Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 7


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Καλησπερα, εχω το Ε900 και θα ηθελα να μαθω εαν γινεται να φτιαξω φακελους στο μενου μεσα. υπαρχει τροπος? δεν εχω κανει σπασιμο ή τιποτα τετοιο.

Ευχαριστω.

 

Δεν λέγεται σπάσιμο, λέγεται ξεκλείδωμα και ακόμα και αυτό να κάνεις πάλι δεν θα μπορείς. Δεν έχει τέτοιου είδους παραμετροποίηση το λειτουργικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 947
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ηθελα να ρωτησω αν μπορεις να λαβεις sms με ελληνικους χαρακτηρες απο την στιγμη που δεν υπαρχει ελληνικο μενου στα τηλεφωνα? ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Ενα εκνευριστικο που εχει αν παρακαμψεις καταλαθος το pin πως το ξαναεμανιζεις;;μονο flight mode ανοιξε κλεισε απαραδεκτο!!
Omnia i900 - htc Trophy
Link to comment
Share on other sites

Ενα εκνευριστικο που εχει αν παρακαμψεις καταλαθος το pin πως το ξαναεμανιζεις;;μονο flight mode ανοιξε κλεισε απαραδεκτο!!

 

για δοκιμασε να κανεισ μια κληση... λογικα αμεσως θα σου ζητησει να το δωσεις

Link to comment
Share on other sites

για δοκιμασε να κανεισ μια κληση... λογικα αμεσως θα σου ζητησει να το δωσεις

 

:lol:

Mα θυμαμαι το ειχα δοκιμασει:X

Omnia i900 - htc Trophy
Link to comment
Share on other sites

:lol:

Mα θυμαμαι το ειχα δοκιμασει:X

 

Νομιζω οτι εχεις αρχισει και ψαχνεις να βρεις διαφορα θεματα....lol

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα

 

Ήθελα να ρωτήσω το εξής γιατί από αυτό εξαρτάται η απόφασή μου να πάρψ κινητό με windows 7... Τελικά υπάρχουν ή όχι software με gps που να δουλέυουν με windows 7 λειτουργικό? Και εννοώ με ελληνικούς χάρτες..Ήμουν έτοιμος να τσιμπήσω το htc hd7, όταν έμαθα πως (ακόμα?) δεν υπάρχει κάτι στην αγορά πλην του NAVIGON και αυτό χωρίς ελληνικούσ χάρτες..:( Μπορεί κάποιος να μας πει με βεβαιότητα?

 

Χάρης

Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ακόμα δεν έχουν κυκλοφορήσει επίσημα προγράμματα πλοήγησης για τα WP7 εκτός τους Navigon το οποίο με "πείραγμα" παίρνει τους ελληνικούς χάρτες. Από τη στιγμή όμως που αυτό δεν υποστηρίζεται επίσημα δεν μπορούμε να επεκταθούμε περαιτέρω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε πληροφορία πως θα γίνει στο μέλλον?
Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχουμε πληροφορία πως θα γίνει στο μέλλον?

 

Το αναμενόμενο... θα βγουν προγράμματα πλοήγησης όπως γίνεται και στις υπόλοιπες πλατφόρμες. Το θέμα είναι το πότε βέβαια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα κυκλοφορήσουν στο μέλλον προγράμματα. Φαντάζομαι θα είναι στα σκαριά να βγουν προγράμματα απο sygic, ndrive, navigon για περισσότερες χώρες κτλ.

Προς το παρόν, η πειραγμένη έκδοση του navigon είναι η μοναδική αξιόπιστη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Το αναμενόμενο... θα βγουν προγράμματα πλοήγησης όπως γίνεται και στις υπόλοιπες πλατφόρμες. Το θέμα είναι το πότε βέβαια.

 

Σίγουρα θα κυκλοφορήσουν στο μέλλον προγράμματα. Φαντάζομαι θα είναι στα σκαριά να βγουν προγράμματα απο sygic, ndrive, navigon για περισσότερες χώρες κτλ.

Προς το παρόν, η πειραγμένη έκδοση του navigon είναι η μοναδική αξιόπιστη λύση.

 

Η αναπτυξη αυτου του ειδους των εφαρμογών ξεκινησε τον Ιουνιο με την παραδοση στους developers των Mango tools.

Μεχρι τοτε δεν υπηρχε τροπος να φτιαχτουν τετοιες εφαρμογές (που χρειαζονταν προσβαση σε λειτουργιες συστηματος)

Link to comment
Share on other sites

1.βαζοντας το navigon πως το βαζεις ελληνικους χαρτες?

2. πως μπαινεις στο marketplace να κατεβασεις εφαρμογες? οταν η σελιδα του mozilla σε πεταει σε ενα παραθυρο που ρωταει αν εχεις το zune, πατας οτι το εχεις και μετα απλα επανερχεται στη σελιδα οπου θα κατεβαζες την εφαρμογη?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1.βαζοντας το navigon πως το βαζεις ελληνικους χαρτες?

 

Επειδή δεν υποστηρίζεται επίσημα κάτι τέτοιο δεν μπορούμε να σε βοηθήσουμε στο παρόν forum. Αν σε ενδιαφέρει μπορείς να ψάξεις περισσότερες πληροφορίες στο internet.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ακριβως πως, αλλα θα το ψαξω. απλα μηπως ξερεται αν δουλευει μονο με το GPS και οχι μεσω internet. γιατι αυτο ειναι που με ενδιαφερει. παντως ηθελα να πω οτι ειστε πολυ καλο forum ,το κινητο πηρε τα πανω του χαρη σε εσσς. ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν χρεωνεσε δεδομενα,δουλευει μονο με το gps της συσκευης.πρεπει να το ψαξω και εγω

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μια ερωτησούλα μόνο σε μένα έχει πρόβλημα το xda wallpapers? μπορώ να φτιάξω κανονικά τα wallpaper μου αλλά μου βγάζει σφάλμα error connecting on server δεν συνδέεται στον σερβερ για να βλέπω - κατεβάζω αυτά που έχουν ανεβάσει ... γενικά δεν μπορώ να συνδεθώ καθόλου στις καρτέλες...

 

γνωρίζει κανείς τι παίζει ? ευχαριστώ εκ των προτέρων ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μπορει να μου εξηγησει καποιος γιατι στις επαφες γινεται μπαχαλο με email account κτλ...

Μου βγαζει 2 και 3 φορες το ιδιο ονομα ή σε ενα ονομα 4επαφες mail πως ρυθμιζεται αυτο το πραγμα ;Ενω του εχω κανονικα το email σε καθε επαφη...που να βαλω και το Facebook θα χασω την μπαλα τελειως..

Καμια βοηθεια ;)

Omnia i900 - htc Trophy
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου εξηγησει καποιος γιατι στις επαφες γινεται μπαχαλο με email account κτλ...

Μου βγαζει 2 και 3 φορες το ιδιο ονομα ή σε ενα ονομα 4επαφες mail πως ρυθμιζεται αυτο το πραγμα ;Ενω του εχω κανονικα το email σε καθε επαφη...που να βαλω και το Facebook θα χασω την μπαλα τελειως..

Καμια βοηθεια ;)

 

Δηλαδη για να καταλαβω τι λες...

Εχεςι καταχωρησει μονο τον λογαρισμο windows live (hotmail) και σου βγαζει ενα ονομα 4 φορες ???

Κοιταξες στο ιντερνετ sto hotmail να δεις τις επαφες αν ειναι ετσι και εκει ??? Γιατι αν ειναι εκει ετσι τοτε θα ειναι και στο κινητο...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για να καταλαβω τι λες...

Εχεςι καταχωρησει μονο τον λογαρισμο windows live (hotmail) και σου βγαζει ενα ονομα 4 φορες ???

Κοιταξες στο ιντερνετ sto hotmail να δεις τις επαφες αν ειναι ετσι και εκει ??? Γιατι αν ειναι εκει ετσι τοτε θα ειναι και στο κινητο...

 

Σε ευχαριστω πολυ δεν το ειχα σκεφτει καθολου αυτο...

Θα αρχισω την τακτοποιηση τους!:wacko:

Omnia i900 - htc Trophy
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ειναι ακριβως αυτο που λες αλλα γιατι το κανει πως εχει αποθηκευση τοσες φορες το ιδιο ονομα;

Που οφειλεται αυτο γιατι εχω φτασει στο σημειο να εχω 1200επαφες:wacko::shock::dizzy:

Να τις σβησω ολες απο το hotmail??

Omnia i900 - htc Trophy
Link to comment
Share on other sites

Το γιατι μπορει να ειναι απο χιλια δυο πραγματα.Ξεκινα απο την αρχη και παρακολουθησε το

 

Sent from my 7 Trophy using Board Express

Link to comment
Share on other sites

Στο hotmail υπάρχει επιλογή να συνδυάσεις τις διπλοεγγραμένες επαφές σου. Στη διαχείρηση των επαφών σου. Κάνει αρκετά καλή αναγνώριση.
Link to comment
Share on other sites

Στο hotmail υπάρχει επιλογή να συνδυάσεις τις διπλοεγγραμένες επαφές σου. Στη διαχείρηση των επαφών σου. Κάνει αρκετά καλή αναγνώριση.

 

Αυτο ειναι χρησιμο στην συνδεση επαφων απο διαφορετικους λογαριασμους (hotmail-gmail-facebook κλπ).

Αν εχεις διπλες επαφες σε ενα λογαριασμο καλοθα ειναι να τον καθαρισεις και μετα να κανεις συγχρονισμο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...