Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θανο και σε μενα καμια φορα (το εχω παρατηρησει 2-3 φορες) να αργουν να φοτιστουν το κουμπια να ανοιγη η οθονη και μετα απο 2-3 δευτερα να αμοιγουν και τα κουμπια.....

 

Ναι θανο εκει...οχι βεβαια τοσο ενεργος...(sotirisfr).....

 

Οποτε δεν εχουμε στοιχεια το πως ειναι αυτη η 2.3.7....;;

Θα την δοκιμασουμε και αυτη το βραδυ.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εμενα ολα κανονικα παιζουν με τα capacitive πληκτρα!

Εχω βαλει και go launcher και ειναι ολα τα λεφτα το κινητακι!!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εγω επαθα αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1318647

Brick δεν το λες αλλα με corrupt file system λιγα κανεις,να δω τι θα μου πουν στην wind.Αντε να τους πεις οτι το παθε στο φορτισμα.

Καμια ιδεα καλοδεχουμενη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εγω επαθα αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1318647

Brick δεν το λες αλλα με corrupt file system λιγα κανεις,να δω τι θα μου πουν στην wind.Αντε να τους πεις οτι το παθε στο φορτισμα.

Καμια ιδεα καλοδεχουμενη!

Δοκιμασε να κανεις φορματ ολη την καρτα που βλεπει μεσω bootloader, και μετα να περασεις μια απο της official.

 

Ισως ενα chkdisk να βοηθησει παραλληλα...

 

Αλλιως φορματ, περνας official, και του λες στην Wind οτι πηγα να περασω official update και κολησε :)

Link to comment
Share on other sites

Η δεν του λες τίποτα σχετικά με update. Απλά κόλλησε, έκανες επανεκκίνηση και δεν ξεκινάει. Αλλωστέ δε πρέπει να παίζει ρόλο το λογισμικό για το service όπως λέγεται και εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1305885

Από τη στιγμή που μπορείς να σβήσεις τα αρχεία συστήματος από bootloader mode(όταν συνδέεις τη συσκευή εμφανίζεται ο φάκελος που τα περιέχει και μπορείς να τον διαγράψεις εντελώς), μπορείς επίσης να πεις ότι κατά λάθος τον διέγραψες(εφόσον δεν μπορέσεις να περάσεις τη ρομ που είχε πριν).

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να σβησω τιποτα.Δειχνει οτι τα σβηνει αλλα μετα ειναι τα ιδια παλυ.Ουτε format ουτε τιποτα.Πρεπει να εγινε το corrupt to filesystem.

Και chkdisk και format partition apo linux τιποτα.Το clockwork βγαινει off γιατι δεν ιπαρχει το /data partition λεει.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δε γίνεται προσάρτηση του partition?

Αν μπορείς να συνδεθείς με το adb και δώσε την εντολη cat /proc/mounts ώστε να δεις ποια διαμερίσματα υπάρχουν και που φορτώνονται.

Ίσως να μπορείς να το προσαρτήσεις χειροκίνητα και έτσι να καταφέρεις να εγκαταστήσεις κάποια ρομ.

 

Αυτά βγαίνουν σε μένα, ώστε να πάρεις μια ιδέα:

# cat /proc/mounts
cat /proc/mounts
rootfs / rootfs ro,relatime 0 0
tmpfs /dev tmpfs rw,relatime,mode=755 0 0
devpts /dev/pts devpts rw,relatime,mode=600 0 0
proc /proc proc rw,relatime 0 0
sysfs /sys sysfs rw,relatime 0 0
/dev/block/mmcblk0p12 /system ext3 ro,relatime,errors=continue,data=writeback 0
0
/dev/block/mmcblk0p13 /data ext3 rw,nosuid,nodev,relatime,errors=continue,data=o
rdered 0 0
/dev/block/mmcblk0p6 /cache ext3 rw,nosuid,nodev,relatime,errors=continue,data=o
rdered 0 0
/dev/block/mmcblk0p1 /cust_backup vfat ro,relatime,fmask=0000,dmask=0000,allow_u
time=0022,codepage=cp437,iocharset=iso8859-1,shortname=mixed,errors=remount-ro 0
0
/dev/block/mmcblk0p14 /HWUserData vfat rw,relatime,fmask=0000,dmask=0000,allow_u
time=0022,codepage=cp437,iocharset=iso8859-1,shortname=mixed,utf8,errors=remount
-ro 0 0
tmpfs /mnt/asec tmpfs rw,relatime,mode=755,gid=1000 0 0
tmpfs /mnt/obb tmpfs rw,relatime,mode=755,gid=1000 0 0
/dev/block/vold/179:17 /mnt/sdcard vfat rw,dirsync,nosuid,nodev,noexec,relatime,
uid=1000,gid=1015,fmask=0602,dmask=0602,allow_utime=0020,codepage=cp437,iocharse
t=iso8859-1,shortname=mixed,utf8,errors=remount-ro 0 0
/dev/block/vold/179:17 /mnt/secure/asec vfat rw,dirsync,nosuid,nodev,noexec,rela
time,uid=1000,gid=1015,fmask=0602,dmask=0602,allow_utime=0020,codepage=cp437,ioc
harset=iso8859-1,shortname=mixed,utf8,errors=remount-ro 0 0
tmpfs /mnt/sdcard/.android_secure tmpfs ro,relatime,size=0k,mode=000 0 0
/dev/block/dm-0 /mnt/asec/com.yodesoft.android.game.yopuzzle-1 vfat ro,dirsync,n
osuid,nodev,relatime,uid=1000,fmask=0222,dmask=0222,codepage=cp437,iocharset=iso
8859-1,shortname=mixed,utf8,errors=remount-ro 0 0
/dev/block/dm-1 /mnt/asec/com.svox.classic.langpack.ell_grc_fem-1 vfat ro,dirsyn
c,nosuid,nodev,relatime,uid=1000,fmask=0222,dmask=0222,codepage=cp437,iocharset=
iso8859-1,shortname=mixed,utf8,errors=remount-ro 0 0
/dev/block/dm-2 /mnt/asec/com.wiirecords.minesweeper3d-2 vfat ro,dirsync,nosuid,
nodev,relatime,uid=1000,fmask=0222,dmask=0222,codepage=cp437,iocharset=iso8859-1
,shortname=mixed,utf8,errors=remount-ro 0 0
/dev/block/dm-3 /mnt/asec/com.videojug.apps-1 vfat ro,dirsync,nosuid,nodev,relat
ime,uid=1000,fmask=0222,dmask=0222,codepage=cp437,iocharset=iso8859-1,shortname=
mixed,utf8,errors=remount-ro 0 0
/dev/block/dm-4 /mnt/asec/AzureNightwalker.ContactList-1 vfat ro,dirsync,nosuid,
nodev,relatime,uid=1000,fmask=0222,dmask=0222,codepage=cp437,iocharset=iso8859-1
,shortname=mixed,utf8,errors=remount-ro 0 0
/dev/block/dm-5 /mnt/asec/hu.munraag.hiddenobject3-2 vfat ro,dirsync,nosuid,node
v,relatime,uid=1000,fmask=0222,dmask=0222,codepage=cp437,iocharset=iso8859-1,sho
rtname=mixed,utf8,errors=remount-ro 0 0
/dev/block/dm-6 /mnt/asec/com.aura.ringtones.auralatin-1 vfat ro,dirsync,nosuid,
nodev,relatime,uid=1000,fmask=0222,dmask=0222,codepage=cp437,iocharset=iso8859-1
,shortname=mixed,utf8,errors=remount-ro 0 0
/dev/block/dm-7 /mnt/asec/com.teamviewer.teamviewer.market.mobile-1 vfat ro,dirs
ync,nosuid,nodev,relatime,uid=1000,fmask=0222,dmask=0222,codepage=cp437,iocharse
t=iso8859-1,shortname=mixed,utf8,errors=remount-ro 0 0
/dev/block/dm-8 /mnt/asec/com.nw.easybandpro-1 vfat ro,dirsync,nosuid,nodev,rela
time,uid=1000,fmask=0222,dmask=0222,codepage=cp437,iocharset=iso8859-1,shortname
=mixed,utf8,errors=remount-ro 0 0
/dev/block/dm-9 /mnt/asec/com.lyy.softdatacable-1 vfat ro,dirsync,nosuid,nodev,r
elatime,uid=1000,fmask=0222,dmask=0222,codepage=cp437,iocharset=iso8859-1,shortn
ame=mixed,utf8,errors=remount-ro 0 0
/dev/block/dm-10 /mnt/asec/com.fridgecat.android.atiltlite-1 vfat ro,dirsync,nos
uid,nodev,relatime,uid=1000,fmask=0222,dmask=0222,codepage=cp437,iocharset=iso88
59-1,shortname=mixed,utf8,errors=remount-ro 0 0

Edited by dancer_69
Link to comment
Share on other sites

Καλημερες παιδια....Εχω ενα προβλημα πηγα να βαλω θεμα ics μαζι με τα docks του που στην τελικη μονο το θεμα εβαλα και δεν καταφερα κατι αλλο και πηγαινω στην quickpic που εχω για να βλεπω οτι εχει σχεση με φωτογραφιες του κινιτου.....Και μου βγαζει το ακολουθω μηνυμα.....not found any pictures in your sd card(is your sd card mounted?)...Και δεν φαινονται οι εικονες.....Οταν παταω ομως στις επιλογες της εφαρμογης show hidden τοτε εμφανιζονται ολες οι φωτο, αν ομως μπω και βγω παλι τα ιδια....Στην κανονικη gallery του κινητου δεν μου βγαζει τιποτα.....Και κανω την εξης ερωτηση αμα κανω mount μεσο recovery θα χασω αρχεια...???Και επεισης πως κανω mount ακριβως....????
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω αυτη την rom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1068766

με αυτο τον kernel http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1166560

αδηγιες θα βρεις εδω http://android.modaco.com/topic/341011-ultimate-guide-to-the-huawei-u8800/

δουλευω στο 1gh χωρις το παραμικρο προβλημα

 

Άντε, σήμερα που κάθομαι είναι ευκαιρία να τα βάλω και εγώ. Είπαμε, δεν έχω ξαναασχοληθεί...

 

Πρώτα περνάω τον kernel και μετά την rom, ανάποδα ή δεν έχει σημασία? Πώς νομίζεται ότι είναι καλύτερα? Και το root πότε το κάνω? Όσο νωρίτερα απαντήσετε τόσο καλύτερα, για να ξεκινήσω... :)

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα root μετά custom recovery, μετά rom και τέλος ο kernel.

Με προσοχή όμως. Διάβασε ότι σχετικό βρεις πριν και αν προκύψει κάποιο πρόβλημα σε κάποιο βήμα της διαδικασίας, πρώτα αναζήτηση στο google για πληροφορίες σχετικά με το πρόβλημα, και μετά οποιαδήποτε ενέργεια. Πολλοί, λόγω απειρίας, για ένα απλό σε λύση πρόβλημα έχουν καταφέρει να διαγράψουν όλα τα αρχεία συστήματος της συσκευής, με αποτέλεσμα να μην ξεκινάει κάν, και μετά ψάχνονται.

Καλή επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Άντε, σήμερα που κάθομαι είναι ευκαιρία να τα βάλω και εγώ. Είπαμε, δεν έχω ξαναασχοληθεί...

 

Πρώτα περνάω τον kernel και μετά την rom, ανάποδα ή δεν έχει σημασία? Πώς νομίζεται ότι είναι καλύτερα? Και το root πότε το κάνω? Όσο νωρίτερα απαντήσετε τόσο καλύτερα, για να ξεκινήσω... :)

 

λοιπον πρωτα περνας το ροοτ στην συσκευη και το ενοργοποιεις σου μετα μπενεις στην μοβ οθονη πατοντας το το power buton μαζι με το volume up + down μετα περνας αλλο recovery μεσα και μετανομαζει τον παλιο.. οταν το κανεις αυτο το κλεινεις το κινητο και μετα πατας power buton και volume up και μπενεις στο recovery mod πρεπει να εχεις περασει την ρομ μεσα αλλα να κανεις buckup πρωτα λοιπον θα δεις οτι σου λεει καπου update of sd νομιζω η κατι τετοιο και θα σου βγαλει τον φακελο μετα και στο κανει εγκατασταση οταν τελειωσεις θα βγαλεις την μπαταρια και θα την ξαναβαλεις μετα θα ανοιξεις το τηλ να δεις αμα ειναι ενταξει αμα δεν ειναι κανεις ξανα το ιδιο οταν λοιπον μπεις κανονικη μεσα στο τηλεφωνο θα περασεις τον κερνελ μεσα και μετα παλι μεσω recovery mode θα περασεις και τον κερνελ.

Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά. Ξεκινάω! καλή μου επιτυχία.

 

Πολύ καλημέρα να έχετε... :)

 

Edit. Δυστυχώς, προβλήματα. Έκανα root permanent με το z4root, μετονομασία στο recovery και πέρασμα του καινούριου, μετά έχω κολλήσει στην καινούρια rom. Θέλω να χρησιμοποιήσω την 【rom】u8800-cm7-111018[unoffical]. Εκεί λοιπόν έχει δύο αρχεία, το 111015-cm7-u8800 και το 111018-cm7-update-package. Νομίζω πως εκεί κάτι κάνω λάθος. Εγώ κατέβασα και τα δύο αρχεία, αντικατέστησα τα original με αυτά του update και τα ξαναζίπαρα και προσπαθώ να φλασάρω με το καινούριο αυτό ζιπ. Έχει πολύ ώρα που έχει κολλήσει στην εικόνα με το ideos. Έβγαλα την μπαταρία, πάλι τίποτα. Έχει κανα 20λεπτο σίγουρα... Έκανα κάτι λάθος?

Edited by TziMmys79
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το πουσαρισμα του επεξεργαστη βοηθαει στο βιντεο ωστε να μην σπαει η να πιξελιαζει? Παντα με το lgcamera και σε 6mbit και ανω και χρηση της εσωτερικης sd. 10 class καρτα διορθωνει τιποτα;
Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να χρησιμοποιήσω την 【rom】u8800-cm7-111018[unoffical]. Εκεί λοιπόν έχει δύο αρχεία, το 111015-cm7-u8800 και το 111018-cm7-update-package. Νομίζω πως εκεί κάτι κάνω λάθος. Εγώ κατέβασα και τα δύο αρχεία, αντικατέστησα τα original με αυτά του update και τα ξαναζίπαρα και προσπαθώ να φλασάρω με το καινούριο αυτό ζιπ. Έχει πολύ ώρα που έχει κολλήσει στην εικόνα με το ideos. Έβγαλα την μπαταρία, πάλι τίποτα. Έχει κανα 20λεπτο σίγουρα... Έκανα κάτι λάθος?

Γιατί δεν αφήνεις τα zip ως έχουν?

Δοκίμασε να κάνεις όλα τα wipe και μετά να φλασάρεις την 111015 και μετά το update.

 

Θα χρειαστείς και αυτό http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=18525603&postcount=1058 για να μην μπαίνει σε airplane mode.

Κάτοχος ενός Huawei U8800 IDEOS X5
Link to comment
Share on other sites

Παντως με την καινουρια cm7 εχω προβλημα παλι με το θεμα του deep sleep!

Ενω στην προηγουμενη εκδοση της εμπαινε σε sleep mode μεχρι κ 99% και ολα τα αλλα ηταν μηδενησμενα

τωρα τρεχει μεχρι τα 80-85 και απο πισω τρεχουν και τα υπολοιπα.

Μηπως φταιει το go launcher ex που τρεχω στο τηλεφωνο?

Η μηπως πρεπει να συγχρονισω σε αλλες τιμες την cpu?

Τωρα την εχω στο max 1,2mhz min 122mhz.

 

Επισης κατι τελευταιο, στις ρυθμισεις/σχετικα με το τηλεφωνο

εκδοση βασικου φασματος λεει 129005

εκδοση kernel λεει 2.6.32.9

Οπως ειχα πει εχω περασει την τελευταια cm7 κι τον kernel που εχει και ο syzo

Αυτα ειναι τα σωστα νουμερα?

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν αφήνεις τα zip ως έχουν?

Δοκίμασε να κάνεις όλα τα wipe και μετά να φλασάρεις την 111015 και μετά το update.

 

Θα χρειαστείς και αυτό http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=18525603&postcount=1058 για να μην μπαίνει σε airplane mode.

 

Ουάου!!!! Δούλεψε!! Σε ευχαριστώ πολύ. Άλλο κινητό :) (το έχω θέμα μου να κάνω τα εύκολα- δύσκολα).

 

Βάζω και αυτό που λες, μιας και είδα ότι στο update που έχει ανεβάσει, δεν είναι αυτό που δίνεις στο link. Το τσέκαρα με το md5check.

 

Ε να πάρει. Συγνώμη, θα σας ζαλήσω λίγο.

 

Έβαλα τον Astro manager, αλλά πάλι δεν με αφήνει να το αντιγράψω. Λέει copy error. java.io. FileNotFoundEcxeption.... (permission denied)

Edited by TziMmys79
Link to comment
Share on other sites

Ουάου!!!! Δούλεψε!! Σε ευχαριστώ πολύ. Άλλο κινητό :) (το έχω θέμα μου να κάνω τα εύκολα- δύσκολα).

 

Βάζω και αυτό που λες, μιας και είδα ότι στο update που έχει ανεβάσει, δεν είναι αυτό που δίνεις στο link. Το τσέκαρα με το md5check.

 

Ε να πάρει. Συγνώμη, θα σας ζαλήσω λίγο.

 

Έβαλα τον Astro manager, αλλά πάλι δεν με αφήνει να το αντιγράψω. Λέει copy error. java.io. FileNotFoundEcxeption.... (permission denied)

εγω εχω αυτη την rom http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1068766

με αυτο τον kernel http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1166560

αδηγιες θα βρεις εδω http://android.modaco.com/topic/3410...-huawei-u8800/

δουλευω στο 1gh χωρις το παραμικρο προβλημα -να ρωτησω τον kernel πως τον κανω εγκατασταση γιατι απο το update zip μεσω clockworkmod δεν γινεται απαντηστε μου σας παρακαλω!!!

Edited by kimipao1908
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ εντελώς νέος είμαι σε αυτά, αλλά μιας και το έκανα χθες, νομίζω πως πρέπει ναβάλεις τον kernel στην sd, και αν δεν τον βλέπει με το update από μόνου του, έχει μια επιλογή για να διαλέξεις εσύ τοzip. Πάτα αυτό και καθοδήγησέ το εκεί που έβαλες το zip....
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω αυτη την rom http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1068766

με αυτο τον kernel http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1166560

αδηγιες θα βρεις εδω http://android.modaco.com/topic/3410...-huawei-u8800/

δουλευω στο 1gh χωρις το παραμικρο προβλημα -να ρωτησω τον kernel πως τον κανω εγκατασταση γιατι απο το update zip μεσω clockworkmod δεν γινεται απαντηστε μου σας παρακαλω!!!

 

Αποκλειεται να μην το βλεπει το zip αρχειο στην sd!

Ψαξε καλυτερα με τα πληκτρα vol.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αποκλειεται να μην το βλεπει το zip αρχειο στην sd!

Ψαξε καλυτερα με τα πληκτρα vol.

παιδια τι κανω λαθος βαζω τον kernel στην sd παω σ recovery το αναγνωριζει το update αλλα μου λεει instalation aborted τι φταει?? εχω περασει την παραπανω ρομ και εχω τον kernel 2.6.32.9 geno@geno-deskop#1!!πειτε μου τι κανω λαθος???και κατι ακομα με την CM7 δεν μ ανοιγει το android market καμια βοηθεια υπαρχει??? Edited by kimipao1908
Link to comment
Share on other sites

φτιαξε με το setcpu ενα profile για οταν κλεινει η οθονη:

 

screen off

max : 460

min : 122

scaling : ondemand

priority : 100%

save

και εισαι οκ και το βραδυ σε 2g δεν πρεπει να πεφτει πανω απο 1%....

αν ειναι παραπανω τοτε κατι τρεχει και το κραταει σε χρονισμο περισσοτερο του min οποτε αν δε βαριεσαι το ψαχνεις...

 

 

To setcpu γιατί δεν με αφήνει να ρίξω την συχνότητα κάτω από τα 400?

Link to comment
Share on other sites

To setcpu γιατί δεν με αφήνει να ρίξω την συχνότητα κάτω από τα 400?

 

Γιατι ετσι ειναι ρυθμισμενη η cm7 ξεκιναει απο 400 και φτανει μεχρι 1800mhz!

Η μαλλον ειναι θεμα του kernel γιατι πριν τον βαλω στο κινητο υπηρχε δυνατοτητα

επιλογης πιο κατω απο τα 400!

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το original boot.img, κανει και τωρα τα κολληματα του αλλα οχι στην συχνοτητα που τα εκανε πριν.

Θα το κρατισω μερικες μερες να δω τη συμπεριφορα του και θα το παω για ελεγχο.

Αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι ειναι θεμα επεξεργαστη, οσο το ζοριζω τρωει σκαλωματα με την οθονη, επανεκινηση δεν μου εχει κανει απο το μεσιμερι που του αλλαξα το boot.img

set cpu δεν του εβαλα, αλλα σιγουρα ετρεχε στα φουλ με το πηραγμενο boot.img.

Παιδια σας ευχαριστω!

 

καλημερα σε ολους,παιδια μπορει καποιος να μου πει που θα βρω το original boot image?

για να το περασω ,μπαινω σε μωβ οθονη διαγραφω το παλιο και περναω το οριτζιναλ με αντιγραφη-επικολληση?

μετα rebbot kai eimai ετοιμος?

αυτη τη στιγμη εχω το u8800v100R001C00B135SP02 και το μονο προβλημα ειναι οτι μου βγαζει error to wi fi.

αν μπορει καποιος να με βοηθησει

ευχαριστω θερμα

:)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους,παιδια μπορει καποιος να μου πει που θα βρω το original boot image?

για να το περασω ,μπαινω σε μωβ οθονη διαγραφω το παλιο και περναω το οριτζιναλ με αντιγραφη-επικολληση?

μετα rebbot kai eimai ετοιμος?

αυτη τη στιγμη εχω το u8800v100R001C00B135SP02 και το μονο προβλημα ειναι οτι μου βγαζει error to wi fi.

αν μπορει καποιος να με βοηθησει

ευχαριστω θερμα

:)

Απο dancer_69 Για να αλλάξει η έκδοση του kernel πρέπει να αλλαχθεί και η boot.img . :)

boot.img http://www.megaupload.com/?d=4VGQL2BH

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...