Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το samfirmware μέσω twitter λέει ότι αυτό το μήνα θα πάρει αναβάθμιση και το galaxy s και το galaxy s2 σε 2.3.4

Για να δούμε... Και κυρίως να δούμε αν θα αλλάξει κάτι σε κάποια από τα "φλέγοντα" ζητήματα...

 

Πάντως αν ισχύσει, σαν πολύ γρήγορα δεν έχει αρχίσει να δίνει αναβαθμίσεις η Samsung ή μου φαίνεται;

 

Μακάρι αλλα σαν γρηγορα δεν ειναι!

Βεβαία η εμπορική επιτυχία του S1 ήταν μεγάλη και του S2 αναμένεται ακόμα μεγαλύτερη!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ σήμερα πήγα να συνδέσω το kies προσπαθεί να συγχρονίσει και βγάζει μηνυμα:

" Επανασυνδέστε την συσκευή σε λειτουργία Samsung Kies (PC STUDIO)

H τρέχουσα λειτουργία σύνδεσης δεν υποστηρίζεται από το Κies"

 

Δεν νομίζω να κάνω κάτι λάθος.

Ανοίγω το Kies και συνδέω τη συσκευή.

 

ΑΝ συνδέσω μόνο την συσκευή χωρίς να ανοίγω το Κies -π,χ, για να την φορτίσω- αφου προσπαθεί να κάνει εγκατάσταση προγραμμάτων οδήγησης της συσκευής βγάζει μήνυμα:

"Το πρόγραμμα οδήγησης για την συσκευή Περιφερειακή συσκευή Bluetooth δεν έχει εγκατασταθεί.

Εγκαταστήστε το τελευταίο πρόγραμμα οδήγησης στην συσκευή"

 

Ξέρει κανείς να βοηθήσει?

Μέσα από το Kies θα πας Εργαλεία -> Εγκατάσταση προγράμματος οδήγησης και θα κατεβάσει ξανά τους απαραίτητους drivers.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

εγω θελω καποιος που εχει το τηλεφωνο να δοκιμασει τον χρονο που κλειδωνει δορυφορυς το gps.δηλαδη να κλεισει το wifi και το 3G και να βγει στο μπαλκονι και να δει σε ποσο χρονο θα εχει βρει δορυφορους το gps
Link to comment
Share on other sites

εγω θελω καποιος που εχει το τηλεφωνο να δοκιμασει τον χρονο που κλειδωνει δορυφορυς το gps.δηλαδη να κλεισει το wifi και το 3G και να βγει στο μπαλκονι και να δει σε ποσο χρονο θα εχει βρει δορυφορους το gps

Περιπου 20-30 δευτερα , με 3g σε 2,3 δευτερα

Link to comment
Share on other sites

Με κλειστά τα πάντα μου λόκαρε περίπου σε 10 δευτερόλεπτα :)

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

Περιπου 20-30 δευτερα , με 3g σε 2,3 δευτερα
γιατι, θελει 3G TO GPS για να δουλεψει? Δηλαδη αμα ειναι σε Flight Mode δεν δουλευει το GPS? Πλακα με κανεις?:D
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μια χαρά δουλεύει και με κλειστή τη σύνδεση. Απλά αν έχεις ενεργή σύνδεση είναι γρηγορότερο λόγο της A-GPS υποβοήθησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει και με κλειστή τη σύνδεση. Απλά αν έχεις ενεργή σύνδεση είναι γρηγορότερο λόγο της A-GPS υποβοήθησης.

αυτο σημαινει οτι μπορει να υπαρχουν επιπλεον χρεωσεις οταν εισαι με ενεργη συνδεση?

Δηλ. σου τρωει απο τον ογκο δεδομενων που εχεις στο πακετο σου? :confused:

Link to comment
Share on other sites

αυτο σημαινει οτι μπορει να υπαρχουν επιπλεον χρεωσεις οταν εισαι με ενεργη συνδεση?

Δηλ. σου τρωει απο τον ογκο δεδομενων που εχεις στο πακετο σου? :confused:

 

Πολύ πολύ λίγα KBytes.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. Είχα ρωτήσει αν μπορώ να περάσω μέσω μπλε δοντιού τις επαφές μου σημειώσεις κτλ από το ν8 στο s2. . .
Link to comment
Share on other sites

Καινούργια δεν θα την πάρεις; Τι να κοιτάξεις; Αν όχι δες εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=307415

 

καλημερα :) ναι καινουργιο θα το παρω ελεγα να περιμενω το htc sensation μα δε παει αλλο με το hd2 poy εχω ολο με πουλαει πρεπει να παρο αλλο κινητο κ να στειλω το hd2 για σερβισε....... σε ευχαριστω για της πληροφοριες! ;) θα ηθελα να ρωτησω ακομα να παραγγειλω μια καλη απο τωρα μια δευτερη μπαταρια αλαζει ευκολα??? γιατι ολη μερα θα ειμαι στο ιντερνετ κ μαλλον μπορει να θελω κ 3 μπαταρια!!

Edited by manolis_33
Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω!ισως να ειμαι υπερβολικος!

 

Υπάρχει, αλλά είναι απειροελάχιστο.

 

Παιδιά, όταν αλλάζω τις αρχικές οθόνες, υπάρχει μια καθυστέρηση σαν να σκαλώνει το UI. Υπάρχει σε κανέναν; Είναι το TouchWiz αργό, γι αυτό; Το κινητό μόλις το έκανα επαναφορά, και πάλι το ίδιο.

Παρακαλώ πείτε μου αν και σε σας δεν είναι smooth η εναλλαγή των αρχικών οθονών.

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

Μην σε απασχολεί, απλά έτσι δουλεύει το λειτουργικό. Δεν μπορείς να κάνεις και πολλά για αυτό και δεν υπάρχει και λόγος να κάνεις.

 

Υπάρχει λόγος.Κάθε μέρα δεν μου φτάνει η μπαταρία γιατί οι εφαρμογές όταν τρέχουν τρώνε πολύ μπαταρία. Ότι δουλεύει έτσι το λειτουργικό το ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Σε ότι αφορά τις αναβαθμίσεις και γενικότερα το σέρβις της samsung στην Ελλάδα έμαθα από κατάστημα πώλησης συσκευών ότι η αντιπροσωπεία έχει αλλάξει.

Και για την ακρίβεια δεν υπάρχει πλέον εδώ αντιπρόσωπος αλλά έχει ανοίξει η ίδια η samsung υποκατάστημα στην Ελλάδα, ίσως για αυτό δέχεται πλέον την πανευρωπαική εγγύηση σε σχέση με τις υπόλοιπες εταιρίες που ακόμα έχουν πρόβλημα με αυτό.

Βέβαια όλα αυτά τα γράφω με κάθε επιφύλαξη γιατί απλά μου το είπαν από ένα συγκεκριμένο μαγαζί όταν τους ρώτησα για την εγγύηση της συσκευής, δεν το έχω ψάξει μόνη μου.

Αν κάποιος το ψάξει και διαπιστώσει ότι όντως έτσι είναι ας το επιβεβαιώσει.....:happy:

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει λόγος.Κάθε μέρα δεν μου φτάνει η μπαταρία γιατί οι εφαρμογές όταν τρέχουν τρώνε πολύ μπαταρία. Ότι δουλεύει έτσι το λειτουργικό το ξέρω.

 

Και τι σκοπεύεις να κάνεις; Να αλλάξεις τη το τρόπο λειτουργίας του λειτουργικού; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε ότι αφορά τις αναβαθμίσεις και γενικότερα το σέρβις της samsung στην Ελλάδα έμαθα από κατάστημα πώλησης συσκευών ότι η αντιπροσωπεία έχει αλλάξει.

Και για την ακρίβεια δεν υπάρχει πλέον εδώ αντιπρόσωπος αλλά έχει ανοίξει η ίδια η samsung υποκατάστημα στην Ελλάδα, ίσως για αυτό δέχεται πλέον την πανευρωπαική εγγύηση σε σχέση με τις υπόλοιπες εταιρίες που ακόμα έχουν πρόβλημα με αυτό.

Βέβαια όλα αυτά τα γράφω με κάθε επιφύλαξη γιατί απλά μου το είπαν από ένα συγκεκριμένο μαγαζί όταν τους ρώτησα για την εγγύηση της συσκευής, δεν το έχω ψάξει μόνη μου.

Αν κάποιος το ψάξει και διαπιστώσει ότι όντως έτσι είναι ας το επιβεβαιώσει.....:happy:

 

Δεν υπαρχει τετοι θεμα αδερφε.

Η αντιπροσωπια της Samsung ειναι αυτη που ηταν και παραμενει η ιδια...... η οποια και αναφερετε μεσα στο βιβλιαρακι της Πανευρωπαικης εγγυησης.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει τετοι θεμα αδερφε.

Η αντιπροσωπια της Samsung ειναι αυτη που ηταν και παραμενει η ιδια...... η οποια και αναφερετε μεσα στο βιβλιαρακι της Πανευρωπαικης εγγυησης.

 

Είχε ακουστεί ότι παίρνουν την αντιπροσωπεία από τον φουρλη αλλά για τις λευκές συσκευές...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μιλάτε όλοι για Kies, ΟΤΑ δε γίνονται οι αναβαθμίσεις στην Samsung?

Προέρχομαι από HTC και προβληματίζομαι λίγο με τις καθυστερήσεις στις αναβαθμίσεις και γενικότερα το πόσο Users friendly είναι το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μιλάτε όλοι για Kies, ΟΤΑ δε γίνονται οι αναβαθμίσεις στην Samsung?

Προέρχομαι από HTC και προβληματίζομαι λίγο με τις καθυστερήσεις στις αναβαθμίσεις και γενικότερα το πόσο Users friendly είναι το κινητό.

 

οχι πρεπει να εχεις βαλει το kies και να συνδεσεις το κινητο για να παρεις την αναβαθμιση οποτε ερχεται.

 

οσο για το user friendly αν κια εγω στη ναρχη ειχα αυτη την απορια και προβληματιζομουν εντουτοις μεσα σε 2 μερες δεν το σκεφτομαι καν και εχω ηδη ξεχασει τι εκανα με το sense.

ολα οσα θες να κανεις υπαρχουν στο market απλα πρεπει να τα βρεις ενω το sense στα εδινε στο πιατο ;)

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

οχι πρεπει να εχεις βαλει το kies και να συνδεσεις το κινητο για να παρεις την αναβαθμιση οποτε ερχεται.

 

οσο για το user friendly αν κια εγω στη ναρχη ειχα αυτη την απορια και προβληματιζομουν εντουτοις μεσα σε 2 μερες δεν το σκεφτομαι καν και εχω ηδη ξεχασει τι εκανα με το sense.

ολα οσα θες να κανεις υπαρχουν στο market απλα πρεπει να τα βρεις ενω το sense στα εδινε στο πιατο ;)

 

Οπως ? Σαν νεος και εγω ψανχω για μερικα χρησιμα οπως εννοποιημενο mailbox.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όταν αλλάζω τις αρχικές οθόνες, υπάρχει μια καθυστέρηση σαν να σκαλώνει το UI. Υπάρχει σε κανέναν; Είναι το TouchWiz αργό, γι αυτό; Το κινητό μόλις το έκανα επαναφορά, και πάλι το ίδιο.

Παρακαλώ πείτε μου αν και σε σας δεν είναι smooth η εναλλαγή των αρχικών οθονών.

 

Προσωπικά δεν άντεξα άλλο με touchwiz (και τον έλεγαν και για καλό).Τον αντικατέστησα με launcher pro και όλα είναι μια χαρά

 

Σημ. δεν είχα βέβαια τα σκαλώματα που λες.

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν άντεξα άλλο με touchwiz (και τον έλεγαν και για καλό).Τον αντικατέστησα με launcher pro και όλα είναι μια χαρά

 

για καποιο λογο εχω μεινει κολλημενος με το touchwiz!

δε ξερω τι φταιει αλλα δε με χαλαει παρολο που εχω αγορασει και το launcher pro που ειναι ομολογουμενως πολυ καλο και κοντα στο sense

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Eίχα ρωτησει αν γινεται να αλλάξουμε τους ελληνικούς χαρακτήρες στα sms ωστε να φαίνονται "μικρα" ελληνικά.

 

Οποιος θέλει να τους βλέπει έτσι το Go sms pro κάνει αυτή τη δουλεία.;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

για καποιο λογο εχω μεινει κολλημενος με το touchwiz!

δε ξερω τι φταιει αλλα δε με χαλαει παρολο που εχω αγορασει και το launcher pro που ειναι ομολογουμενως πολυ καλο και κοντα στο sense

 

Είσαι root?Χρησιμοποιείς καθόλου αυτό το πρόγραμμα https://market.android.com/details?id=com.rs.autokiller&feature=search_result ?

 

Για να δεις τί τρέχει από εφαρμογές.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...