Jump to content

[Συζήτηση] Nokia Ν8 (Γενικός Σχολιασμός)


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

οντως αλλα έιναι εντυπωσιακο:p

 

εχω βαλει το απλο λογο μπαταριας αλλα μαλλον δεν κανει διαφορα απο το να βαλω το αλλο με το δασος...

 

ειδικα τα μηνυματα/αναπαντητες μαρεσουν πολυ :D

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

και εμένα μου άρεσε σαν εφαρμογή αλλά έτρωγε πολύ μπαταρία ρε παιδιά. την έβγαλα το προηγούμενο μήνα και η μπαταρία μου κρατάει μισή μέρα παραπάνω τώρα.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Nokia N8 Gorilla Glass, Camera Lens and Aluminum Casing Review After 8 Months

http://symbianworld.org/9270-nokia-n8-gorilla-glass-camera-lens-and-aluminum-casing-review-after-8-months/

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Nokia N8 Gorilla Glass, Camera Lens and Aluminum Casing Review After 8 Months

http://symbianworld.org/9270-nokia-n8-gorilla-glass-camera-lens-and-aluminum-casing-review-after-8-months/

 

 

 

συμφωνώ οτι το gorilla glass είναι πολύ ανθεκτικό αλλα εκει στο 3:07 μπορει κ να το αλλαζει το κινητο...

Link to comment
Share on other sites

Απόλυτα αληθές αυτό το άρθρο. Παροιμιώδης ποιότητα κατασκευής το Ν8. Δεν το περίμενα, λόγω κακής εμπειρίας στο συγκεκριμένο θέμα με προηγούμενα πλαστικά κινητά της, γι' αυτό και νιώθω δικαιωμένος με την επιλογή μου. Στα υπόλοιπα (κυρίως όσον αφορά την απόφασή της να εγκαταλείψει την πλατφόρμα) μας τα έχει κάνει ελαφρώς μούσκεμα η Nokia... ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το Nokia N8, η Νέα Υόρκη, το Λονδίνο και μία… ιστορία αγάπης

http://www.digitallife.gr/nokia-n8-new-york-london-and-a-love-story/

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το Nokia N8, η Νέα Υόρκη, το Λονδίνο και μία… ιστορία αγάπης

http://www.digitallife.gr/nokia-n8-new-york-london-and-a-love-story/

 

Απίστευτο βίντεο..:blink:

Link to comment
Share on other sites

μολις εβαλα τους νεους οπερα,ο mobile εχει μια επιλογη στις ρυθμισεις που μαρεσει πολυ,την λεει "user agent" κ διαλεγεις αν θες να σου ανοιγουν οι σελιδες σαν απο pc ή απο κινητο..

μουχε σπασει τα νευρα που ολα τα ανοιγε ως m.κτλ.. τωρα πατας www. κ ανοιγει αυτο!τελος νομιζω οτι το κινητο μας ολοκληρωθηκε!κ ας μην ερθει η anna.μια χαρα ειναι

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το Nokia N8, η Νέα Υόρκη, το Λονδίνο και μία… ιστορία αγάπης

http://www.digitallife.gr/nokia-n8-new-york-london-and-a-love-story/

 

Νομίζω από τα πιο ωραία σύντομα βίντο που έχω δει,αν όχι το πιο ωραίο... :)

 

Nokia N8 Gorilla Glass, Camera Lens and Aluminum Casing Review After 8 Months

http://symbianworld.org/9270-nokia-n8-gorilla-glass-camera-lens-and-aluminum-casing-review-after-8-months/

 

Αν εξαιρέσεις ότι το ασημί μου έχει γίνει έτσι ακριβώς...δυστυχώς δηλαδή...όλα τα άλλα χρώματα δεν έχουν πρόβλημα.

Θέμα κατασκευής εκτός από το ασημί χρώμα δε τίθεται.

Edited by stendor
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Nokia N8 Gorilla Glass, Camera Lens and Aluminum Casing Review After 8 Months

http://symbianworld.org/9270-nokia-n8-gorilla-glass-camera-lens-and-aluminum-casing-review-after-8-months/

 

Αν εξαιρέσεις ότι το ασημί μου έχει γίνει έτσι ακριβώς...δυστυχώς δηλαδή...όλα τα άλλα χρώματα δεν έχουν πρόβλημα.

Θέμα κατασκευής εκτός από το ασημί χρώμα δε τίθεται.

 

Αν δεν το έβλεπα δεν θα το πίστευα. Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το σκούρο γκρι Ν8 μου είναι οι δαχτυλιές, τίποτα άλλο. Κι επίσης όταν τα χέρια μου είναι υγρά ή ιδρωμένα, αποφεύγω να χρησιμοποιώ την οθόνη με γυμνά χέρια, αντ' αυτού χρησιμοποιώ το SU-36 Stylus. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα το n8 εχει υποδειγματικη ποιοτητα...και σαν σχεδιο, επισης μμου αρεσει πολυ. Μακαρι να ειχε ενα αλλο λειτουργικο και δεν το λεω για να προκαλεσω ή να πικαρω κανεναν.... Μακαρι να ειχε εναν καλυτερο browser κσι να ηταν πιο smooth...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χθες είχα στην διάθεση μου ένα iphone 4 και ένα samsung galaxy 2. Εγώ που είμαι nokiakias (τα τελευταία 10 χρόνια είχα μόνο nokia συσκευές) ξενέρωσα....

 

Πήρα το Ν8 τον Δεκέμβριο γιατί η Nokia έταζε λαγούς με πετραχήλια για το S^3 λειτουργικό και το αποτέλεσμα ποιο είναι ? Μας έχουν παρατήσει στο έλεος του θεού. Η μία καθυστέρηση μετά την άλλη για το Anna καλά να μην μιλήσουμε για το Bella.

Το Ν8 είναι καλό μόνο σαν φωτογραφική....και για να παίρνεις τηλέφωνα. Μέχρι εδώ όμως....Ειλικρινά ζήλεψα την οθόνη του iphone 4 (έτη φωτός μπροστά, το multitasking και των δύο, την ποσότητα των εφαρμογών που έχουν...). Και εγώ μέχρι χθές έλεγα iphone και βλακίες αλλά χθες αναθεώρησα πλήρως την άποψη μου. Το samsung παρόλο που φοράει επεξεργαστή με 2 πυρήνες δεν με ενθουσίασε όσο το iphone....

Εγώ προσωπικά το πήρα απόφαση......Η επόμενη μου συσκευή δεν θα είναι Νokia......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χθες είχα στην διάθεση μου ένα iphone 4 και ένα samsung galaxy 2. Εγώ που είμαι nokiakias (τα τελευταία 10 χρόνια είχα μόνο nokia συσκευές) ξενέρωσα....

 

Πήρα το Ν8 τον Δεκέμβριο γιατί η Nokia έταζε λαγούς με πετραχήλια για το S^3 λειτουργικό και το αποτέλεσμα ποιο είναι ? Μας έχουν παρατήσει στο έλεος του θεού. Η μία καθυστέρηση μετά την άλλη για το Anna καλά να μην μιλήσουμε για το Bella.

Το Ν8 είναι καλό μόνο σαν φωτογραφική....και για να παίρνεις τηλέφωνα. Μέχρι εδώ όμως....Ειλικρινά ζήλεψα την οθόνη του iphone 4 (έτη φωτός μπροστά, το multitasking και των δύο, την ποσότητα των εφαρμογών που έχουν...). Και εγώ μέχρι χθές έλεγα iphone και βλακίες αλλά χθες αναθεώρησα πλήρως την άποψη μου. Το samsung παρόλο που φοράει επεξεργαστή με 2 πυρήνες δεν με ενθουσίασε όσο το iphone....

 

Εγώ προσωπικά το πήρα απόφαση......Η επόμενη μου συσκευή δεν θα είναι Νokia......

Φίλε μου εδώ και αρκετό χρονικό διάστημα τα λέμε αυτά εγώ και κάποιοι άλλοι φίλοι εδώ μέσα άλλα σπεύδουν κάποιοι να μας χαρακτηρίζουν ως αιρετικούς κλπ. Και εγώ ως γνήσιος οπαδός της Νοκια και του symbian εχω αναφέρει αντίστοιχά όπως και εσύ παραπάνω ότι υπολοιπεται αρκετά σε λειτουργικότητα και ευχρηστία το ν8 από τον ανταγωνισμό και πλέον το χρησιμοποιω ως τρίτο παρακαλώ, Τηλέφωνο μονό για την καλή του κάμερα και για τίποτα άλλο κυριολεκτικά.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα λέγεται γενικός σχολιασμός και αυτό κάνουμε που το είδες το vs; γίνεται σύγκρισή μονό ενός ή δυο ή τριων μοντέλων με το ν8 για να είναι vs; εδω απλα σχολιάζουμε γενικα κατά ποσό το κινητό ανταποκρίνεται σε σχέση με τον ανταγωνισμό, κακό είναι δλδ; και βεβαίως θα αναφερθούν και παραδείγματά δεν γίνεται αλλιώς. Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

μαλιστα

μιας και εχω χρησιμοποιησει και τα τεσσερα μηλο τηλεφωνα αλλα και αρκετα android μπορω να σου πω οτι οι κρισεις που κανεις μου φαινονται περιεργες

το επιπεδο ευχρηστιας του N8 ειναι σε υψηλοτερο επιπεδο μιας και ειναι πληρως παραμετροποιησημο

Edited by abcdefg

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

ζήλεψες το multitasking ειδικά του μήλου; τι ακριβώς;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ζήλεψες το multitasking ειδικά του μήλου; τι ακριβώς;

 

Έχεις παίξει καθόλου με το μήλο ? Εάν ναι...θα έβλεπες ότι δεν έχουν και ιδιαίτερη σχέση και το multitasking του μήλου αλλά και γενικά όλο το πακέτο του smartphone Ν8 και iphone4 ή με samsung galaxy s2.

 

Για εμένα προσωπικά που έχω το Ν8 από αρχές Δεκεμβρίου δεν τίθεται θέμα σύγκρισης. Τα άλλα 2 είναι μακράν καλύτερα.

Το Ν8 είναι καλύτερο σε ποιότητα κατασκευής και σε φωτογραφία. Όμως σε μόνο αυτά δυστυχώς....:(

Link to comment
Share on other sites

ισως εσενα να μην σου χρειαζεται το multitask αυτο ομως δεν ισχυει για ολους

αληθεια σκεφτηκες ποτε ποσα παραπανω πραγματα σου δινει το Ν8 και σε ποια τιμη σου τα διδει ολα αυτα?

τωρα αν εσυ πιστευεις οτι αξιζει να δωσεις 200 ευρω παραπανω για να παιζεις παιχνιδια και να εχεις εφεδακια στο μενου παρε καλυτερα ενα gameboy 3D

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

ισως εσενα να μην σου χρειαζεται το multitask αυτο ομως δεν ισχυει για ολους

αληθεια σκεφτηκες ποτε ποσα παραπανω πραγματα σου δινει το Ν8 και σε ποια τιμη σου τα διδει ολα αυτα?

τωρα αν εσυ πιστευεις οτι αξιζει να δωσεις 200 ευρω παραπανω για να παιζεις παιχνιδια και να εχεις εφεδακια στο μενου παρε καλυτερα ενα gameboy 3D

 

Σε εμένα αναφέρεσαι ????

1ον εγώ στο δικό μου Ν8 δεν έχω ούτε ένα παιχνίδι.

2ον τι παραπάνω μου δίνει το Ν8 ? Για πες μου ....

3ον Όταν εγώ το αγόρασα έδωσα 510 ευρώ τα οποία δεν μπορείς να πεις ότι είναι και λίγα.

4ον Τι υποστήριξη έχεις από Nokia και από εφαρμογές γενικά, σε σύγκριση με τα άλλα δύο.

Link to comment
Share on other sites

ειδες που τελικα γινεται VS:rolleyes:

Εγώ είπα απλά την άποψη μου σε σχέση με το Ν8 που έχω εγώ, και τα άλλα 2 που έπεσαν αυτές τις ημέρες στα χέρια μου. Εσύ αμέσως ξεκίνησες ότι τα λέω περίεργα κτλ κτλ λες και θέλω να απαξιώσω τα 510 ευρώ που έδωσα για να πάρω το Ν8

Link to comment
Share on other sites

ισως εσενα να μην σου χρειαζεται το multitask αυτο ομως δεν ισχυει για ολους

αληθεια σκεφτηκες ποτε ποσα παραπανω πραγματα σου δινει το Ν8 και σε ποια τιμη σου τα διδει ολα αυτα?

τωρα αν εσυ πιστευεις οτι αξιζει να δωσεις 200 ευρω παραπανω για να παιζεις παιχνιδια και να εχεις εφεδακια στο μενου παρε καλυτερα ενα gameboy 3D

Τι διαφορα εχει το multitasking? δωσε ενα παραδειγμα της καθημερινοτητας για να καταλαβω σε τι παραπανω οφελειται ο κατοχος του n8.

Επισης, αποφευγετε να σχολιασετε τον laggy browser του νοκια... Συγκριτικα με το iphone εννοω laggy.

Δεν ειμαι καινουριος στο φορουμ, οι αποψεις μου ειναι γνωστες. Βλέπεις και το avantar μου. Ομως η αληθεια ειναι αληθεια.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πριν 10 ημέρες σε ταξίδι ( 6 άτομα , 2 αυτοκίνητα) στην Εγνατία που δεν πιάνει πολλούς ραδιοφωνικούς σταθμούς, έκανα πρόγραμμα μουσικής ΕΓΩ και στα 2 αυτοκίνητα , μέσω εκπομπής FM , (είχαν απόσταση 2-3 μέτρων) και το RDS έδειχνε ΝΟΚΙΑ Ν8 (mod v7). Οι κολητοί έμειναν με το στόμα ανοικτό.

 

Το ότι η ΝΟΚΙΑ δεν ξέρει να πουλάει τα κινητά της όπως η APPLE (η οποία μπορεί να πουλάει και το ΛΕΥΚΟ iphone σαν νέο προϊόν) δεν αφαιρεί τίποτα απο την αίγλη και τις ικανότητες του Ν8. Ούτε η έλλειψη της ΑΝΝΑ ακόμα.

 

Το να έχουν καλομάθει όλοι τις συνεχείς αναβαθμίσεις (εξαιτίας iOS & Android) δεν σημαινει ότι και τώρα με το Ν8 δε μπορείς να κάνεις πολύ περισσότερα πράγματα συνολικά από ότι με τις αλλες 2 πλατφόρμες. Σε κάποια όντως το Symbian εχει μείνει πίσω , αλλά δε θα μείνεις ξεκρέμαστος πουθενά.!!!

 

Το ότι με το Ν8 έχεις σήμα όπου υπάρχει από τα δίκτυα & κρυστάλλινη φωνη και ομιλία δεν ενδιαφέρει κανέναν πλέον??? Οτι μπορείς να ηχογραφείς συναυλίες και να βιντεοσκοπείς με στερεοφωνικό ήχο , δε μετράει???

 

Αν πουλούσε η Apple όλες τις λειτουργίες του Ν8 ( μιας και πούλησε σαν καινοτομία τα MMS & Facetime) πόσους μήνες θα χρειαζόταν για να τις καλύψει όλες ξεχωριστά???

 

Αυτά τα λίγα , από κάποιον που ξεπέρασε το στάδιο του εφέ και είναι στο στάδιο της λειτουργικότητας, χωρίς φανατισμούς. Ολες οι συσκευές έχουν +&- .

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...