Jump to content

[Συζήτηση] Nokia Ν8 (Γενικός Σχολιασμός)


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαλλον το κανουν για να πουλησουν οσες συσκευες ακομη μπορουν δελεαζοντας ετσι καποιον πιθανο αγοραστη του κινητου παιρνοντας το με την νεα αναβαθμιση χωρις να μπορει νατην δει απο μας που ειδη εχουμε symbian^3!!!

Παραλογο ακουγεται αλλα δεν μπορω να φανταστω κατι αλλο!!!Την εχουν αργησει πολυ παντως!!!:ninja:

 

κοιταξτε εδω το νεο meego!

http://www.youtube.com/watch?v=BSZssHGR-Qg αν ειναι ετσι και το belle... μια χαρα θα ηταν. και εχει και 1.2 ghz ,αυτο θα επαιρνα αν δεν ειχα το ν8 τωρα..δυστιχωσ υπερεχει, το μονο προτερημα του ν8 ειναι η καμερα που ειναι 12 mp κατα τ αλλα εφαγα πατατα:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

κοιταξτε εδω το νεο meego!

http://www.youtube.com/watch?v=BSZssHGR-Qg αν ειναι ετσι και το belle... μια χαρα θα ηταν. και εχει και 1.2 ghz ,αυτο θα επαιρνα αν δεν ειχα το ν8 τωρα..δυστιχωσ υπερεχει, το μονο προτερημα του ν8 ειναι η καμερα που ειναι 12 mp κατα τ αλλα εφαγα πατατα:(:(:(

 

κάμερα,fm transmitter, hdmi out, radio, micro sd... Αλουμίνιο... Φτηνότερο...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Βιντεακι τραβηγμενο απο εμενα σε ζωολογικο κηπο της Γερμανιας με το Ν8 (χωρις mods και με τις εργοστασιακες ρυθμισεις)

 

το ειχα δειξει σε φιλαρακια συνδεδεμενο με hdmi σε τηλεοραση και ειχαν τρελαθει με την αναλυση του βιντεο και τον ηχο :D

 

 

Φίλε μου εμένα μου φαίνεται λίγο θωλό το βιντεάκι αυτό. Έχω τραβήξει πολύ καλύτερα βίντεο με το Ν8.

 

κοιταξτε εδω το νεο meego!

http://www.youtube.com/watch?v=BSZssHGR-Qg

 

:blink::blink::blink::blink::blink:

 

Κάτι τέτοιες στιγμές αναρωτιέσαι....: Windows phone?????????

Link to comment
Share on other sites

κάμερα,fm transmitter, hdmi out, radio, micro sd... Αλουμίνιο... Φτηνότερο...

 

συμφωνω, αν εξαιρεσεις το λειτουργικο (εκει σηκωνει κουβεντα γιατι το S^3 μου αρεσει πολυ) γενικα το Ν8 ειναι ****καλυτερη συσκευη.

 

*και γενικα εχω ξενερωσει ασχημα γιατι περιμενα πως σημερα ολοι θα συγκριναμε Ν9 με Ν900.

αντ'αυτου, οι συγκρισεις ειναι Ν9 vs Iphone4/N8/SGS

 

εμμ... αλλα νομιζαμε εξ 'αρχης (οταν βλεπαμε το qwerty Ν950)

 

 

****και πιθανοτατα οταν δω το Ν9 απο κοντα να καταπιω τη γλωσσα μου,

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

prodigy να σε ενημερώσω οτι απο n900 σε n8.. δεν ενθουσιάστηκα ... δεν ξέρω γιατι αλλα κάτι με χαλάει ... ισως η καθηστέριση της αλλαγής της αρχικής οθόνης δεν ξέρω.έχει κανας πρόβλημα στην ανταπόκριση του κινητου ?
Link to comment
Share on other sites

prodigy να σε ενημερώσω οτι απο n900 σε n8.. δεν ενθουσιάστηκα ... δεν ξέρω γιατι αλλα κάτι με χαλάει ... ισως η καθηστέριση της αλλαγής της αρχικής οθόνης δεν ξέρω.έχει κανας πρόβλημα στην ανταπόκριση του κινητου ?

 

μη μου λες τετοια, και ειμαι ετοιμος για Ν8!! (το Ν900 βεβαια δεν θα πωληθει)

 

κοιτα, αν εννοεις την εναλλαγη των αρχικων οθονων, επειδη εχω παιξει πολυ με Ν8 κολλητου, δεν εχω παρατηρησει καθυστερηση.:worry:

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

prodigy να σε ενημερώσω οτι απο n900 σε n8.. δεν ενθουσιάστηκα ... δεν ξέρω γιατι αλλα κάτι με χαλάει ... ισως η καθηστέριση της αλλαγής της αρχικής οθόνης δεν ξέρω.έχει κανας πρόβλημα στην ανταπόκριση του κινητου ?

 

Nομιζω οτι ειναι ελαφρως υπερβολικο αυτο,η εναλλαγη γινεται σε πολυ νορμαλ πλαισια,προσωπικα εχω δει ανδροειδη να το κανουν με μεγαλυτερη καθυστερηση. Αρα δε νομιζω οτι πασχει καθολου σ αυτο το θεμα γενικα.

Link to comment
Share on other sites

έχω τρελα προβλήματα ... δεν ανταποκρίνετε .... πατάω πχ μια εφάρμογη και δεν κάνει τπτ ι κανει 2-3 sec μέχρι να την εκτελέση... δεν ξέρω εσείς..

 

Nομιζω οτι ειναι ελαφρως υπερβολικο αυτο,η εναλλαγη γινεται σε πολυ νορμαλ πλαισια,προσωπικα εχω δει ανδροειδη να το κανουν με μεγαλυτερη καθυστερηση. Αρα δε νομιζω οτι πασχει καθολου σ αυτο το θεμα γενικα.

στο n900 η ταχύτητα είναι 2-3 φορές πάνω

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ξερω...ειμαι off topic...αλλα αυτο το Ν9 ρε παιδια, τι τρελα ειναι

Μακαρι με τις επομενες αναβαθμησεις(Anna, Bella, Counia-bella;)) , το Ν8 μας, να το πλησιασει λιιιιγο...

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Μόλιις εγκατέστησα το SPB Mobile Shell 3.5 στο Ν8 μου και μου έπεσε το σαγόνι στο πάτωμα. Αυτό πρέπει να το αγοράσει η Νοκια τώρα και να το βάλει στον κώδικα σήμερα κιόλας. Έχω πάθει την πλάκα μου. Έτσι έπρεπε να είναι το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

μην αποθαρρύνεις τον βασίλη ρε! :lol:

 

μια χαρά γρήγορο είναι... Στο αννα θα είναι αισθητά πιο γρήγορο... Βασικά μονοκόμματο :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα γρηγορο ειναι το κινητο. μερικες φορες τρωει κατι μικρα σκαλωματακια στο υπο-μενου "εφαρμογες" αλλα δεν ειναι κατι φοβερο.

ασε που οντως οπως λεει και ο gets, με τα (τουλαχιστον δυο ακομα) major updates θα διορθωθουν ολα.

 

δεν υπηρχε ποτε καλυτερη εποχη για αγορα Ν8 απο οτι τωρα.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

τα κολληματακια μου τα κάνει στο φάκελο παιχνίδια (που εχω βάλει καμία 30αριά +όλα τα hd)την πρώτη φορά που τον ανοίγω... Αν κλείσω το μενού από τις εφαρμογές η επανεκκινησω το κινητό κάνει πάλι ώρα να ανοίξει...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

τα κολληματακια μου τα κάνει στο φάκελο παιχνίδια (που εχω βάλει καμία 30αριά +όλα τα hd)την πρώτη φορά που τον ανοίγω... Αν κλείσω το μενού από τις εφαρμογές η επανεκκινησω το κινητό κάνει πάλι ώρα να ανοίξει...

 

Έλα ρε συ. Αυτό εννοείς; Αυτό το κάνει σε όλους. Δεν είναι τπτ. Κάποιο από τα εικονίδια το κάνει. Μην αγχώνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε συ. Αυτό εννοείς; Αυτό το κάνει σε όλους. Δεν είναι τπτ. Κάποιο από τα εικονίδια το κάνει. Μην αγχώνεσαι

 

λογικό να τρώει κολληματακια... Τόσα mb έχει να φορτώσει... Άλλα οκ... Μια φορά όταν ανοίξει...

 

Πριν που λες για το spb... 5 λεπτά άντεξα και το έβγαλα :p δεν το μπορώ το χύμα....

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλιις εγκατέστησα το SPB Mobile Shell 3.5 στο Ν8 μου και μου έπεσε το σαγόνι στο πάτωμα. Αυτό πρέπει να το αγοράσει η Νοκια τώρα και να το βάλει στον κώδικα σήμερα κιόλας. Έχω πάθει την πλάκα μου. Έτσι έπρεπε να είναι το κινητό.

 

τι ακριβως ειναι αυτο και τι κανει;;;

 

δεν υπηρχε ποτε καλυτερη εποχη για αγορα Ν8 απο οτι τωρα.

 

μηπως ομως απογοητευτουμε οταν δουμε το Ν9 ;;

Edited by johnnyf95
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

λογικό να τρώει κολληματακια... Τόσα mb έχει να φορτώσει... Άλλα οκ... Μια φορά όταν ανοίξει...

 

Πριν που λες για το spb... 5 λεπτά άντεξα και το έβγαλα :p δεν το μπορώ το χύμα....

 

ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ είναι πανέμορφο. Έπρεπε να ασχοληθείς λίγο παραπάνω. Αφου σκέφτομαι να το αγοράσω, αν και είναι λίγο ακριβό.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως ειναι αυτο και τι κανει;;;

 

 

 

μηπως ομως απογοητευτουμε οταν δουμε το Ν9 ;;

 

Ποτε? Το Νοεμβριο (και αν) που θα ερθει Ελλαδα?

 

Ασε που τοτε θα εχεις δει τις φωτο του Ν10 πχ, και θα κανεις τις ιδιες σκεψεις.

φαυλος κυκλος

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να φταίει και η συνήθεια με τους φακέλους... αλλά επειδή εχω και πολλές εφαρμογές... Οι 10+σελίδες με κούρασαν

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να φταίει και η συνήθεια με τους φακέλους... αλλά επειδή εχω και πολλές εφαρμογές... Οι 10+σελίδες με κούρασαν

 

Δεν το έψαξες αγαπητέ. Κρατώντας το κουμπί πατημένο μπαίνεις στο μενού κανονικά και βλέπεις τους φακέλους όπως ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Οι νεες παρτιδες Ιουλιου θα βγαινουν με symbian Anna και οι ηδη κατοχοι θα παρουν το update στα τελη Ιουλιου.

 

Ελληνικη παροιμια : "Ζησε Μαη να φας τριφυλλι".

Link to comment
Share on other sites

Οι νεες παρτιδες Ιουλιου θα βγαινουν με symbian Anna και οι ηδη κατοχοι θα παρουν το update στα τελη Ιουλιου.

 

Ελληνικη παροιμια : "Ζησε Μαη να φας τριφυλλι".

 

αν δεν εχει γινει revision στο hardware

θα το εχουμε ολοι απο αρχες Ιουλιου(navifirm)

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

Οι νεες παρτιδες Ιουλιου θα βγαινουν με symbian Anna και οι ηδη κατοχοι θα παρουν το update στα τελη Ιουλιου.

 

Ελληνικη παροιμια : "Ζησε Μαη να φας τριφυλλι".

 

"Το καλό το πράμα αργεί να γίνει". :p

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Μόλιις εγκατέστησα το SPB Mobile Shell 3.5 στο Ν8 μου και μου έπεσε το σαγόνι στο πάτωμα. Αυτό πρέπει να το αγοράσει η Νοκια τώρα και να το βάλει στον κώδικα σήμερα κιόλας. Έχω πάθει την πλάκα μου. Έτσι έπρεπε να είναι το κινητό.

 

Έχει κάποια προβληματάκια, π.χ. δεν αναγνωρίζει κάποια από τα εργοστασιακά widgets, συν το ότι τρώει πολλή μνήμη. Καλή εφαρμογή, αλλά κατέληξα να προτιμώ το εργοστασιακό περιβάλλον εργασίας. ;)

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

το sleeping screen επισης τρωει ΠΟΛΛΗ μπαταρια... το nokia battery monitor για σημερα μεχρι τωρα λεει οτι εχει φαει 18%... :blink:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...