Jump to content

[S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Zanat0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα απο οτι βλεπω στο ελλαντα οι τιμες για αξεσοθαρ ειναι εξοφρενικες ειμαι κατοχος του galaxy ace 2 θα ηθελα να μου προτεινεται καποια καλα μαγαζια του εξωτερικου για να παρω μια θηκη και καρτα μνημης για την συσκευη επεισης θα ηθελα και της προτασεις σας σε καλες θηκες και καρτες μνημης ....δεν ξερω αν υπαρχουν και πακετα με θηκη και καρτα μνημης περιμενω την βοηθεια σας .ευχαριστω
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.

 

Θα αποκτήσω σε μερικές μέρες το Galaxy S2 ενός φίλου και μου είπε να αγοράσω μπαταρία. Διάβασα σχεδόν όλο το thread (είναι τεράστιο πανάθεμα το) κ προτείνετε μόνο μπαταρίες 2000mAh και άνω. Δεν θέλω να χρειαστεί να αλλάξω cover πίσω, οπότε τι μάρκα προτείνετε να πάρω;

Link to comment
Share on other sites

πάρε την αυθεντική να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, μη μπλέκεις με μπαταρίες αμφιβόλου ποιότητας
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι για αγορα την αυθεντικη 2000 μπαταρια.ποσο περπου αυξανει τη διαρκεια ζωης;το καπακι πισω εχει καλη εφαρμογη;..θηκες υπαρχουν;τελος καποιο ελληνικο e shop η μαγαζι στη θεσσαλονικη;
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι για αγορα την αυθεντικη 2000 μπαταρια.ποσο περπου αυξανει τη διαρκεια ζωης;το καπακι πισω εχει καλη εφαρμογη;..θηκες υπαρχουν;τελος καποιο ελληνικο e shop η μαγαζι στη θεσσαλονικη;

 

Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος με την γνήσια 2000. Φαντάσου οτι με την καινούρια μπαταρία το κινητό στη πίσω πλευρά είναι ίσιο. Μου κρατάει 3,5 μέρες με πολλά τηλέφωνα, λίγο gaming, αρκετό wifi και 60% data ανοιχτά. Εγώ την πήρα 29,99. Στο τοπικ για τη μπαταρία έχω ποστάρει και το link.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, αλλά αυτό το έχετε υπόψη σας ????

 

Αν δεν είναι μπούρδα, είναι απλά ασύλληπτο !!!

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, αλλά αυτό το έχετε υπόψη σας ????

 

Αν δεν είναι μπούρδα, είναι απλά ασύλληπτο !!!

 

Καλη φαση!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι ένα handsfree καλωδίου με κανονικά ακουστικά, όχι εκείνα που είναι σαν της συσκευασίας σαν μπαλίτσες και μπαίνουν μέσα στο αυτί. Έχετε κάτι να μου προτείνετε που να είναι συμβατό με το S2 και σε μαύρο χρώμα? Και μονοφωνικό να είναι κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι ένα handsfree καλωδίου με κανονικά ακουστικά, όχι εκείνα που είναι σαν της συσκευασίας σαν μπαλίτσες και μπαίνουν μέσα στο αυτί. Έχετε κάτι να μου προτείνετε που να είναι συμβατό με το S2 και σε μαύρο χρώμα? Και μονοφωνικό να είναι κανένα πρόβλημα.

 

Σίγουρα δουλεύουν της HTC. Αυτά που είχε το desire. Από ebay μπορείς να τα βρεις σε καλή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δουλεύουν της HTC. Αυτά που είχε το desire. Από ebay μπορείς να τα βρεις σε καλή τιμή.
Ναι αλλά θα λειτουργεί το πλήκτρο αποδοχής/τερματισμού κλήσης;
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά θα λειτουργεί το πλήκτρο αποδοχής/τερματισμού κλήσης;

 

Από όσο θυμάμαι δούλευε. Τώρα δεν τα έχω για να τα δοκιμάσω, αλλά θυμάμαι ότι για ένα διάστημα τα δούλευα στο s2.

Link to comment
Share on other sites

Από όσο θυμάμαι δούλευε. Τώρα δεν τα έχω για να τα δοκιμάσω, αλλά θυμάμαι ότι για ένα διάστημα τα δούλευα στο s2.

Τώρα θυμήθηκα ότι ο αδελφός μου έχει το Desire αλλά είναι κάποια χιλιόμετρα μακριά... Με την πρώτη ευκαιρία θα τσεκάρω τα δικά του :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Ίσως σ'ενδιαφέρει κι αυτή η imitation SGP που παράγγειλα από ebay εδώ και κοστίζει τα μισά λεφτά (7,59ευρώ θα σου βγει από εκεί), δεν την έχω παραλάβει ακόμα βέβαια και δεν έχω τη δυνατότητα να σου δώσω πλήρη περιγραφή της αλλά λογικά σε λίγες μέρες παραλαμβάνω κι αν δεν σε επείγει.. εγώ έτσι κι αλλιώς θα ενημερώσω για το ποιόν της.:)

 

Μόλις την παράλαβα και την έβαλα.. και την ξανάβγαλα κακήν κακώς..:lol:

 

Ήξερα απ'την αρχή ότι πρόκειται για "Κινεζιά" βέβαια και η αλήθεια είναι ότι εκ πρώτης όψεως δείχνει καλή αντιγραφή, μέχρι βέβαια να πέσει φως πάνω στο ασημί χρώμα όπου και φαίνεται η ποιότητα της βαφής.. είναι και πιο χοντροκομμένο το πλαστικό, είναι και πιο κακή η "μάτιση" που κάνει με το σιλικονούχο μέρος της θήκης πάνω στη συσκευή και υπάρχουν κενά ανάμεσα στα δύο μέρη.. anyway, προχωράω για νέα παραγγελία γνήσιας γιατί αυτό το πράγμα δεν μπορώ να το βλέπω πάνω στο τηλέφωνό μου..:p

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την παράλαβα και την έβαλα.. και την ξανάβγαλα κακήν κακώς..:lol:

 

Ήξερα απ'την αρχή ότι πρόκειται για "Κινεζιά" βέβαια και η αλήθεια είναι ότι εκ πρώτης όψεως δείχνει καλή αντιγραφή, μέχρι βέβαια να πέσει φως πάνω στο ασημί χρώμα όπου και φαίνεται η ποιότητα της βαφής.. είναι και πιο χοντροκομμένο το πλαστικό, είναι και πιο κακή η "μάτιση" που κάνει με το σιλικονούχο μέρος της θήκης πάνω στη συσκευή και υπάρχουν κενά ανάμεσα στα δύο μέρη.. anyway, προχωράω για νέα παραγγελία γνήσιας γιατί αυτό το πράγμα δεν μπορώ να το βλέπω πάνω στο τηλέφωνό μου..:p

 

Φιλε μου εγώ προσωπικά και από την αυθεντική δεν έμεινα ικανοποιημενος.. Έδωσα 22ευρω για να φτάσει μετά από 1 Μηνα να "χαλαρωσει" σε ενοχλητικό βαθμό στο ύψος της κάμερας. Λόγω θερμότητας της μπαταρίας ανοίγει δυστυχώς, ελπίζω να το έχεις υπόψην σου αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εγώ προσωπικά και από την αυθεντική δεν έμεινα ικανοποιημενος.. Έδωσα 22ευρω για να φτάσει μετά από 1 Μηνα να "χαλαρωσει" σε ενοχλητικό βαθμό στο ύψος της κάμερας. Λόγω θερμότητας της μπαταρίας ανοίγει δυστυχώς, ελπίζω να το έχεις υπόψην σου αυτό.

 

Τώρα πλέον το έμαθα και αυτό αλλά να σου πω την αλήθεια, από χτες που πέρασα την 4.0.4 δεν ζεστάθηκε ούτε στιγμή το κινητό και σέρφαρα για πάνω από 1 ώρα.. ίσως βέβαια να συμβάλει και η ίδια η θήκη στο να ανέβει η θερμότητα της μπαταρίας αλλά.. αυτή τη φορά παράγγειλα την official SGP EX, αυτή που αφήνει ανοιχτό τον χώρο πίσω ώστε να μπορώ να τη χρησιμοποιήσω και σε περίπτωση που αποφασίσω να παραγγείλω τη μεγάλη μπαταρία (τη γνήσια 2000mAh) κάποια στιγμή. Δεν πιστεύω να υπάρξει θέμα θερμότητας με δαύτην, μόνο να αντέχει η εφαρμογή της σε βάθος χρήσης και χρόνου.. αυτήν εδώ λέω. Εννοείται βέβαια ότι μόλις παραλάβω θα ενημερώσω και πάλι, ευχαριστώ!:)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πλέον το έμαθα και αυτό αλλά να σου πω την αλήθεια, από χτες που πέρασα την 4.0.4 δεν ζεστάθηκε ούτε στιγμή το κινητό και σέρφαρα για πάνω από 1 ώρα.. ίσως βέβαια να συμβάλει και η ίδια η θήκη στο να ανέβει η θερμότητα της μπαταρίας αλλά.. αυτή τη φορά παράγγειλα την official SGP EX, αυτή που αφήνει ανοιχτό τον χώρο πίσω ώστε να μπορώ να τη χρησιμοποιήσω και σε περίπτωση που αποφασίσω να παραγγείλω τη μεγάλη μπαταρία (τη γνήσια 2000mAh) κάποια στιγμή. Δεν πιστεύω να υπάρξει θέμα θερμότητας με δαύτην, μόνο να αντέχει η εφαρμογή της σε βάθος χρήσης και χρόνου.. αυτήν εδώ λέω. Εννοείται βέβαια ότι μόλις παραλάβω θα ενημερώσω και πάλι, ευχαριστώ!:)

 

Όμορφη και διακριτική! Θα το σκεφτώ και εγώ..

Εμείς σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση σχετικά με τα προϊόντα για να ξέρουμε και εμείς με τη σειρά μας :-)

Link to comment
Share on other sites

Όμορφη και διακριτική! Θα το σκεφτώ και εγώ..

Εμείς σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση σχετικά με τα προϊόντα για να ξέρουμε και εμείς με τη σειρά μας :-)

 

H αλήθεια είναι ότι με χάλασε όταν την είδα στην αρχή αλλά τώρα που έβαλα και την άλλη (την ασημί Neo hybrid με το μαύρο κάλυμμα από πίσω) και την είδα καλύτερα πάνω στη συσκευή με χάλασε περισσότερο, υπέθεσα ότι θα ταίριαζε στο λευκό Sii αλλά τελικά.. όσο λιγότερο φαίνεται τόσο καλύτερα υποθέτω πλέον γι'αυτό και την παράγγειλα λευκή αυτή τη φορά, μέσα απ'τις εικόνες η ΕΧ δείχνει και πιο λεπτή.. κάτι που δεν πιστεύω να ισχύει βέβαια αλλά η κινεζιά είναι πιο "χοντροκομμένη" όπως είπα και πιο πριν. Μπορώ να κρίνω γιατί είχα και την γνήσια SGP Neo hybrid στο προηγούμενο Sii μου που πούλησα πέρισυ κι ήταν σίγουρα πιο λεπτή στο πλαστικό της τμήμα απ'ότι η κινεζιά.;)

 

Κι όσο για την ενημέρωση δεν κάνει τίποτα, γι'αυτό είμαστε εδώ, σωστά;:)

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον σου εδωσε καμιά steinheil μαζί? :p

 

Μου έδωσε και την έβαλα κιόλας! Να πω βέβαια ότι δεν είναι γνήσια steinheil, αν την βάλεις στη ρίζα της μπανανιάς προς τα πάνω θα τη δεις να πηγαίνει...:lol:

 

..αλλά οκ, τη δουλειά της την κάνει μια χαρά, κόλλησε πολύ καλά και είναι ιδιαίτερα smooth θα έλεγα στο χάιδεμα με το δάχτυλο.. και πεντακάθαρη χωρίς να σκουραίνει την οθόνη.:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδία εγώ από εχτες έχω στα χέρια μου την θήκη από την noreve... Είναι πραγματικά άψωγη η θήκη,τέλεια η υφή του δέρματος και πολύ εργωνομική για μένα!!! Συστήνω ανεπηφύλακτα να αγοράσετε από την noreve γιατί πραγματικά αξίζουν τα λεφτά!!! :-)

 

http://i441.photobucket.com/albums/qq137/goutosides/20120905_143022.jpg

Edited by Angel_cy
Link to comment
Share on other sites

Παιδία εγώ από εχτες έχω στα χέρια μου την θήκη από την noreve... Είναι πραγματικά άψωγη η θήκη,τέλεια η υφή του δέρματος και πολύ εργωνομική για μένα!!! Συστήνω ανεπηφύλακτα να αγοράσετε από την noreve γιατί πραγματικά αξίζουν τα λεφτά!!! :-)

Όλες οι πτώσες του κινητού μου προήλθαν όταν έβγαζα το κινητό από θήκες τύπου pouch. Τις σταμάτησα όταν πήρα το s και προτίμησα τις barely. Δεν μου έχει πέσει κινητό από τότε.

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι πτώσες του κινητού μου προήλθαν όταν έβγαζα το κινητό από θήκες τύπου pouch. Τις σταμάτησα όταν πήρα το s και προτίμησα τις barely. Δεν μου έχει πέσει κινητό από τότε.

 

Mήπως όμως δεν είναι τύπου pouch αλλά απ'αυτές που "αγκαλιάζουν" τη συσκευή κι απλά χρησιμοποιούν ένα "καπάκι" που πρέπει ν'ανοίξεις για να δουλέψεις την οθόνη έχοντας τη συσκευή μέσα στη θήκη; Είναι κλειστή και δεν φαίνεται.. πάντως συμφωνώ με τις τύπου pouch, είναι λίγο επικίνδυνες όταν βγάζεις τη συσκευή αλλά εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ μία μεγαλούτσικη που τοποθετώ μέσα το κινητό "φορώντας" του και τη θήκη της SGP. Κι όλα αυτά επειδή το κουβαλάω σε τσαντάκι μέσης..;)

Link to comment
Share on other sites

Μία βοήθεια για τα ποιά είναι αυτή η θήκη που χωράει το κινητό και με την SGP φορεμένει, γιατί ψάχνω και δεν βρίσκω.

 

 

 

Mήπως όμως δεν είναι τύπου pouch αλλά απ'αυτές που "αγκαλιάζουν" τη συσκευή κι απλά χρησιμοποιούν ένα "καπάκι" που πρέπει ν'ανοίξεις για να δουλέψεις την οθόνη έχοντας τη συσκευή μέσα στη θήκη; Είναι κλειστή και δεν φαίνεται.. πάντως συμφωνώ με τις τύπου pouch, είναι λίγο επικίνδυνες όταν βγάζεις τη συσκευή αλλά εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ μία μεγαλούτσικη που τοποθετώ μέσα το κινητό "φορώντας" του και τη θήκη της SGP. Κι όλα αυτά επειδή το κουβαλάω σε τσαντάκι μέσης..;)
Link to comment
Share on other sites

Μία βοήθεια για τα ποιά είναι αυτή η θήκη που χωράει το κινητό και με την SGP φορεμένει, γιατί ψάχνω και δεν βρίσκω.

 

Εγώ με μια βόλτα στο Μultirama βρήκα εύκολα 3-4 που μου ταίριαζαν κουτί, διάλεξα το χρώμα μου (νεανικό νεανικό :p) κι αυτό ήταν όλο! Δεν είναι απαραίτητο να ταιριάζει "γάντι" στο κινητό με την SGP φορεμένη, ας είναι και λίγο μεγαλύτερη..;)

 

Προσωπικά διάλεξα μία της Golla/Genmob (δες φωτό) και το Sii με την SGP μου ταίριαξε μια χαρά μέσα της :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...