Jump to content

[S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Zanat0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω ειχα παρει απο τα public δυο μεμβρανες ματ της belkin(true clear,anti-smudge) στα 15 ευρω..η αληθεια ειναι οτι εψαχνα κατι αλλες της puro αν θυμαμαι καλα αλλα δεν τις ειχε και πηρα αυτες..δεν το μετανιωσα καθολου και παλι σε αυτες θα πηγαινα αν επαιρνα παλι..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω ειχα παρει απο τα public δυο μεμβρανες ματ της belkin(true clear,anti-smudge) στα 15 ευρω..η αληθεια ειναι οτι εψαχνα κατι αλλες της puro αν θυμαμαι καλα αλλα δεν τις ειχε και πηρα αυτες..δεν το μετανιωσα καθολου και παλι σε αυτες θα πηγαινα αν επαιρνα παλι..

 

για δωσε κανενα λινκ. :D

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το ιδιο μαγαζι θα σου προτεινα.. πολυ καλα πραγματακια και πολυ εξυπηρετικα τα παιδια.. ;)

 

Ευχαριστω και τους δυο. Μου πέφτει και σχετικά κοντά οπότε θα περάσω από εκει μια βόλτα.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Κανα φθηνο επιτραπεζιο φορτιστη μαζι με αυθεντικη μπαταριουλα παιζει να βρω απο Ελλαδα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πηγα σήμερα από πλαίσιο και media markt για μπαταρια για s2 και για ένα παλιότερο sammy του πατερα μου. Φυσικά ΔΕΝ είχαν ούτε μια. Ούτε καν ασχολούνται, όπως μου ειπαν. Μπράβο τους. Η γνωστή νοοτροπία "παρε καινούριο". Δεν βλέπουν τι γίνεται γύρω τους?

Γνωρίζεται καποιο κατάστημά με γνήσιες μπαταριές samsung αλλα και αλλα αξεσουαρ κινητων δοκιμασμένο από εσάς για καλές τιμές και γνησιότητά προιοντων? Αν έχει και φυσική παρουσία για να περάσω να τα πάρω αυτοπροσωπως θα ήταν καλό. Παρακαλώ την βοήθεια σας. Ευχαριστω.

 

http://www.e-click.gr

Έχει αρκετά. Πήρα για sony ericsson w310i αυθεντική στα 11 ευρώ

Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/SUJgwURV
Link to comment
Share on other sites

για δωσε κανενα λινκ. :D

 

Λοιπον απο το site της belkin ειναι αυτη εδω.

http://www.belkin.com/uk/null-Belkin/p/P-F8M217-2?q=::devicePath:/Device/SMSG/SMSGGLXYS3

 

και στα public ειναι αυτη http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/memvranes-othonis-mobile/belkin-f8m217cw2/prod1630832pp/#.ULe_WjLqnFA

 

Τσεκαρα και τους κωδικους γιατι εχω κρατησει το κουτακι της συσκευασιας..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον απο το site της belkin ειναι αυτη εδω.

http://www.belkin.com/uk/null-Belkin/p/P-F8M217-2?q=::devicePath:/Device/SMSG/SMSGGLXYS3

 

και στα public ειναι αυτη http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/memvranes-othonis-mobile/belkin-f8m217cw2/prod1630832pp/#.ULe_WjLqnFA

 

Τσεκαρα και τους κωδικους γιατι εχω κρατησει το κουτακι της συσκευασιας..

 

σ' ευχαριστω πολυ φιλε μου, θα το επιχειρησω.:) τωρα εχω ενα κλασσικο προστατευτικο, θα δοκιμασω και τα ματ, και θ' αποφασισω ποιο μου αρεσει πιο πολυ.

Link to comment
Share on other sites

σ' ευχαριστω πολυ φιλε μου, θα το επιχειρησω.:) τωρα εχω ενα κλασσικο προστατευτικο, θα δοκιμασω και τα ματ, και θ' αποφασισω ποιο μου αρεσει πιο πολυ.

 

Τιποτα φιλε μου να σαι καλα..

Link to comment
Share on other sites

Έχετε καινούργια μπαταρία 1800mAh και είναι πρώτη φόρτιση και έχεις την 2.3.4 επάνω.

Θέλοντας να την τελειώσετε γρήγορα ανοίγεται wifi και ψιλοσερφαρετε (περίπου 30 λεπτά) ενώ έχετε ταυτόχρονα το tune in να παίζει μουσική όλη την ώρα χωρίς διακοπή. Επίσης έχετε ανοικτό το bluetooth και το gps, μέσα στο σπίτι για να ψάχνει συνεχώς και έχετε μιλήσει κάνα πεντάλεπτο+. ; Έχουν περάσει 6:30 ώρες και είσαι στο 19% έχοντας ακόμα εκτιμώμενο χρόνο 2:30 ώρες, με όλα τα προαναφερόμενα ανοιχτά.

έχεις άδικο να είσαι πλήρως ικανοποιημένος με την απόδοσή της;;;

Για όποιον ενδιαφέρεται

http://www.ebay.de/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=190749661998&ssPageName=ADME:L:OC:US:3160

Ήρθε σε 4 εργάσιμες.

Link to comment
Share on other sites

...έχεις άδικο να είσαι πλήρως ικανοποιημένος με την απόδοσή της;;;

Για όποιον ενδιαφέρεται......

 

..ποιος γυρνάει τώρα σε 2.3.4...:lol:

 

Αστειεύομαι βέβαια και βρίσκω αρκετά ενδιαφέρουσα την περίπτωση.. μπαίνει με το original καπάκι, σωστά; Κάνε αν θες κι άλλη μια αναφορά αφού τη δουλέψεις μερικές μέρες..:)

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος που εχει το S II,να μας πει με microsd class4,εαν αντιμετωπιζει προβλημα με τα 1080p βιντεο του τηλεφωνου?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος που εχει το S II,να μας πει με microsd class4,εαν αντιμετωπιζει προβλημα με τα 1080p βιντεο του τηλεφωνου?

ευχαριστω

 

Δεν είχα κανένα πρόβλημα με class4

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα κανένα πρόβλημα με class4

 

εχεις να προτεινεις κατι συγκεκριμενο,ή απλα παω σε κατι επωνυμο?

 

**εαν θυμασαι,ποσο περιπου πιανει ενα βιντεο 1080p στο sii?

π.χ 2-3 λεπτα ειναι περιπου 300mb..?

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

εχεις να προτεινεις κατι συγκεκριμενο,ή απλα παω σε κατι επωνυμο?

 

Sandisk,Samsung

Link to comment
Share on other sites

τελικα πηρα sandisk 16gb class 10.

σκεφτηκα την μεταφορα απο και προς αυτην και ετσι θυσιασα την χωρ/τα για την ταχυτητα.

Link to comment
Share on other sites

σκεφτηκα την μεταφορα απο και προς αυτην και ετσι θυσιασα την χωρ/τα για την ταχυτητα.

Θα το προτιμούσα κι εγώ έτσι. Καλύτερα ταχύτατη μνήμη (μεγαλύτερες ταχύτητες ανάγνωσης/εγγραφής, ειδικά όταν έχεις να διαχειριστείς χιλιάδες μικρά αρχεία), παρά αργή, ώστε να περιμένεις για το πότε θα φορτώσουν.

Εξάλλου, η χωρητικότητα μιας 16άρας είναι ικανοποιητική. Δεν γεμίζει και εύκολα...

:rolleyes:

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Θα το προτιμούσα κι εγώ έτσι. Καλύτερα ταχύτατη μνήμη (μεγαλύτερες ταχύτητες ανάγνωσης/εγγραφής, ειδικά όταν έχεις να διαχειριστείς χιλιάδες μικρά αρχεία), παρά αργή, ώστε να περιμένεις για το πότε θα φορτώσουν.

Εξάλλου, η χωρητικότητα μιας 16άρας είναι ικανοποιητική. Δεν γεμίζει και εύκολα...

:rolleyes:

 

τελικα οντως-ειναι επαρκεστατα τα 16gb της microsd.

+ τα αλλα 16 του τηλεφωνου-για τις δικες μου αναγκες τουλαχιστον-ειμαι καλυμενος..:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον απο το site της belkin ειναι αυτη εδω.

http://www.belkin.com/uk/null-Belkin/p/P-F8M217-2?q=::devicePath:/Device/SMSG/SMSGGLXYS3

 

και στα public ειναι αυτη http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/memvranes-othonis-mobile/belkin-f8m217cw2/prod1630832pp/#.ULe_WjLqnFA

 

Τσεκαρα και τους κωδικους γιατι εχω κρατησει το κουτακι της συσκευασιας..

 

σημερα το τοποθετησα, και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος.:)

δεν σκοτεινιαζει η οθονη, οπως νομιζα, ουτε αλλοιωθηκαν τα χρωματα. διαφορα υπαρχει μονο σε πολυ ανοιχτα χρωματα, οπως το ασπρο, οπου η απεικονιση ειναι καπως διαφορετικη απο πριν, αλλα δε με ενοχλει. η αισθηση της αφης, ειναι πολυ καλυτερη απο ενα απλο γυαλιστερο screen protector.

Link to comment
Share on other sites

σημερα το τοποθετησα, και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος.:)

δεν σκοτεινιαζει η οθονη, οπως νομιζα, ουτε αλλοιωθηκαν τα χρωματα. διαφορα υπαρχει μονο σε πολυ ανοιχτα χρωματα, οπως το ασπρο, οπου η απεικονιση ειναι καπως διαφορετικη απο πριν, αλλα δε με ενοχλει. η αισθηση της αφης, ειναι πολυ καλυτερη απο ενα απλο γυαλιστερο screen protector.

 

Χαιρομαι που σου αρεσε.Η αισθηση ειναι πολυ καλη ναι,ειδικα με τελειως στεγνα δαχτυλα..

Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι που σου αρεσε.Η αισθηση ειναι πολυ καλη ναι,ειδικα με τελειως στεγνα δαχτυλα..

 

Το ανάφερα και παραπάνω (στην προηγούμενη σελίδα δηλαδή :p) και θα το ξαναπώ και τώρα λίγο καλύτερα..:lol:

 

Το καλό με τα ματ προστατευτικά οθονών είναι ότι έχουν πολύ "γλυκιά" αίσθηση στην επαφή με το δάχτυλο, το αφήνουν να γλυστράει πάνω στην οθόνη τόσο smoothly που ούτε η ίδια η οθόνη από μόνη της δεν μπορεί να στο δώσει αυτό, πάντα βέβαια με στεγνά δάχτυλα. Ακόμα και από τη φύση του το δέρμα μας προκαλεί μια μικρή, ανεπαίσθητη πολλές φορές "τριβή" στην επαφή και σύρσιμο πάνω σε μια γυαλιστερή επιφάνεια, μετατρέποντας όμως αυτή την επιφάνεια σε "ματ", η τριβή αυτή όσο ανεπαίσθητη και να ήταν μειώνεται στο τέλος αισθητά. (τά'κανα...:lol: )

 

Να το χαρείς ακόμα περισσότερο τώρα το κινητό σου Στέφανε!:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κλησπέρα!Πήγα σήμερα να περάσω για πρώτη φορά στη μνήμη του τηλεφώνου μια ταινία μεγέθους 3,62 gb και και μου έβγαλε χρονο μεταφοράς 45 λεπτά!!!Δεν είναι υπερβολικά πολύς ο χρόνος???Αν βάλω κάρτα μνήμης θα μεταφέρονται πιο γρήγορα αρχεία απ το pc στο κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Με usb προφανώς πηγές να το περάσεις έτσι;; ο χρόνος είναι λογικός. Και με Καρρά μνήμης το ίδιο είναι σχεδόν.[/Q

 

 

ναι με το usb προσπάθησα..υπάρχει άλλος τρόπος ποιο γρήγορος?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κλησπέρα!Πήγα σήμερα να περάσω για πρώτη φορά στη μνήμη του τηλεφώνου μια ταινία μεγέθους 3,62 gb και και μου έβγαλε χρονο μεταφοράς 45 λεπτά!!!Δεν είναι υπερβολικά πολύς ο χρόνος???Αν βάλω κάρτα μνήμης θα μεταφέρονται πιο γρήγορα αρχεία απ το pc στο κινητό?

 

Μάλλον έχει γίνει κάποιο πρόβλημα στη σύνδεση και στα μεταφέρει με ρυθμό 1,4Mb/sec, δηλαδή ταχύτητα απλής USB. Δοκίμασε να χρησιμοποιήσεις κάποια άλλη θύρα USB στον υπολογιστή σου (και σε μένα, καμιά φορά όταν το συνδέω μου πετάει ένα μήνυμα "this device can perform faster", που σημαίνει ότι έχει γίνει σύνδεση απλής USB και όχι USB2)

 

Όταν λες μνήμη τηλεφώνου εννοείς την εσωτερική μνήμη ή την microSD? Αν ισχύει το δεύτερο, τι ταχύτητα (class) έχει?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...