Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλημέρα,

 

Το mini (όχι pro) υποστηρίζει video call με skype? Κατέβασα το skype απο android market δοκίμασα video κλήση από Laptop προς mini. Στην οθόνη του mini έβλεπα αυτόν που καλούσε αλλά στο laptop δεν με έβλεπε..

 

ευχαριστώ

 

εάν ανοίξεις την κάμερα θα μπορεί να σε βλέπει απο την πίσω. απλά θα πρέπει να έχεις γυρισμένο το κινητό. αυτός θα σε βλέπει εσύ όμως όχι.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ok ευχαριστώ για τις απαντήσεις.. είχα την εντύπωση ότι έχει μπροστινή κάμερα γιατι πάνω και μπροστά έχει ένα στρογγυλό σαν κάμερα...
Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστώ για τις απαντήσεις.. είχα την εντύπωση ότι έχει μπροστινή κάμερα γιατι πάνω και μπροστά έχει ένα στρογγυλό σαν κάμερα...

 

Αυτό νομίζω είναι αισθητήρας για την φωτεινότητα και για την οθόνη (για την αυτόματη προσαρμογή της εάν γυρίσεις το κινητό).

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι στο xperia mini. Βασικά κατέβασα το App2sd και τα μετέφερα όμορφα και ωραία..

Κάτι άλλο με απασχολεί τώρα..έχω τη μαμίσια 2gb sdcard. Και θέλω να πάρω μια 8gb.

Τα apps που έχω στη 2gb πως τα αντιγράφω στην καινούρια; Διότι μπήκα με usb από το pc και δεν βλέπω μέσα κανένα από τα παιχνίδια πχ που μετέφερα. Θέλω να πω ότι δεν παίζει ένα απλό copy paste..

Και μια 2η ερώτηση: κάτι φάκελοι (.android_secure,.doodlemobile_featureviewnew,doodlemobile_platform,Android..) τους χρειάζομαι στην καινούρια sd; Τι φάκελοι είναι; Μήπως δημιουργούνται μετά μόνοι τους στην καινούρια sd, όπως ο φάκελος DCIM;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

ότι αρχείο βλέπεις στην τωρινη sd, θα το κάνεις copy paste στη νεα ;)

 

Ευχαριστώ και πάλι!

Ακόμα δεν έχω πάρει την 8άρα. Μόλις την αλλάξω, αν έχω κάνα θέμα θα επικοινωνήσω!

Τανκς

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά εμφανίστηκε ένα άλμπουμ φωτογραφιών του Facebook στη "Συλλογή" μου (έχουν το χαρακτηριστικό "F" πάνω τους) με τίτλο "Νέες από φίλους", πιθανότατα από το κόλλημα του συγχρονισμού που έφαγε πριν από κάποιες μέρες, ίσως κι από κάποια είσοδό μου στο Timescape.. είναι καμμιά 15αριά φωτογραφίες απ'τις οποίες δεν εμφανίζονται "ιδιότητες" ώστε να τις βρω να τις διαγράψω με κάποιον file explorer αφού δεν μου δίνεται η δυνατότητα ούτε απ'την ίδια τη "Συλλογή" να το κάνω όπως με τα υπόλοιπα άλμπουμς. Πως στο καλό θα καταφέρω να τις εξαφανίσω από εκεί;:blink:

 

 

 

edit: Άκυρο παιδιά το βρήκα, απενεργοποίησα το "Ενσωμάτωση Facebook" μέσα από τις ρυθμίσεις κι εξαφανίστηκε το άλμπουμ.:)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και πάλι!

Ακόμα δεν έχω πάρει την 8άρα. Μόλις την αλλάξω, αν έχω κάνα θέμα θα επικοινωνήσω!

Τανκς

 

Μπορείς να πάρεις και την 16άρα... Καλύτερα να έχεις πολύ άδειο χώρο παρά να σου λείπει...:)

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση, το music player δεν έχει repeat on/off επιλογή; Δεν γίνεται να πηγαίνει στο επόμενο album αυτόματα;

Βέβαια το Google Play Music τα έχει αυτά...αλλά δεν μου αρέσει το γκρι widget του.

Edited by Zenor
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πήρε ο ξάδερφός μου το mini pro χθες, το έστησα όλα οκ, αλλά με πήρε πριν λίγο και μου είπε ότι δε μπορεί να ανοίξει το κάλυμμα της υποδοχής να το φορτίσει :lol: Πώς να του το περιγράψω να το ανοίξει!?
Link to comment
Share on other sites

νυχακι και κοντρα στο καπακι..είναι σπαστικο όντως

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια λύση στο πρόβλημα αυτό? Τι πρέπει να κάνω για να το διορθώσω?

 

Μήπως απλά είναι ελαττωματικό? Πόσο καιρό το έχεις?

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το πήγαινα στο service της SE... Ακόμα στην εγγύηση είναι και από την στιγμή που δεν επεναίβεις πάνω του καθ' οιονδήποτε τρόπο ισχύει...

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Την εκανα κ'γω την πατατα μου. Πηγα να βαλω μια ρομ ics απο xda αφου πρωτα εκανα backup με recovery και αφου την εκανα εγκατασταση κολλησε στο sony ericsson. Τωρα δεν μπαινει ουτε στο recovery για να κανω restore το backup που ειχα κανει...:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Την εκανα κ'γω την πατατα μου. Πηγα να βαλω μια ρομ ics απο xda αφου πρωτα εκανα backup με recovery και αφου την εκανα εγκατασταση κολλησε στο sony ericsson. Τωρα δεν μπαινει ουτε στο recovery για να κανω restore το backup που ειχα κανει...:wacko:

 

Seus αναγκαστικά...

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Sos, έχω το xperia mini και μετά από αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ έχει τρελαθεί,

Μόλις το δουλέψω 10 λεπτά αρχίζει να κάνει πολλές μικρές δονήσεις και ότι εφαρμογή ανοίγω την κλείνει, βασικά ότι πατώ αυτό κάνει back και το ακυρώνει, δεν κάνει απολυτος τίποτα δηλαδή,

αν το αφήσω μισή ώρα χωρίς να το πειράξω δουλεύει για λίγο και πάλι τα ίδια,

του έκανα επιδιόρθωση με PC Companion αλλά τίποτα, μετά με το SEUS αλλά πάλι τα ίδια. Δεν δουλεύει.

Σημείωση δεν ήταν ROOT πριν την αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ.

Υπάρχει κάποια λύση στο πρόβλημα αυτό? Τι πρέπει να κάνω για να το διορθώσω?

γνωρίζει κάνεις πως μπορώ να γυρίσω ένα firmware πίσω στο 0.42 ???

μπας και συνελθει?

 

έχει εμφανιστει σε πολλούς αυτο το πρόβλημα κ ένας από αυτους είμαι κ εγώ. Είναι προβλημα υπερθερμανσης των πλήκτρων αφής. Αν κρυώσεις την οθονη, σταματάει να στο κάνει. Φυσικά η λύση ειναι να το στείλεις για service. Εγώ αύριο θα το στείλω κ θα σου πρότεινα να το στείλεις κ συ. Δεν πρόκειται να φτιάξει μόνο του ούτε με downgrade.

Link to comment
Share on other sites

Seus αναγκαστικά...

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

Tο εκανα...εκανα και downgrade σε .042 εκδοση για να κανω root γιατι πηγε σε 0.69:)
Link to comment
Share on other sites

Tο εκανα...εκανα και downgrade σε .042 εκδοση για να κανω root γιατι πηγε σε 0.69:)

то downgrade πως το εκανες και γυρισες στην .042?καποια βοηθεια?εστω και με πμ:)

Link to comment
Share on other sites

то downgrade πως το εκανες και γυρισες στην .042?καποια βοηθεια?εστω και με πμ:)
0.62 εβαλα οχι .042. Το εκανα με wotanserver. Κατεβασε απο το support τα 2 αρχεια που εχει αφου κανεις register στο site. Φροντισε να εχεις στον υπολογιστη σου το pc companion και το update service. Κανεις εγκατασταση τα αρχεια που κατεβασες και ανοιγεις το wotan client και αρχιζεις. Δες και ενα
να κατατοπιστεις...
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος του Mini κι εχω την εξης απορια: σε καφετερια εμπαινα μεσω wifi απο το κινητο στο ιντερνετ.... αλλαζουν το ρουτερ.... και τωρα δε το βρισκει καν το ασυρματο δικτυο... εχω σβησει το παλιο που το εχει αποθηκευσει στη μνημη, εχω κανει ποσες φορες σαρωση και τιποτε... και να βρισκομαι ακριβως διπλα απο το μοντεμ-ρουτερ.... φιλος μου με samsung πχ του το βρισκει αμεσως.... ( ΥΓ. η ονομασια του ασυρμ δικτυου την βαλανε οπως την ειχαν και πριν αλλαξουν το ρουτερ)... τι μπορει να φταιει????
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος του Mini κι εχω την εξης απορια: σε καφετερια εμπαινα μεσω wifi απο το κινητο στο ιντερνετ.... αλλαζουν το ρουτερ.... και τωρα δε το βρισκει καν το ασυρματο δικτυο... εχω σβησει το παλιο που το εχει αποθηκευσει στη μνημη, εχω κανει ποσες φορες σαρωση και τιποτε... και να βρισκομαι ακριβως διπλα απο το μοντεμ-ρουτερ.... φιλος μου με samsung πχ του το βρισκει αμεσως.... ( ΥΓ. η ονομασια του ασυρμ δικτυου την βαλανε οπως την ειχαν και πριν αλλαξουν το ρουτερ)... τι μπορει να φταιει????

Τίποτα δεν φταίει φίλε, είναι θέμα με το ρούτερ τι ακριβώς δεν ξέρω πρέπει να γίνει επαννεκίνηση στο ρούτερ και θα το βρίσκεις,την επόμενη φορά που θα πας σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...