Jump to content

[S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Zanat0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον έχει γίνει κάποιο πρόβλημα στη σύνδεση και στα μεταφέρει με ρυθμό 1,4Mb/sec, δηλαδή ταχύτητα απλής USB. Δοκίμασε να χρησιμοποιήσεις κάποια άλλη θύρα USB στον υπολογιστή σου (και σε μένα, καμιά φορά όταν το συνδέω μου πετάει ένα μήνυμα "this device can perform faster", που σημαίνει ότι έχει γίνει σύνδεση απλής USB και όχι USB2)

 

Όταν λες μνήμη τηλεφώνου εννοείς την εσωτερική μνήμη ή την microSD? Αν ισχύει το δεύτερο, τι ταχύτητα (class) έχει?

 

ναι την εσωτερική μνήμη εννοώ..θα δοκιμάσω και με άλλο usb!ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και από μένα.θα ήθελα να μου προτινετε μια θήκη σιλικόνης που να εφαρμόζει καλά στο κινητό και να μην είναι πολύ χοντρή.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να βρω κάπου μόνο το πίσω κάλλυμα για την official 2000mAh μπαταρίας;

Αγόρασα την μπαταρία από Κορεάτη πωλητή και από σφάλμα μου δεν πρόσεξα οτι δεν ταιριάζει στο διεθνές μοντέλο.

Έχω ξοδέψει πάρα πολλές ώρες στο ebay και δεν μπορώ να βρω κάτι σχετικό, η μόνη λύση που βρίσκω είναι να πάρω μια έξτρα θήκη και να χρησιμοποιώ το κινητό χωρίς το πίσω κάλλυμα.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Δν υπάρχει μόνο κάλυμμα φίλος, Ποια μπαταρία πήρες; βολέψου με την θήκη τι σε πειράζει;
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα.θα ήθελα να μου προτινετε μια θήκη σιλικόνης που να εφαρμόζει καλά στο κινητό και να μην είναι πολύ χοντρή.

 

Ψαξε για την SGP Ultra Capsule, γραφω απ'το κινητο και δεν μου ειναι ευκολο να βαλω καποιο λινκ..:)

Link to comment
Share on other sites

Ψαξε για την SGP Ultra Capsule, γραφω απ'το κινητο και δεν μου ειναι ευκολο να βαλω καποιο λινκ..:)

 

Ευχαριστώ φίλος.ξέρεις αν μπορώ να την βρω και ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλος.ξέρεις αν μπορώ να την βρω και ελλάδα?

Στο e clik εχει 16 ευρω εγω πηρα σημερα μια puro 10ευρω και μπορω να πω οτι ειναι παρα πολλοι ωραια εφαρμοζει τελεια και ειναι λεπτη την πηρα απο vodavone

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει πενάκι όχι το κλασικο με τη στρογγυλή μύτη , κάποιο που να είναι λεπτή η μύτη για να μπορώ να ζωγραφίζω στην οθόνη με λεπτομέρεια?

 

ή γενικά κάποιο gadget που δεν έχει πέσει στην αντηληψή μου , που ν ασυνδέεται με το GS2..

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δν υπάρχει μόνο κάλυμμα φίλος, Ποια μπαταρία πήρες; βολέψου με την θήκη τι σε πειράζει;

Πήρα την επίσημη Samsung των 2000mAh, αλλά από Κορεάτη πωλητή, που σημαίνει οτι το πίσω κάλλυμα δεν ταιριάζει.

Θα δοκιμάσω 1-2 φθηνές θήκες απ' το ebay για να δω αν μπορεί να γίνει δουλειά έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι σε flip cover για το S2 υπάρχει; Δεν θέλω όμως να βγαίνει το πίσω καπάκι. Θέλω δηλαδή κάτι σαν το smart case για iPad ! Έχω το S2 σε λευκό. Υπάρχει κάτι σε καλή τιμή; Είμαι και μέλος στο eBay!
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάτι παραπλήσιο για το S2?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι σε flip cover για το S2 υπάρχει; Δεν θέλω όμως να βγαίνει το πίσω καπάκι. Θέλω δηλαδή κάτι σαν το smart case για iPad ! Έχω το S2 σε λευκό. Υπάρχει κάτι σε καλή τιμή; Είμαι και μέλος στο eBay!

Για ρίξε μια ματιά εδώ:

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nkw=galaxy+s2+flip&_sacat=0&_odkw=galaxy+s2+lip&_osacat=0&_from=R40

Link to comment
Share on other sites

Πήρα την επίσημη Samsung των 2000mAh, αλλά από Κορεάτη πωλητή, που σημαίνει οτι το πίσω κάλλυμα δεν ταιριάζει.

Θα δοκιμάσω 1-2 φθηνές θήκες απ' το ebay για να δω αν μπορεί να γίνει δουλειά έτσι.

 

φιλε για δες αυτο!!!!!

 

 

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=51654

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

Εχετε να προτεινετε κανα δοκιμασμενο screen protector απο ebay?Ειχα παρει πριν λιγο καιρο καποια παλι απο ebay τα οποια ηταν antiglare(ματ),με τα οποια η οθονη εχανε πολυ.. δεν φαινοντουσαν τοσο ωραια τα χρωματα κτλ. και αναγκαστηκα να το βγαλω..Επισης σκεφτομαι για θηκη οπως αυτη http://www.ebay.com/itm/SGP-Linear-Case-Cover-for-Samsung-Galaxy-S2-II-i9100-Color-Series-white-green-/130646140894?pt=PDA_Accessories&hash=item1e6b1de7de .Εχετε παρει καμοια παρομοια να μου πειτε εντυπωσεις?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι σε flip cover για το S2 υπάρχει; Δεν θέλω όμως να βγαίνει το πίσω καπάκι. Θέλω δηλαδή κάτι σαν το smart case για iPad ! Έχω το S2 σε λευκό. Υπάρχει κάτι σε καλή τιμή; Είμαι και μέλος στο eBay!

 

Ένα ματάκι στο σκρουτζ ρίξε και θα βρεις αρκετά... Κ χωρίς αναμονές εβδομάδων :banghead:

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

παιδια μου ηρθε η μπαταρια που ειχα παραγγειλει για το galaxy s2

αλλα λεει οτι ειναι 6volt και 2500mAh

να την βαλω ή θα μου καψει το κινητο;

πολυμετρο δεν εχω να την μετρησω αλλα εβαλα ενα widget και μου λεει πως στο 66% που ειναι τωρα η μπαταρια εχει 3800 mv

http://www.insomnia.gr/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=205535

Link to comment
Share on other sites

Πριν αγορασουμε καλο ειναι να κανουμε μια ερευνα. Η συγκεκριμενη μπαταρια εχει φαει πολυ κραξιμο. Κατω απο το "χρυσο" καλυμμα δειχνει οτι ειναι απλα μια 1600mah μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

ουτε καν..

μετα απο ψαξιμο κανα 10λεπτο αφου εγραψα το κομμεντ διαβασα και αποφασισα να βγαλω το καλυμα..

1300mAh

απλα αλλη παραγγειλα οχι αυτην!!!

Επισης μετα απο αυτο

http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/c0.0.843.403/p843x403/282851_10151321319403254_1997435819_n.jpg

μου εκανε refund :P

Link to comment
Share on other sites

ουτε καν..

μετα απο ψαξιμο κανα 10λεπτο αφου εγραψα το κομμεντ διαβασα και αποφασισα να βγαλω το καλυμα..

1300mAh

απλα αλλη παραγγειλα οχι αυτην!!!

μου εκανε refund :P

 

Η Κινεζιά της Κινεζιάς..! :lol:

Link to comment
Share on other sites

 

δεν βλέπω αυτό που ζητάω , αυτά που μου εδωσές λινκ είναι στυλό με μελάνι για να γράφεις σε χαρτί και έχει και από πίσω την στρόγγυλη γόμα για να γράφεις στο smartphone σου.

εγώ θέλω με λεπτή μύτη όπως αυτό το πενακι που έxει το note.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Ξερω εκ των προτερων οτι ειμαι off topic, αλλα επειγομαι για το παρακατω θεμα και εδω μεσα εχει περισσοτερες πιθανοτητες να μου το απαντησει καποιος γρηγορα.

Ειμαι ενα βημα πριν παω να αγορασω μπαταρια 2000mAh σημερα. Αποριες:

1. Θα δω διαφορα σε σχεση με τη μαμισια 1650mAh ή δεν αξιζει τον κοπο η αναβαθμιση (34 ευρω ειναι αυτα);

2. Επειδη ειδα οτι συνοδευεται με δικο της καλυμμα, αυτο σημαινει οτι αυτοματα αχρηστευονται ολες οι θηκες που εχω ή οχι;

 

Και μια απορια on-topic. Επειδη με εχει υπερ-βολεψει η εφαρμογη samsung all share play, υπαρχει τροπος να τη βρουμε καπου αν φυγω απ'τη leaked 4.1.2 που ειμαι τωρα και παω σε καποια αλλη custom rom;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...