Jump to content

[S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Zanat0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορει ενςς φιλος που εβαλε μπαταρια 2000mh να πει εντυπωσεις και διαρκεια με καλη χρυση,ραδιοφωνο,κλησεις, wi fi,κλπ?ευχαριστω.

 

ολη μερα wifi, ιντερνετ, κλησεις, πολλα μηνυματα,παιχνιδια, μουσικη,email, 1 μιση μερα μου βγαζει, αλλα το σκαλιζω συνεχεια!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με παιχνιδι, ολη μερα wifi, ιντερνετ, πολλα μηνυματα, κλησεις, μουσικη, 1μιση μερα μου βγαζει. αλλα το σκαλιζω συνεχεια!

 

καθολου ασχημα. με τι εκδοση android εισαι;

Link to comment
Share on other sites

καθολου ασχημα. με τι εκδοση android εισαι;

 

4.0.3, απο τις 7 το πρωι που το χρησιμοποιω τωρα η μπαταρια ειναι 30%

Link to comment
Share on other sites

4.0.3, απο τις 7 το πρωι που το χρησιμοποιω τωρα η μπαταρια ειναι 30%

 

ακομα πιο θετικο το οτι εισαι με 4.0.3, μιας και απ' οτι λενε η 4.0.4 εχει αρκετα καλυτερη αυτονομια. οποτε αν αναβαθμισεις, θα σου κραταει ακομα περισσοτερο.

 

εμενα η κανονικη του μπαταρια με 4.0.3, αντεχει γυρω στις 10-15 ωρες, σχετικα βαριας χρησης.

 

εχεις το μαυρο ή το ασπρο μοντελο; το ασπρο καπακι, αυτο που ερχεται μαζι με την 2000mah μπαταρια, εχει καποιο θεμα στο κουμπωμα. αν εχεις το ασπρο, αντιμετωπισες το συγκεκριμενο προβλημα, ή κουμπωσε κανονικα;

Link to comment
Share on other sites

ακομα πιο θετικο το οτι εισαι με 4.0.3, μιας και απ' οτι λενε η 4.0.4 εχει αρκετα καλυτερη αυτονομια. οποτε αν αναβαθμισεις, θα σου κραταει ακομα περισσοτερο.

 

εμενα η κανονικη του μπαταρια με 4.0.3, αντεχει γυρω στις 10-15 ωρες, σχετικα βαριας χρησης.

 

εχεις το μαυρο ή το ασπρο μοντελο; το ασπρο καπακι, αυτο που ερχεται μαζι με την 2000mah μπαταρια, εχει καποιο θεμα στο κουμπωμα. αν εχεις το ασπρο, αντιμετωπισες το συγκεκριμενο προβλημα, ή κουμπωσε κανονικα;

 

εχω το μαυρο. το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι δεν χωραει το κινητο καλα σε μια θηκη puro flip (αν το λεω καλα):rolleyes:

η 4.0.4 εχει κυκλοφορησει?

Link to comment
Share on other sites

εχω το μαυρο. το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι δεν χωραει το κινητο καλα σε μια θηκη puro flip (αν το λεω καλα):rolleyes:

η 4.0.4 εχει κυκλοφορησει?

 

οι δερματινες που μπαινοβγαινει το κινητο δε σε βολευουν; νομιζω πως σε καποια τετοια, δε θα ειχες προβλημα.

 

η 4.0.4 εχει κυκλοφορησει, αλλα την εχουν παρει μονο οσοι εχουν αγορασει το κινητο απο cosmote και vodafone. το δικο μου, αγορασμενο απο το Πλαισιο, εχει μεινει στην 4.0.3. μπορεις να την περασεις χειροκινητα αν το θες, αλλα προσωπικα δεν το εχω κανει, μιας και οπως λενε, Νοεμβρη-Δεκεμβρη θα κυκλοφορησει η 4.1.1

Link to comment
Share on other sites

οι δερματινες που μπαινοβγαινει το κινητο δε σε βολευουν; νομιζω πως σε καποια τετοια, δε θα ειχες προβλημα.

 

η 4.0.4 εχει κυκλοφορησει, αλλα την εχουν παρει μονο οσοι εχουν αγορασει το κινητο απο cosmote και vodafone. το δικο μου, αγορασμενο απο το Πλαισιο, εχει μεινει στην 4.0.3. μπορεις να την περασεις χειροκινητα αν το θες, αλλα προσωπικα δεν το εχω κανει, μιας και οπως λενε, Νοεμβρη-Δεκεμβρη θα κυκλοφορησει η 4.1.1

θα προτιμουσα καποια που να ανοιγει σαν βιβλιο. αλλα δεν νομιζω να βρω καποια που να ταιριαζει με την μεγαλη μπαταρια:(

χειροκινητα πως?κ απο που?

Link to comment
Share on other sites

θα προτιμουσα καποια που να ανοιγει σαν βιβλιο. αλλα δεν νομιζω να βρω καποια που να ταιριαζει με την μεγαλη μπαταρια:(

χειροκινητα πως?κ απο που?

 

ριξε μια ματια εδω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.έχει βάλει κανείς το tivizen android για mpeg4 καναλια αξίζει? ? ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα μια ερωτηση εχω οποιος μπορει βοηθαει παρατηρω οτι μερικες φορες η μπαταρια μου κραταει τουλαχιστον μιαμιση μερα περιπου και αλλες απο την πρωτη ωρα θα εχει παει το ποσοστο μπαταριας στο 90%.τι μπορει να συμβαινει?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδια. Δεν ξερω πολλα απο καρτες ΜicroSD και θα ηθελα να μου πειτε αν ειναι καλες.

 

http://www.birdphone.gr/gr/prdid/01fc9cd8cc214282a50364ec99557ca7/productinfo.aspx

 

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Photography/Memory-Cards/SanDisk-Ultra-MicroSDHC-Class-10-with-SDadapter-16GB-SDSDQU-016G-U46A-SDSDQ.htm

 

 

'Η αν θελετε να μου προτεινεται καποια αλλη 16GB Class 10. Γνωριζω οτι κυκλοφορουν φθηνοτερες αλλα με ενδιαφερει και η ποιοτητα.

Σας ευχαριστω.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδια. Δεν ξερω πολλα απο καρτες ΜicroSD και θα ηθελα να μου πειτε αν ειναι καλες.

 

http://www.birdphone.gr/gr/prdid/01fc9cd8cc214282a50364ec99557ca7/productinfo.aspx

 

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Photography/Memory-Cards/SanDisk-Ultra-MicroSDHC-Class-10-with-SDadapter-16GB-SDSDQU-016G-U46A-SDSDQ.htm

 

 

'Η αν θελετε να μου προτεινεται καποια αλλη 16GB Class 10. Γνωριζω οτι κυκλοφορουν φθηνοτερες αλλα με ενδιαφερει και η ποιοτητα.

Σας ευχαριστω.

 

Sandisk είναι η καλύτερη επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Έχει και της Samsung καλύτερες και πιο φθηνές από εξωτερικό

 

 

Swyped from my SII using tapatalk, κλέβοντας Wi-Fi

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Έχει και της Samsung καλύτερες και πιο φθηνές από εξωτερικό

 

 

Swyped from my SII using tapatalk, κλέβοντας Wi-Fi

 

δηλαδη ποσο πιο φτηνα θα του βγει απο το εξωτερικο ρε συ απο τα 16 ευρω

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ποσο πιο φτηνα θα του βγει απο το εξωτερικο ρε συ απο τα 16 ευρω

 

Πήρα 24 ευρώ 32αρα class 10.original Samsung

 

 

Swyped from my SII using tapatalk, κλέβοντας Wi-Fi

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Πήρα με 49.38 Ευρώ Sandisk Ultra 64GB Class 10 από Amazon.

Οπότε η 16 θα είναι πολύ φτηνότερη

Link to comment
Share on other sites

Πήρα με 49.38 Ευρώ Sandisk Ultra 64GB Class 10 από Amazon.

Οπότε η 16 θα είναι πολύ φτηνότερη

 

Πήγαινε στο ποστ του s3 νεαρε.....Μέχρι 32 σηκώνει το δικό μας

 

 

Swyped from my SII using tapatalk, κλέβοντας Wi-Fi

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο ποστ του s3 νεαρε.....Μέχρι 32 σηκώνει το δικό μας

 

 

Swyped from my SII using tapatalk, κλέβοντας Wi-Fi

 

Μιλάμε για τιμές.Τι σχέση έχει το τηλέφωνο.

Αλλά και πάλι επειδή με προκάλεσες....ψάξτο όσο θες.Παίζει κανονικότατα η 64 χωρίς καμία παρέμβαση.

Μόλις το ψάξεις λίγο, θα δεχτώ την απολογία σου.

Link to comment
Share on other sites

γνωριζουμε καποια θηκη σιλικονης, με τα παρακατω χαρακτηριστικα;

-λευκη

-να καλυπτει το ασημι/νικελ πλαισιο, δηλ. να κανει το κινητο ολολευκο

-λεπτη

-να μη γλιστραει το κινητο. δεν ξερω αν λεγονται ματ ή καπως αλλιως.

 

αν προσαρμοζει στο κινητο με τη μεγαλυτερη γνησια μπαταρια, ακομα καλυτερα.

 

επισης, ποια screen protector ειναι καλα; περα απο την προστασια, δε θελω να φαινονται δαχτυλιες. εχει δοκιμασει καποιος ματ;

 

θα προτιμουσα ελληνικα καταστηματα.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για τιμές.Τι σχέση έχει το τηλέφωνο.

Αλλά και πάλι επειδή με προκάλεσες....ψάξτο όσο θες.Παίζει κανονικότατα η 64 χωρίς καμία παρέμβαση.

Μόλις το ψάξεις λίγο, θα δεχτώ την απολογία σου.

 

Μέχρι 32 δεν γράφει;

 

 

Swyped from my SII using tapatalk, κλέβοντας Wi-Fi

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

γνωριζουμε καποια θηκη σιλικονης, με τα παρακατω χαρακτηριστικα;

-λευκη

-να καλυπτει το ασημι/νικελ πλαισιο, δηλ. να κανει το κινητο ολολευκο

-λεπτη

-να μη γλιστραει το κινητο. δεν ξερω αν λεγονται ματ ή καπως αλλιως.

αν προσαρμοζει στο κινητο με τη μεγαλυτερη γνησια μπαταρια, ακομα καλυτερα.

επισης, ποια screen protector ειναι καλα; περα απο την προστασια, δε θελω να φαινονται δαχτυλιες. εχει δοκιμασει καποιος ματ;

θα προτιμουσα ελληνικα καταστηματα.

 

Την SGP Neo Hybrid EX ζητάς! Υπάρχουν κι άλλες λευκές αλλά δύσκολα θα βρεις κάποια που να καλύπτει τη συσκευή με τη μεγαλύτερη μπαταρία. Κι έρχεται και με το καλύτερο screen protector της αγοράς! Δες το ποστ που είχα κάνει εδώ τη μέρα που την παρέλαβα από μαγαζί στο ebay, εδώ στην Ελλάδα δυστυχώς δεν την βρήκα κάπου.

 

Νομίζω ότι θα σε καλύψει αν και η αλήθεια είναι ότι εγώ προσωπικά θα ήθελα λίγο περισσότερη ασφάλεια από μια θήκη, η συγκεκριμένη αφήνει το πίσω καπάκι εκτεθειμένο. Εννοείται βέβαια πως δεν το αφήνει να έρθει σε επαφή με μια λεία επιφάνεια που θα ακουμπήσεις τη συσκευή σου αλλά επειδή δεν προσέχουμε πάντα που το αφήνουμε..

 

Ψάξε λίγο και για την SGP Neo Hybrid Ultra Capsule, πρόκειται για κλασσική λεπτή σιλικονάτη και έχω διαβάσει ότι εφαρμόζει σε συσκευή με τη μεγάλη μπαταρία αν και δεν το πολυ πιστεύω αν δεν το δω με τα ίδια μου τα μάτια..:)

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 32 δεν γράφει;

 

 

Swyped from my SII using tapatalk, κλέβοντας Wi-Fi

 

Έως και 64 υποστηρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Την SGP Neo Hybrid EX ζητάς! Υπάρχουν κι άλλες λευκές αλλά δύσκολα θα βρεις κάποια που να καλύπτει τη συσκευή με τη μεγαλύτερη μπαταρία. Κι έρχεται και με το καλύτερο screen protector της αγοράς! Δες το ποστ που είχα κάνει εδώ τη μέρα που την παρέλαβα από μαγαζί στο ebay, εδώ στην Ελλάδα δυστυχώς δεν την βρήκα κάπου.

 

Νομίζω ότι θα σε καλύψει αν και η αλήθεια είναι ότι εγώ προσωπικά θα ήθελα λίγο περισσότερη ασφάλεια από μια θήκη, η συγκεκριμένη αφήνει το πίσω καπάκι εκτεθειμένο. Εννοείται βέβαια πως δεν το αφήνει να έρθει σε επαφή με μια λεία επιφάνεια που θα ακουμπήσεις τη συσκευή σου αλλά επειδή δεν προσέχουμε πάντα που το αφήνουμε..

 

Ψάξε λίγο και για την SGP Neo Hybrid Ultra Capsule, πρόκειται για κλασσική λεπτή σιλικονάτη και έχω διαβάσει ότι εφαρμόζει σε συσκευή με τη μεγάλη μπαταρία αν και δεν το πολυ πιστεύω αν δεν το δω με τα ίδια μου τα μάτια..:)

 

η αληθεια ειναι πως με φοβιζει λιγο το οτι ειναι κενη και η πλατη του κινητου, στην πρωτη θηκη, αν και φαινεται πολυ βολικη. τη χρησιμοποεις με τη μεγαλυτερη μπαταρια και εφαρμοζει κανονικα;

 

η δευτερη φαινεται να προστατευει καλυτερα το κινητο, αλλα δεν ειμαστε σιγουροι για τη μεγαλυτερη μπαταρια.

 

υπαρχουν καποιες αντιστοιχες σε ελληνικα καταστηματα;:X μιας και απ' οτι ειδα κι εγω, οι συγκεκριμενες δεν...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...