Jump to content

[Προς κυκλοφορία] HTC Sensation


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

MSM8260 φοράει

 

το γνωριζω φιλε μου...

απλα στο τεστ που παρεθεσε ο amdnikos ο adreno 220 συνδιαζεται με το soc του evo 3d και μαλιστα υπερχρονισμενο και οχι με αυτο του sensation...

οποτε ειναι λιγο ακυρη η συγκριση

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 602
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το γνωριζω φιλε μου...

απλα στο τεστ που παρεθεσε ο amdnikos ο adreno 220 συνδιαζεται με το soc του evo 3d και μαλιστα υπερχρονισμενο και οχι με αυτο του sensation...

οποτε ειναι λιγο ακυρη η συγκριση

 

Ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος , αλλά το MSM8260 και το MSM8660 δεν είναι το ίδιο ; Απ'οτι έχω διαβάσει η μόνη διαφορά τους είναι οτι το MSM8660 υποστηρίζει και cdma εκτός του HSPA+ ...

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος , αλλά το MSM8260 και το MSM8660 δεν είναι το ίδιο ; Απ'οτι έχω διαβάσει η μόνη διαφορά τους είναι οτι το MSM8660 υποστηρίζει και cdma εκτός του HSPA+ ...

 

o 8660 νομιζω βγαινει μονο σε 1,5 ghz

τελος παντων αυτο που ηθελα να πω ειναι οτι ο μεν 8260 ειναι στο 1,2ghz ενχω ο 8660 ειναι στο 1,5, οποτε ειναι λογικο να υπαρχει καποια διαφορα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ένα ωραίο και γεμάτο review από το swedroid.se:http://translate.google.gr/translate?hl=el&sl=sv&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.swedroid.se%2Ftest-av-htc-sensation%2F
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ένα ωραίο και γεμάτο review από το swedroid.se:http://translate.google.gr/translate?hl=el&sl=sv&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.swedroid.se%2Ftest-av-htc-sensation%2F

 

οντως πληρεστατο review :blink:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το γνωριζω φιλε μου...

απλα στο τεστ που παρεθεσε ο amdnikos ο adreno 220 συνδιαζεται με το soc του evo 3d και μαλιστα υπερχρονισμενο και οχι με αυτο του sensation...

οποτε ειναι λιγο ακυρη η συγκριση

 

Στα λόγια μου έρχεσαι αλλά δεν ήθελα να το τραβήξω παραπάνω μιας και είμαστε οριακά για off topic.

 

Ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος , αλλά το MSM8260 και το MSM8660 δεν είναι το ίδιο ; Απ'οτι έχω διαβάσει η μόνη διαφορά τους είναι οτι το MSM8660 υποστηρίζει και cdma εκτός του HSPA+ ...

 

Αυτό ακριβώς. Ο 8660 ωστόσο έχει εμφανιστεί χρονισμένος και στα 1,5GHz αλλά είμαι σίγουρος ότι το ίδιο μπορεί να γίνει και στον 8260.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος αν έχει υποστήριξη υποτίτλων (.srt .sub) στον native video player ή χρειάζεται κάποιον απo market ; Και αν μπορεί να μας πει αν τα αρχεία .mkv με ενσωματωμένους υπότιτλους , αναπαράγονται χωρίς προβλήματα ;
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

στα προηγουμενα htc ο μανισιος player δεν επαιζε

ηθελε ξεχωριστο προγραμμα

στο sensation πιστευω οτι 8α θελει παλι ξεχωριστο προγραμμα

Link to comment
Share on other sites

Η βοντα το εβαλε διαφημιση στην τηλεοραση

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

ευχομαι να μην γινει οτι γινεται συνηθως

να φερει 5,10,20 κοματια και οποιος προλαβει προλαβε...

και ιουλιο θα το παρουν ολοι

Link to comment
Share on other sites

ευχομαι να μην γινει οτι γινεται συνηθως

να φερει 5,10,20 κοματια και οποιος προλαβει προλαβε...

και ιουλιο θα το παρουν ολοι

 

ισως για αυτο λεγανε ολα τα site για ιουλιο και τελος ιουνιου...γιατι αμα τρεχαν να το παρουν δεν θα βρισκαν αποθεματα...λυση ειναι ομως να κανουμε και αγορα απο το εξωτερικο αλλα αυτο στοιχιζει περισσοτερο

 

Προσωπικά εκτιμώ πάντως πως είναι καλύτερα να περιμένει κάποιος για να το πάρει unbranded.

 

συμφωνω...unbraded θα αργισει να ερθει σχετικα με τις branded συσκευες???

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

για ποιο brand μιλατε ρε παιδια?

της βοντα?

αν ναι ειναι μονο σε επιπεδο welcome screen και μερικες εφαρμογες

ολα θα αλλαξουν οταν (και αν) ξεκλειδωσει

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
για ποιο brand μιλατε ρε παιδια?

της βοντα?

αν ναι ειναι μονο σε επιπεδο welcome screen και μερικες εφαρμογες

ολα θα αλλαξουν οταν (και αν) ξεκλειδωσει

 

Σε επίσημο επίπεδο φοράει διαφορετική rom από τις unbranded συσκευές της HTC και έχω πολλές αμφιβολίες για το κατά πόσο θα αναβαθμίζεται και με τι συχνότητα σε σχέση με τις official rom της HTC.

 

Όσον αφορά το ξεκλείδωμα... έχω τις αμφιβολίες μου για το αν και πότε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η ουσία του θέματος εδώ δεν είναι το welcome screen και δυο ανούσιες εφαρμογές, αλλά το software support στις branded συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η ουσία του θέματος εδώ δεν είναι το welcome screen και δυο ανούσιες εφαρμογές, αλλά το software support στις branded συσκευές.

Ακριβώς... Κάποιοι δεν ενδιαφέρονται για άλλες rom αλλά και αν ενδιαφερόντουσαν δεν παίζει με το Sensation για την ώρα, οπότε συμφωνώ ότι είναι καλύτερα να περιμένει κάποιος για το unbranded...

 

Τουλάχιστον ας έχεις σίγουρες και on time, τις ΟΤΑ αναβαθμίσεις...

Link to comment
Share on other sites

Θετικά νέα εδώ...

Yπάρχει η πρόσθεση από την htc να ασχοληθεί και με το sensation για το ξεκλείδωμα του bootloader αν και ακόμα άγνωστο το πότε ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Θετικά νέα εδώ...

Yπάρχει η πρόσθεση από την htc να ασχοληθεί και με το sensation για το ξεκλείδωμα του bootloader αν και ακόμα άγνωστο το πότε ;)

 

πολυ καλα νεα...μου εχει κανει εντυπωση πως στην htc ακουνε απο τα αρνητικα σχολια των πελατων της και μαθαινουν απο εκει...στο μονο θεμα που δεν εχω δει τοσο βελτιωση ειναι στο θεμα τις μπαταριας που πιστευω πως κατι θα κανει η htc σε αυτο το θεμα...αληθεια οσοι εχουν το κινητο μπορουν να μας πουν πως παει απο μπαταρια???

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ευχάριστα τα νέα για το Sensation.

 

Όλα δείχνουν ότι η HTC ετοιμάζει update με unlocked bootloader...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1113848

 

:rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...