Jump to content

[Προς κυκλοφορία] HTC Sensation


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταρχην καλο πασχα σε ολους παιδια.εδω κ καιρο σκευτομαι να οδηγηθω σε android συσκευη κ συγκεκριμενα στο sensation ή στο desire s.θελω να ρωτησω την ημερομηνια κυκλοφοριας κ την τιμη του sensation γιατι δεν γνωριζω τιποτα απο τα δυο.το ζητημα που εχω καλο θα ηταν να το διατυπωσω στους διαξιφισμους αλλα το θετω εδω γιατι ζητω κυριως πληροφοριες για το sensation.συγγνωμη εκ τν πρωτερον αν εγινα κουραστικος με τις πολλες αποριες που εθεσα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 602
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μέσα Μαϊου βγαινει σε ορισμένες αγορές της Ευρώπης μέσω vodafone (δεν ξέρουμε για τη δικιά μας, δύσκολα) και Ιούνιο παντού και γενικά. Τιμή στα 500 και κάτι ψιλά λογικά με το που βγει.
Link to comment
Share on other sites

μέσα Μαϊου βγαινει σε ορισμένες αγορές της Ευρώπης μέσω vodafone (δεν ξέρουμε για τη δικιά μας, δύσκολα) και Ιούνιο παντού και γενικά. Τιμή στα 500 και κάτι ψιλά λογικά με το που βγει.

 

ευχαριστω πολυ φιλε duk3r για τις πληροφοριες αν κ νομιζω 8α καταληξω οπως ολα δειχνουν στο desire s γιατι το sensation με τις 4.3 ιντσες οθονης ειναι αρκετα μεγαλο κατα την γνωμη μου

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε duk3r για τις πληροφοριες αν κ νομιζω 8α καταληξω οπως ολα δειχνουν στο desire s γιατι το sensation με τις 4.3 ιντσες οθονης ειναι αρκετα μεγαλο κατα την γνωμη μου

 

Πήγαινε σε κάποιο κατάστημα που έχει το Desire HD ή το HD2 που έχουν και τα 2 οθόνη 4.3'' και δες κατά πόσο σε βολεύει. Αν όχι, φυσικά πηγαίνεις στο άλλο ;) Αν δεν σε ενοχλεί τότε περίμενε λίγο. Προσωπικά με το DHD πλέον δε μπορώ καθόλου μικρότερη οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σε κάποιο κατάστημα που έχει το Desire HD ή το HD2 που έχουν και τα 2 οθόνη 4.3'' και δες κατά πόσο σε βολεύει. Αν όχι, φυσικά πηγαίνεις στο άλλο ;) Αν δεν σε ενοχλεί τότε περίμενε λίγο. Προσωπικά με το DHD πλέον δε μπορώ καθόλου μικρότερη οθόνη.

 

εχεις δικιο σ'αυτο που λες.ειναι θεμα συνηθειας εσυ εχεις "καλομαθει" στην 4αρα την οθονη οι υπολοιπες σου φενονται μικρες.να φανταστεις το desire του αδερφου μου,μου φενεται ογκωδες καποιες φορες κ πιστευω οτι κ το sensation θα ειναι υπερβολικα μεγαλο για εμενα.οποτε παω στο desire s που ειναι καπως πιο "μαζεμενο" σε διαστασεις.αλλα φοβαμαι μην το μετανιωσω γιατι το desire s εχει μονοπυρηνο...αυτος ειναι κ ο μονος λογος που μ'εχει κανει να μπω σε σκεψεις οσων αφορα την αποκτηση του s

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πήγαινε σε κάποιο κατάστημα που έχει το Desire HD ή το HD2 που έχουν και τα 2 οθόνη 4.3'' και δες κατά πόσο σε βολεύει. Αν όχι, φυσικά πηγαίνεις στο άλλο ;) Αν δεν σε ενοχλεί τότε περίμενε λίγο. Προσωπικά με το DHD πλέον δε μπορώ καθόλου μικρότερη οθόνη.

 

Παρόλο που έχουν την ίδια οθόνη, για κάποιο λόγο το HD2 κάθεται πολύ καλύτερα στο χέρι από το Desire HD.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μέσα Μαϊου βγαινει σε ορισμένες αγορές της Ευρώπης μέσω vodafone (δεν ξέρουμε για τη δικιά μας, δύσκολα) και Ιούνιο παντού και γενικά. Τιμή στα 500 και κάτι ψιλά λογικά με το που βγει.

 

απο οτι ξερω ολα τα κινητα της htc θα τα φερει η βοντα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη video-παρουσίαση από την vodafone :

Κοίτα να δεις που όταν έλεγαν ότι θα κυκλοφορήσει πρώτα μέσα από το δίκτυο της vodafone εννοούσαν και τη δικιά μας !

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το χέρι που κρατάει το κινητό πλάστικό είναι;

Έχει και γορίλα glass λέει,σιγά μην είναι και ουρακοτάγκος

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει και γορίλα glass λέει,σιγά μην είναι και ουρακοτάγκος

 

Υπερβολές... δεν απέχει και πολύ ακουστικά από το gorilla glass. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και το Increadible S γιατί δεν το φέρνει τότε;

 

εγω ειχα δει οτι θα φερει και το incredible

 

Πρώτη video-παρουσίαση από την vodafone :

Κοίτα να δεις που όταν έλεγαν ότι θα κυκλοφορήσει πρώτα μέσα από το δίκτυο της vodafone εννοούσαν και τη δικιά μας !

 

φοβερο ειναι...η οθονη ειδικα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

 

 

φοβερο ειναι...η οθονη ειδικα

 

Τα σάπια χρώματα της slcd καταστρέφουν όλα όσα κατάφεραν με την πολύ καλή ανάλυση που έχει η συσκευή

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Αν και off topic... που το είχες δει;

 

οταν ειχε γινει η εκθεση ειχα δει σε φωτογραφιες ολα τα κινητα τα καινουρια της htc με το σημα της βοντα και ελεγε ολα τα κινητα θα τα φερει η βοντα..δεν ξερω ομως γιατι δεν εγινε

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οταν ειχε γινει η εκθεση ειχα δει σε φωτογραφιες ολα τα κινητα τα καινουρια της htc με το σημα της βοντα και ελεγε ολα τα κινητα θα τα φερει η βοντα..δεν ξερω ομως γιατι δεν εγινε

 

Αν μιλάς για το MWC, είχε γίνει αναφορά για τον όμιλο της Vodafone γενικότερα και όχι για κάθε χώρα χωριστά όπου υπάρχουν διαφοροποιήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με ένα τέτοιο επιχείρημα πραγματικά νομίζω ότι ψάχνουμε δικαιολογίες για να δικαιολογήσουμε τα χρήματα που έχουμε ήδη δώσει.

Προσωπικά δεν ψάχνω δικαιολογίες στην ζωή μου και ειδικά στα κινητά, απλά εκφέρω την γνώμη μου... :rolleyes:

 

Δλδ εσύ θεωρείς εξίσου unibody το design του Sensation και του DHD...?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από τη στιγμή που δεν έχω πιάσει το Sensation στα χέρια μου δεν μπορώ να μιλήσω για αυτό. Επειδή έχω όμως άποψη για το Desire HD, από την πρώτη επαφή δεν μπορώ να πω ότι χάρηκα με την αίσθηση που μου έδωσε η πίσω κατασκευή με τα αμφιβόλου ποιότητας και συναρμογής καπάκια! Και αν διαβάσεις στο σχετικό θέμα θα δεις ότι δεν είμαι ο μόνος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που δεν έχω πιάσει το Sensation στα χέρια μου δεν μπορώ να μιλήσω για αυτό. Επειδή έχω όμως άποψη για το Desire HD, από την πρώτη επαφή δεν μπορώ να πω ότι χάρηκα με την αίσθηση που μου έδωσε η πίσω κατασκευή με τα αμφιβόλου ποιότητας και συναρμογής καπάκια! Και αν διαβάσεις στο σχετικό θέμα θα δεις ότι δεν είμαι ο μόνος.

 

νομιζω οτι εχεις αδικο η ποιοτητα κατασκευης ειναι αρκετα καλη απλα τα καπακια ειναι λιγο ''στοιβαρα''

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και εγώ δεν μπορώ να μιλήσω, αλλά έχοντας μια εμπειρία από την HTC ξέρουμε περίπου τι να περιμένουμε. Στο δικό μου το DHD τα καπάκια εφαρμόζουν πάρα πολύ καλά πάντως. Αλλά από την άλλη σε αποζημιώνει το γεγονός ότι το πιάνεις στα χέρια σου και νιώθεις σχεδόν όλο αλουμίνιο...

 

Στο Sensation το γυρίσανε στην φόρμα του Desire S στο οποίο παίζει περισσότερο πλαστικό και λιγότερο αλουμίνιο. Το οποίο προσωπικά με χαλάει και γνωρίζοντας αυτά τα καπάκια της HTC, που δεν είναι και το καλύτερο, με κάνει σκεπτικό...

 

Προσωπικά στην αρχή ήμουν πιο ενθουσιασμένος με το Sensation, αλλά όταν το είδα στα video από το release, κάπως έπεσε ο ενθουσιασμός. Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι δεν μπορεί να ξαναγυρίσει...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
νομιζω οτι εχεις αδικο η ποιοτητα κατασκευης ειναι αρκετα καλη απλα τα καπακια ειναι λιγο ''στοιβαρα''

 

Γούστα είναι αυτά και ο καθένας μας εκφράζει την καθόλα σεβαστή γνώμη του.

 

Από εκεί και πέρα, επειδή έχω δει περισσότερα από ένα Desire HD... έχω τις αμφιβολίες μου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και εγώ δεν μπορώ να μιλήσω, αλλά έχοντας μια εμπειρία από την HTC ξέρουμε περίπου τι να περιμένουμε. Στο δικό μου το DHD τα καπάκια εφαρμόζουν πάρα πολύ καλά πάντως. Αλλά από την άλλη σε αποζημιώνει το γεγονός ότι το πιάνεις στα χέρια σου και νιώθεις σχεδόν όλο αλουμίνιο...

 

Στο Sensation το γυρίσανε στην φόρμα του Desire S στο οποίο παίζει περισσότερο πλαστικό και λιγότερο αλουμίνιο. Το οποίο προσωπικά με χαλάει και γνωρίζοντας αυτά τα καπάκια της HTC με κάνει σκεπτικό...

 

Προσωπικά στην αρχή ήμουν πιο ενθουσιασμένος με το Sensation, αλλά όταν το είδα στα video από το release, κάπως έπεσε ο ενθουσιασμός. Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι δεν μπορεί να ξαναγυρίσει...

συμφωνω απολυτα

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Ένα πρώτο video από το sensation στα 1080p : http://www.youtube.com/watch?v=OtaQ57PEq7o&feature=relmfu

Είναι στα γερμανικά αλλά τι μας πειράζει :D ?!

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ένα πρώτο video από το sensation στα 1080p : http://www.youtube.com/watch?v=OtaQ57PEq7o&feature=relmfu

Είναι στα γερμανικά αλλά τι μας πειράζει :D ?!

 

Και ένα στα ελληνικά.

http://www.digitallife.gr/dokimazoume-prwtoi-to-htc-sensation/

Παρεμπιπτόντως αν θέλετε να μάθετε κάτι για τη συσκευή πολύ ευχαριστώς να βοηθήσω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...