Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια!! Ολα καλα με το κινητο μεχρι τωρα. μονο ενα μικρο προβληματακι με το flash ( οχι της φωτογραφικης!!)

Εκει που βλεπω ενα βιντεακι σε καποια σελιδα και παιζει κανονικα, μολις παω να φυγω απο την sελιδα τρωω σχεδων παντα force close. το εχει παρατηρησει κανεις αλλος αυτο ή μονο σε εμενα παιζει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πηρα και εγώ σήμερα το κινητό :D

 

Γνώμη:

Εξαιρετικά γρήγορο σε όλες τις λειτουργίες,απο τα πιο γρήγορα κινητά που έχω χρησιμοποιήσει

Πολύ καλή απόκριση οθόνης,σίγουρα όμως υπάρχουν και καλύτερες.

Κάμερα ικανοποιητική για κινητό τηλέφωνο σε φως ημέρας,φλας σχετικά αδύναμο θα μπορούσε να φωτίζει περισσότερο.

Βίντεο αρκετά καλή ανάλυση και ικανοποιητικά fps

GPS κλειδώνει σχετικά γρήγορα σε εξωτερικό χώρο,2-3 λεπτά το πολύ(το δωρεάν NDrive κατεβαίνει απλούστατα απο το market,υπάρχουν και οδηγίες σε χαρτί).

WiFi σταθερό χωρίς αποσυνδέσεις,πιάνει μέσα και στο μπαλκόνι του απο πάνω σπιτιού απο το ρούτερ

Μπαταρία ικανοποιητική για smartphone τέτοιων επιδόσεων

 

Πραγματικά αξιόλογο κινητό για τα λεφτά του,χτυπάει στα ίσια κινητά 400 και 500 ευρώ που έχω χρησιμοποιήσει πχ HTC Desire HD

 

@Hlias87 Σε εμένα μέχρι τώρα κόλλησε μόνο μια φορά ο browser σε σελίδα με flash περιεχόμενο,στο ant1 webtv.Το ζόρισα αρκετά όμως,είχα ανοιχτό και GPS και 2 tabs ακόμα και αρκετα προγράμματα που τρέχαν στο background.

 

Οσοι χρησιμοποιείτε πρώτη φορά smartphone και ειδικά Android μην σπαταλάτε το thread με αναζητήσεις εφαρμογών και οδηγίες χρήσης.

Ολα τα Android κινητά το ίδιο είναι,οπότε μπορείτε να βρείτε πολύ αξιόλογους οδηγούς σε μερικά δευτερόλεπτα είτε στο myphone είτε απο google.

Δεν φταίει η συσκευή αν δε βρίσκετε το πρόγραμμα που σας ενδιαφέρει.

 

Για συγχρονισμό εκτός απο τις έξτρα εφαρμογές στο market μπορείτε απλά να χρησιμοποιήσετε τις υπηρεσίες της Google

πχ Gmail,Calendar,Επαφές κλπ συχγρονίζονται με τον λογαριασμό σας Google και μεταφέρονται παντού.

Edited by _2FAST
Link to comment
Share on other sites

Πηρα και εγώ σήμερα το κινητό :D

 

Γνώμη:

Εξαιρετικά γρήγορο σε όλες τις λειτουργίες,απο τα πιο γρήγορα κινητά που έχω χρησιμοποιήσει

Πολύ καλή απόκριση οθόνης,σίγουρα όμως υπάρχουν και καλύτερες.

Κάμερα ικανοποιητική για κινητό τηλέφωνο

Βίντεο αρκετά καλή ανάλυση και fps

GPS κλειδώνει σχετικά γρήγορα σε εξωτερικό χώρο,2-3 λεπτά το πολύ(το δωρεάν NDrive κατεβαίνει απλούστατα απο το market,υπάρχουν και οδηγίες σε χαρτί).

WiFi σταθερό χωρίς αποσυνδέσεις,πιάνει και στο μπαλκόνι του απο πάνω σπιτιού απο το ρούτερ

Μπαταρία ικανοποιητική για smartphone τέτοιων επιδόσεων

 

Πραγματικά αξιόλογο κινητό για τα λεφτά του,χτυπάει στα ίσια κινητά 400 και 500 ευρώ που έχω χρησιμοποιήσει πχ HTC Desire HD

@Hlias87 Σε εμένα μέχρι τώρα κόλλησε μόνο μια φορά ο browser σε σελίδα με flash περιεχόμενο,στο ant1 webtv.Το ζόρισα αρκετά όμως,είχα ανοιχτό και GPS και 2 tabs ακόμα και αρκετα προγράμματα που τρέχαν στο background.

 

πως βλεπω απο τη webtv του αντεννα απο το κινητο? οταν παω να δω λεει οτι ειναι διαθεσιμο μονο σε οσους ειναι εκτος ελλαδος...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχετε να μου προτείνετε κανέναν καλύτερο web browser σε σχέση με αυτόν που έχει μέσα ήδη;

 

Dolphin browser HD

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα! Λοιπον.... το εχω απο την παρασκευη το συγεκριμενο τηλεφωνο και ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ το εχω ζαλισει!!

Απο θεμα Android :

ΔΕΝ κολαει με τιποτα,αν και γεμισμενο απο εφαρμογες,(moνο το angry birds στο 3 η 4 level κολλησε και με πεταξε αλλα για αυτο εφτεγε μαλλον το game που το ξαναπερασα και ολα ΟΚ:D )

Ρολαρει τελεια η σχεδον τελεια (βαθμος 9-9,5 στα 10) και η αισθηση αφης, η αποκριση,η πιεση-δυναμη που πρεπει να ασκηθει στο αγγιγμα ειμαι ελαχιστη!

Κολληματακια η μια πολυυυυυυυυ μικρη καθυστεριση μπορει να εχει αν εχει καποιος παααααααρα πολλες εφαρμογες ταυτοχρονα ανοιχτες αυτο μπορει να συμβει.....καμια φοαρα αλλα μιλαμε για κατι το ελαχιστο ;)

Τωρα οσο αφορα το σημα...δεν παρατηρισα καποιο ΣΟΒΑΡΟ θεμα...(τουλαχιστον εγω)η ληψη του ειναι κατι παραπανω απο ικανοποιητικη(δεν ειναι βεβαια Νοκια εκει που οοοολα σχεδον τα κινητα εχουνε 0 μηδεν σημα η εχει χαθει ακομα και το λογοτυπο της εταιριας λογο εληψης σηματος,αυτα να σου βγαζουνε μια μπαρα και να μιλας ανετα....σε σχεση με s.e. που θυμαμαι παντως ειναι αρκετα καλυτερο (γνωμη μου) και επισεις,ακουω τον συνομιλητη μου καθαρα οπως και αυτος και στα ακουστικα και στο ακουστικο του τηλεφωνου και στο μεγαφωνο σε ανοιχτη ακροαση!

 

Απο θεμα μπαταριας... χμμμ οκ...ενταξει δεν κραταει και 3 μερες...αν και εγω το εχω ψιλοσκισει συνεχομενα με : 1 ωρα ομιλια,5 ωρες wi-fi σερφαρισμα κτλπ,-1 ωρα game...και αλλες 1-2 ωρες αναμονη....γυρω στις 8 με 10 ωρες νομιζω πως κραταει.....εδω να θεσω το ερωτημα.....μηπως επρεπε να το φορτιζαμε την πρωτη φορα καμια 12 ωρες τελικα?? :X

 

Και παμε στο θεμα της καμερας.....

Μετα απο εξαντλητικες δοκιμες εχω να πω τα εξης:

-εχει ενα θεμα με τις νυχτερινες ληψεις-την αντιληψη του φωτισμου στα σκοτεινα πλανα.....Και αυτο μονο στα Video!!!

προσπαθει απεγνωσμενα να ανεβασει lux,να φωτεισει το πλανο και ζοριζεται με αποτελεσμα να φαινεται σπασιμο στην κινιση...

Το προβλημα λυνεται με το lgcamera αν απο τις ρυθμισεις βαλουμε το ACTION.....βεβαια θα ειναι πιο σκοτεινο το videο μας αλλα τουλαχιστον δεν θα εχει σπασιματα! Μια χαρα τραβαει και 720p video:p Την μερα, η σε χωρο με αρκετο φως δεν το συζητω ειναι μια χαρα!! :)

Στην φωτογραφιση τωρα και εκει ειναι πολυ ανω του μεσου ορου και μαλιστα τα <ριχνει> σε ακριβοτερα κινητα!!! :X

Βεβαια θελει σταθερο χερι και αν κατεβαστε το Vignette Camera εκει πραγματικα θα το ευχαριστηθειτε!! οριστε μερικα δειγματα edit οι ληψεις γινανε με την εφαρμογη που εχει το κινητο

:http://img683.imageshack.us/g/img20110430154945.jpg/

 

Υλικα,πλαστικα,οθονη,φωτεινοτητα,αποδοση χρωματων πολυυυυυ παραπανω απο το αναμενομενο....θα μονιζετε οτι εχετε πληρωσει κανενα 350++...!!!!:cool:

Αυτα για την ωρα....

Μην περιμενετε με 199 ευρω κατι παραπανω....στο εξωτερικο κοστιζει αρκετα πιο πανω...

Υ.Γ που μπορουμε να βρουμε screen protectors, και θηκες?? εχει βρει κανενας??

μηπως να καναμε καμια ομαδικη παραγγελια.....:cool: λεω εγω τωρα....

Edited by georgekap1
ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

myphoneexplorer δε δοκιμασα για συγχρονισμο ..θα το δω ομως..
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

το μεγαλο προβλημα του ειναι μη υποστηριξη καποιου προγραμματος συνχρονισμου (και σε αυτο φταιει και το android)...το pc suite που συνοδευει το vodafone 845 δε δουλευει...το hi suite δε τρεχει ή εντοπιζετε ως ιος... ενω μεσω google παλι δε γινεται αφου ολα τα .vcf που βγαζει το outlook τα διαβαζει ως "κινεζικα" το google (μοναδικος τροπος αποστολης ειναι μεσω αλλου κινητου απο το vodafone 845...απο το οποιο παρακαλω σταλθηκαν λαθος τα ονομα-επιθετο..παροτι και εκεινο ειναι huawei !!!)

 

https://tools.google.com/dlpage/gappssync

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ που μπορουμε να βρουμε screen protectors, και θηκες?? εχει βρει κανενας??

μηπως να καναμε καμια ομαδικη παραγγελια.....:cool: λεω εγω τωρα....

Εγώ μέσα είμαι!

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ POST

 

καλησπέρα!κανω το πρώτο μου post σήμερα...:happy:και μιας και δεν ξερω απο κινητα-smartphones kai ενδιαφερομαι να αγοράσω το IDEOS x5 θα ηθελα την γνώμη σας

Εδω και κάποιες μέρες η κοπέλα μ έχει παρει το HTC trophy 7 απο την Vodafone και το έχω χρησιμοποιήσει και εγω λίγο,μου άρεσε αρκετα ,αλλα η αποψη μ δεν μετράει τόσο γιατι πρωτη φορά έπιανα στα χέρια μου smartphone,δηλαδή οτι και να μου δώσεις και είναι καινούργιο θα σου πω "τι γαμάτο που είναι"...δεν ξέρω πιο απο τα δυο να διαλεξω το trophy 7 ή το IDEOS x5?εχω ακούσει -διαβάσει τα καλύτερα για το IDEOS X5,αλλα δεν εχω βρει πουθενα να το δω απο κοντα....όποιος μπορει να μ απαντήσει ας το κάνει με pm,για να μην καταστρεψουμε το θέμα.

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

@doctor

Λοιπόν τα πράγματα είναι απλά.Το htc είναι τεχνικά και ποιοτικα ανώτερο σε ΌΛΑ χωρίς αμφιβολία αλλα έχεις windows με τους γνωστούς περιορισμούς γι αυτο δν έκανε καλές πωλήσεις με αποτέλεσμα να πέσει η τιμη απο 500 ευρώ στα 200

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια επειδη ειμαι ασχετος απο smartphones( ειναι το 1ο μου) δεν 3ερω τι πρεπει να κανω με τις επαφες. Είχα το κ750i , έχω περάσει τις επαφές στην sim αλλα μετά δεν ξέρω τι πρεπει να κάνω. Δεν εχω καταλάβει τι να κάνω με το outlook. Αν μπορέσει να μου απαντήσει κάποιος μπας και βγάλω κάποια ακρη!Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

όταν έγραφαν πιο πριν για το myphone explorer, εσύ δεν κοιτούσες, φίλε tziminhio? βάλε το, δουλεύει άριστα με SE και με android...
Link to comment
Share on other sites

όταν έγραφαν πιο πριν για το myphone explorer, εσύ δεν κοιτούσες, φίλε tziminhio? βάλε το, δουλεύει άριστα με SE και με android...

 

Ρε συ τα έχω δει αλλά με κινητά είναι η 1η φορά που ασχολούμαι κάπως σοβαρά!!!Δεν πολυκαταλαβαίνω.Αυτο εφρμογή ειναι;

Link to comment
Share on other sites

http://www.fjsoft.at/

 

αν ξέρεις αγγλικά, έχει και πολύ καλές οδηγίες... :)

 

κατέβασα το pyphoneexplorer ώστε να το κάνω με συγχρονισμό. Πρέπει να συγχρονισω πρώτα το κ750i και να τις περάσω εκεί τις επαφές η κατευθείαν απ το χ5;

Link to comment
Share on other sites

εμένα λέει max ram 353ΜΒ και free 172ΜΒ με το android system info...

Δεν μου φαίνεται και πολύ φυσιολογικό αυτό...

Κατά τ'άλλα το κινητό πολύ καλό!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω,αν κανω root το κινητο μου με το universal androot για να κανω backup καποιιες εφαρμογες με το titanium backup και να τις ξαναπερασω μετα απο επαναφορα ερογστασιακων ρυθμισεων,μετα απο αυτο αν πατησω το unroot θα υπαρχει κανενα προβλημα οσον αφορα την εγγυηση?θα φενεται οτι το εχω πειραξει??
Link to comment
Share on other sites

κατέβασα το pyphoneexplorer ώστε να το κάνω με συγχρονισμό. Πρέπει να συγχρονισω πρώτα το κ750i και να τις περάσω εκεί τις επαφές η κατευθείαν απ το χ5;

βάζεις πρώτα το παλιό, μετά το καινούριο...

Link to comment
Share on other sites

1. πως αλλάζεις homepage? οτι και να βάλω, ανοίγει της WIND

2. τα ακουστικά παίζουν λίγο χαμηλά ή μου φαίνεται?

Link to comment
Share on other sites

1. πως αλλάζεις homepage? οτι και να βάλω, ανοίγει της WIND

Ενώ είσαι στον browser πατας menu>more>settings>set hompage

Faith is the great cop-out, the great excuse to evade the need to think and evaluate evidence. Faith is belief in spite of, even perhaps because of, the lack of evidence.
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ που μπορουμε να βρουμε screen protectors, και θηκες?? εχει βρει κανενας??

μηπως να καναμε καμια ομαδικη παραγγελια.....:cool: λεω εγω τωρα....

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/6-new-anti-scratch-screen-cover-Huawei-U8800-Ideos-X5/300541970301/item

φτηνές, ποιοτικές και μου ήρθαν σε 2 μέρες...

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις αν το εχει διαθεσημο καποιο μαγαζι της wind και που ειναι?????:(

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...