Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά παρτίδα 12w01 και έχω πρόβλημα με τα κουμπιά τα touch... με το σέρβις λύνεται? ή τα ίδια έκανα και αναβαθμιση μόλις τώρα

 

δεν λύθηκε με την αναβάθμιση τα ίδια πάλι

Edited by zipperant
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1)Οχι

2)Οχι

3)Δεν ειμαι σιγουρος για το αν γινεται,εγω εχω το μαμισιο widget στη δευτερη οθονη που τα εχει ολα.

4)Υπαρχουν πολλα στο play store

 

Άλλο wallpaper σε κάθε οθόνη νομίζω γίνεται με εφαρμογή, ίσως και με το Wallpaper Wizard ή κάποια παρόμοια.

 

Υ.Γ: ICS θα έχουμε Μάιο προς Ιούνιο απ'ότι φαίνεται...μάλλον περιμένουν να πιάσουν οι ζέστες :p

http://www.androidpolice.com/2012/04/13/sony-begins-rollout-of-ice-cream-sandwich-to-the-xperia-arc-s-neo-v-and-ray-in-nordic-countries/

"The ICS update for the Xperia arc, PLAY, neo, mini, mini pro, active, and Sony Ericsson Live with Walkman should also be ready to roll in late May or early June according to the Sony Mobile Blog, but again, will require carrier approval in most situations."
Edited by Zenor
Link to comment
Share on other sites

αξιζει να αγορασω το μινι η να στραφω αλλου?

Εξαρτάται από τις απαιτήσεις που έχεις από ένα κινητό, τις ανάγκες που θες να καλύψεις με αυτό και φυσικά από το πόσα χρήματα είσαι διατεθειμένος να δώσεις. Γενικά το mini θεωρείται καλό value for money κινητό για να μπεις στον κόσμο του Android.

κολλαει γενικα αν το γεμισεις με μια 8αρα καρτα μνημης

Οι επιδόσεις ενός κινητού δεν εξαρτώνται από το μέγεθος της κάρτας μνήμης. Αυτό που μπορείς να προσέξεις είναι η ταχύτητα της κάρτας μνήμης (διακρίνονται από το Speed Class Rating στο οποίο ανήκουν), που παίζει ρόλο σε read/write διαδικασίες από/προς αυτή.

τα πληκτρα τι προβλημα εχουν που ακουω?

Σε κάποιες συσκευές, όταν το κινητό ζεσταίνεται (πχ. από μια απαιτητική εφαρμογή), αυξάνεται η ευαισθησία των πλήκτρων αφής με αποτέλεσμα να πατιούνται από μόνα τους. Αυτό ουσιαστικά καθιστά μη λειτουργική τη συσκευή, μέχρι να πέσει η θερμοκρασία της.

Link to comment
Share on other sites

πολύ fail αυτό με τα πλήκτρα χαλάει όλο το κινητό... εγώ ευτυχώς το στείλα από κει που το πήρα
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

αυτο με τα πληκτρα εχει να κανει στο μινι και οχι στο προ, για το προ δεν αναφερθηκε κατι ( απ οτι θυμαμαι) και καλα θα κανετε οσοι ειναι να παρετε ενα απο τα δυο να επιλεξετε το προ που εχει και καμερα μπροστα
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια ποσο κραταει περιπου ?

Και απο που βλεπω ποιες εφαρμογες ''τρεχουν'', γιατι δεν θελω να τρεχει τιποτα!

(Εαν γινετε και με καποιο προγραμματακι να κλεινει τα παντα καλυτερα)

Για το xperia mini μιλαω

Ευχαριστω για τις παραπανω απαντησεις :)

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ: ICS θα έχουμε Μάιο προς Ιούνιο απ'ότι φαίνεται...μάλλον περιμένουν να πιάσουν οι ζέστες :p

http://www.androidpolice.com/2012/04/13/sony-begins-rollout-of-ice-cream-sandwich-to-the-xperia-arc-s-neo-v-and-ray-in-nordic-countries/

Ακριβώς. Ιδού και μια ελληνική πηγή εδώ. ;)

Link to comment
Share on other sites

1) Μπορείς να βάλεις έναν άλλο launcher και να έχεις όσες οθόνες θες.

2) Λογικά θα γίνεται με κάποιο πρόγραμμα

3) Δες αυτό. Είναι για το Neo V αλλά ίσως κάνει και για σένα.

4) HTC_IME. Google it, δεν είναι στο market

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτησουλα? εχω xperia mini και θελω να κανω το πληκτρολογιο οταν στελνω sms να μη ακουγεται(δονειται) και δε το εχω βρει.κανεις βοηθεια?
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτησουλα? εχω xperia mini και θελω να κανω το πληκτρολογιο οταν στελνω sms να μη ακουγεται(δονειται) και δε το εχω βρει.κανεις βοηθεια?

 

Θα πας να γράψεις κάτι, ώστε να εμφανιστεί το πληκτρολόγιο και θα πατήσεις στο κουμπί με τις ρυθμίσεις. Εκεί θα ξετικάρεις το vibrate on keypress.

Επίσης μπορείς να το βρεις: Settings - Language & Keyboard settings - International Keyboard

Καλή Ανάσταση!

Link to comment
Share on other sites

σε παρακαλω μπορεις να γινεις λιγο ποιο σαφης η να με παραπεμψεις καπου?

 

Θα μπορούσες να δεις την υπογραφή μου και δεν θα χες απορίες για τίποτα. :)

 

 

 

Χριστός Ανέστη παίδες μου!εύχομαι τα καλυτερα για σας και τις οικογένειες σας..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χριστός ανέστη. Έχουμε νέα για το ICS στα Xperia Mini; Στο thread του neo v διάβασα ότι κάποιοι το έχουν περάσει ήδη και λέω μήπως...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χριστός ανέστη. Έχουμε νέα για το ICS στα Xperia Mini; Στο thread του neo v διάβασα ότι κάποιοι το έχουν περάσει ήδη και λέω μήπως...

 

Σε οσους εχει ερθει ειναι επειδη το κινητο ειναι παραεισαγωγης και το παγωτο εχει βγει προς το παρον για τις nordic χωρες

 

Παιδακια καθως σερφαρα σε διαφορα τεχνολογικα σαιτς,πηρε το ματι μου αυτο

Ειναι το γνωστο ζητημα με την υπερθερμανση των μινι και η λυση του.αξιζει να του ριξετε μια ματια.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως το αγόρασα μεταχειρισμένο και το γύρισα πίσω γιατί είχε αυτό το θέμα. Αν το πας στο σερβις το διορθώνουν μόνιμα?
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως το αγόρασα μεταχειρισμένο και το γύρισα πίσω γιατί είχε αυτό το θέμα. Αν το πας στο σερβις το διορθώνουν μόνιμα?

 

υποτειθεται καλιμπραρουν τα soft keys αλλα σε πολλα παιδια εχει παραμεινει το προβλημα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι που η SE δεν αναγνώρισε το λάθος, να σταματήσει η παραγωγή και να διορθωθεί το πρόβλημα. Ε ρε ξύλο που θέλουνε...
Link to comment
Share on other sites

Διαβασε κανεις για τις προειδοποιησεις της σονυ οτι το παγωτο τρωει κολληματα και λοιπα???

 

Καλησπέρα και χριστός ανέστη. Έχουμε νέα για το ICS στα Xperia Mini; Στο thread του neo v διάβασα ότι κάποιοι το έχουν περάσει ήδη και λέω μήπως...

 

Παιδιά ρίχνετε και καμιά ματιά προς τα πίσω. 1-2 σελίδες, δεν είπα να ψάξετε όλο το νήμα.

 

#post4678.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια ποσο κραταει περιπου ?

Περίπου δύο μέρες με φυσιολογική χρήση (βέβαια έχω το pro, αν και δε νομίζω να διαφέρει πολύ).

Και απο που βλεπω ποιες εφαρμογες ''τρεχουν'', γιατι δεν θελω να τρεχει τιποτα!

(Εαν γινετε και με καποιο προγραμματακι να κλεινει τα παντα καλυτερα)

Δ̶ε̶ν̶ ̶τ̶ο̶ ̶β̶λ̶έ̶π̶ε̶ι̶ς̶ ̶α̶π̶ό̶ ̶κ̶ά̶π̶ο̶υ̶ Μπορείς να δεις έτσι ή να βάλεις κάποια εφαρμογή (πχ. Advanced Task Killer). Για να τερματίσεις τα "πάντα", τουλάχιστον όπως φαντάζομαι ότι θες να κάνεις, πρέπει πρώτα να κάνεις root και uninstall τα craplets που έχει από τη μάνα του το firmware, γιατί διαφορετικά θα ξανανοίγουν από μόνα τους.

Edited by Exael
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...