Jump to content

[ROM] Swedish Spring RLS5


Chryssostomos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το αντιμετώπισα ήδη αυτό το πρόβλημα, χωρίς μάλιστα reboot. Άφησα μόνο το κινητό ανοιχτό όλη νύχτα και το πρωί τα widget από "tunein" και "greek εορτολόγιο", απλά είχαν εξαφανιστεί από το home screen. Μάλιστα και οι ίδιες οι εφαρμογές δεν υπήρχαν στο drawer. Μόνη λύση το TB, αν και δεν το βλέπω πολύ ζεστά να κάνω αυτή τη διαδικασία κάθε τόσο. Μετά από λίγο ψάξιμο δεν κατέληξα γιατί να συμβαίνει το πρόβλημα και δεν πιστεύω να είναι θέμα SD, γιατί άλλες εφαρμογές από εκεί εμφανίζονται\παίζουν κανονικά.

 

Καμμία άλλη ιδέα\λύση;

 

 

Καλημέρα,

Πάνος

 

Εγω χρησιμοποίησα το darktremor και τελικά το πρόβλημά μου ήταν πως τα 2 widget είχαν μεταφερθεί στην sd(ξέρω πως δεν πρέπει και δεν θυμάμαι να το έκανα- ήμουν τόσο σίγουρος πως δεν θα έκανα τέτοιο λάθος, που το ανακάλυψα τυχαία και το έλυσα). Με μεταφορά στην κύρια μνήμη , δεν είχα προβλήματα.

 

Ποτέ δεν μου το έκανε χωρίς reboot. Δες από ρυθμίσεις/εφαρμογές αν τα apps με widget που χρησιμοποιείς είναι στην sd.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 105
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει κανείς πάει από την SS RLS5 στην GSF?

 

Αξίζει να αναβαθμιστώ στην GSF ή οι διαφορές σε ταχύτητα, επιδόσεις και σταθερότητα δε θα είναι μεγάλες;

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πάει από την SS RLS5 στην GSF?

 

Αξίζει να αναβαθμιστώ στην GSF ή οι διαφορές σε ταχύτητα, επιδόσεις και σταθερότητα δε θα είναι μεγάλες;

 

σου απαντησαμε και σε αλλο θεμα,γουστα ειναι αυτα!!οτι βολευει τον καθενα....περι ορεξεος που λεμε?

εμενα προσωπικα μου αρεσει πιο πολυ πλεον η gsf σε ολα.μεχρι και στην διαρκεια της μπαταριας

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πάει από την SS RLS5 στην GSF?

 

Αξίζει να αναβαθμιστώ στην GSF ή οι διαφορές σε ταχύτητα, επιδόσεις και σταθερότητα δε θα είναι μεγάλες;

 

Πήγα από SS RLS5 σε GSF...το κινητό έχει πολύ καλύτερη απόκριση, καλύτερη αυτονομία, λίγο ομορφότερο UI(μαζί με honeycomb UOT theme) και τέλος τα παιχνίδια παίζουν πολύ πιο ομαλά...σε γενικές γραμμές δε βλέπω το λόγο να μην πας σε GSF!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Καλησπερα παιδια. Απο stock wind μπορω να περασω κατευθειαν την Swedish_Spring_RLS5?Εγκατεστησα την τελευταια εκδοση του rom manager και μεσω CWM προσπαθω να την περασω μεσω της επιλογης install ROM from SD card. πρωτα σεταρω το CWM μεσω του recovery setup στην εκδοση 3.Χ+ αλλα μολις φορτωνω την rom και παταω install μου βγαζειτο μηνυμα "an error occured while attempting to run privileged commands" :!:
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα κανε εγκατασταση την swedish snow rls 7, πεταει το κινητο λεμε και δουλεουν τα παντα. Λοιπον απλα unzip το αρχειο στην καρτα micro sd οπου εκει θα σου βγαλει ενα φακελο με την ονομασια image. Θα πατησεις απο το κινητο σου χωρις το cwm απλα να κανει αναβαθμιση απο την sd καρτα. Αν θες τωρα απο cwm κανεις wipe cache / factory

reset , wipe dalvik cache , format /system. Πρωτα απο ολα ομως backup τα παντα! Η συσκευη ειναι gen 2; Δηλαδη εχει 512 ram; Κατεβασε το blade checker απο το play store και δες εαν το smartphone ειναι gen 2 η Οχι. Στα υποψην οτι παιζει και το tpt helper για αναβαθμιση λογισμικου.

Edited by Septagram
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [ROM] Swedish Spring RLS5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...