Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μιας και με βλέπω να τα χάνω όλα :P

έχετε να προτείνετε να περάσω μια rom σταθερή για καθημερινή χρήση για το mini pro; εσύ htselepakis ποια έχεις;

 

Mini TURBO by javad0111... πολύ σταθερή και γρήγορη... Έχω μείνει υπερευχαριστημένος. Απλά θέλει να ξεκλειδώσεις τον bootloader και kernel... Δεν είναι δύσκολο...

 

(τις ευχαριστίες μου στον wertyo)

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ευχαριστώ για την απάντηση. :)

αποτι βλέπω είναι για το mini μόνο, και όχι για το pro.

 

Ναι είναι μόνο για το mini... Δοκίμασε και αυτή!

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Έχει λίγο δουλειά αλλά είναι εύκολο παρόλο που φαίνεται δύσκολο!

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα... Το τηλέφωνο κάνει κατι παλαβά με τον φωτισμό... Δηλαδή ανάβει οποτε θέλει και μετά σβήνει... Αύτο συμβαίνει σε κατάσταση αναμονής κυρίως... Κάποιο πρόγραμμα που θα περασα μέσα την έχει κάνει την δουλεια? Τι κάνουμε τώρα? Εαν είναι για φορματ κάρτας και τηλεφώνου τότε ένα καλό πρόγραμμα για backup επαφές μηνύματα και κάποια δεδομένα κάποιων σίγουρων παιχνιδιών ( βλέπε saves angry birds)

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων :-)

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα... Το τηλέφωνο κάνει κατι παλαβά με τον φωτισμό... Δηλαδή ανάβει οποτε θέλει και μετά σβήνει... Αύτο συμβαίνει σε κατάσταση αναμονής κυρίως... Κάποιο πρόγραμμα που θα περασα μέσα την έχει κάνει την δουλεια? Τι κάνουμε τώρα? Εαν είναι για φορματ κάρτας και τηλεφώνου τότε ένα καλό πρόγραμμα για backup επαφές μηνύματα και κάποια δεδομένα κάποιων σίγουρων παιχνιδιών ( βλέπε saves angry birds)

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων :-)

 

Γιατί δεν δοκιμάζεις να δεις ποια εφαρμογή έβαλες πρόσφατα?

Μήπως πέρασες το go locker?

 

Δοκίμασε την app back up and restore

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κανονικα εχει push και μαλιστα πολυ καλο.παιξε με τις ρυθμισεις της εφαρμογης!

 

Βασικά ούτε push μου βγάζει ούτε τίποτα. το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να βάλω τους φίλους σε λίστα όπου μου στέλνει μήνυμα όταν κάποιος κάνει κάποιο post. απο εκεί και πέρα ξέρεις τι πρέπει να κάνω ακριβώς για να μου στέλνει τις ειδοποιήσεις σε στυλ iphone? ξέρω ότι γίνεται αλλα δεν μπορώ να το κάνω. στο net διάβασα κάτι για blackberry και κάτι άλλα περίεργα σε στύλ "υπάρχει ασυμβίβαστο facebook και google". μέχρι και στο xda το ανέφεραν αυτό.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν δοκιμάζεις να δεις ποια εφαρμογή έβαλες πρόσφατα?

Μήπως πέρασες το go locker?

 

Δοκίμασε την app back up and restore

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

 

 

Το go locker είναι περασμένο ναι.... Τώρα ότι έβαλα και έβγαλα... Το έχω πολύ καιρό το θέμα δίχως να δωσω σημασία... Οποτε έχουν μπει και έχουν βγει.... :-P

Και κατι ακόμα... Είναι το android τέτοιο? Είναι το κινητό? Υπάρχει πρόβλημα θερμοκρασίας....

Ανεβάζει αρκετά εύκολα...( εντάξει τώρα με τις ζέστες μιλάω... Και να πειράζω και λιγο το κινητό... ) Και σαν να μην φτάνει αύτο κολλάει μετά.... Βγάζει και κρύβει τις επιλογές... Λες και πατάω το δεξί κουμπί αφής....

Που να έρθει το καλοκαίρι δηλαδή.....

Παίζει καμία ψύχτρα?? :-P

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά ούτε push μου βγάζει ούτε τίποτα. το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να βάλω τους φίλους σε λίστα όπου μου στέλνει μήνυμα όταν κάποιος κάνει κάποιο post. απο εκεί και πέρα ξέρεις τι πρέπει να κάνω ακριβώς για να μου στέλνει τις ειδοποιήσεις σε στυλ iphone? ξέρω ότι γίνεται αλλα δεν μπορώ να το κάνω. στο net διάβασα κάτι για blackberry και κάτι άλλα περίεργα σε στύλ "υπάρχει ασυμβίβαστο facebook και google". μέχρι και στο xda το ανέφεραν αυτό.

 

Εγώ κατέβασα την παρακάτω εφαρμογή και ησύχασα μιας και είχα το ίδιο πρόβλημα.Με ειδοποιούσε όποτε ήθελε....πάντως πρίν την κατεβάσεις πήγαινε στις ρυθμίσεις του facebook στο κινητό σου και εκεί που λέει Χρονικό διάστημα ανανέωσης κλίκαρε το ποτέ και φρόντισε οι ειδοποιήσεις να είναι ενεργές.Έτσι θεωρητικά δουλεύουν τα push notifications....

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lukekorth.facebookNotificationsPaid&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5sdWtla29ydGguZmFjZWJvb2tOb3RpZmljYXRpb25zUGFpZCJd

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Το go locker είναι περασμένο ναι.... Τώρα ότι έβαλα και έβγαλα... Το έχω πολύ καιρό το θέμα δίχως να δωσω σημασία... Οποτε έχουν μπει και έχουν βγει.... :-P

Και κατι ακόμα... Είναι το android τέτοιο? Είναι το κινητό? Υπάρχει πρόβλημα θερμοκρασίας....

Ανεβάζει αρκετά εύκολα...( εντάξει τώρα με τις ζέστες μιλάω... Και να πειράζω και λιγο το κινητό... ) Και σαν να μην φτάνει αύτο κολλάει μετά.... Βγάζει και κρύβει τις επιλογές... Λες και πατάω το δεξί κουμπί αφής....

Που να έρθει το καλοκαίρι δηλαδή.....

Παίζει καμία ψύχτρα?? :-P

 

κατα 99% το go locker κανει τη ζημια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια οσοι ειχατε το γνωστο προβλημα με την υπερθερμανση των soft keys και το πηγατε στα σερβις της σονυερικσσον ,ειχε αποτελεσμα?ελυσαν το προβλημα οριστικα?το παρουσιασε μεσα σε 5 μερες 2 φορες το μινι της κοπελιας μου( w32 κατασκευη).ρωταω εσας αν ξερετε αν υπαρχει πλεον οριστικη επιλυση του προβληματος.η θα το παμε και θα το φερνουν <<επισκευασμενο>> κοινως απλα αναβαθμισμενο και θα ξανακανει τα ιδια.εχει ηδη την .062 το κινητο
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατέβασα την παρακάτω εφαρμογή και ησύχασα μιας και είχα το ίδιο πρόβλημα.Με ειδοποιούσε όποτε ήθελε....πάντως πρίν την κατεβάσεις πήγαινε στις ρυθμίσεις του facebook στο κινητό σου και εκεί που λέει Χρονικό διάστημα ανανέωσης κλίκαρε το ποτέ και φρόντισε οι ειδοποιήσεις να είναι ενεργές.Έτσι θεωρητικά δουλεύουν τα push notifications....

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lukekorth.facebookNotificationsPaid&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5sdWtla29ydGguZmFjZWJvb2tOb3RpZmljYXRpb25zUGFpZCJd

 

με έσωσες. ;) δουλεύει τέλεια.. ευχαριστώ..

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια γρήγορη ερώτηση στους κατόχους;

Το pro κάνει videoκλήσης μόνο μέσω δεδομένων (όπως ας πούμε το Neo V, Skype κλπ) ή κανονικά και μέσω δικτύου;

 

 

Και κάτι άλλο, η φωτογραφίες είναι καλές, αξιοπρεπή ή "δε βλέπονται"

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια γρήγορη ερώτηση στους κατόχους;

Το pro κάνει videoκλήσης μόνο μέσω δεδομένων (όπως ας πούμε το Neo V, Skype κλπ) ή κανονικά και μέσω δικτύου;

 

 

Και κάτι άλλο, η φωτογραφίες είναι καλές, αξιοπρεπή ή "δε βλέπονται"

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

 

με 3g και wifi μια χαρα γινονται οι βιντεοκλησεις σε καταλαβαινει ο αλλος αν εισαι με κινητο η pc, μεσω δικτυου δε το δοκιμασα εγω προσωπικα(μαλλον δε γινετε)...........................οσο αφορα τις φωτο τη μερα ειναι καταπληκτικες την νυχτα χαλια μαυρα κιτρινιζει λιγο η φωτο οταν χρησιμοποιειτε το φλας

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

O QSD8255 που έχει το mini θεωρείται ταχύτερος από τον MSM8255 που έχουν τα άλλα μοντέλα της sony?
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια γρήγορη ερώτηση στους κατόχους;

Το pro κάνει videoκλήσης μόνο μέσω δεδομένων (όπως ας πούμε το Neo V, Skype κλπ) ή κανονικά και μέσω δικτύου;

 

Δεν βγάζει νόημα αυτό που λες.. η videoκλήση, γίνεται πάντα μέσω δεδομένων.. πως να γίνεται δηλαδή; μέσω θετικής ενέργειας; Amita Motion? :lol::ninja:

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν βγάζει νόημα αυτό που λες.. η videoκλήση, γίνεται πάντα μέσω δεδομένων.. πως να γίνεται δηλαδή; μέσω θετικής ενέργειας; Amita Motion? :lol::ninja:

 

Μια χαρά νόημα βγάζει... Οι βιντεοκλήσεις υπήρχαν πριν αρχίσουμε να έχουμε mobile internet.. Εννοεί, φαντάζομαι, αν η μπροστινή κάμερα είναι μόνο για βιντεοκλήσεις μέσω κάποιου προγράμματος (όπως το Skype) ή αν μπορεί να κάνει την παλιά, κλασσική βιντεοκλήση που χρειάζεται μόνο το δίκτυο κινητής και όχι όγκο δεδομένων όπως έκανε, για παράδειγμα, αυτό: http://www.xe.gr/tilefonia/kinita-tilefona,sony-ericsson,all|ad-9686052.html :p

 

Το θέμα είναι ότι δεν είμαι σίγουρη αν υποστηρίζει και δεν το έχω για να δω..! Νομίζω όχι αλλά με πολλή μεγάλη επιφύλαξη.. Ας απαντήσει κάποιος κάτοχος..:)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

μονο μεσω 3rd party app κανει βιντεοκληση οπως και ολα τα κινητα της SONY.ελαχιστα android κανουν την παραδοσιακη βιντεοκληση
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε ποια είναι η τελευταία επίσημη έκδοση του λογισμικού? Επίσης αν γνωρίζει κάποιος ήθελα να μάθω αν το mini σκοράρει περισσότερο στα bechmarks από το neo v και από το ray
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Χτες αγόρασα ένα mini pro απο vodafone....μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένη από το κινητό.. αλλά το πρόβλημα μου είναι ότι όταν χρησιμοποιώ την κάμερα και συγκεκριμένα το βίντεο που έχω τραβήξει οταν κάνω αναπαραγωγή ακούγεται ένα ελαφρύ συνεχόμενο χτύπημα.. απ οτι εχω δια΄βασει και προηγουμενως προκειται για ενα ειδος ηλεκτροστατικου θορυβου. Προέρχεται απο την μπαταρία η την υποδοχή της σιμ και επηρεάζει το βιντεο.

Τι μπορώ να κάνω για να το φτιάξω?

θα χρειαστεί σερβις ή είναι κατι παροδικό?

πρέπει να αλλάξω μπαταρια?? θα επηρεάσει την λειτουργία του κινητου και θα παρουσιαστουν διάφορα προβλήματα αργότερα??

 

Σας παρακαλώ απαντήστε μου όσο πιο σύνομα γινεται.. ειναι κρίμα το κινητο ειναι ολοκαίνουργιο και παρα πολυ καλο.. :) :)

Edited by popitsaa
α! ξέχασα να αναφέρω οτι έκανα την αναβάθμιση σε android 2.3.4 και το πρόβλημα παραμένει....
Link to comment
Share on other sites

Δεν βγάζει νόημα αυτό που λες.. η videoκλήση, γίνεται πάντα μέσω δεδομένων.. πως να γίνεται δηλαδή; μέσω θετικής ενέργειας; Amita Motion? :lol::ninja:

 

Μάλιστα.

Η ιντερνετικη βίντεο - κλήση είναι ίδια με τη βίντεο - κλήση μέσω δικτύου;

Να το πω-γράψω αλλιώς, όταν κάνει βίντεο - κλήση η χρέωση είναι στα δεδομένα (όγκος) ή στο χρόνο ομιλίας χρέωσης των εταιριών κινητής τηλεφωνίας;

Να το γράψω και αλλιώς, στα "πακέτα" που περιλαμβάνουν δωρεάν βίντεο - κλήσης θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω ή όχι;

 

Αν είναι να μη το πάρω και να πάρω Amita ;)

 

Μια χαρά νόημα βγάζει... Οι βιντεοκλήσεις υπήρχαν πριν αρχίσουμε να έχουμε mobile internet.. Εννοεί, φαντάζομαι, αν η μπροστινή κάμερα είναι μόνο για βιντεοκλήσεις μέσω κάποιου προγράμματος (όπως το Skype) ή αν μπορεί να κάνει την παλιά, κλασσική βιντεοκλήση που χρειάζεται μόνο το δίκτυο κινητής και όχι όγκο δεδομένων όπως έκανε, για παράδειγμα, αυτό: http://www.xe.gr/tilefonia/kinita-tilefona,sony-ericsson,all|ad-9686052.html :p

 

Το θέμα είναι ότι δεν είμαι σίγουρη αν υποστηρίζει και δεν το έχω για να δω..! Νομίζω όχι αλλά με πολλή μεγάλη επιφύλαξη.. Ας απαντήσει κάποιος κάτοχος..:)

 

Ευχαριστώ :)

Θα περιμένω μήπως πάρω μια ορθή απάντηση ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.

Η ιντερνετικη βίντεο - κλήση είναι ίδια με τη βίντεο - κλήση μέσω δικτύου;

Να το πω-γράψω αλλιώς, όταν κάνει βίντεο - κλήση η χρέωση είναι στα δεδομένα (όγκος) ή στο χρόνο ομιλίας χρέωσης των εταιριών κινητής τηλεφωνίας;

Να το γράψω και αλλιώς, στα "πακέτα" που περιλαμβάνουν δωρεάν βίντεο - κλήσης θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω ή όχι;

 

Αν είναι να μη το πάρω και να πάρω Amita ;)

 

 

 

Ευχαριστώ :)

Θα περιμένω μήπως πάρω μια ορθή απάντηση ;)

οχι

αυτο που θες το κανουν μονο η σειρα galaxy και καποιο αλλο τηλεφωνο που δεν θυμαμαι τωρα να σου γραψω.

edit γραφω για τα android τηλεφωνα

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα τελευταία πτωση της τιμής του mini pro. Λέτε να πέσει και η τιμή του απλού mini?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...