Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 7


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε αυτό το θέμα θα συγκεντρώσουμε τις συζητήσεις που αφορούν ανακοινώσεις νέων εφαρμογών, αναζήτηση αυτών αλλά και ότι απορίες και ερωτήσεις που προκύπτουν και αφορούν εφαρμογές που προορίζονται για Windows Phone 7 συσκευές.

 

Ότι αφορά δωρεάν εφαρμογές, θα χρησιμοποιούμε το θέμα Δωρεάν Εφαρμογες για Windows Phone 7.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 947
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πως μπορούμε να βγάλουμε από τα contacts της επαφές του msn που πέρασαν κατά λάθος με την πρώτη εγγραφή του email στην συσκευή;
www.2ospbyron.gr
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πως μπορούμε να βγάλουμε από τα contacts της επαφές του msn που πέρασαν κατά λάθος με την πρώτη εγγραφή του email στην συσκευή;

 

Μόνο με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και στήσιμο από την αρχή. Αν δεν τα θέλεις, βάλε ξεχωριστό windowslive email από αυτό που χρησιμοποιείς στο msn.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και στήσιμο από την αρχή. Αν δεν τα θέλεις, βάλε ξεχωριστό windowslive email από αυτό που χρησιμοποιείς στο msn.

 

Εκτός αν είσαι πολυτάλαντος και τις σβήσεις μία μία!

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορουμε να συγχρονισουμε τισ επαφες ποου εχω στο outlook με το κινητο μου ??

 

http://support.microsoft.com/kb/2454811

βήμα 3 ,μέθοδος 1 !!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μηπως ξερεται αν το update mango θα ειναι για ολα τα κινητα windows 7 phone? και θα μπορουμε να στιλουμε αρχεια με bluetooth?
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μηπως ξερεται αν το update mango θα ειναι για ολα τα κινητα windows 7 phone? και θα μπορουμε να στιλουμε αρχεια με bluetooth?

 

To mango update θα ειναι για ολες τις συσκευες με wp7

Αν θα εχει ΒΤ file transfer ακομη δεν ξερουμε..

Link to comment
Share on other sites

θα μπορω να βαλω το mls destinator που εχω στα wm 6.5?

Poco: X3 NFC

HTC: P3300, Sensation, u ultra

Sony Ericsson: T20,T28s,T68i,K750,W580i

Nokia: 5110, 6510, 6610, 3650

Samsung:A100, D500,Omnia,Corby

Link to comment
Share on other sites

θα μπορω να βαλω το mls destinator που εχω στα wm 6.5?

 

Όχι, προς το παρόν δεν υπάρχει διαθέσιμο για WP7.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Eχει κανει καποιος βιντεοκληση 3G;δεν μπορω με τιποτα ενω η καρτα ειναι 3G vodafone και βαζοντας την σε αλλα κινητα λειτουργει κανονικα..
Omnia i900 - htc Trophy
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
θα μπορω να βαλω το mls destinator που εχω στα wm 6.5?

 

Οι εφαρμογές των Windows Mobile δεν είναι συμβατές με τα Windows Phone μιας και μιλάμε για εντελώς διαφορετικό λειτουργικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πώς μπορούμε να προσθέσουμε το Χρηματιστήριο Αθηνών στο πρόγραμμα Stocks της HTC ή έστω σε κάποιο άλλο ανάλογο πρόγραμμα;
Link to comment
Share on other sites

ολο το χρηματηστηριο δεν ξερω, εχω προσθεσει ομως στο stocks μετοχες της εθνικης(ΕΤΕ.ΑΤ) της εμπορικης(TEMP.AT) και της πειραιως(TPEIR.AT). Εχω και συντομευση στην αρχικη σελιδα http://www.euro2day.gr/ για να βλεπω το δεικτη
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα και εγκατέστησα το Outlook Connector αλλά στο MS Outlook 2003 που έχω λέει ότι δεν μπορεί να συνδεθεί με τον hotmail διακομιστή.

 

Έκανα export τις επαφές σε .csv και το έκανα impοrt στο hotmail αλλά μου τις βγάζει αλαμπουρνέζικα.

 

Άλλος τρόπος για συγχρονισμό?

Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να βάλουμε δικό μας background image σε wp7; Πχ αντί για dark ή light να είναι μια εικόνα. Γιατί στο trophy το μαύρο δεν μου αρέσει (είχα s-amoled πριν) και το άσπρο καλό, με πλεονέκτημα οτι τα γράμματα δείχνουν την καλή ευκρίνεια της οθόνης, αλλά μετά είναι πολύ άσπρο..
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν μπορεις να βαλεις εικονα..μονο χρωματα

 

Sent from my 7 Trophy using Board Express

 

ολο το χρηματηστηριο δεν ξερω, εχω προσθεσει ομως στο stocks μετοχες της εθνικης(ΕΤΕ.ΑΤ) της εμπορικης(TEMP.AT) και της πειραιως(TPEIR.AT). Εχω και συντομευση στην αρχικη σελιδα http://www.euro2day.gr/ για να βλεπω το δεικτη

 

Σωστός !!!!!!!

Καπως ετσι μπορουμε να βάλουμε και ισοτιμιες....

EURUSD=X για δολαριο ευρω

EURGBP=X για ευρω Βρετ. λιρα κλπ

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν μπορεις να βαλεις εικονα..μονο χρωματα

 

Sent from my 7 Trophy using Board Express

 

Μπορώ να βάλω και άλλα χρώματα όπως αλλάζουμε τα accents;

Αλλά με σώνεις σε κάτι άλλο. Δεν μπορώ να βρω κανένα forum με το board express. Πχ το myphone πως το βρήκες;

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να βάλω και άλλα χρώματα όπως αλλάζουμε τα accents;

Αλλά με σώνεις σε κάτι άλλο. Δεν μπορώ να βρω κανένα forum με το board express. Πχ το myphone πως το βρήκες;

 

Η αλλαγή του χρώματος γινεται τροποποιοντας ενα απο τα 2 themes (ασπρο-μαυρο) και πρπει να κανεις αλλαγες στη registry..

Aν σε ενδιαφερει πες μου να το ανεβασω....

 

Δεν ξέρω ποιο Boardexpress εχεις αλλα αυτο που εχω εγω (2.4 εκδοση) και το αγορασα απο το μαρκετ ...δουλευει μια χαρα

 

Edit:

Registry editor υπαρχει μονο ενας που δουλευει σe HTC. Δεν εχεις προσβαση παντου αλλα αυτος ειναι για τωρα

Για να αλλαξεις το χρωμα στο background στη registry :

HKLM/ControlPanel/Themes/0 για το λευκο

HKLM/ControlPanel/Themes/1 για το μαυρο

να αλλαξεις το κλειδι PageBackgroundcolor σε μορφη ΗΕΧ #FF000000

 

Aλλαζουμε μονο τα τελευταια 6 ψηφια (το #FF στην αρχη παραμενει)

Απο εδω μπορεις να βρεις τους κωδικους των χρωματων

 

Κατέβασα και εγκατέστησα το Outlook Connector αλλά στο MS Outlook 2003 που έχω λέει ότι δεν μπορεί να συνδεθεί με τον hotmail διακομιστή.

Έκανα export τις επαφές σε .csv και το έκανα impοrt στο hotmail αλλά μου τις βγάζει αλαμπουρνέζικα.

Άλλος τρόπος για συγχρονισμό?

 

To Outlook connector δουλευει κανονικα και με το 2003 ...κατι εχεςι κανει λάθος ...θα σου ελεγα να ξαναδοκιμασεις...

Αλλος τροπος ειναι μεσω να τα στειλεις ολα στο gmail...

Στην βοήθεια του gmail εχει αναλυτικες οδηγιες για το πως θα το κανεις...και μετα βάλε αυτο τον λογαριασμο του gmail στο τηλεφωνο και κανε συγχρονισμο..Το πλεονεκτημα εδω ειναι οτι δουλευει και με android συσκευες (ηταν βολικο πολυ με το HD2 που ετρεχε και android kai WP7)

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

To Outlook connector δουλευει κανονικα και με το 2003 ...κατι εχεςι κανει λάθος ...θα σου ελεγα να ξαναδοκιμασεις...

Αλλος τροπος ειναι μεσω να τα στειλεις ολα στο gmail...

Στην βοήθεια του gmail εχει αναλυτικες οδηγιες για το πως θα το κανεις...και μετα βάλε αυτο τον λογαριασμο του gmail στο τηλεφωνο και κανε συγχρονισμο..Το πλεονεκτημα εδω ειναι οτι δουλευει και με android συσκευες (ηταν βολικο πολυ με το HD2 που ετρεχε και android kai WP7)

 

Δεν πρόλαβα να διαβάσω την απάντησή σου και το έκανα με €5.5 σε ένα Γερμανό μέσα σε 5΄από Sony-Ericsson K750i στο Dell Venue Pro.

Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόλαβα να διαβάσω την απάντησή σου και το έκανα με €5.5 σε ένα Γερμανό μέσα σε 5΄από Sony-Ericsson K750i στο Dell Venue Pro.

 

Σημασια εχει οτι εκανες τη δουλεια σου ...Εισαι ευχαριστημενος με το Dell ??? Πως ειναι σαν συσκευή ???

Κατι διαβασα οτι βγηκε/βγαινει νεο firmware που λυνει πολλα προβληματα με το wi-fi κλπ

Link to comment
Share on other sites

Είναι πανέμορφο, με καταπληκτική οθόνη και ταχύτητα, λίγο βαρύ αλλά πολύ στιβαρό. Δυστυχώς όμως δε συνδέεται με το Bluetooth του Nolan κράνους μου και το έβαλα για πούλημα στις αγγελίες. Ίσως έχει να κάνει με το κλείδωμα που έχει το BT γενικά.
Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Υπάρχει περίπτωση να κάνει κλήση σαν IP Phone τα windows phone 7;

Εχουμε στην δουλειά ένα τηλεφωνικό κέντρο που μπορείς να συνδέσεις ip-phone σαν client και να κάνεις εσωτερικές κλήσεις κλπ.

Υπάρχει περίπτψση να συνδεθεί;

 

Ευχαριστώ

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ..ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ...ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΉΣΩ ΦΑΚΕΛΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΩ ΤΗΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ ΜΑΖΙ ΣΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΉ..???? ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΟΝΟΜΑΣΩ ΦΑΚΕΛΟΥΣ Κ ΝΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΩ ΜΕΣΑ ΤΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΜΟΥ !!!

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...