Jump to content

[Προς κυκλοφορία] HTC Sensation


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιας και πλέον ανακοινώθηκε και επήσιμα από την HTC, μπορούμε εδώ να συζητάμε σχετικά με τη νέα ναυαρχίδα του Ταϊβανέζου κατασκευαστή.

 

Και για όσους δεν το είδαν ακόμα μπορείτε εδώ να βρείτε ένα mini review με όλα τα νέα χαρακτηριστικά του Sensation όπως το νέο και βελτιωμένο Sense 3.0.

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 602
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ένα πρώτο hands-on στα ελληνικά :

Κοίτα να δεις που από εκεί που έκανα πλάκα ότι έτσι όπως πάει πρωτα θα βγει το HTC Sensation και μετά το SGSII κόντεψε να γίνει !! ;)

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

ειναι φοβερο ειδα βιντεακι και τρελαθηκα...ξερουμε που θα κειμανθει η τιμη του?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Γύρω στα 600 να περιμένεις .
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Γύρω στα 600 να περιμένεις .

 

λογικα ναι...φαινεται ομως σε ολα τα πραγματα φοβερο:D

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Ανδρεα νονιζω οτι κατεληξες...;)

Θελω κι εγω!ειναι φοβερο....

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σκέφτομαι να το αγοράσω όταν έρθει με το καλό Ελλάδα .

p.s. Το ξέρω ότι τα benchmarks δε λένε πάντα την αλήθεια αλλά και πάλι http://cdn.slashgear.com/wp-content/uploads/2011/04/sg_sensation_quadrant_benchmark.png

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ανδρεα νονιζω οτι κατεληξες...;)

Θελω κι εγω!ειναι φοβερο....

 

Sent from my Desire HD

 

αμα δεν θες αυτο που εχεις δωστο:lol::lol:

αρκει να ερθει και να μην μας την κανει η htc οπως με το incredible:(

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

αμα δεν θες αυτο που εχεις δωστο:lol::lol:

αρκει να ερθει και να μην μας την κανει η htc οπως με το incredible:(

 

Δεν νομίζω να μην έρθει ελλάδα . Το HTC Sensation είναι η ναυαρχίδα της HTC .

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να μην έρθει ελλάδα . Το HTC Sensation είναι η ναυαρχίδα της HTC .

 

απο το βιντεο που εδωσες φαινεται τελεια η κατασκευη του...μαλλον εχει δουλεψει σε ολα για αυτο το μοντελο η htc με 2.3 ερχεται?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

περιμενετε ομως να δουμε και τι λεει ο bootloader και οι xda

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να μην έρθει ελλάδα . Το HTC Sensation είναι η ναυαρχίδα της HTC .
Ναι ετσι δηλωσαν για το 2011....και μετα διαβαζεις αυτο....

 

http://pocketnow.com/android/htc-applies-for-trademark-for-seven-new-devices

Link to comment
Share on other sites

ειναι αληθεια οτι το νεο sense τρωει 3gb?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ειναι αληθεια οτι το νεο sense τρωει 3gb?

 

Τι τρώει; 3gb; Από που;

 

Αν εννοείς αυτή τη φήμη... http://www.slashgear.com/htc-sensation-offers-just-1gb-of-4gb-rom-to-users-12145797/

 

δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι το Sense πιάνει τόσο χώρο.

 

(Ακόμα και στη φωτογραφία έχουν άλλη συσκευή)

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι τρώει; 3gb; Από που;

 

Αν εννοείς αυτή τη φήμη... http://www.slashgear.com/htc-sensation-offers-just-1gb-of-4gb-rom-to-users-12145797/

 

δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι το Sense πιάνει τόσο χώρο.

 

(Ακόμα και στη φωτογραφία έχουν άλλη συσκευή)

 

απο την ρομ

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Πω πω πω πω...:O:O Ξεκινάω αποταμίευση!!:lol:

 

Οι μνήμες δεν θα μπορούσαν να είναι λίγο μεγαλύτερες? Ή είναι αρκετές για το android?

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

H αλήθεια είναι ότι έπρεπε να βάλουν 1gb όπως οι άμεσοι ανταγωνιστές του,αλλά δε βαριέσαι...Το sense σε αποζημιώνει και με το παραπάνω...:p
Link to comment
Share on other sites

Ομορφο αλλα...

Διαστάσεις: 126.1×65.4×11.3 χλστ.

Βάρος: 148 γρ.

 

Ειναι πιο ογκώδες και αρκετα πιο βαρύ απο Galaxy S2:!:

 

Μπαταρία: 1520 mAh. Ειναι μικρή σχετικά μιας και η οθόνη του ειναι πολυ ενεργοβόρα τουλαχιστον σε σχεσει με την νεα samoled plus!

 

Θα ελεγα οτι ειναι ενα ελαφρώς αναβαθμισμένο Desire HD.

Edited by LeGendGR
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ειναι πιο ογκώδες και αρκετα πιο βαρύ απο Galaxy S2:!:

 

Είναι και άλλα τα υλικά όμως.

 

Θα ελεγα οτι ειναι ενα ελαφρώς αναβαθμισμένο Desire HD.

 

Ελαφρώς δεν θα το έλεγα, αλλά αυτό το θέμα με τη ram μου έχει καθίσει πολύ άσχημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Eμένα μου έχει καθίσει άσχημα και η μπαταρία.

Επίσης κάτι που πολλοί δεν το γνωρίζουν είναι ότι η μνήμη στο Desire S ναι μεν είναι στα 768 όπως και του DHD, αλλά η κατανάλωση της είναι μεγαλύτερη από το DHD ίσως λόγω 2.3 ίσως λόγω Sense. Kαι ρωτώ. Το νέο Sense με το carousel δεν θα καταναλώνει ποιο πολύ RAM ;.

 

Γνωρίζει κανείς εάν το HTC EVO 3D κυκλοφορήσει στην Ελλάδα ;.

Καλύτερα να περιμένω για κάτι το όντως διαφορετικό ! (αν φυσικά ισχύσουν όλες οι φήμες )

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια...Ψυχραιμια!

Μιλαμε για τη ram χωρις να ξερουμε πρακτικα τη διαχειρηση της στη συγκεκριμενη συσκευη!Οποιος εχει συσκευη με 768 εχει αντιμετωπισει προβλημα;;;Δε του φτανει;;;Εδω βγαινουν τα διπυρινα με 500αρα ram!Καθιστε να το δουμε και μετα τα χωνουμε!

Το ιδιο ακριβως ισχυει και για τη μπαταρια!Αλλωστε ποτε ηταν η μπαταρια δυνατο σημειο της htc για να ειναι τωρα;;;

Το μεγαλυτερο θεμα που πρεπει να δουμε ειναι αν και ποσο κλειδωμενο ειναι...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παιδια...Ψυχραιμια!

Μιλαμε για τη ram χωρις να ξερουμε πρακτικα τη διαχειρηση της στη συγκεκριμενη συσκευη!Οποιος εχει συσκευη με 768 εχει αντιμετωπισει προβλημα;;;Δε του φτανει;;;Εδω βγαινουν τα διπυρινα με 500αρα ram!Καθιστε να το δουμε και μετα τα χωνουμε!

Το ιδιο ακριβως ισχυει και για τη μπαταρια!Αλλωστε ποτε ηταν η μπαταρια δυνατο σημειο της htc για να ειναι τωρα;;;

Το μεγαλυτερο θεμα που πρεπει να δουμε ειναι αν και ποσο κλειδωμενο ειναι...

 

Είτε το θέλουμε να το αποδεχτούμε είτε όχι με τη ram θα υπάρξει θέμα και θα με θυμηθείς. Όπως υπάρχει ήδη στο Optimus 2X κατά τη γνώμη μου. Και σου το λέει κάποιος που έχει δει συσκευές και με 512 και με 768 και με 1GB RAM.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είτε το θέλουμε να το αποδεχτούμε είτε όχι με τη ram θα υπάρξει θέμα και θα με θυμηθείς. Όπως υπάρχει ήδη στο Optimus 2X κατά τη γνώμη μου. Και σου το λέει κάποιος που έχει δει συσκευές και με 512 και με 768 και με 1GB RAM.

Δεν εχεις αδικο Γιαννη,αλλα πρεπει να το δουμε πρωτα...

Εδω και χρονια βλεπουμε μια στρατηγικη των εταιριων να αφηνουν λειψες της συσκευες τους (για προφανεις λογους) σε καποια σημεια τους...Γιαυτο και το iphone (:rocket: ) βγαζει ενα το χρονο με τα κορυφαια specs και το πουλαει μια περουσια!Κατι επρεπε λοιπον να κρατησει καβατζα γιατι αλλιως τα υπολοιπα 30 μοντελα της htc θα εμεναν στο ραφι!

Το πολυ-πολυ να του αφαιρεσουμε το sense και να τελειωνουμε...;)

 

Αλλα πρωτα να το δουμε στη πραξη.......

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

@elthis

Φίλε μου του ότι δεν ήταν ποτέ το δυνατό της σημείο, δεν σημαίνει ότι παίρνει συγχωροχάρτι. Κάποια στιγμή δεν πρέπει να το διορθώσει ;. Δηλαδή να κλείνουμε τους αυτόματους συγχρονισμούς... Ε τότε γιατί τους έχει ;. Να έχουμε την οθόνη συνέχεια στο 35% ;. Ε τότε γιατί να υπάρχει η επιλογή αύξηση της φωτεινότητας ;. Να μη χρησιμοποιούμε το GPS αρκετά;. Ε τότε γιατί το έχει ;.

Δηλαδή πιστεύεις ότι με τον dual core επεξεργαστή θα έχει καλύτερη διαχείριση μνήμης ;. Δεν το νομίζω. Μακάρι να βγω ψεύτης.

Προσωπικά έκανα φλασαρίσματα στο HTC HD2. Κουράστηκα.

Δλδ, θα έχει επιτυχία το μοντέλο αν μπορεί να ξεκλειδωθεί ;. Θα δώσω 600 ευρώ, όπως και άλλοι για να μπαίνουμε μετά στο ίντερνετ για να φλασάρουμε Rom κάθε τρεις και λίγο και να βλέπουμε tips πώς μπορούμε να μειώσουμε την κατανάλωση της μπαταρίας;. Δεν θα πρέπει με αυτά τα λεφτά να παίρνουμε ένα πολύ καλό πακέτο ;.

Ξέρω ότι σε κάποια στιγμή θα αγοράσω είτε αυτό είτε κάποιο άλλο μοντέλο. Γιατί απλά το κινητό είναι μεγαλύτερη εξάρτηση από τα ναρκωτικά :lol:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...