Jump to content

[S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Zanat0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλη φαινεται. Δεν ειναι ομως το ματ ε? Ειναι σκληρη σιλικονη αν μπορω να διακρινω.

Αν μπορω να τις δοκιμασω ειναι μεγαλο συν του μαγαζιου αλλα βρηκα μια θηκη στο μαγαζι αυτο 19 ευρω και σε αλλο σκρουτζομαγαζο στα 14...

 

Αυτήν που κοιτάς, τυχαίνει να την είχα δει.. αλλά δεν ήθελα να δώσω κοντά 20 ευρώ για μια θήκη.. Είναι όλη ματ.. Η δική μου ναι, είναι σκληρή σιλικόνη, αλλά στο σχήμα που κάνει πίσω, η μισή είναι ματ και η άλλη μισή γυαλιστερή, ώστε να μην γλιστράει στις επιφάνειες.. ;) Την είχα δοκιμάσει προτού την αγοράσω.. οπότε σε αυτό δεν θα έχεις πρόβλημα.. Κάτι κοπελιές δουλεύουν, πολύ ευγενικές.. :cool: :baby:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να μη χαλάσουμε το νήμα καλό είναι για θήκες κτλ να γράφονται στο θέμα για τα αξεσουάρ.
Link to comment
Share on other sites

βρηκα ακριβως ποια εχω.

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=50463

 

Αν λοιπον μπορουσα να την βρω σε κοκκινο...:O

 

Στο γαλατσι ειναι η εδρα απο,τι βλεπω.

Σε ευχαριστω πολυ για αλλη μια φορα αγαπητε!!

 

Δεν κάνει τίποτα, απλώς έχω πάρει τρεις θήκες (μια τύπου barely there και μια ημιτασιόν της αυθεντικής με τις τρύπες). Την τελευταία φορά πήρα αυτήν http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=54573 αλλά σε μαύρο. Το καλό είναι ότι καλύπτει περιμετρικά την συσκευή και δεν κολλάει στα ρούχα σου όπως κάποιες σιλικόνης μιας και η συγκεκριμένη είναι από tpu κατασκευασμένη. Σαν αίσθηση η τύπου γόμας είναι καλύτερη αλλά επειδή έχω μια ανιψιά 1,5 χρονού η τελευταία θήκη δεν με αγχώνει τόσο όταν τύχει και το πιάσει στα χέρια της.

 

Όταν πήγα να πάρω θήκη έψαχνα για της incipio http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=51422 που προσφέρει και περιμετρική προστασία και καλύτερη αίσθηση στην αφή. Αν μπορείς να πας είναι προτιμότερο μιας και όπως σου είπα δοκιμάζεις ο ίδιος και αποφασίζεις. Αλλιώς πάρε ένα τηλέφωνο αν έχουν την θήκη που θες στο χρώμα που θες και απλώς δεν το έχουν αναρτήσει στο site τους.

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν που κοιτάς, τυχαίνει να την είχα δει.. αλλά δεν ήθελα να δώσω κοντά 20 ευρώ για μια θήκη.. Είναι όλη ματ.. Η δική μου ναι, είναι σκληρή σιλικόνη, αλλά στο σχήμα που κάνει πίσω, η μισή είναι ματ και η άλλη μισή γυαλιστερή, ώστε να μην γλιστράει στις επιφάνειες.. ;) Την είχα δοκιμάσει προτού την αγοράσω.. οπότε σε αυτό δεν θα έχεις πρόβλημα.. Κάτι κοπελιές δουλεύουν, πολύ ευγενικές.. :cool: :baby:

 

χχαχαχχ!Ενας λογος παραπανω να παω εκει..:O

Ισχυει ειναι πολυ ακριβη και δεν καλυπτει ολο το μερος της συσκευης.Συγκεκριμενα αφηνει ολην την μπροστα επιφανεια ακαλυπτη.Αλλα η ρουφιανα εχει τρομερη αισθηση.

Αυτη που λες και ειναι μιση μιση ειναι πολυ ενδιαφερουσα και μαλιστα οικονομικη!

 

Δεν κάνει τίποτα, απλώς έχω πάρει τρεις θήκες (μια τύπου barely there και μια ημιτασιόν της αυθεντικής με τις τρύπες). Την τελευταία φορά πήρα αυτήν http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=54573 αλλά σε μαύρο. Το καλό είναι ότι καλύπτει περιμετρικά την συσκευή και δεν κολλάει στα ρούχα σου όπως κάποιες σιλικόνης μιας και η συγκεκριμένη είναι από tpu κατασκευασμένη. Σαν αίσθηση η τύπου γόμας είναι καλύτερη αλλά επειδή έχω μια ανιψιά 1,5 χρονού η τελευταία θήκη δεν με αγχώνει τόσο όταν τύχει και το πιάσει στα χέρια της.

 

Όταν πήγα να πάρω θήκη έψαχνα για της incipio http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=51422 που προσφέρει και περιμετρική προστασία και καλύτερη αίσθηση στην αφή. Αν μπορείς να πας είναι προτιμότερο μιας και όπως σου είπα δοκιμάζεις ο ίδιος και αποφασίζεις. Αλλιώς πάρε ένα τηλέφωνο αν έχουν την θήκη που θες στο χρώμα που θες και απλώς δεν το έχουν αναρτήσει στο site τους.

 

Στην πρωτη που αναφερεσαι, σιγουρα προστατευει παρα πολυ καλα τη συσκευη αλλα θα την παχαινει και πολυ..γιαυτο και ηθελα οσο πιο λεπτη (και ας προστατευει λιγοτερο). Τα προσεχω πολυ τα κινητα μου ακομα και χωρις θηκες οποτε οι μεγαλες, πλαστικες θα μου φαινονται σαν ξενο σωμα.

Η δευτερη ειναι κουκλα

 

Για να μη χαλάσουμε το νήμα καλό είναι για θήκες κτλ να γράφονται στο θέμα για τα αξεσουάρ.

 

Εχεις δικιο αγορινα.Καποιος μοντ να μεταφερει τα μηνυματα στα αξεσουαρ!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει η μπαταρία 2000mah που έχει βγει για το κινητό και γενικά η αγορά της ή είναι πεταμένα λεφτά.. ;)
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει η μπαταρία 2000mah που έχει βγει για το κινητό και γενικά η αγορά της ή είναι πεταμένα λεφτά.. ;)

 

Σχετικό είναι αυτό, υπολόγισε ότι σύμφωνα με τα λεγόμενα των πολλών θα σου βγάλει περίπου μισή μέρα παραπάνω (τη δική μου την πήρα μόλις προχτές..) οπότε κρίνεις εσύ αν αξίζει να δώσεις 30-40 ευρώ γι'αυτήν. Σίγουρα όμως εγώ βρήκα κι άλλα πλεονεκτήματα. Σαφώς καλύτερο και πιο βολικό κράτημα στη συσκευή με το φαρδύτερο καπάκι που τη συνοδεύει, συν την προστασία που προσθέτει στο "πλαίσιο" της κάμερας το οποίο εκτελεί και χρέη "πλάτης" όταν ακουμπάς το κινητό σε κάποια επίπεδη επιφάνεια, άκρως επικίνδυνο κατ'εμέ γιατί το παραμικρό σκουπιδάκι θα μπορούσε να γραντζουνίσει το τζάμι της.. τώρα όμως αυτό που έρχεται σε επαφή πρώτο είναι το καπάκι.;)

 

Λίγο βαραίνει η συσκευή κάτι που το οποίο θα μπορούσες να το βάλεις στα μείον, αν και προσωπικά μου αρέσει γιατί κάνει το σύνολο να φαντάζει πιο "στιβαρό" και "δεμένο" σαν κατασκευή.

 

Προσωπικά τη συστήνω ανεπιφύλακτα πάντως..:)

Link to comment
Share on other sites

χχαχαχχ!Ενας λογος παραπανω να παω εκει..:O

Ισχυει ειναι πολυ ακριβη και δεν καλυπτει ολο το μερος της συσκευης.Συγκεκριμενα αφηνει ολην την μπροστα επιφανεια ακαλυπτη.Αλλα η ρουφιανα εχει τρομερη αισθηση.

Αυτη που λες και ειναι μιση μιση ειναι πολυ ενδιαφερουσα και μαλιστα οικονομικη!

 

 

 

Στην πρωτη που αναφερεσαι, σιγουρα προστατευει παρα πολυ καλα τη συσκευη αλλα θα την παχαινει και πολυ..γιαυτο και ηθελα οσο πιο λεπτη (και ας προστατευει λιγοτερο). Τα προσεχω πολυ τα κινητα μου ακομα και χωρις θηκες οποτε οι μεγαλες, πλαστικες θα μου φαινονται σαν ξενο σωμα.

Η δευτερη ειναι κουκλα

 

 

 

Εχεις δικιο αγορινα.Καποιος μοντ να μεταφερει τα μηνυματα στα αξεσουαρ!:)

 

Δεν την παχαίνει. Επειδή έχω αυτή την έννοια, ναι μεν προστασία της συσκευής αλλά όχι με αύξηση διαστάσεων, είναι στα ίδια πλαίσια με τις barely there. Απλώς καλύπτουν περιμετρικά την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

makis206 ποσες ωρες την φορτισες περιπου?θελει κανα 10ωρο?φανταζομαι επειδη εχω το ασπρο galaxy το καπακι θα ειναι ιδιας υφης με το μαυρο
Link to comment
Share on other sites

Δεν την παχαίνει. Επειδή έχω αυτή την έννοια, ναι μεν προστασία της συσκευής αλλά όχι με αύξηση διαστάσεων, είναι στα ίδια πλαίσια με τις barely there. Απλώς καλύπτουν περιμετρικά την συσκευή.

 

Τελεια...οποτε στα υποψιν!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

makis206 ποσες ωρες την φορτισες περιπου?θελει κανα 10ωρο?φανταζομαι επειδη εχω το ασπρο galaxy το καπακι θα ειναι ιδιας υφης με το μαυρο

 

Την πρώτη φόρτιση την έκανα νύχτα και δεν είδα πόσες ώρες χρειάστηκαν, απλώς το βρήκα το πρωί φορτισμένο..:D

 

Το καπάκι είναι ακριβώς το ίδιο σε υφή με το λευκό που έχεις ήδη.:)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά κανείς που να έχει αγοράσει κάτι παρόμοιο?

 

καλημέρα,

έχει κάποιος να μου προτείνει θήκη για το χέρι σαν αυτή? http://www.belkin.com/IWCatProductPage.process?Product_Id=544787#

κάποια εμπειρία για φθηνή και καλή λύση? και αν υπάρχει κάτι σε ελληνικό μαγαζί?

ευχαριστώ.

Original Against the Machine
Link to comment
Share on other sites

παιδιά κανείς που να έχει αγοράσει κάτι παρόμοιο?

 

πραγματικά τώρα, σου αρέσει αυτό το πράγμα;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στο φόρουμ. διαβασα μερικές σελίδες αλλά όλο το thread είναι αδύνατο.. από screen protector ποιο να βάλω στο κινητό? αν έχετε καμμιά πρόταση γιατι δεν ξέρω.. διαβασα μερικά δημιουργούν φουσκάλες, άλλα έχουν κολλα κλπ.. απλά θέλω ενα protector να μην γρατζουνίσω την οθόνη.. αλλά να μην χαλάσει η απόκριση της

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας USB otg να με πει από που το πήρε ή αν θέλει να πάρουμε together;

 

Swyped from my SII using tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

δεν είπα ότι μου αρέσει το συγκεκριμένο ούτε ότι το θέλω. ρώτησα πολύ απλά αν υπάρχει κάποιος που να έχει χρησιμοποιήσει κάποιο αντίστοιχο gadget ώστε να μου δώσει πληροφορίες γιατί το χρειάζομαι.

 

Όντως ρε φίλε

 

 

Swyped from my SII using tapatalk

Original Against the Machine
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στο φόρουμ. διαβασα μερικές σελίδες αλλά όλο το thread είναι αδύνατο.. από screen protector ποιο να βάλω στο κινητό? αν έχετε καμμιά πρόταση γιατι δεν ξέρω.. διαβασα μερικά δημιουργούν φουσκάλες, άλλα έχουν κολλα κλπ.. απλά θέλω ενα protector να μην γρατζουνίσω την οθόνη.. αλλά να μην χαλάσει η απόκριση της

Ευχαριστώ

 

steinheil !

Link to comment
Share on other sites

steinheil !

+1, τα καλύτερα screen protectors που έχω δουλέψει. Κάθονται πολύ καλά στο κινητό, δεν φαίνονται σχεδόν καθόλου, δεν επηρεάζουν το touch response ή τα χρώματα και δεν έχουν το ενοχλητικό rainbow effect.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ρωτήθηκα νωρίτερα σε αυτό το thread και προς ενημέρωση (έστω και εικονική μιας και υπολογίζω ότι δεν θα ισχύει πάντα αυτό) των υπολοίπων.. για τη μπαταρία της Samsung των 2000mAh λοιπόν και έχοντας κάνει δύο μόλις πρώτες φορτίσεις.. δείτε φωτό.

 

Αν και είναι πολλοί οι παράμετροι που καθορίζουν την κατανάλωση βέβαια να σημειώσω μερικούς μόνο:

 

-Δεν ασχολήθηκα και πολύ με το κινητό, σίγουρα όμως και σέρφαρα, και επικοινώνησα με κλήση και SMS, και φωτό τράβηξα, και ενημερώσεις απ'το Play έκανα..

-Έχω όλους τους συγχρονισμούς απενεργοποιημένους, όμως όταν συνδέομαι με wifi κάνω "ανανέωση" σε αρκετές εφαρμογές, mails κλπ..

-3G πάντα απενεργοποιημένο όπως και το fast dormancy ;)

-Φωτισμό οθόνης στο "χειροκίνητο" λίγο πιο κάτω απ'τη μέση

-Ήχοι στο φουλ, δονήσεις απενεργοποιημένες παντού

-Σκανδιναβική 4.0.4 με Nova Launcher

-Ότι μου διαφεύγει.. εδώ θα είμαι κι αν ξέρω να σας πω.. (σκράπας γαρ! :lol: )

 

Ξαναλέω ότι δεν θα είναι ο κανόνας μιας και τη συσκευή τη χρησιμοποιώ αρκετά περισσότερο τις καθημερινές απ'ότι τα ΣΚ (εκ'των οποίων το ένα συμπεριλαμβάνεται παρακάτω..:p). Κατά τ'άλλα.. είναι ωραίο να το βλέπει κανείς..:D

Link to comment
Share on other sites

64άρα κάρτα παίρνει το κινήτο; Σκέφτομαι να το πάρω τώρα που έπεσε η τιμή..

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε καποιο ελληνικο καταστημα, το οποιο να εχει δερματινες θηκες για το κινητο, οι οποιες κλεινουν κιολας απο πανω με λουρακι;
Link to comment
Share on other sites

64άρα κάρτα παίρνει το κινήτο; Σκέφτομαι να το πάρω τώρα που έπεσε η τιμή..

 

Είχε πέσει,400 πήγε πάλι

 

 

Swyped from my SII using tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

αυτο εδω ουσιαστικα μπορει να φορτισει και τη συσκευη οταν την βαζεις πανω του αλλα και μια δευτερη εξωτερικη μπαταρια;;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας

 

η μνήμη αυτή

 

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Photography/Memory-Cards/Transcend-MicroSDHC-Class-10-with-SDadapter-16GB-TS16GUSDHC10.htm

 

ειναι οκ για το κινητό;

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας

 

η μνήμη αυτή

 

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Photography/Memory-Cards/Transcend-MicroSDHC-Class-10-with-SDadapter-16GB-TS16GUSDHC10.htm

 

ειναι οκ για το κινητό;

 

ναι κανει:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...