Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μου αρέσει που ρωτάς!!! πρώτη φορά αγοράζεις κινητό?

γιατι το παρέλαβες? τι σε νοιαζει αν έχει χρησιμοποιηθεί και πόσο? ανοιχτό το πήρες!

μπαταρία και λαμπάκι ειναι οκ.

αφου το λένε στό φυλλάδιο ότι το δίνουν με 4 Gb να πας να στην δώσουν.( μήπως την δίνουν αν κάνεις συμβόλαιο?)

 

Τα 4 Gb τα δίνει h WIND σαν δώρο. Συγκεκριμένα εμένα μου την έδωσαν από το ράφι μπροστά μου. Επίσης το κινητό ήταν σφραγισμένο και ανοίχτηκε μπροστά μου. για να βεβαιωθούμε ότι όλα οκ. Μάλιστα με προτροπή του υπαλλήλου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση σχετικά με το Wi-fi. Από ότι φαίνεται, το κινητό μου αδυνατή να συνδεθεί στο router του σπιτιού μου. Από ότι διάβασα έχει κάποια "προβληματάκια" με WAP/WAP2 κλείδωματα στα router. Εμένα μου βγάζει απενεργοποιημένο , ασφαλισμένο με WAP/WAP2 PSK και προσπαθεί να κάνει έλεγχο ταυτότητας συνεχώς αλλά δεν συνδέεται. Κωδικός εννοείται πως είναι ο σωστός.

 

Κάποια βοήθεια;

Εμένα το ίδιο πρόβλημα μου λύθηκε με restart στο router

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση σχετικά με το Wi-fi. Από ότι φαίνεται, το κινητό μου αδυνατή να συνδεθεί στο router του σπιτιού μου. Από ότι διάβασα έχει κάποια "προβληματάκια" με WAP/WAP2 κλείδωματα στα router. Εμένα μου βγάζει απενεργοποιημένο , ασφαλισμένο με WAP/WAP2 PSK και προσπαθεί να κάνει έλεγχο ταυτότητας συνεχώς αλλά δεν συνδέεται. Κωδικός εννοείται πως είναι ο σωστός.

 

Κάποια βοήθεια;

 

προβλημα δεν εχει με τα κλειδωματα αλλα με καποια συγκεκριμενα router αποσο εχει παρατηρηθει σαν θεμα ασυμβατοτητας...

επισης πολλες φορες με ασθενο σημα που νομιζεις οτι ειναι μια μπαρα αλλα ουσιαστικα ειναι στο σημειο πιανει δε παινει εκει τρωει σκαλωμα και ενω βλεπεις οτι ειναι συνδεδεμενο πρακτικα μπορει να μην εχει σημα για να συνδεθει...

Link to comment
Share on other sites

Τα 4 Gb τα δίνει h WIND σαν δώρο. Συγκεκριμένα εμένα μου την έδωσαν από το ράφι μπροστά μου. Επίσης το κινητό ήταν σφραγισμένο και ανοίχτηκε μπροστά μου. για να βεβαιωθούμε ότι όλα οκ. Μάλιστα με προτροπή του υπαλλήλου.

 

Εμένα δεν μου έδωσαν κάρτα! :confused:

Μήπως έληξε η προσφορά?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου έδωσαν κάρτα! :confused:

Μήπως έληξε η προσφορά?

 

 

Εχω το κινητο σχεδον ενα μηνα, και ουτε κι εγω πηρα την καρτα.

Οταν τη ζητησα, μου ειπαν οτι ισχυει μονο για νεες συνδεσεις η προσφορα.

Πραγματι, υπηρχε ενας αστερισκος που σε παρεπεμπε στα γνωστα ψιλα γραμματα.

Βεβαια, αυτο σημαινε και πως το ΝDrive ηταν μονο για νεες συνδεσεις, αλλα ως γνωστον ηταν αναλογα με το IMEI της

συσκευης. Εγω θα σε συμβουλευα να πας να τη ζητησεις, εχω διαβασει threads να λενε οτι την παρελαβαν ως δωρο.

Γενικα, οσο πιο ασχετος ειναι ο πωλητης τοσο καλυτερα για εσενα:p

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο σχεδον ενα μηνα, και ουτε κι εγω πηρα την καρτα.

Οταν τη ζητησα, μου ειπαν οτι ισχυει μονο για νεες συνδεσεις η προσφορα.

Πραγματι, υπηρχε ενας αστερισκος που σε παρεπεμπε στα γνωστα ψιλα γραμματα.

Βεβαια, αυτο σημαινε και πως το ΝDrive ηταν μονο για νεες συνδεσεις, αλλα ως γνωστον ηταν αναλογα με το IMEI της

συσκευης. Εγω θα σε συμβουλευα να πας να τη ζητησεις, εχω διαβασει threads να λενε οτι την παρελαβαν ως δωρο.

Γενικα, οσο πιο ασχετος ειναι ο πωλητης τοσο καλυτερα για εσενα:p

 

Το ndrive λίγο με απασχολεί! Δεν είναι κάτι που το χρησιμοποιώ και πολύ!

Κάρτα έλεγα να βάλω αυτή που έχω αλλά μου έκανε εντύπωση αυτό και είπα μήπως έληξε!

Εμένα μου έτυχε ένας από αυτούς που ξέρει... 5 άτομα εκεί μέσα μόνο οι 2 ξέρουν! Και όποτε πάω με εξυπηρετεί ο ίδιος!:lol::lol:

Edited by christy89
Link to comment
Share on other sites

Απ΄ότι φαίνεται θα χρειαστώ και δεύτερη μπαταρία.Θέλω γνώμες για την συγκεκριμένη

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160581418048&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

Link to comment
Share on other sites

Ποιο προγραμμα προτεινετε για μπλοκαρισμα ανεπιθυμιτων κλήσεων χωρις να χτυπαει στον αλλον μια φορα και να φενεται οτι τον γειωσες???:rolleyes:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ποιο προγραμμα προτεινετε για μπλοκαρισμα ανεπιθυμιτων κλήσεων χωρις να χτυπαει στον αλλον μια φορα και να φενεται οτι τον γειωσες???:rolleyes:

 

Να ενημερώσω ότι για εφαρμογές συζητάμε σε ξεχωριστό μέρος... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294249

 

Θα συνιστούσα να απευθυνθείς εκεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα 4 Gb τα δίνει h WIND σαν δώρο. Συγκεκριμένα εμένα μου την έδωσαν από το ράφι μπροστά μου. Επίσης το κινητό ήταν σφραγισμένο και ανοίχτηκε μπροστά μου. για να βεβαιωθούμε ότι όλα οκ. Μάλιστα με προτροπή του υπαλλήλου.

 

Πρέπει να έχει σταματήσει αυτό. Πρίν 20 μέρες δεν μου έδωσαν κάρτα. Αλλά έτσι και αλλιώς 4GB είναι μικρή. Προφανώς τους έμειναν γι αυτό τις δίνουν τσάμπα. 10Ε έχουν τα 8Gb.

Link to comment
Share on other sites

 

έχω παρει τη δευτερη και ειμαι ικανοποιημενη.

δεν προτιμησα την flexible γιατι η πρωτη (και τελευταια:p) flexy θηκη που ειχα παρει χαλαρωσε σχετικα γρηγορα και εβγαινε πολυ ευκολα απο το κινητο.

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

έχω παρει τη δευτερη και ειμαι ικανοποιημενη.

δεν προτιμησα την flexible γιατι η πρωτη (και τελευταια:p) flexy θηκη που ειχα παρει χαλαρωσε σχετικα γρηγορα και εβγαινε πολυ ευκολα απο το κινητο.

 

Κουμπώνει κάπως? Γιατί ο μόνος προβληματισμός μου είναι αυτός, μήπως βγαίνει εύκολα από το κινητό!

Link to comment
Share on other sites

Κουμπώνει κάπως? Γιατί ο μόνος προβληματισμός μου είναι αυτός, μήπως βγαίνει εύκολα από το κινητό!

ειναι ενιαια, δεν ειναι δυο κομματια οπως στο iphone.

αγκαλιαζει το κινητο ουσιαστικα και απο τις 4 επιφανειες του, οποτε ειναι σταθερη στο κινητο.

δεν παιζει να βγει μονη της απο τη συσκευη, παρα μονο οταν θελησω να την βγαλω εγω

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν με περίπου 3-4 ώρες στο internet, youtube, facebook και στο μάρκετ, περίπου μια ώρα σε κάποια παιχνίδια, περίπου 10 λεπτά ομιλίας και όλη την υπόλοιπη ώρα sms άντεξε 1.5 μέρα σχεδόν! Και ξέχασα να κλείσω το wifi οπότε πέρασε έτσι το βράδυ!:O

 

 

 

Μπορείς να δεις εδώ κάποια πράγματα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287456

 

Ναι φιλε μου το ξερω το τοπικ.Απλα ελεγα εαν εχουν τσεκαριστη στο Χ5 καποιες εφαρμογες

και βελτιωνουν την αποδοση του κινητου.

Ευχαριστω πολυ παντως.

Edited by kostast1

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου το ξερω το τοπικ.Απλα ελεγα εαν εχουν τσεκαριστη στο Χ5 καποιες εφαρμογες

και βελτιωνουν την αποδοση του κινητου.

Ευχαριστω πολυ παντως.

 

Νομίζω δεν είναι θέμα Χ5 οι εφαρμογές αλλά θέμα android! Χωρίς να είμαι σίγουρη πάντως!:O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, πήρα και εγώ το κινητό πριν 10 μέρες και αφου παιδεύτηκα αρκετά όντας πρωτάρης στο android κατάφερα να το φέρω σε μία κατάσταση που με ικανοποιεί πλήρως.

 

Μερικά σημεία που προβληματίζουν και έχω προσέξει μέχρι τώρα:

 

1) Ο stock e-mail client και πιο συγκεκριμένα ο exchange λογαριασμός που είχα δημιουργήσει δούλευε συνεχώς στο background (το ανακάλυψα μέσω spare parts, πολύ χρήσιμο προγραμματάκι για όσους έχουν πρόβλημα με τη μπαταρία) με αποτέλεσμα να τον αφαιρέσω και να εγκαταστήσω το touchdown. Είχε κανείς άλλος ανάλογο πρόβλημα; Να σημειώσω ότι διαφορετικές ρυθμίσεις για τη συχνότητα ανάκτησης των ε-μαιλ δεν βοήθησαν στο πρόβλημα.

 

2) Σήμερα μου έβγαλε ξαφνικά και ενώ είχα 50% μπαταρία ότι το κινητό έμεινε απο μπαταρία και πρέπει να κλείσει όπως και έγινε. Αφού ξεκίνησα πάλι το κινητό συνέχισε να λειτουργεί κανονικά με σωστή ένδειξη μπαταρίας... Ελπίζω να μη του γίνει συνήθεια.

 

3) Το google talk λειτουργεί μόνο με wifi σύνδεση. Ολα τα υπόλοιπα προγράμματα λειτουργούν μια χαρά με τη mobile σύνδεση. Είναι φυσιολογικό αυτό;

 

4) Έχει βρει κανείς κάποιο καλό πρόγραμμα ηχογράφησης συνομιλίας για το X5 (stock rom); Ρωτάω στο συγκεκριμένο topic καθώς το κατά πόσο λειτουργούν οι συγκεκριμένες εφαρμογές έχει άμεση σχέση με τη συσκευή.

 

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

παλικαρια θελω βοηθεια. εχω wind, το τηλεφωνο γενικα λειτουργει αψογα. ΄μονο που δεν κανει ληψη mms; παταω το ληψη και τίποτα. τί ρυθμισεις πρεπει να κανω;
Link to comment
Share on other sites

παλικαρια θελω βοηθεια. εχω wind, το τηλεφωνο γενικα λειτουργει αψογα. ΄μονο που δεν κανει ληψη mms; παταω το ληψη και τίποτα. τί ρυθμισεις πρεπει να κανω;

 

και εμενα (vodafone) παρολο που είχε εξ αρχης το προφιλ έτοιμο δεν δούλευε και χρειαστηκε να περασω τις ρυθμισεις χειροκινητα.

ρυθμίσεις>ασυρματο και δίκτυα>δίκτυα κινητης τηλεφωνίας>ονόματα σημείου πρόσβασης> φτιάξε χειρoκινητα το προφιλ των mms

 

Έχει αναφερθει και σε πιο παλια posts έχω πρόβλημα με μερικα κινητα στα οποια δεν μπορω να στειλω ούτε να λαβω τίποτα με bluetooth σε άλλα πάλι δουλεύει κανονικά. έχει βρει κανεις άλλος λύση η έστω την αιτία που γινεται αυτο?

Edited by Keepkouking
add

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

και εμενα (vodafone) παρολο που είχε εξ αρχης το προφιλ έτοιμο δεν δούλευε και χρειαστηκε να περασω τις ρυθμισεις χειροκινητα.

ρυθμίσεις>ασυρματο και δίκτυα>δίκτυα κινητης τηλεφωνίας>ονόματα σημείου πρόσβασης> φτιάξε χειρoκινητα το προφιλ των mms

 

Έχει αναφερθει και σε πιο παλια posts έχω πρόβλημα με μερικα κινητα στα οποια δεν μπορω να στειλω ούτε να λαβω τίποτα με bluetooth σε άλλα πάλι δουλεύει κανονικά. έχει βρει κανεις άλλος λύση η έστω την αιτία που γινεται αυτο?

 

και σε μενα εχει τις ρυθμισεις αλλα ουτε στελνει ουτε παιρνει. εχει να μου γραψει κανεις τις ρυθμισεις που πρεπει να κανω για mms της wind ( στο site της wind δεν βρηκα τιποτα απο ρυθμίσεις, πού τις έχουν; )

 

σχετικα με αυτο, εχω απενεργοποιημενο το "ενεργοποιηση δεδομενων" και το "περιαγωγη δεδομένων" (το πρωτο ειναι που σε χρεωνει γιατι μπαινει στο ιντερνετ, ετσι; ) φταιει μηπως που εχω απενεργοποιημενο το δευτερο; αλλα το δοκιμασα και με ενεργοποιημενο το "περιαγωγη δεδομένων" και παλι δεν στελνει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, πήρα και εγώ το κινητό πριν 10 μέρες και αφου παιδεύτηκα αρκετά όντας πρωτάρης στο android κατάφερα να το φέρω σε μία κατάσταση που με ικανοποιεί πλήρως.

 

Μερικά σημεία που προβληματίζουν και έχω προσέξει μέχρι τώρα:

 

1) Ο stock e-mail client και πιο συγκεκριμένα ο exchange λογαριασμός που είχα δημιουργήσει δούλευε συνεχώς στο background (το ανακάλυψα μέσω spare parts, πολύ χρήσιμο προγραμματάκι για όσους έχουν πρόβλημα με τη μπαταρία) με αποτέλεσμα να τον αφαιρέσω και να εγκαταστήσω το touchdown. Είχε κανείς άλλος ανάλογο πρόβλημα; Να σημειώσω ότι διαφορετικές ρυθμίσεις για τη συχνότητα ανάκτησης των ε-μαιλ δεν βοήθησαν στο πρόβλημα.

 

2) Σήμερα μου έβγαλε ξαφνικά και ενώ είχα 50% μπαταρία ότι το κινητό έμεινε απο μπαταρία και πρέπει να κλείσει όπως και έγινε. Αφού ξεκίνησα πάλι το κινητό συνέχισε να λειτουργεί κανονικά με σωστή ένδειξη μπαταρίας... Ελπίζω να μη του γίνει συνήθεια.

 

3) Το google talk λειτουργεί μόνο με wifi σύνδεση. Ολα τα υπόλοιπα προγράμματα λειτουργούν μια χαρά με τη mobile σύνδεση. Είναι φυσιολογικό αυτό;

 

4) Έχει βρει κανείς κάποιο καλό πρόγραμμα ηχογράφησης συνομιλίας για το X5 (stock rom); Ρωτάω στο συγκεκριμένο topic καθώς το κατά πόσο λειτουργούν οι συγκεκριμένες εφαρμογές έχει άμεση σχέση με τη συσκευή.

 

Σας ευχαριστώ!

 

4) ψαξε στο Market για call recorder και διαλεξε οτι σου κανει στο ματι καλυτερα! τα εχω δικιμασει σχεδον ολα και την ιδια δουλεια κανουνε πανω κατω

 

3)δεν γνωριζω...ας απαντησει καποιος αλλος εδω μηπως γνωριζει δεν εχω δουλεψει google talk

 

2) τρωει μερικες φορες <κολληματα> και δειχνει λαθος ενδειξη,κατι που με επανεκκινηση διωρθωνεται ;) ψαξε την εφαρμογη battery calibration αν σου το ξανακανει αρκετες φορες..αν οχι...αστο ετσι οπως ειναι.

 

1)ειναι θεμα android γενικα και οχι της συγκεκριμενης συσκευης...τρεχουνε πολλες και διαφορες εφαρμογες <σιωπιλα> και μονο με task manager, task killer τις βγαζεις απο το start up...παντως δεν κανουνε παντα απαραιτητα <κακο> εκτος απο το να τρωνε μνημη και μπαταρια...

ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρά σε όλους.

Το Χ5 είναι στο δρόμο και μου 'ρχεται :). 2-3 μέρες τώρα διαβάζω ένα σωρό εφαρμογές που υπάρχουν για να προστατεύεις-βελτιώνεις την χρήση του κινητού. Όντας όμως άσχετος και χωρίς καμία "προϋπηρεσία" με smartphones/androids θα ήθελα κάποιες προτάσεις για το τι πρέπει να του βάλω σε πρώτη φάση (εφαρμογές, updates κλπ).

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

παλικαρια θελω βοηθεια. εχω wind, το τηλεφωνο γενικα λειτουργει αψογα. ΄μονο που δεν κανει ληψη mms; παταω το ληψη και τίποτα. τί ρυθμισεις πρεπει να κανω;

Για δες εδω φιλε μου http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164702 .

Ή να παρεις τηλεφωνο στη wind και να τους πεις να σου στειλουν της ρυθμησεις με SMS , ακομα να ξερεις οτι το A με το a εχουν διαφορα. Εγω την επαθα με ρυθμησεις ιντερνετ με ενα Default το ηθελε default και ενα Internet που το ηθελε internet.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρά σε όλους.

Το Χ5 είναι στο δρόμο και μου 'ρχεται :). 2-3 μέρες τώρα διαβάζω ένα σωρό εφαρμογές που υπάρχουν για να προστατεύεις-βελτιώνεις την χρήση του κινητού. Όντας όμως άσχετος και χωρίς καμία "προϋπηρεσία" με smartphones/androids θα ήθελα κάποιες προτάσεις για το τι πρέπει να του βάλω σε πρώτη φάση (εφαρμογές, updates κλπ).

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

3G Watchdog για να βλέπεις πόσο δεδομένα στάλθηκαν, handsent sms για τα μηνύματα, Hd Dolphin για browser, ebuddy για msn και fb, sygic aura για gps, penetrato pro για να έχεις πρόσβαση σε όλα τα thomson δίκτυα και shazam για να αναγνωρίζει τραγούδια! Αλλά είναι ανάλογα με το τι χρήση θέλεις να κάνεις στο κινητό! Εγώ μέχρι στιγμής έχω βάλει τα 4 πρώτα και σκοπεύω να βάλω και τα υπόλοιπα!

 

Μπορείς να δεις και εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287456

 

 

ειναι ενιαια, δεν ειναι δυο κομματια οπως στο iphone.

αγκαλιαζει το κινητο ουσιαστικα και απο τις 4 επιφανειες του, οποτε ειναι σταθερη στο κινητο.

δεν παιζει να βγει μονη της απο τη συσκευη, παρα μονο οταν θελησω να την βγαλω εγω

 

Καλό αυτό! Μάλλον εκεί θα καταλήξω και θα πάρω και μερικές ζελατίνες έξτρα!

Edited by christy89
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...