Jump to content

[ROM] Swedish Spring RLS5


Chryssostomos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η Swedish Spring RLS5 ειναι μια custom ρομ για το κινητο μας πολυ σταθερη,γρηγορη με μηδενικα κολληματα,και λειτουργουν ολα μια χαρα.(εχει και ραδιο:D) για να την εγκαταστισετε χρειαζεστε αυτα τα αρχεια:

 

1.# Swedish_Spring_RLS5.zip (120.7Mb system) MD5: C801FDAD511944C9CEE7139E866E160C

το κατεβαζεται απο εδω: http://www.mediafire.com/?iv91d1edrd2iytj

 

2.# Swedish_Spring_RLS5_ahb_overclocked.zip (50% AHB bus overclocking at all speeds starting from 480MHz addon) MD5: AC014F569A0A23C6269AEE47F19BBE52

το κατεβαζεται απο δω: http://www.mediafire.com/?ytt3y1bk98dtsw7

 

Αν εχετε προηγουμενη εκδοση αυτης της ρομ απλα κανετε εγκατασταση χωρις να κανετε καποιο wipe

 

ΕΑΝ προερχεστε απο αλλη ρομ,θα κανετε ενα factory reset(full wipe) και μετα θα κανετε εγκατασταση.

 

Οτι απο τα δυο και να συμναινει κρατιστε ενα buck up πριν την εγκατασταση για καλο και για κακο.

 

*μεσα απο το clockword θα επιλεξετε install zip from sd και θα επιλεξετε το αρχειο απο το βημα 1.

 

* ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΠΑΝΕΚΙΝΗΣΗ

 

*ελιπεγουμε ξανα install zip from sd και επιλεγουμε το αρχειο απο το βημα 2.

 

*σε λιγα λεπτακια ειστε ετοιμοι και τωρα κανετε reboot τη συσκευη!

το ανοιγετε και εχετε την καινουρια ρομ ετοιμη για χρηση!

 

ΔΕΝ ΦΕΡΩ ΚΑΜΙΑ ΕΥΘΥΝΗ για το αν κατι δε παει καλα και ολα τα ευσημα πανε στο modaco καθως απο εκει πηρα της πληροφοριες!

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 105
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απ'ότι ξέρω flashαρεις την rom , κάνεις reboot και μετά από clockwork ότι άλλο zip θέλεις.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι ξέρω flashαρεις την rom , κάνεις reboot και μετά από clockwork ότι άλλο zip θέλεις.

 

μαζι τα κανεις,οχι πως θα αλλαξει κανει αν το κανεις οπως λες

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

μαζι τα κανεις,οχι πως θα αλλαξει κανει αν το κανεις οπως λες

 

Με ένα γρήγορο ψάξιμο στο SS thread http://android.modaco.com/index.php?act=Search&CODE=show&searchid=d36618f9f7910521e7408cc4f9d56e88&search_in=posts&result_type=posts&highlite=%2Binstall+first+then+reboot μετά το 2ο πόστ σάυτά που θα βγούν.

 

Nομίζω ήταν και στο 1ο ποστ του thread στις οδηγίες αλλά δεν το βλέπω τώρα. Ισως τελικά να μην χρειάζετε πλέον αλλά μου μείναν οι παλιές οδηγίες στο μυάλο.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Με ένα γρήγορο ψάξιμο στο SS thread http://android.modaco.com/index.php?act=Search&CODE=show&searchid=d36618f9f7910521e7408cc4f9d56e88&search_in=posts&result_type=posts&highlite=%2Binstall+first+then+reboot μετά το 2ο πόστ σάυτά που θα βγούν.

 

Nομίζω ήταν και στο 1ο ποστ του thread στις οδηγίες αλλά δεν το βλέπω τώρα. Ισως τελικά να μην χρειάζετε πλέον αλλά μου μείναν οι παλιές οδηγίες στο μυάλο.

 

ok θα το διορθωσω τοτε

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

εχω την SSRLS5 και θελω να μου πει καποιος πως μπορω να μεταφερω εφαρμογες στην sd

και επισης μεταφεροντε μονο user applications ή και system applications?

Link to comment
Share on other sites

εχω την SSRLS5 και θελω να μου πει καποιος πως μπορω να μεταφερω εφαρμογες στην sd

και επισης μεταφεροντε μονο user applications ή και system applications?

 

ενας ευκολος τροπος ειναι να κατεβασεις το app2sd απο το μαρκετ και να της περασεις στην sd.υποψην οτι καποιες εφαρμογες μενουν στη μνημη της συσκευης!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν χρειάζεται Clockwork 3.0.1.4 για να περαστεί η Swedish Spring RLS5 ή γίνεται και με την 2.5.1.8. Πώς αναβαθμίζω από την 2.5.1.8 σε 3.0.1.4, αν χρειάζεται η πρώτη;

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις GEN1 συσκευή τότε χρειάζεσαι το 3.0.1.4 και θα το βρείς στο menu του Rom Manager

Galaxy Nexus 4.1.2 JB

 

Galaxy Note 4 910F

 

Asus Eee Pad Transformer TF101 with Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις GEN1 συσκευή τότε χρειάζεσαι το 3.0.1.4 και θα το βρείς στο menu του Rom Manager

 

εχει δοκιμασει κανεισ να την περασει με το recovery-clockwork-3.0.2.8-blade-gen1-update_signed.zip;

http://android.podtwo.com/recovery/r...ate_signed.zip

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεισ να την περασει με το recovery-clockwork-3.0.2.8-blade-gen1-update_signed.zip;

http://android.podtwo.com/recovery/r...ate_signed.zip

 

μεχρι την 3.0.1.4 υποστηριζουν τα gen1 κινητα

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

μεχρι την 3.0.1.4 υποστηριζουν τα gen1 κινητα

 

http://android.podtwo.com/recovery/recovery-clockwork-3.0.2.8-blade-gen1-update_signed.zip

αυτο λεει οτι ειναι για G1 και ειναι εκδοση 3.0.2.8

Link to comment
Share on other sites

http://android.podtwo.com/recovery/recovery-clockwork-3.0.2.8-blade-gen1-update_signed.zip

αυτο λεει οτι ειναι για G1 και ειναι εκδοση 3.0.2.8

 

εγω που το ειχα αναβαθμισει δε μου δουλευε και το γυρισα στη προηγουμενη εκδοση

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

εγω που το ειχα αναβαθμισει δε μου δουλευε και το γυρισα στη προηγουμενη εκδοση

 

την 3.0.2.8 ειχες δοκιμασει ή την 3.0.2.4?

Link to comment
Share on other sites

την 3.0.2.8 ειχες δοκιμασει ή την 3.0.2.4?

 

Εγώ είχα δοκιμάσει με την 3.0.2.4 σε GEN1 συσκευή μετά απο ένα update που έκανα μέσω του Rom Manager και δεν μπόρεσα να περάσω την RLS5 ξαναγύρισα σε 3.0.1.4 και όλα καλά...

Galaxy Nexus 4.1.2 JB

 

Galaxy Note 4 910F

 

Asus Eee Pad Transformer TF101 with Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

το Navigon σας παιζει στην ssrls5?

 

Εμένα μου έπαιζε κανονικά. Το διέγραψα την ίδια μέρα πάντως γιατί τα Sygic Aura και Don't Panic μου φαίνονται 10 φορές καλύτερα.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κανενα αλλο λινκ να κατεβασουμε την ss5 ? γιατι το mediafire δεν παιζει. upload καποιος μπορει να κανει ?
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κανενα αλλο λινκ να κατεβασουμε την ss5 ? γιατι το mediafire δεν παιζει. upload καποιος μπορει να κανει ?

μια χαρα παιζει μολις το δοκιμασα να δω

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανεις πρόβλημα με την ανοιχτή ακρόαση?

Ακούω κανονικά αλλα ο συνομιλητής με ακούει με θόρυβο.

Έχω flasharei δυο φορες με GEN1 και δεν είχα πρόβλημα.

Τώρα το κινητό είναι GEN2 και μου παρουσιάζει αυτό το πρόβλημα.

Τι να του φταίει το GEN2 η να μην έκατσε καλά?

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανεις πρόβλημα με την ανοιχτή ακρόαση?

Ακούω κανονικά αλλα ο συνομιλητής με ακούει με θόρυβο.

Έχω flasharei δυο φορες με GEN1 και δεν είχα πρόβλημα.

Τώρα το κινητό είναι GEN2 και μου παρουσιάζει αυτό το πρόβλημα.

Τι να του φταίει το GEN2 η να μην έκατσε καλά?[/quote

 

δεν μου εχει κανει κανεις παραπονα,με ανοιχτη συνομιλια,βεβαια με οποι ο κινητο εχω δοκιμασει και απο αλες μαρκες,ε το αποτελεσμα δεν ηταν και οτι καλυτερο

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανεις πρόβλημα με την ανοιχτή ακρόαση?

Ακούω κανονικά αλλα ο συνομιλητής με ακούει με θόρυβο.

Έχω flasharei δυο φορες με GEN1 και δεν είχα πρόβλημα.

Τώρα το κινητό είναι GEN2 και μου παρουσιάζει αυτό το πρόβλημα.

Τι να του φταίει το GEN2 η να μην έκατσε καλά?

 

Βάλτο σε πολυθρόνα :lol:

 

Λογικά έχεις την CM7, που έχει κάποια θεματάκια τελευταία με το libaudio.so δλδ γενικά με mic/speaker αλλά μπορεί και να είναι τυχαίο θέμα περιβαλλοντικού θορύβου/παρεμβολών.

Link to comment
Share on other sites

σε ενα φιλο μου περασα πριν κανα μηνα την ss4,για να του περασω αυτην την ss5 τωρα απλα περναω τα zip στην sd και φλασαρω απο cwm οπως την ss4?

δε θα σβηστουν αρχεια-εφαρμογες-επαφες-το ροοτ, ετσι?

θα χρειαστει να βγαλει το overclock που εχει κανει πριν φλασαρει?

gen2 ειναι το κινητο του χωρις πατεντα.

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Βάλτο σε πολυθρόνα :lol:

 

Λογικά έχεις την CM7, που έχει κάποια θεματάκια τελευταία με το libaudio.so δλδ γενικά με mic/speaker αλλά μπορεί και να είναι τυχαίο θέμα περιβαλλοντικού θορύβου/παρεμβολών.

 

Και εσύ σταματα να σερφάρεις από το κινητό για να βλέπεις ότι γράφω μέσα στο θέμα της SS5 :lol:

Δεν είναι τυχαίο γίνεται πάντα ακόμα και μέσα στο αυτοκίνητο με κλειστά παράθυρα και ραδιο.

Link to comment
Share on other sites

Και εσύ σταματα να σερφάρεις από το κινητό για να βλέπεις ότι γράφω μέσα στο θέμα της SS5 :lol:

Δεν είναι τυχαίο γίνεται πάντα ακόμα και μέσα στο αυτοκίνητο με κλειστά παράθυρα και ραδιο.

 

Όχι απλώς έχω μείνει στην παλιά λογική που είχαμε ένα thread κι όχι section :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [ROM] Swedish Spring RLS5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...