Jump to content

[ROM] Swedish Spring RLS5


Chryssostomos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mα γιαυτο ρωταω. Επειδη οι περισσοτεροι εχουν παρα πολλες εφαρμογες και εχουν αρκετο χωρο.

Καπου 40 εχω και οι 17 ειναι αναγκαστικα στην μνημη τηλεφωνου. Εχετε κανει τιποτα κολπα με partitions κλπ?

 

λοιπον,κατεβασε απο το μαρκετ το A2SDGUI για αρχη.

μετα,θα επιλεξεις να μεταφερθουν οι εφαρμογες στην καρτα μνημης.και αν θελεις και αλλο χωρο μπορεις να επιλεξεις να παει σην καρτα μνημης και η dalvik cache

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 105
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η cache αυτη θα χαθει μετα απο ενδεχομενο φορματ? Τι να κανω αμα θελω να κανω φορματ την καρτα και ποιες οι επιπτωσεις στο κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Η cache αυτη θα χαθει μετα απο ενδεχομενο φορματ? Τι να κανω αμα θελω να κανω φορματ την καρτα και ποιες οι επιπτωσεις στο κινητο?

 

στο κινητο δεν εχει καμια επιπτωση,απο οσα ξερω,αλα σε ενα ενδεχομενο φορματ της καρτας θα χαθει αν δεν εχεις κρατησει καπου ενα back up.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά και το δικό μου blade φορά την ss5 και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από αυτή.

στα extra settings υπάρχει το 32Mb CompCache, τι ακριβώς κάνει; αξίζει να ενεργοποιηθεί;

Link to comment
Share on other sites

Έχω την ss5 και την τελευταία εβδομάδα όταν πάω να εγκαταστήσω της ενημερώσεις που μου βγάζει, αυτές γίνονται απεγκατάσταση και εξαφανίζονται από το market. από το pc μου βγάζει στο market ότι εξακολουθούν να είναι εγκατεστημένες. :confused:
Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα αυτόν τον οδηγό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305844 για να αυξήσω τον διαθέσιμο χώρο για τις εφαρμογές.

 

Όλα πήγαν καλά.

 

Στη συνέχεια πήγα να εγκαταστήσω την SS rls5 (είχα rls4) κατεβάζοντας το αρχείο Swedish_Spring_RLS5.zip. Μέσω CM δεν μπόρεσα να το εγκαταστήσω. Βασικά το αρχείο είναι 80mb και όχι 120 όπως λέει στο site. Τι πρόβλημα υπάρχει? Έχω την εντύπωση πως το αρχείο (η rom) έπρεπε να ήταν με όνομα Swedish_Spring_RLS5_signed.zip ή κάπως έτσι.

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα αυτόν τον οδηγό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305844 για να αυξήσω τον διαθέσιμο χώρο για τις εφαρμογές.

 

Όλα πήγαν καλά.

 

Στη συνέχεια πήγα να εγκαταστήσω την SS rls5 (είχα rls4) κατεβάζοντας το αρχείο Swedish_Spring_RLS5.zip. Μέσω CM δεν μπόρεσα να το εγκαταστήσω. Βασικά το αρχείο είναι 80mb και όχι 120 όπως λέει στο site. Τι πρόβλημα υπάρχει? Έχω την εντύπωση πως το αρχείο (η rom) έπρεπε να ήταν με όνομα Swedish_Spring_RLS5_signed.zip ή κάπως έτσι.

 

γιατι δε κατεβαζεις τα αρχεια απο το τη πρωτη σελιδα να τη περασεις κανονικα?

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

γιατι δε κατεβαζεις τα αρχεια απο το τη πρωτη σελιδα να τη περασεις κανονικα?

 

Αν εννοείς από την πρώτη σελίδα αυτού του thread πρόκειται για το ίδιο αρχείο ακριβώς.

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς από την πρώτη σελίδα αυτού του thread πρόκειται για το ίδιο αρχείο ακριβώς.

 

ναι αλλα με αυτα τα αρχεια εχουμε κανει σχεδον ολοι την εγκατασταση

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα αυτόν τον οδηγό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305844 για να αυξήσω τον διαθέσιμο χώρο για τις εφαρμογές.

 

Όλα πήγαν καλά.

 

Στη συνέχεια πήγα να εγκαταστήσω την SS rls5 (είχα rls4) κατεβάζοντας το αρχείο Swedish_Spring_RLS5.zip. Μέσω CM δεν μπόρεσα να το εγκαταστήσω. Βασικά το αρχείο είναι 80mb και όχι 120 όπως λέει στο site. Τι πρόβλημα υπάρχει? Έχω την εντύπωση πως το αρχείο (η rom) έπρεπε να ήταν με όνομα Swedish_Spring_RLS5_signed.zip ή κάπως έτσι.

 

120 mb χρειάζεται στο system partition για να εγκατασταθεί. Αν έκανες καμιά πατάτα στο partition resizing δεν θα χωράει. 128 mb system partition δεν ενδείκνυται btw, καλό είναι να είναι μεγαλύτερο, συγκεκριμένα 136.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη τα είχα παρατησει για αρκετο καιρό αν μπορει κάποιος ας βοηθήσει.

 

Εχω Gen1, clockwork v2.5.0.9 modaco r2, 512 μνήμη, και μάλλον επιστρέψει στην πρώτη

stock της wind αφου ειχα παίξει με διαφορες ρόμ.

 

Για να πάω τωρα σε SS gen2 (αυτο δεν ειναι το καλυτερο αυτη τη στιγμή; ) τι πρέπει να κάνω;

 

Να πάω σε cm7.0.2 με αυτό και μετά περνάω SS μεσω clockwork? ή υπαρχει καποιο θεμα με τα partitions

του cm ή κατι άλλο γενικά;

Link to comment
Share on other sites

Επειδη τα είχα παρατησει για αρκετο καιρό αν μπορει κάποιος ας βοηθήσει.

 

Εχω Gen1, clockwork v2.5.0.9 modaco r2, 512 μνήμη, και μάλλον επιστρέψει στην πρώτη

stock της wind αφου ειχα παίξει με διαφορες ρόμ.

 

Για να πάω τωρα σε SS gen2 (αυτο δεν ειναι το καλυτερο αυτη τη στιγμή; ) τι πρέπει να κάνω;

 

Να πάω σε cm7.0.2 με αυτό και μετά περνάω SS μεσω clockwork? ή υπαρχει καποιο θεμα με τα partitions

του cm ή κατι άλλο γενικά;

 

Απ'ότι λένε και τα υπόλοιπα παιδιά ναι, η SS είναι καλύτερη. Δεν χρειάζεται αναγκαστικά να κάνεις το κινητό GEN2 διότι η SS υποστιρίζεται και από GEN1 και την περνάς από το Clockworkmod (αφού κάνεις wipe). :)

Link to comment
Share on other sites

Φόρτισα εχτές το βραδυ το κινητό και το πρωί έκλεισε από μπαταρία.

Πρώτη φορα μου συμβαίνει αυτό εδώ και κάτι μήνες που χρησιμοποιώ την SS.

Το περίεργο είναι ότι τις δυο τελευταίες μέρες δεν πείραξα τίποτα εκτος το task killer που το έβαλα να καθαρίζει κάθε 1 ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο είναι ότι τις δυο τελευταίες μέρες δεν πείραξα τίποτα εκτος το task killer που το έβαλα να καθαρίζει κάθε 1 ώρα.

 

Πολύ κακώς.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κακώς.

 

Ναι το ξέρω δίκιο έχεις αλλα πήγα να ανοίξω το ndrive και είχε λιγότερο από 100MB και κόλλαγε.

Έτσι είπα να δοκιμάσω αυτό με το task killer.

Δεν νομίζω να του έφταιγε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Φόρτισα εχτές το βραδυ το κινητό και το πρωί έκλεισε από μπαταρία.

Πρώτη φορα μου συμβαίνει αυτό εδώ και κάτι μήνες που χρησιμοποιώ την SS.

Το περίεργο είναι ότι τις δυο τελευταίες μέρες δεν πείραξα τίποτα εκτος το task killer που το έβαλα να καθαρίζει κάθε 1 ώρα.

 

Το ίδιο μου συμβαίνει και εμένα εδώ και περίπου 2 μέρες. Δεν έχω εγκαταστήσει τίποτα καινούργιο. Υποψιάζομαι ότι ενδεχομένως να φταίει κάποιο update εφαρμογής, δε μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Φόρτισα εχτές το βραδυ το κινητό και το πρωί έκλεισε από μπαταρία.

Πρώτη φορα μου συμβαίνει αυτό εδώ και κάτι μήνες που χρησιμοποιώ την SS.

Το περίεργο είναι ότι τις δυο τελευταίες μέρες δεν πείραξα τίποτα εκτος το task killer που το έβαλα να καθαρίζει κάθε 1 ώρα.

Ένα κατατοπιστικό άρθρο για τους task killers.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο μου συμβαίνει και εμένα εδώ και περίπου 2 μέρες. Δεν έχω εγκαταστήσει τίποτα καινούργιο. Υποψιάζομαι ότι ενδεχομένως να φταίει κάποιο update εφαρμογής, δε μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

 

Έκανα reset battery stats μέσω clockwork και ξαναφορτίζω (το είχα φορτίσει το πρωί και άδειασε πριν καμιά ώρα).

 

Για να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα reset battery stats μέσω clockwork και ξαναφορτίζω (το είχα φορτίσει το πρωί και άδειασε πριν καμιά ώρα).

 

Για να δούμε.

 

βασικά reset τα battery stats τα κάνεις με FULL μπαταρία. Το χρησιμοποιείς για να δώσεις στο android να καταλάβει πιο είναι το επίπεδο που η μπαταρία σου είναι πλήρως φορτισμένη

Link to comment
Share on other sites

βασικά reset τα battery stats τα κάνεις με FULL μπαταρία. Το χρησιμοποιείς για να δώσεις στο android να καταλάβει πιο είναι το επίπεδο που η μπαταρία σου είναι πλήρως φορτισμένη

 

 

το αντιθετο ακριβώς. Με τελείως άδεια μπαταρία.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το αντιθετο ακριβώς. Με τελείως άδεια μπαταρία.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

http://wiki.cyanogenmod.com/index.php?title=Troubleshooting#Battery_recalibration

http://www.droidforums.net/forum/bugless/111009-get-better-battery-life-reset-battery-stats.html

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=7155557&postcount=7

 

και απο εκεί για full λενε(απο εκεί το έχω δει και εγώ).. Τώρα αμα έχεις δικιο, μάλλον το έχω κάνει λάθος :P

Ρε παιδιά; βοήθεια του κοινού;; τελικά πως γίνεται;;

Link to comment
Share on other sites

http://wiki.cyanogenmod.com/index.php?title=Troubleshooting#Battery_recalibration

http://www.droidforums.net/forum/bugless/111009-get-better-battery-life-reset-battery-stats.html

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=7155557&postcount=7

 

και απο εκεί για full λενε(απο εκεί το έχω δει και εγώ).. Τώρα αμα έχεις δικιο, μάλλον το έχω κάνει λάθος :P

Ρε παιδιά; βοήθεια του κοινού;; τελικά πως γίνεται;;

 

Κατέβασε πρόγραμμα από το market και κανε ότι λέει...Battery Calibration

Edited by billerr
Link to comment
Share on other sites

120 mb χρειάζεται στο system partition για να εγκατασταθεί. Αν έκανες καμιά πατάτα στο partition resizing δεν θα χωράει. 128 mb system partition δεν ενδείκνυται btw, καλό είναι να είναι μεγαλύτερο, συγκεκριμένα 136.

 

Κ όμως εγκαταστάθηκε εν τελει κανονικά η rls5. Κάποιο κόλλημα είχε φάει αλλά τελικά εγκαταστάθηκε αφού πρώτα ξαναπέρασα την rls4.

 

Επειδή εκ των υστέρων έμαθα οτι είναι επικίνδυνο το repartitioning με ΤΡΤ σε gen1 προς το παρόν δεν το ξαναπειράζω. Στο μέλλον βλέπουμε.

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [ROM] Swedish Spring RLS5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...