Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 7


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 947
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα εκανα ολα απο την αρχη τα εσβησα ολα τι να εκανα...:mad:

 

Τωρα προσεξε το για λιγο καιρο να δεις αν σου παρουσιασει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω δύο εφαρμογές, αλλά δεν ξέρω αν υπάρχουν...

1) Μετρητής δεδομένων ίντερνετ.

2) Διακοπτάκι on/off ή tile για την αρχική οθόνη για πιο εύκολη πρόσβαση στο WiFi.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω δύο εφαρμογές, αλλά δεν ξέρω αν υπάρχουν...

1) Μετρητής δεδομένων ίντερνετ.

2) Διακοπτάκι on/off ή tile για την αρχική οθόνη για πιο εύκολη πρόσβαση στο WiFi.

 

Δεν υπάρχουν ακομη ...Το δευτερο υπήρχε αλλα δεν δουλευει σε mango Περιμενουμε νεες εκδοσεις

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω την βοηθεια σας για τις επαφες δεν βγαζω ακρη,λοιπον εχω μια επαφη στο τηλ. θελω να τις προσθεσω email της προσθετω απο κατω(μεσω edit) ολα οκ τι γινετε ομως οταν στο messager ειναι με διαφορετικο ονομα η ιδια επαφη;;παταω την αλυσιδιτσα στις επιλογες της επαφης;;την παταω και εχω ως αποτελεσμα να εχω στο ιδιο ονομα 2 ιδια email...

και κατι ακομα,για καποιους φιλους δεν μου βγαζει καθολου ενημερωσεις σχετικα με το προφιλ τους..αυτα τα λιγα...

την βοηθεια σας παρακαλω...

Omnia i900 - htc Trophy
Link to comment
Share on other sites

Μα ουτε 5 μυν πριν δεν μπορεις να διαβασεις ; Διαβασε λιγο πιο πριν .....

 

Sent from my 7 Trophy using Board Express

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω αν έχει αναλυθεί πουθενά το θέμα με το encoding των Ελληνικών όταν κάνεις import αρχείο .csv επαφών του outlook σε hotmail & gmail.

 

Οι επαφές με Ελληνικά εμφανίζονται με σύμβολα και δεν έχω βρει τρόπο να το αλλάξω.

 

Έχει βρει κανείς τη λύση?

Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

Και γω είχα το ίδιο πρόβλημα, αλλά μόνο με το Hotmail. Το Gmail τα είδε κανονικά τα ελληνικά.
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω αν έχει αναλυθεί πουθενά το θέμα με το encoding των Ελληνικών όταν κάνεις import αρχείο .csv επαφών του outlook σε hotmail & gmail.

Οι επαφές με Ελληνικά εμφανίζονται με σύμβολα και δεν έχω βρει τρόπο να το αλλάξω.

Έχει βρει κανείς τη λύση?

 

Η κωδικοποιηση αν θυμάμαι καλα πρεπει να ειναι ANSI Greek η κατι τετοιο...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα το εξαγωγή το .csv αρχείο του outlook σαν "Τιμές οριοθετημένες με κόμματα (Windows)" και όχι σαν "Τιμές οριοθετημένες με κόμματα (DOS)" και βγήκαν σωστά!
Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

Βγήκαν τα WP 7,5.

Μου ήρθε email που προωθεί το HTC TITAN me WindowsPhone 7,5.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Βγήκαν τα WP 7,5.

Μου ήρθε email που προωθεί το HTC TITAN me WindowsPhone 7,5.

 

οταν λες βκηκαν? βγηκε το update? η απλα οι συσκευες? γιατι τα νεα htc κυκλοφορισαν προχυες στο event της htc και ενα αλλο μοωτελο κυκλοφορει μονο στην ιαπωνια!

Link to comment
Share on other sites

οταν λες βκηκαν? βγηκε το update? η απλα οι συσκευες? γιατι τα νεα htc κυκλοφορισαν προχυες στο event της htc και ενα αλλο μοωτελο κυκλοφορει μονο στην ιαπωνια!

 

Μου ήρθε mail ότι κυκλοφόρησε το HTC TiTAN με WindowsPhone 7.5.

 

Now unveiling the new HTC phones with Windows Phone 7.5

The next realease of Windows Phone makes it easier to connect and share with the people who

matter most. ...

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε mail ότι κυκλοφόρησε το HTC TiTAN με WindowsPhone 7.5.

 

Now unveiling the new HTC phones with Windows Phone 7.5

The next realease of Windows Phone makes it easier to connect and share with the people who

matter most. ...

ναι εχον κυκλοφορησει! αλα περιμενουμε το update τωρα, :)

Link to comment
Share on other sites

Μια παρατήρηση σχετικά με NAVIGON:

Εγκατέστησα κανονικά από το XDA, ελληνικό μενού, χάρτες, οδηγίες, όλα κομπλέ, αλλά δε βρίσκει δορυφόρους με τίποτα. Το είχα σε ανοιχτό εξωτερικό χώρο για τουλάχιστον 5 λεπτά, και δε βρήκε τίποτα. LG Optimus 7-Mango RTM. Το περίεργο είναι ότι όταν ήμουν σε 7712 και το είχα περασμένο, δούλευε κανονικά.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Μια παρατήρηση σχετικά με NAVIGON:

Εγκατέστησα κανονικά από το XDA, ελληνικό μενού, χάρτες, οδηγίες, όλα κομπλέ, αλλά δε βρίσκει δορυφόρους με τίποτα. Το είχα σε ανοιχτό εξωτερικό χώρο για τουλάχιστον 5 λεπτά, και δε βρήκε τίποτα. LG Optimus 7-Mango RTM. Το περίεργο είναι ότι όταν ήμουν σε 7712 και το είχα περασμένο, δούλευε κανονικά.

 

φιλαρακο και μενα εκανεν να πιασει σημα πολυυυυυ ωρα! ακι ειχε και καθηστερηση 5-6 δευτερα οποτε μου ηταν αχρηστω και το εβγαλα. τωρα δεν ξερω αν παιζει κατι με το σημε του gps, παντος και σε αλλη εγαρμογη αργουσε πολυ να κλειδωσει

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μια παρατήρηση σχετικά με NAVIGON:

Εγκατέστησα κανονικά από το XDA, ελληνικό μενού, χάρτες, οδηγίες, όλα κομπλέ, αλλά δε βρίσκει δορυφόρους με τίποτα. Το είχα σε ανοιχτό εξωτερικό χώρο για τουλάχιστον 5 λεπτά, και δε βρήκε τίποτα. LG Optimus 7-Mango RTM. Το περίεργο είναι ότι όταν ήμουν σε 7712 και το είχα περασμένο, δούλευε κανονικά.

 

Δεν το έχω δοκιμάσει σε Mango, αλλά σε NoDo κλειδώνει αμέσως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει σε Mango, αλλά σε NoDo κλειδώνει αμέσως.

μη λες "κλειδώνει", τρομάζεις τζάμπα τον κόσμο....

"λοκάρει" δορυφορικό σήμα πες, να πάνε οι καρδιές στη θέση τους....:lol::lol::lol:

Galaxy Note Edge, Galaxy Note II, HTC Trophy, Nokia N900,

Galaxy Note 10.1 2014 LTE (SM-P605), Nokia Lumia 630 DS

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μη λες "κλειδώνει", τρομάζεις τζάμπα τον κόσμο....

 

Αν ο κόσμος φοβάται με το "κλειδώνει" τότε είναι σε λάθος forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες.....δεν μπορω να σθνδεσω το pc με το τηλ.......ειναι καινουργιο το τηλ......τι πρεπει να κανω????
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα παιδες.....δεν μπορω να σθνδεσω το pc με το τηλ.......ειναι καινουργιο το τηλ......τι πρεπει να κανω????

 

Έχεις εγκαταστήσει το zune στο PC σου;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει κάποια λύσει στο εξής πρόβλημα πέραν της δημιουργίας νέου live id? Προσπαθώ να κάνω sing in μέσω του Zune αλλά μου βγάζει error για το location του live id και του υπολογιστή. Δεν θέλω να αλλάξω το region του υπολογιστή. Πριν λίγο καιρό δεν είχα τέτοιο πρόβλημα. Συγγνώμη αν είμαι ‘εκτός θέματος’. Ευχαριστώ.
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει κάποια λύσει στο εξής πρόβλημα πέραν της δημιουργίας νέου live id? Προσπαθώ να κάνω sing in μέσω του Zune αλλά μου βγάζει error για το location του live id και του υπολογιστή. Δεν θέλω να αλλάξω το region του υπολογιστή. Πριν λίγο καιρό δεν είχα τέτοιο πρόβλημα. Συγγνώμη αν είμαι ‘εκτός θέματος’. Ευχαριστώ.

 

Τα locations κινητού καιι Η/Υ πρέπει να είναι ίδια. Φαντάζομαι στον Η/Υ έχεις ελληνικά.

Περίμενε να βγει το Mango που θα υποστηρίζει εληνικό marketplace και δεν θα χρειαστεί να αλλάξεις τίποτα.

Αρκεί βέβαια να βάλεις ελληνικό live id στο κινητό

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

Τα locations κινητού καιι Η/Υ πρέπει να είναι ίδια. Φαντάζομαι στον Η/Υ έχεις ελληνικά.

Περίμενε να βγει το Mango που θα υποστηρίζει εληνικό marketplace και δεν θα χρειαστεί να αλλάξεις τίποτα.

Αρκεί βέβαια να βάλεις ελληνικό live id στο κινητό

το ελληνικο Marketplace θα ειναι full ή περιορισμενο σε εφαρμογες οπως συμβαινει με τα market των αλλων συσκευων?

θα μπορουμε να κατεβαζουμε και απο το ξενο (αν εχουμε ελληνικο live id)

μπορουμε να εχουμε 2 id? ενα ελληνικο και ενα ξενο?

thanks

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Μία τέτοια απορία έχω και εγώ.

Έκανα .hotmail.com λογαριασμό για να έχω πρόσβαση στο market.

Τώρα θα πρέπει να δημιουργήσω νέο λογαριασμό με κατάληξη .gr

για να έχω πρόσβαση στο ελληνικό market ή είμαι καλυμμένος με τον παλιό;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...