Jump to content

[S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Zanat0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρα με 49.38 Ευρώ Sandisk Ultra 64GB Class 10 από Amazon.

Οπότε η 16 θα είναι πολύ φτηνότερη

 

Πήγαινε στο ποστ του s3 νεαρε.....Μέχρι 32 σηκώνει το δικό μας

 

 

Swyped from my SII using tapatalk, κλέβοντας Wi-Fi

 

Μιλάμε για τιμές.Τι σχέση έχει το τηλέφωνο.

Αλλά και πάλι επειδή με προκάλεσες....ψάξτο όσο θες.Παίζει κανονικότατα η 64 χωρίς καμία παρέμβαση.

Μόλις το ψάξεις λίγο, θα δεχτώ την απολογία σου.

 

Μέχρι 32 δεν γράφει;

 

 

Swyped from my SII using tapatalk, κλέβοντας Wi-Fi

 

Αν πήγαινα στο S3, θα έμενες στην άγνοια :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η αληθεια ειναι πως με φοβιζει λιγο το οτι ειναι κενη και η πλατη του κινητου, στην πρωτη θηκη, αν και φαινεται πολυ βολικη. τη χρησιμοποεις με τη μεγαλυτερη μπαταρια και εφαρμοζει κανονικα;

 

 

Κανονικότατα! Αφού μπορώ να βγάλω το καπάκι και τη μπαταρία έχοντας τη θήκη στη θέση της φαντάσου.

 

Tip: Κατατοπιστικότατο είναι και το youtube, μπορείς να βρεις πάρα πολλά βίντεο εκεί μέσα απ'ότιδήποτε σου μπει στο "μάτι" κατά καιρούς. Εμένα με βοήθησε αρκετά στην αναζήτηση θήκης, μου έδινε τη δυνατότητα να δω καθαρά αυτό που ήθελα να παραγγείλω κλπ κλπ... αν και στον συνδιασμό "μεγαλύτερης μπαταρίας-θήκης" δυστυχώς δεν θα βρεις και πολλές επιλογές.

 

Είμαι σχεδόν 100% σίγουρος όμως ότι αυτή που σου πρότεινα καλύπτει τα περισσότερα κριτήριά σου, μέχρι να βρεθεί κάποια καλύτερη ρίξε της μια ματιά.:)

Link to comment
Share on other sites

Στο xda γράφει ότι δεν την διαβάζει, όπως και στο κουτί

 

Και στο myphone γράφει ότι δουλεύει.

Δώσε link που το γράφει ότι δε δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Μην παιδεύεσαι άδικα, η 64αρα δουλεύει κανονικα, επιβεβαιωμενο από πολλά forum και χρήστες είτε myphone είτε xda. Το πολυ πολυ στη χειρότερη να σου φάει 4-5gb το σύστημα Android και να μην τα διαβάζει αν είναι διαμορφωμένη σε fat32.

Χρήστες με προβλήματα θα βρεις παντού και υπάρχουν χίλιοι δύο λόγοι όπως κινεζικες απομιμήσεις καρτών από ebay κτλ οπότε δεν έχει νόημα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από το ebay την πήρα γνήσια είναι(;) απλά συζήτηση κάνουμε μην τρελενεστε
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

παιδακια εχει χρησιμοποιησει κανεις μεταλικες θηκες σαν αυτη ή αυτη; φαινεται ομορφο το κινητο; επισης αν την πουλαει κανεις ας μου στειλει ενα πμ για να μην ανοιγω θεμα για μια θηκη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδακια εχει χρησιμοποιησει κανεις μεταλικες θηκες σαν αυτη ή αυτη;

 

Tην ίδια θήκη έβαλες στα δύο λινκς Κωστή, την πρώτη να παραγγείλεις όμως αφού σου έκανε πρώτη το "κλικ"..:lol:

 

Κάτι μου λέει πάντως πως δεν είναι μεταλλικές, πως θα μπορούσε να μπει μέσα εξάλλου η συσκευή.. μάλλον κάτι σε πλαστικό μου φέρνουν.. φέρνει (είδες; με μπέρδεψες :lol: ) κι αν θες προσωπική άποψη... αυτό το χρώμιο.. μπλιαξ! :p

Link to comment
Share on other sites

Tην ίδια θήκη έβαλες στα δύο λινκς Κωστή, την πρώτη να παραγγείλεις όμως αφού σου έκανε πρώτη το "κλικ"..:lol:

 

Κάτι μου λέει πάντως πως δεν είναι μεταλλικές, πως θα μπορούσε να μπει μέσα εξάλλου η συσκευή.. μάλλον κάτι σε πλαστικό μου φέρνουν.. φέρνει (είδες; με μπέρδεψες :lol: ) κι αν θες προσωπική άποψη... αυτό το χρώμιο.. μπλιαξ! :p

 

χαχαχ!Ισχυει αγορινα!Κατα λαθος. Αυτη εννοουσα!

Η αληθεια ειναι οτι δεν παιζει να ειναι μεταλλικη παρολο που λεει metallic. Αλλα πιστευω θα γινεται εντυπωσιακο το κινητο. Τοσο χαλια ε;:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χαχαχ!Ισχυει αγορινα!Κατα λαθος. Αυτη εννοουσα!

Η αληθεια ειναι οτι δεν παιζει να ειναι μεταλλικη παρολο που λεει metallic. Αλλα πιστευω θα γινεται εντυπωσιακο το κινητο. Τοσο χαλια ε;:O

 

Η δεύτερη μ'αρέσει περισσότερο, την πρώτη θα την ήθελα στο δημοτικό, τότε που ψάχναμε τρόπους να δούμε τι κρύβουν τα κορίτσΑ από κάτω..:O

 

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Η δεύτερη μ'αρέσει περισσότερο, την πρώτη θα την ήθελα στο δημοτικό, τότε που ψάχναμε τρόπους να δούμε τι κρύβουν τα κορίτσΑ από κάτω..:O

 

:lol:

 

Ακομα αυτο προσπαθω...:rolleyes::sly:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια εχω καποιες αποριες, προσπαθω εδω και καιρο να παρω μια αξιολογη θηκη για τον γαλαξια και εχω παρει ενα σωρο αχρηστες. Τελικα εχω καταληξει σε μια φθηνη απο εναν πλανοδιο που ειναι απο πολυ μαλακο πλαστικο σαν καουτσουκ ειναι αλλα θελω κατι καλυτερο. Ειχα παραγγειλει απο ebay μια απο tpu που εχω διαβασει απο το forum οτι ειναι οι καλυτερες αλλα ειναι παρα πολυ σκληρη και φοβαμαι να το βαλω μεσα. αν μπορειτε θελω καποιες προτασεις για μια αξιολογη και δοκιμασμενη θηκη που να προστατευει και να μην προκαλει γρατζουνιες στο κινητο καθως και για screen protector.

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχ!Ισχυει αγορινα!Κατα λαθος. Αυτη εννοουσα!

Η αληθεια ειναι οτι δεν παιζει να ειναι μεταλλικη παρολο που λεει metallic. Αλλα πιστευω θα γινεται εντυπωσιακο το κινητο. Τοσο χαλια ε;:O

 

Σκεψου οτι δεν θα ειναι το ιδιο εντυπωσιακη μετα απο λιγο καιρο χρησης με τις γρατζουνιες. Επισης καποιοι ελεγαν για θηκες η το αλουμινενιο καπακι της μπαταριας να επηρρεαζει το σηνα wifi.

Link to comment
Share on other sites

Σκεψου οτι δεν θα ειναι το ιδιο εντυπωσιακη μετα απο λιγο καιρο χρησης με τις γρατζουνιες. Επισης καποιοι ελεγαν για θηκες η το αλουμινενιο καπακι της μπαταριας να επηρρεαζει το σηνα wifi.

 

Εχεις δικιο. Το ματ και το καουτσουκ/πλαστικο δεν κανει γρατζουνιες. Το θεμα ειναι οτι αποκλειεται ναναι μεταλλικη καθως θα εδινε πολυ βαρος στη συσκευη. Εκτος και αν ειναι κανενα περιεργο κραμα. Γιαυτο και ποσταρα μηπως την εχει δει κανεις απο κοντα. Με βαλατε σε σκεψεις τωρα.

Εγω προτιμω χιλιες φορες τις barely there case mate αλλα προστατευει μονο πλατη και οι μπροστα γωνιες μενουν εκτεθειμενες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο. Το ματ και το καουτσουκ/πλαστικο δεν κανει γρατζουνιες. Το θεμα ειναι οτι αποκλειεται ναναι μεταλλικη καθως θα εδινε πολυ βαρος στη συσκευη. Εκτος και αν ειναι κανενα περιεργο κραμα. Γιαυτο και ποσταρα μηπως την εχει δει κανεις απο κοντα. Με βαλατε σε σκεψεις τωρα.

Εγω προτιμω χιλιες φορες τις barely there case mate αλλα προστατευει μονο πλατη και οι μπροστα γωνιες μενουν εκτεθειμενες.

 

Θα σου πρότεινα θήκες τύπου incipio που έχουν αυτό το ματ φινίρισμα και το καλύπτουν περιμετρικά με ελάχιστη επιβάρυνση. Εγώ θέλω να το έχω χωρίς θήκη αλλά σκέφτομαι ότι αυξάνονται οι πιθανότητες σε περίπτωση στραβής. Και δεν είναι μόνο η πτώση.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα θήκες τύπου incipio που έχουν αυτό το ματ φινίρισμα και το καλύπτουν περιμετρικά με ελάχιστη επιβάρυνση. Εγώ θέλω να το έχω χωρίς θήκη αλλά σκέφτομαι ότι αυξάνονται οι πιθανότητες σε περίπτωση στραβής. Και δεν είναι μόνο η πτώση.

 

Ε βεβαια. Μια σκληρη επιφανεια, ενα κλειδι κλπ μπορει να το γρατζουνισουν πανευκολα.. δεν ειναινκαι το πιο ανθεκτικο υλικο αυτο το πλαστικο. Ευτυχως το καπακι αλλαζεει ευκολα. Αλλα μπροστα και στο περιβλημα τι γινεται?

Θα τις κοιταξω φιλτατε!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι, το Root είναι αυτό αλλά ας μην συνεχίσουμε το Off Topic.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω την μπαταρία 2000mah της Samsung για το GS2 και δε τη βρισκω πουθενά.

Μόνο στο Expansys αλλά πάιρνω τηλ να πάω να την πάρω και μιλάνε Αγγλικά (?)

Το Ebay θα ήθελα να είναι τελευταία επιλογή γιατί την βιάζομαι.

λίγη βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω την μπαταρία 2000mah της Samsung για το GS2 και δε τη βρισκω πουθενά.

Μόνο στο Expansys αλλά πάιρνω τηλ να πάω να την πάρω και μιλάνε Αγγλικά (?)

Το Ebay θα ήθελα να είναι τελευταία επιλογή γιατί την βιάζομαι.

λίγη βοήθεια?

 

 

κι εγω την ψαχνω, αλλα απο τα μαγαζια που εχει το σκρουτζ, μου εχουν ακυρωσει την παραγγελια λογω ελλειψης. κατι αλλο εγχωριο;

Link to comment
Share on other sites

κι εγω την ψαχνω, αλλα απο τα μαγαζια που εχει το σκρουτζ, μου εχουν ακυρωσει την παραγγελια λογω ελλειψης. κατι αλλο εγχωριο;

 

Άστα να πάνε, η δικιά μου η μαμά έχει φουσκώσει σα ντολμαδάκι και το κινητο σβήνει όποτε θέλει και μόλις το ανοίγω λέει 1-2%... δε την παλεύει για πολύ ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Άστα να πάνε, η δικιά μου η μαμά έχει φουσκώσει σα ντολμαδάκι και το κινητο σβήνει όποτε θέλει και μόλις το ανοίγω λέει 1-2%... δε την παλεύει για πολύ ακόμα

 

γιατι δεν κανεις την παραγγελια στο expansys μεσω ιντερνετ;

ως τελευταια εναλλακτικη, παιρνεις την αρχικη του μπαταρια, που υπαρχει σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε δε ξέρω τι εστί Expansys. Πήρα τηλ και μιλάνε Αγγλικά...και λένε παράδοση την επόμενη μέρα...του εμπιστευεσε?

είναι κανείς που να έχει πάρει απο εκει κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Play 247 κάπως έτσι λέγεται εκεί την είχε 30 ευρώ μετά την ανέβασαν, βέβαια εγώ την πήρα από το eBay Κανά 10αρικο φτηνότερη.
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Play 247 κάπως έτσι λέγεται εκεί την είχε 30 ευρώ μετά την ανέβασαν, βέβαια εγώ την πήρα από το eBay Κανά 10αρικο φτηνότερη.

 

εχει εξαντληθει κι απο εκει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...