Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα .....Ρε παιδια μηπως ξερει τι παιζει κανεις με την τελευταια αναβαθμιση της cm7 γιατι εμενα δεν μου αναγνωριζει την sim...???

Εδώ θα βρεις το fix. Βασικά αυτό που κάνει είναι ότι βάζει το αρχείο που υπήρχε πριν την αναβάθμιση.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=18525603&postcount=1058

Κάτοχος ενός Huawei U8800 IDEOS X5
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστω σπορε...Το ειχα δει αλλα νομιζα πως αυτο ηταν μονο για την αναβαθμιση της 15/10 που σε εβαζε να γραψεις το pin 5-6 φορες και οχι για την 18-10...Αλλα τωρα ολα ενταξει.....;)
Link to comment
Share on other sites

HELP SOS ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΧΩΡΙΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΗΓΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ROM ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΝΩ ΤΙΣ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΕΣ ΡΥΘΜΗΣΕΙΣ ΤΟ BACK UP KAI MONO TO IDEOS MOU ΒΓΑΖΕΙ ΤΗ ΝΑ ΚΑΝΩ HEEELP
Link to comment
Share on other sites

HELP SOS ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΧΩΡΙΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΗΓΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ROM ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΝΩ ΤΙΣ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΕΣ ΡΥΘΜΗΣΕΙΣ ΤΟ BACK UP KAI MONO TO IDEOS MOU ΒΓΑΖΕΙ ΤΗ ΝΑ ΚΑΝΩ HEEELP

 

Καταρχήν μην γράφεις κεφαλαία, απαγορεύεται σύμφωνα με τους ΟΠΧ του myPhone.gr.

 

Κατα δεύτερον, μπορείς να μπεις στην μωβ οθόνη?

Link to comment
Share on other sites

ναι συγνωμη για τα κεφαλαια ειμαι νεοσ.ναι μπορω να μπω

τα εχω κανει χαλια

θελω παλι τον φακελο image μαλλον πεσ μου σε παρακαλω τι να κανω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω ανα ideos x5 u8800 το πηρα πριν 1 εβδομαδα πηγα να αλλαξω rom και τωρα δεν ανοιγη.μπορω ομωσ να μπω στην μωβ οθονη παρακαλω θελω βοηθεια να το επαναφερω σαν καινουργιο με το λογισμικο οπωσ το ειχα ευχαριστω παρα πολυ
Link to comment
Share on other sites

Βαλε τα αρχεια που υπάρχουν εδω για να επαναφέρεις τη συσκευή:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=18197433&postcount=3

Γενικότερα δεν παίζουμε με αυτές τις λειτουργίες. Ειδικά αν δεν έχουμε προηγούμενη εμπειρια απο roms και τα σχετικά, τουλάχιστον διαβάζουμε προσεκτικά και ψάχνουμε να βρούμε όσες περισσότερες πληροφορίες μπορούμε πριν επιχειρήσουμε κάτι. Δεν είναι δύσκολο να γίνει ανεπανόρθωτο λάθος(πχ έχουν αναφέρει αρκετοί ότι έχει σβηστεί το IMEI τους, πράγμα που οδηγεί στο να μη λειτουργεί η συσκευή ως τηλέφωνο και δεν έχει, τουλάχιστον ακόμη βρέθει τρόπος επαναφοράς του.)

 

καλημερα εχω ανα ideos x5 u8800 το πηρα πριν 1 εβδομαδα πηγα να αλλαξω rom και τωρα δεν ανοιγη.μπορω ομωσ να μπω στην μωβ οθονη παρακαλω θελω βοηθεια να το επαναφερω σαν καινουργιο με το λογισμικο οπωσ το ειχα ευχαριστω παρα πολυ

Δες το παραπάνω Post!:)

Link to comment
Share on other sites

To installation aborted που στο έβγαλε?

Αν μπορείς να μπεις σε recovery mode, τότε μπορείς να δοκιμάσεις να εγκαταστήσεις κάποια άλλη ρομ, ή να επαναφέρεις προηγούμενη ρομ(αν φυσικά έχεις κρατήσει backup).

Link to comment
Share on other sites

λοιπον τον βρηκα καποσ τον τροπο και το επανεφερα τωρα το μονο που θελω ειναι να το ξανα κανω stock το κινητο.θελς αρχεια και λεπτομερειεσ μην κανω παλι τπτ χαζο.τησ wind opos htan θελω Edited by gerousp
Link to comment
Share on other sites

Εχω περάσει την cyanogen 7.1 και είδα ότι έχει βγει καινούργιο update.Για να το περάσω πρέπει πάλι να κάνω wipe all ή την περνάω κατευθείαν?Θα μου τα σβήσει όλα?Και κάτι τελευταίο πως μπορώ να δω ποια έκδοση rom έχω γιατί νομίζω είναι η 0928 αλλά δεν είμαι σίγουρος.
Link to comment
Share on other sites

Αφού πρόκειται για νεότερη έκδοση της ίδιας ρομ, δε χρειάζεται να γίνει wipe και ούτε θα χαθεί κάτι από τις εφαρμογές/ρυθμίσεις σου.

Την έκδοση της ρομ μπορείς να τη δεις από ρυθμίσεις -> σχετικά με το τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

Που ειναι η καινουρια cm7 που βγηκε γιατι δεν την βρηκα στο xda!

Και εγω την τελευταια εχω

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Εχω πάρει όλες τις σελίδες απο την αρχή για να τα θυμηθώ όλα, μου μείνανε άλλες 15 περίπου. Μια ερώτηση πριν περάσω την cm7. Το χω ακόμα με την μανίσια ρομ (135 sp2) και το χω κάνει ροοτ με το z4root. Μπορεί να περαστεί μόνο κάποιος άλλος kernel πάνω στην 135sp2 με σκοπο το overclock? (Με clockwork υποθέτω). Αν ναι ποιός και με ποιά έκδοση του clockwork? Δεν ξέρω αν στέκει η ερώτηση πάντως ευχαριστώ προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα απο wind καταστημα φιλου και το αφεντικο μου ειπε οτι παλι καποιος του πηγε Χ5 μπρικαρισμενο και ηθελε να το καλυψει η εγγυηση!

Καλα πως γινετε και τα μπρικαρουν τοσο ευκολα ρε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια επίσημη ρομ στο site της huawei την οποία όποιος κάνει το λάθος και τη βάλει η συσκευή βγαίνει off. Δε λειτουργεί ούτε bootloader mode, ούτε recovery, δεν εμφανίζεται τίποτα στην οθόνη και απλά ακούγεται μια ελαφριά δόνηση κατά την "ενεργοποίηση" του τηλεφώνου.

Έχω διαβάσει αρκετές περιπτώσεις σχετικά στο XDA. Και νομίζω ότι ακόμη δεν έχει αφαιρεθεί η επιβλαβής ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καθόλου επιβλαβείς η Rom απλά είναι για το U8800 PRO! Όχι για το απλό U8800 γιαυτό και μπρικάρει.

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Καλα ειναι τοσο διαφορετικη η ρομ του pro με του απλου και brickaρει......;;

Υγ.greedy μαλλον σε εχω δει σε γνωστο κοντρο φορουμ.....;)

 

Παιδια κατι πηρε το ματι μου για νεα oxygen ειναι οντως ετσι, η ειναι μια 2.3.1 και ουτε καν 2.3.7....???Εχω μπερδευτει...!!!!

 

Υγ.Και αν μπορουμε να βρουμε τι παραπανω εχει απο την τελευταια 2.2.2 r4......

Edited by sothrhsgr
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καθόλου επιβλαβείς η Rom απλά είναι για το U8800 PRO! Όχι για το απλό U8800 γιαυτό και μπρικάρει.

 

Δεν υπήρχε κάποιο λινκ στα θέματα/νήματα που διάβασα, ώστε να το ελέγξω, όμως πουθενά δεν αναφερόταν ότι η συγκεκριμένη ρομ είναι τελικά για το pro.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το τελευταίο update της cyanogen έχω παρατηρήσει οτί ο φωτισμός στα κουμπάκια αφής κάνει ότι θέλει.Αλλοτε ανάβει άλλοτε σβήνει,άμα κλειδώσω και ξεκλειδώσω μπόρει να δουλέψει για λίγο και μετά πάλι πάπαλα.Το έχει παρατηρήσει κανάς άλλος?

 

Υγ.greedy μαλλον σε εχω δει σε γνωστο κοντρο φορουμ.....;)

dragster και εσύ? :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...