως παραπανω ποστ λεω πως γυρισα απο ANNA σε 14 :) τωρα για το κακογουστο που λες, βαζεις οποιο θεμα σου αρεσει και τελος .

 

 

 

Ωραία δηλαδή αν κατάλαβα καλά μπορείς να χεις το παλιά εικονίδια και ας έχεις Άννα.:cool:

-όχι τίποτα γιατί είναι και πιο σοβαρά τα παλιά .

keep flying
Link to comment
Share on other sites

και γω αυτο επαθα και απο την 22 δεν μπορω να παω στην 14,, το εκανα ποσεσ φορεσ και το κινητο μπλοκαρε και το ξαναεπανεφερα παλι στην 22, τωρα θα δοκιμασω με την 11.05 να δω...b744pilot

εισαι αρχηγοσ το εκανα και δουλεψε....:-))))))))))))))))))))))))))))

 

καλημερα. τελικα με το scandinavia 11.005 μπορεις να κανεις downgrade και απο anna :) το δοκιμασα και τωρα ειμαι πισω στην 14 :) ευχαριστω πολυ b744pilot :)

 

Χαίρομαι παιδιά που το καταφέρατε! :)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. τελικα με το scandinavia 11.005 μπορεις να κανεις downgrade και απο anna :) το δοκιμασα και τωρα ειμαι πισω στην 14 :) ευχαριστω πολυ b744pilot :)

ενα οδηγο μπορεις να δωσεις? και στην 1η σελιδα

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ενα οδηγο μπορεις να δωσεις? και στην 1η σελιδα

 

καλημερα. θα κατεβασεις με το navifirm το scandinavian firmware 011.005 και μετα θα φλασαρεις συμφωνα με αυτον τον οδηγο (δεν ειναι δικος μου, απο το daily mobile τον πηρα). αφου περασεις το scandinavian μετα απο πανω μπορεις να βαλεις οποιο θελεις :)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. θα κατεβασεις με το navifirm το scandinavian firmware 011.005 και μετα θα φλασαρεις συμφωνα με αυτον τον οδηγο (δεν ειναι δικος μου, απο το daily mobile τον πηρα). αφου περασεις το scandinavian μετα απο πανω μπορεις να βαλεις οποιο θελεις :)

ωραια , παντα αμεση και εξυπηρετικη ...θα δοκιμασω , βρισκω μονο 11.012 μπορεις να δωσεις ποια ακριβως εκδοση ειναι?

 

δηλαδη μπορω να βαλω 1.1 , 1.2 , Αnna κλπ..σωστα?

λινκ για 1.2 υπαρχει?

Edited by gesamfunai

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ωραια , παντα αμεση και εξυπηρετικη ...θα δοκιμασω , βρισκω μονο 11.012 μπορεις να δωσεις ποια ακριβως εκδοση ειναι?

 

δηλαδη μπορω να βαλω 1.1 , 1.2 , Αnna κλπ..σωστα?

λινκ για 1.2 υπαρχει?

 

καλημερα. στο NaviFirm επανω αριστερα θα επιλεξεις quality assurance. στην στηλη releases θα δεις 11.5. στο variants θα δεις μονο ενα scandinavia firmware. κατεβαζεις ολα τα αρχεια του (εγω ετσι εκανα) και φλασαρεις με αυτα συμφωνα με τον παραπανω οδηγο :)

μετα μπορεις να βαλεις οτι θελεις. εγω απο anna "κατεβηκα" σε 1.2. για να εχεις 1.2 με ελληνικα θα φλασαρεις με balkans firmware. για το product code που θα χρησιμοποιησεις δες εδω ποστ 2448 :)

Edited by nektaria
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...