Jump to content

[Προς κυκλοφορία] HTC Sensation


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) GPS. χωρίς wifi ή 3g ενεργοποιημένο. Γύρω στα 13 με 15 δευτερόλεπτα.

2) Κρατώντας και το HTC Sensation και το HTC Desire, πλησίασα από μακριά το wifi rooter, και το μεν HTC Sensation συνδέθηκε στα 9 μέτρα, το δε HTC Desire στα 6 μετρα. Παρεμβάλλονταν δυο τοίχοι, ήμουν στον κήπο.

3) Ο ήχος; Ξέρω ‘γω; Δυνατός μάλλον. Δεν πέθανα… και από την ποιότητα.

Edited by fayar
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 602
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μηπως τα δωσουν με συνδεση; το συνηθιζει η βοντα.δεν προτιμα τις σκετες συσκευες

 

δηλαδη 1η ιουνιου ερχεται κανονικα βοντα?

 

Μπα οχι εγω σκετη συσκευη θα το παρω!

Ετσι μου ειπε πως αυριο εχουν οι αποθηκες και οτι το εκανε παραγγελια το πολυ την τριτη θα το εχω..σιγα σιγα ερχεται!!

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

1) GPS. χωρίς wifi ή 3g ενεργοποιημένο. Γύρω στα 13 με 15 δευτερόλεπτα.

2) Κρατώντας και το HTC Sensation και το HTC Desire, πλησίασα από μακριά το wifi rooter, και το μεν HTC Sensation συνδέθηκε στα 9 μέτρα, το δε HTC Desire στα 6 μετρα. Παρεμβάλλονταν δυο τοίχοι, ήμουν στον κήπο.

3) Ο ήχος; Ξέρω ‘γω; Δυνατός μάλλον. Δεν πέθανα… και από την ποιότητα.

 

προβληματα συνδεσης με το wifi,συνδεεται κανονικα ή θελει σταθερη ιp?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Επαιξα και με final sensation σημερα (vodafone release). Εντυπωσεις, λιγο πολυ, αυτες που εχουμε αναφερει. Το κινητο χρηζει αναβαθμισης απο την htc. Προσωπικα, θεωρω καλυτερο που το κυκλοφορησε, για να το αγορασουν οσοι θελουν ενα διπυρηνο και μπορουν να κανουν λιγο υπομονη για μια καλη ρομ.

Κατα τα αλλα, η οθονη -ευτυχως- ειναι καλυτερη απο αυτα που ειδα στο προπαραγωγης, ομως ειναι σαφως κατωτερη απο την αψογη slcd του incredible s. Βαζοντας τα διπλα διπλα με το galaxy s 2, πιστοποιησα αυτα που ειχα αναφερει και παλιοτερα. Σαφως καλυτερα χρωματα απο το γαλαξια, η δε αναλυση του sensation (περισσοτερη πληροφορια στην οθονη) εξισορροπει την κατασταση.

Γενικα ενα πολυ καλο HTC, σαφως ανωτερο απο το desire hd και απο τη λιγη ωρα που ασχοληθηκα μαζι του μπορεσα να καταλαβω (αν κι αυτο ειναι απλα μια εκτιμηση) οτι θα εχει και πολυ καλη αυτονομια (για ανδροειδες).

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό βέβαια παρατήρησα σε όλα τα video που είδα...Δε θα την έλεγα...άχρωμη αλλά θα χρειαστεί μάλλον να τη συνηθίσει κάποιος.

 

Θα συνιστούσα να περιμένουμε να το πιάσουμε στα χέρια μας πριν προβούμε σε συμπεράσματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

προβληματα συνδεσης με το wifi,συνδεεται κανονικα ή θελει σταθερη ιp?

Κανένα πρόβλημα σύνδεσης με το wifi, Άμεσα και απλά.

 

Είναι τα πράγματα πιο άχρωμα, αλλά ήδη το συνήθισα.

Το μέγεθος της οθόνης, οι ομορφιές του νέου Sense, η ταχύτητα υπεραναπληρώνουν την μετάβαση.

Στο χέρι, στο πιάσιμο, φαίνεται λεπτό και εύχρηστο, η σχεδίαση κάνει φιλικό το μέγεθος.

Edited by jastonas
Link to comment
Share on other sites

Οπότε μάλλον αυτό με την οθόνη ισχύει. Πες μας κι άλλες εντυπώσεις,ηχείο,wifi,sense διαφορές από το 2.1, browser κ.τ.λ ξέρεις εσύ!

 

Μπορω να γραψω αρκετα, αλλα προτιμω να μας πουν τις εντυπωσεις οι κατοχοι του (π.χ. fayar) καθως εγω απλα ειχα μια συντομη ενασχοληση μαζι του (ικανη βεβαια για να αποκομμισω βασικες εντυπωσεις).

Link to comment
Share on other sites

Το ερώτημα μου παραμένει. Πώς θα το δοκιμάσω για να δω την μπαταρία, σε σχετικά απαιτητική χρήση;

 

Η video κλήση ενδιαφέρουσα.

Για video κλήση μέσω wi-fi θέλει το Fring, η συσκευή δεν έχει δική της εφαρμογή γι΄ αυτή την χρήση. (Είχε και ο άλλος Fring.)

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Φίλε να σε ρωτήσω και το εξής αν δεν σε κάνει κόπο φυσικά. Αν θέλεις χρησιμοποίησε έναν root explorer. Mέσα στην μνήμη της συσκευής υπάρχει ένας φάκελος που λέγεται etc . Στον φάκελο εκεί μέσα υπάρχει ένα αρχείο gps.conf . Μπορείς να το ανοίξεις και να δεις αν γράφει μέσα asia ή europe ?.

 

Για την μπαταρία μπορείς να κάνεις το εξής.

Αν είσαι σε χώρο με wifi να το έχεις ανοιχτό συνέχεια. Αν δεν είσαι σε χώρο με wifi άνοιξε το 3g. Βέβαια να σε καλύπτει το data plan σου. Να έχεις τις αυτόματες ενημερώσεις on, και δες πόσο σε πάει. Επίσης αν δεν σε κάνει κόπο έλεγξε την μπαταρία, όταν κάνεις κλήση, τι ποσοστό σου βγάζει. Βέβαια μιλάμε για κλήση πάνω από 2 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φίλε να σε ρωτήσω και το εξής αν δεν σε κάνει κόπο φυσικά. Αν θέλεις χρησιμοποίησε έναν root explorer. Mέσα στην μνήμη της συσκευής υπάρχει ένας φάκελος που λέγεται etc . Στον φάκελο εκεί μέσα υπάρχει ένα αρχείο gps.conf . Μπορείς να το ανοίξεις και να δεις αν γράφει μέσα asia ή europe ?.

 

Αυτό προϋποθέτει rooted συσκευή κάτι που δεν είναι δυνατό (ακόμα τουλάχιστον) για το Sensation.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό προϋποθέτει rooted συσκευή κάτι που δεν είναι δυνατό (ακόμα τουλάχιστον) για το Sensation.

 

Να δει μπορεί, να διορθώσει δεν μπορεί. Προσωπικά βλέπω αυτό το αρχείο στο DHD το ανοίγω και δεν είναι rooted η συσκευή. Απλά δεν μπορώ να το διορθώσω...

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

όταν βρω χρόνο θα το κάνω. Αλλά λύσε μου την απορία, τι το θες. Η συσκευή πάντως είναι αγορασμένη με επιδότηση από Vodafone ευρωπαϊκής χώρας.

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
όταν βρω χρόνο θα το κάνω. Αλλά λύσε μου την απορία, τι το θες.

 

Γιατί από αυτό θα κρίνει την απόδοση του GPS της συσκευής σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Aκριβώς!!!

 

Αλλιώς κλάψτα χαράλαμπε πάλι...Μα είναι δυνατόν να μην το είχαν προσέξει ;. Ας το αλλάζανε από την HTC. Γίνεται ευρωπαϊκή συσκευή με server asia ?!!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε να σε ρωτήσω και το εξής αν δεν σε κάνει κόπο φυσικά. Αν θέλεις χρησιμοποίησε έναν root explorer. Mέσα στην μνήμη της συσκευής υπάρχει ένας φάκελος που λέγεται etc . Στον φάκελο εκεί μέσα υπάρχει ένα αρχείο gps.conf . Μπορείς να το ανοίξεις και να δεις αν γράφει μέσα asia ή europe ?.

Δεν ξέρω αν εννοούσες αυτό, αλλά στην πρώτη γραμμή του gps.conf διαβάζω:

NTP_SERVER=north-america.pool.ntp.org

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση εμείς που την πήραμε την συσκευή Branded υπάρχει τρόπος να μπει official Unbranded Rom?

Και κάτι ακόμα θα αργούν οι αναβαθμίσεις της HTC Ota επειδή είναι Vodafone Release?

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν εννοούσες αυτό, αλλά στην πρώτη γραμμή του gps.conf διαβάζω:

NTP_SERVER=north-america.pool.ntp.org

 

 

!!! μάλιστα. Και είσαι σίγουρος ότι κλειδώνει δορυφόρους γρήγορα χωρίς την χρήση ιντερνετ ;

Link to comment
Share on other sites

!!! μάλιστα. Και είσαι σίγουρος ότι κλειδώνει δορυφόρους γρήγορα χωρίς την χρήση ιντερνετ ;

 

Κάνε μια δοκιμή στο PC σου, γράφοντας σε command prompt:

ping north-america.pool.ntp.org

 

Στη συνέχεια επανέλαβε χρησιμοποιώντας τους time servers για ευρώπη:

ping europe.pool.ntp.org

 

Σε 'μένα σε αρκετές δοκιμές οι Αμερικάνικοι servers ήταν έως 2 φορές πιο γρήγοροι από τους Ευρωπαϊκούς ("απάντησαν" σε λιγότερα ms).

 

Μην παραμυθιάζεστε με αυτά τα "τεχνικά" θέματα. Μεγαλύτερη σημασία για το γρήγορο κλείδωμα έχει η λήψη ενημερωμένης ephemeris (εάν χρησιμοποιείτε το gps status, μπορείτε να κατεβάζετε τακτικά τα καινούρια δεδομένα). Φυσικά, και αυτό δεν έχει σημασία, εάν δεν υπάρχει καθαρή λήψη σήματος, δηλαδή η αποφυγή ψηλών κτιρίων κλπ.

Link to comment
Share on other sites

αν δεν έχει αναφερθεί, το κινητό είναι πλέον διαθέσιμο και από το site της vodafone στα 599 :) Όσοι πιστοί προσέλθετε!!! Θα είναι branded; Εγώ θα ήθελα να μας πει κάποιος διαφορές με το desire hd και ειδικά για το ηχείο του, είναι πιο δυνατό; από ποιότητα κλήσης πως πάμε; και αν γίνεται και το sar.....
Link to comment
Share on other sites

αν δεν έχει αναφερθεί, το κινητό είναι πλέον διαθέσιμο και από το site της vodafone στα 599 :) Όσοι πιστοί προσέλθετε!!! Θα είναι branded; Εγώ θα ήθελα να μας πει κάποιος διαφορές με το desire hd και ειδικά για το ηχείο του, είναι πιο δυνατό; από ποιότητα κλήσης πως πάμε; και αν γίνεται και το sar.....

 

θα εχει καποιες branded εφαρμογες και το bootαρισμα θα ειναι με το σημα της βοντα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση προς αυτους που εχουν ηδη το sensation στα χερια τους. Η βιντεο κληση γινεται τελικα μονο μεσω προγραμματος ή υπαρχει και η επιλογη για κληση βιντεο by default;;
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση προς αυτους που εχουν ηδη το sensation στα χερια τους. Η βιντεο κληση γινεται τελικα μονο μεσω προγραμματος ή υπαρχει και η επιλογη για κληση βιντεο by default;;

 

Μόνο από πρόγραμμα (fring) , μέχρι στιγμής ... Από την 2.3.4 και μετά θα υπάρχει και η επιλογή για native βίντεο-κλήση .

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μόνο από πρόγραμμα (fring) , μέχρι στιγμής ... Από την 2.3.4 και μετά θα υπάρχει και η επιλογή για native βίντεο-κλήση .

 

Ευχαριστω πολυ φιλε μου για την απαντηση. Υπαρχει κατι επισημο για την 2.3.4 ή ειναι στον αερα;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε μου για την απαντηση. Υπαρχει κατι επισημο για την 2.3.4 ή ειναι στον αερα;

 

Δεν υπάρχει κάτι επίσημο μέχρι στιγμής για την κυκλοφορία της 2.3.4 στο sensation . Σίγουρα θα την δεχτεί αλλά δεν ξέρουμε το πότε ...

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...