Jump to content

[Συζήτηση] Nokia Ν8 (Γενικός Σχολιασμός)


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι παίδες, σχετικά με την φωτογραφική του Ν8. Σε λειτουργία λήψης μικρότερης ανάλυσης έχει πάλι ζουμ ως 2χ ή επιτρέπεται και μεγαλύτερο;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παίδες, καλησπέρα! Μπορω να φορτώσω την αννουλα μέσω mac book; εγκαθίσταται το phoenix στα mac ; πρεπει να γινει μέσω phoenix ή υπάρχει κι άλλος τρόπος;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες δε κρατηθηκα αλλο και μιας και το κινητο σερνοταν και ειχα και διαφορα προβληματα με τα widgets , browser ,ovistore και bla bla bla απο το να το φλασαρω στην τελευται pr1.2 ,ειπα να βαλω την αννουλα. (Εβαλα τη δευτερη hacked εκδοση που περιλαμβανει και το split screen αγγλικα και οχι κινεζικα, λειτουργια υποτιλων,κτλ) Απλα τελειο. Παει πετωντας δε κολλαει καθολου σε σχεση με την προηγουμενη εκδοση , ομορφο και πολυ πιο λειτουργικο και ολα τα ενοχλητικα buggia που υπηρχαν ευτυχως εξαφανιστηκαν.Το new browser δεν εχει καμμια σχεση με τη βλακεια που ειχαμε,βολιδα παει και ειναι αρκετα ευχρηστο. Εχει αρκετα apps προεγκατεστημενα στυλ shazam,f-secure,quickoffice κτλ. Ειμαι too happy και ειπα να το μοιραστω με την κοινοτητα. Αντε και σενα μηνα θαχουμε την official εκδοση! Power διαθεση τωρα ^_^ Και το Belle να μη βγει εγω ειμαι απολυτα ικανοποιημενος ... μονο το flash 10.1 να μας εβαζαν σε κανα update και εγω στο halloween ντυνομαι Ellop!
I'll attract the enemy with my human call.... I'm so wasted, I'm so wasted!
Link to comment
Share on other sites

Εχουν βγει αρκετες διαφορετικες εκδοσεις της Αννας. Υπαρχει καμμια διαφορα σε ολες αυτες; Εμεις ποια απ'ολες θα εχουμε;
Link to comment
Share on other sites

μονο το flash 10.1 να μας εβαζαν σε κανα update και εγω στο halloween ντυνομαι Ellop!

Για flash 10.1 μην περιμενεις. Μακαρι τουλαχιστον να βγαλουν κανενα update για το flash lite γιατι κανενα βιντεο δεν μου ανοιγει πλεον στα streaming.:mad:

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

το μονο κακο μαγκεσ ειναι πωσ οταν σασ στελνει καποιοσ μηνυμα δεν λεει το ονομα ενω υπαρχουν οι επαφεσ.. αλλα δειχνει αριθμουσ μονο, ασ το παρατηρησετε,,

 

Αυτο στην δεύτερη έκδοση του firmware δεν φτιάχτηκε?

Link to comment
Share on other sites

Ανοιξα νέο θρεντ για την Επίσημη Ελληνική Anna εκτός Γενικού Σχολιασμού & Προβλημάτων/Ερωτήσεων . Πιστεύω θα μας χρειαστεί.

 

!!! Εχω βάλει και φωτος!!!!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=311989

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Για flash 10.1 μην περιμενεις. Μακαρι τουλαχιστον να βγαλουν κανενα update για το flash lite γιατι κανενα βιντεο δεν μου ανοιγει πλεον στα streaming.:mad:

μα κάτι δεν είχανε πει τα ζώα ότι θα το κυκλοφορούσαν και για nokia συσκευές?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δε κρατηθηκα αλλο και μιας και το κινητο σερνοταν και ειχα και διαφορα προβληματα με τα widgets , browser ,ovistore και bla bla bla απο το να το φλασαρω στην τελευται pr1.2 ,ειπα να βαλω την αννουλα. (Εβαλα τη δευτερη hacked εκδοση που περιλαμβανει και το split screen αγγλικα και οχι κινεζικα, λειτουργια υποτιλων,κτλ) Απλα τελειο. Παει πετωντας δε κολλαει καθολου σε σχεση με την προηγουμενη εκδοση , ομορφο και πολυ πιο λειτουργικο και ολα τα ενοχλητικα buggia που υπηρχαν ευτυχως εξαφανιστηκαν.Το new browser δεν εχει καμμια σχεση με τη βλακεια που ειχαμε,βολιδα παει και ειναι αρκετα ευχρηστο. Εχει αρκετα apps προεγκατεστημενα στυλ shazam,f-secure,quickoffice κτλ. Ειμαι too happy και ειπα να το μοιραστω με την κοινοτητα. Αντε και σενα μηνα θαχουμε την official εκδοση! Power διαθεση τωρα ^_^ Και το Belle να μη βγει εγω ειμαι απολυτα ικανοποιημενος ... μονο το flash 10.1 να μας εβαζαν σε κανα update και εγω στο halloween ντυνομαι Ellop!

 

μα κάτι δεν είχανε πει τα ζώα ότι θα το κυκλοφορούσαν και για nokia συσκευές?

 

Παιδιά το Ν8 παρόλο που έχει adobe flash lite 4 ανοίγει περιεχόμενα flash που το Ν900 με adobe flash 9.4 δεν μπορεί να τα ανοίξει. Όπως τα video on demand του ΑΝΤ1 ή το zoo.gr και άλλα και μάλιστα αυτά που ανοίγει τα παίζει πολύ smooth!

Έιναι βασισμένος στον adobe flash 10.1, αν μπείτε από τον browser του Ν8 στη σελίδα http://kb2.adobe.com/cps/155/tn_15507.html θα το δείτε και μόνοι σας! ;-))

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Ν8 παρόλο που έχει adobe flash lite 4 ανοίγει περιεχόμενα flash που το Ν900 με adobe flash 9.4 δεν μπορεί να τα ανοίξει. Όπως τα video on demand του ΑΝΤ1 ή το zoo.gr και άλλα-))

 

Μια χαρα παιζει το Ν900 αυτα που αναφερεις.;)

 

και αλλα τοσα

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα παιζει το Ν900 αυτα που αναφερεις.;)

 

και αλλα τοσα

Όσο το είχα εγώ, συγκεκριμένα μέχρι και τον Ιούνιο, τα παραπάνω δεν έπαιζαν σε μένα, ούτε με το flash tweak plugin.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Ν8 παρόλο που έχει adobe flash lite 4 ανοίγει περιεχόμενα flash που το Ν900 με adobe flash 9.4 δεν μπορεί να τα ανοίξει. Όπως τα video on demand του ΑΝΤ1 ή το zoo.gr και άλλα και μάλιστα αυτά που ανοίγει τα παίζει πολύ smooth!

Τον αντ1(πανω απο 2μηνο) και γενικα τα βιντεο για streaming εμενα δεν μου τα παιζει πλεον.

αν μπείτε από τον browser του Ν8 στη σελίδα http://kb2.adobe.com/cps/155/tn_15507.html θα το δείτε και μόνοι σας! ;-))

Δεν την ανοιγει αυτη την σελιδα.

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

@Teo010

Στα video on demand αναφέρομαι! :-)

Στη σελίδα που έδωσα μη παραλείψεις και το .html στο τέλος, είναι βασικό! Ή απλά γράψε στο google από το Ν8 "Find Flash Player version", το πρώτο αποτέλεσμα είναι!

Link to comment
Share on other sites

Την σελιδα μου την ανοιξε τελικα ( ισως να ειχα κανει μαμακια στο .html). Στο αντ1 προσπαθουσε να ανοιξει τα video on demand αλλα δεν καταφερε κανενα. Παλια λειτουργουσε και το live tv και ανοιγαν αμεσως τα video on demand. Σιγουρα θελει αναβαθμιση το flash lite, ελπιζω να την κανει η νοκια.
Link to comment
Share on other sites

Τότε κάτι παράξενο συμβαίνει. Σε μένα ανοίγει κανονικά τα video on demand του ANT1, το τέσταρα σε πολλές εκπομπές, ράδιο αρβύλα, πλάκα κάνεις, με αγάπη, και παίζει τέλεια! Το live tv όμως δεν παίζει ούτε σε μένα. Του έχω περάσει βέβαια το σπασμένο Symbian Anna, μήπως στο symbian Anna διορθώνεται το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

μήπως στο symbian Anna διορθώνεται το πρόβλημα;

Δεν ξερω τι ακριβως θα γινει με την symbian anna αλλα σε κατι φωτο που ειδα η εκδοση flash παραμενει η 4.0 που εχουμε και τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι ακριβως θα γινει με την symbian anna αλλα σε κατι φωτο που ειδα η εκδοση flash παραμενει η 4.0 που εχουμε και τωρα.

Πράγματι η έκδοση flash παραμένει στην 4. Αυτό που αλλάζει είναι ο web browser, αναβαθμίζεται στον 7.3 και ίσως αυτό να είναι το κλειδί στα βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Έχει τσεκάρει κανένας πώς τα πάει ο browser της Anna με περιεχόμενο HTML5;
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι η έκδοση flash παραμένει στην 4. Αυτό που αλλάζει είναι ο web browser, αναβαθμίζεται στον 7.3 και ίσως αυτό να είναι το κλειδί στα βίντεο.

κάποιος που έχει account στο teamviewer να δοκιμάσει αν μπορεί να δουλέψει μεσω web login!!

https://login.teamviewer.com

Link to comment
Share on other sites

Έχει τσεκάρει κανένας πώς τα πάει ο browser της Anna με περιεχόμενο HTML5;

Μπήκα στη σελίδα html5test.com από το Ν8 και τέσταρα τον ενσωματωμένο web browser και τον opera mobile 11. Ο web browser του Ν8 σκόραρε 130 βαθμούς από τους 450 χωρίς bonus points. Αντίθετα ο opera mobile 11 σκόραρε 269 από τους 450 και με 7 bonus points! Πιο συγκεκριμένα ο opera μπορεί να παίξει κανονικά και html5 videos και πολλές άλλες λειτουργίες του html5 ενώ ο ενσωματωμένος έχει πολύ περιορισμένες δυνατότητες html5. Στη σελίδα αυτή σου λέει αναλυτικά τα αποτελέσματα!

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στη σελίδα html5test.com από το Ν8 και τέσταρα τον ενσωματωμένο web browser και τον opera mobile 11. Ο web browser του Ν8 σκόραρε 130 βαθμούς από τους 450 χωρίς bonus points. Αντίθετα ο opera mobile 11 σκόραρε 269 από τους 450 και με 7 bonus points! Πιο συγκεκριμένα ο opera μπορεί να παίξει κανονικά και html5 videos και πολλές άλλες λειτουργίες του html5 ενώ ο ενσωματωμένος έχει πολύ περιορισμένες δυνατότητες html5. Στη σελίδα αυτή σου λέει αναλυτικά τα αποτελέσματα!

 

Πολυ καλο αποτελεσμα και εγω πλεον μονο opera δουλευω!!Αν εχεις και τον mini browser που ειναι και αυτος καλος

μετρισε τον να μας πεις!!!Αν το n8 καταφερει στο ιντερνετ να παιζει και σαιτ με βιντεο οπως το αντ1 web tv θα ειναι κορυφη!!!;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο αποτελεσμα και εγω πλεον μονο opera δουλευω!!Αν εχεις και τον mini browser που ειναι και αυτος καλος

μετρισε τον να μας πεις!!!Αν το n8 καταφερει στο ιντερνετ να παιζει και σαιτ με βιντεο οπως το αντ1 web tv θα ειναι κορυφη!!!;)

Ο Opera Mini 6.1 δεν τα πήγε και τόσο καλά σε αυτό το τεστ καθώς μετά βίας συγκέντρωσε μόλις 35 βαθμούς και χωρίς bonus points. Ο Opera Mobile 11 είναι με διαφορά ο καλύτερος!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα παρατήρησα ότι η cosmote και Vodafon έχουν βγάλει το ν8 από τον κατάλογο τι έγινε το καταργήσανε; και έχουν το χ7 519 το ν8 πέρσι το είχαν τόσο και είχε επιπλέον 16 gb μνήμη ενσωματωμένη, hdmi ,carl zeiss 12κάρα με φλας ξένου σε αντίθεση με 4άρα οθόνη με την ίδια ανάλυση.. Κάτι δεν κολλάει ή μου φαίνεται;
Symbian dead and i like it!!!
Link to comment
Share on other sites

Ο Opera Mini 6.1 δεν τα πήγε και τόσο καλά σε αυτό το τεστ καθώς μετά βίας συγκέντρωσε μόλις 35 βαθμούς και χωρίς bonus points. Ο Opera Mobile 11 είναι με διαφορά ο καλύτερος!

 

Οι διαφορά είναι στο engine του κάθε browser. Αλλά μην ξεχνάς ότι ο μίνι είναι λιγότερο απαιτητικός και καταναλώνει λιγότερη μνήμη. Αν πχ δεν έχεις και τόση ελεύθερη ram τότε δε μπορείς να βάλεις τον mobile.

 

Ο mobile εχει παρόμοια engine με τον πλήρη opera εξου και το score που πιάνει στο html 5 test.

Να είχε και υποστήριξη flash (έστω και το lite) και θα ήταν τέλειος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...