Jump to content

[ROM] Swedish Spring RLS5


Chryssostomos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω προβλημα απο τοτε που περασα την ssrls5 με το wifi

ενω με την 2.1 stock wind δεν ειχα κανενα προβλημα συνδεοταν κανονικα στο router του σπιτιου μου τωρα με την ssrls5 δεν συνδεεται με τιποτα κανει συνεχεια scanning προσπαθει να συνδεθει με το router μου και δεν μπορει.

το routeraki ειναι το thomson tg585 v7 και το εχω κλειδωμενο με wpa/wpa2 psk.

σε ενα router thomson ενος γειτονα που ειναι ξεκλειδωτο συνδεεται.

καμια ιδεα κανεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 105
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σε ενα φιλο μου περασα πριν κανα μηνα την ss4,για να του περασω αυτην την ss5 τωρα απλα περναω τα zip στην sd και φλασαρω απο cwm οπως την ss4?

δε θα σβηστουν αρχεια-εφαρμογες-επαφες-το ροοτ, ετσι?

θα χρειαστει να βγαλει το overclock που εχει κανει πριν φλασαρει?

gen2 ειναι το κινητο του χωρις πατεντα.

ευχαριστω!

 

θα την περασεις κανονικα οπως λεω στο πρωτο post θα την περασεις,χωρις κανενα wipe αφου εχεις παλιοτερη ρομ της ss.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να δωσει λιννκ για την cmw 3.0.1.4? για gen 1 παντα . Γινεται να την περασω με fastboot ενω εχω την 2.5.1.8?
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να δωσει λιννκ για την cmw 3.0.1.4? για gen 1 παντα . Γινεται να την περασω με fastboot ενω εχω την 2.5.1.8?

 

μπορεις να κατεβασεις το rom manager και να κανεις την δουλεια σου απο κει.

θα φλασαρεις την 3.0.1.4 εκδοση και μετα τα ξερεις τα παρακατω

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

δεν ειμαι ανετος με το recovery manager ( rom??)

 

τι ακριβως,εννοεις?και τι ακριβως δε κατακαλαβες?

θα κατεβασεις απο το μαρκετ το rom manager και θα φλασαρεις την εκδοση του cmw που θες.

2 σελιδουλες εχουμε γραψει,αν διαβαζες τη πρωτη θα εβλεπες αυτο που ρωτας:X

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

νομιζα πως εννουσες το recovery manager και οχι το rom manager. πες μου αν μπορεις τα βηματα αναλυτικα για να κατεβασω την 3.0.1.4
Link to comment
Share on other sites

νομιζα πως εννουσες το recovery manager και οχι το rom manager. πες μου αν μπορεις τα βηματα αναλυτικα για να κατεβασω την 3.0.1.4

 

θα κατεβασεις απο το μαρκετ το rom manager και θα φλασαρεις την εκδοση του cmw που θες.

με ανοιχο wifi,επιλεγεις flash clockworkmod recovery.θα σου πει πια εκδοση σου εβαλε.

αν σου βαλει καποια πιο νεα δε σου κανει.αν γινει αυτο θα πας κατω κατω και θα επιλεξεις all clockworkmod recoveries και θα επιλεξεις την 3.0.1.4

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

την μεθοδο την εχεις δοκιμασει και εσυ?

 

και ενα καρο συμφορουμιτες μας.δε λεμε κατι να δε το δοκιμασουμε,η αν δε ξερουμε οτι δουλευει:blink:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

εχω το εξης προβλημα με την ssrls5

οταν καλεσω εναν αριθμο μολις ο αλλος το σηκωσει στο δικο μου κινητο ενεργοποιειτε η δονηση(το κινητο δονειτε μια φορα ενω το εχω στο αφτι μου). οταν με καλουν δεν συμβαινει αυτο. εχω ψαξει ολες τις ρυθμισεις και δεν βρηκα τιποτα. συμβαινει και σε αλλους αυτο? δωστε μου καμια λυση γιατι ειναι πολυ εκνευριστικο. σημειωνω οτι τη δονηση την εχω απενεργοποιημενη.

Link to comment
Share on other sites

εχω το εξης προβλημα με την ssrls5

οταν καλεσω εναν αριθμο μολις ο αλλος το σηκωσει στο δικο μου κινητο ενεργοποιειτε η δονηση(το κινητο δονειτε μια φορα ενω το εχω στο αφτι μου). οταν με καλουν δεν συμβαινει αυτο. εχω ψαξει ολες τις ρυθμισεις και δεν βρηκα τιποτα. συμβαινει και σε αλλους αυτο? δωστε μου καμια λυση γιατι ειναι πολυ εκνευριστικο. σημειωνω οτι τη δονηση την εχω απενεργοποιημενη.

 

σε ολους αυτο συμβαινειδεν ειναι προβλημα,αλλα χαρακτηριστικο του dialer.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

σε ολους αυτο συμβαινειδεν ειναι προβλημα,αλλα χαρακτηριστικο του dialer.

 

ευχαριστω φιλε μου για την αμεση απαντηση

υπαρχει καποιος τροπος να απενεργοποιηθει αυτο;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου για την αμεση απαντηση

υπαρχει καποιος τροπος να απενεργοποιηθει αυτο;

 

μπορεις να περασεις αλλον dialer θελεις

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,μπορειτε να με καθοδηγησετε για την εγκατασταση της ρομ. gen2 stock wind rom unlocked 512 ram,ακολουθησα εναν οδηγο απο αλλο φορουμ (modaco) αλλα εκλεινε συνεχεια το revovery manager 0.36b,,,ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,μπορειτε να με καθοδηγησετε για την εγκατασταση της ρομ. gen2 stock wind rom unlocked 512 ram,ακολουθησα εναν οδηγο απο αλλο φορουμ (modaco) αλλα εκλεινε συνεχεια το revovery manager 0.36b,,,ευχαριστω

αν και δε ρωτας στο σωστο τοπικ εδω εισαι:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305444

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

αλλο ηθελα να πω,θελω να εγκαταστησω την ssrls5 (εχω gen2 stock wind unlocked 512 ram)

 

κανονικα την περνας,χωρις κανενα προβλημα.οπως λεει ο οδηγος στην αρχη.κανει και για gen1 και gen 2 αυτη η ρομ.κανε wipe πρωτα και μετα περασε την.τα λινκ ειναι στην αρχη του θεματος

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

κανονικα την περνας,χωρις κανενα προβλημα.οπως λεει ο οδηγος στην αρχη.κανει και για gen1 και gen 2 αυτη η ρομ.κανε wipe πρωτα και μετα περασε την.τα λινκ ειναι στην αρχη του θεματος

 

απλα ελεγα αν υπαρχει καποιος οδηγος το πως και ποια αρχεια περναμε απο την αρχη.για να κανω back up κλπ

Link to comment
Share on other sites

απλα ελεγα αν υπαρχει καποιος οδηγος το πως και ποια αρχεια περναμε απο την αρχη.για να κανω back up κλπ

 

ρε φιλε το διαβασες αυτο το θεμα απο την αρχη,η μονο αυτη τη σελιδα?

ποσο πιο αναλυτικα να στο πω απο αυτα που λεω στο πρωτο μνμ?

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε το διαβασες αυτο το θεμα απο την αρχη,η μονο αυτη τη σελιδα?

ποσο πιο αναλυτικα να στο πω απο αυτα που λεω στο πρωτο μνμ?

 

οκ..περαστηκε .συγνωμη και για την noobia μου :P

Edited by zimakos
Link to comment
Share on other sites

οκ..περαστηκε .συγνωμη και για την noobia μου :P[/quote

δεν ειναι noobia και γω σε πηρα απο τα μουτρα,απλα μες το μαυρο χαραμαμου φανηκε καπως.3 σελιδουλες ειναι αμαρτια να μη διαβαστουν..:D.

πως σου φανηκε η ρομ?

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Νέος στο φόρουμ και νέος κάτοχος του Blade. Πέρασα και γω την SS και ειναι ικανοποιητικά (όχι τέλεια) Δεν εχω προβλημα, λιιιιγο laggy. Εχω 512 και τα σχετικα.

Περασα apps2sd αλλα μερικα προγραμματα δεν μπορουν να περαστουν στην sd και εχω ελευερο γυρω στα 80mb. Υπαρχει τροπος να ελευθερωσω κιαλλο περαν της διαγραφης των αρχειων? Συγνωμη αν βγαινω πολυ οφφτοπικ :)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Νέος στο φόρουμ και νέος κάτοχος του Blade. Πέρασα και γω την SS και ειναι ικανοποιητικά (όχι τέλεια) Δεν εχω προβλημα, λιιιιγο laggy. Εχω 512 και τα σχετικα.

Περασα apps2sd αλλα μερικα προγραμματα δεν μπορουν να περαστουν στην sd και εχω ελευερο γυρω στα 80mb. Υπαρχει τροπος να ελευθερωσω κιαλλο περαν της διαγραφης των αρχειων? Συγνωμη αν βγαινω πολυ οφφτοπικ :)

 

ποσες εφαρμογες εχεις περασει?εγω εχω καμια 150αρια και παλι εχω 151mb ελευθερα.να εχεις και υποψην σου οτι δεν περνανε ολες οι εφαρμογες στη καρτα μνημης:)

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Mα γιαυτο ρωταω. Επειδη οι περισσοτεροι εχουν παρα πολλες εφαρμογες και εχουν αρκετο χωρο.

Καπου 40 εχω και οι 17 ειναι αναγκαστικα στην μνημη τηλεφωνου. Εχετε κανει τιποτα κολπα με partitions κλπ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [ROM] Swedish Spring RLS5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...