Jump to content

[Προς κυκλοφορία] HTC Sensation


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει κάτι επίσημο μέχρι στιγμής για την κυκλοφορία της 2.3.4 στο sensation . Σίγουρα θα την δεχτεί αλλά δεν ξέρουμε το πότε ...

 

νομιζω οτι καπου διαβασα οτι παει για Q3 2011 αν βρω το λινκ θα το δωσω

ερωτηση προς κατοχους:η μπαταρια πως παει?

το gps κλειδωνει γρηγορα?

τριξιματα εχουμε?(πλαστικα μερη_)

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 602
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορώ να ρωτήσω κάτι άσχετο ? Είναι κανείς απο Ηράκλειο κρήτης που να ξέρει ποιο κατάστημα της Vodafone το έχει να πάμε να το δούμε απο κοντά ? Ευχαριστώ πολύ !
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να ρωτήσω κάτι άσχετο ? Είναι κανείς απο Ηράκλειο κρήτης που να ξέρει ποιο κατάστημα της Vodafone το έχει να πάμε να το δούμε απο κοντά ? Ευχαριστώ πολύ !

 

Έλα φίλε μου εγω το πήρα απο γερμανικό ebay στα 540 τελικη τιμή δυστυχώς είχε 5 κομμάτια ο τύπος και τα έδωσε σφερα..Σημερα το παρελαβα και τωρα το φορτιζω θα πω εντυπώσεις :)

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Έλα φίλε μου εγω το πήρα απο γερμανικό ebay στα 540 τελικη τιμή δυστυχώς είχε 5 κομμάτια ο τύπος και τα έδωσε σφερα..Σημερα το παρελαβα και τωρα το φορτιζω θα πω εντυπώσεις :)

 

Καλορίζικο ! Εγγύηση απο που δίνει ? Ξέρεις αν θα έχει άλλα να ξαναδώσει ?

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση καλύπτετε από την Ευρώπη κανονικά 2 χρόνια από την HTC. Η συσκευη ειναι Branded της Vodafone ειχε και σακουλιτσα τις Vodafone απο Γερμανία:lol: ακόμα να φορτίσει άδεια τελείως ήταν η μπαταριά κοντεύει να κλείσει 2ωρο:rolleyes:

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

1)Μπαταριά έτσι και έτσι με πλήρη φόρτιση απο τις 18:00 το απόγευμα με λιώσιμο Wifi - λίγο GPS και κανένα 15λεπτο ομιλία έφτασε 15%:wacko:

2)Με γεμάτα Widgets και καμιά 60ρια εφαρμογές στο Reboot μένει με 110ΜΒ RAM:blink:

3)Κλείδωμα δορυφόρων 14 δευτερόλεπτα σε ανοιχτό χώρο

4)Ηχείο πολύ καλύτερο απτό HTC Desire HD

5)Ταχύτητα δεν ξετρελάθηκα λίγο ποιο γρήγορο απτό HTC Desire HD (Φαίνεται δεν δουλεύουν και οι 2 πυρήνες με 2.3.3)

6)Οθόνη σε πολύ καλό επίπεδο με ζωντανά χρώματα δεν διαφέρει από AMOLED

7)Ακουστικό πολύ καλό σε Full Volume

8)Κατασκευή φαίνεται αρκετά καλή ποιότητα κατασκευής και το καπάκι εφαρμόζει πολύ καλά χωρίς τριξίματα.

9)Διαστάσεις στο χέρι εφαρμόζει πολύ καλά για 4.3 ίντσες δεν θα το χαρακτήριζα κουμούτσα

10)Multitouch στα επίπεδα Iphone 4 πολύ καλό

 

Συμπέρασμα πιστεύω για τα 600 ευρώ θα μπορούσε να έχει για την εποχή καλύτερες επιδόσεις. Ας περιμένουμε το Ice Cream να το απογειώσει γιατι ο 2πύρινος χαραμίζεται με Gingerbread

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

1)Μπαταριά έτσι και έτσι με πλήρη φόρτιση απο τις 18:00 το απόγευμα με λιώσιμο Wifi - λίγο GPS και κανένα 15λεπτο ομιλία έφτασε 15%:wacko:

2)Με γεμάτα Widgets και καμιά 60ρια εφαρμογές στο Reboot μένει με 110ΜΒ RAM:blink:

3)Κλείδωμα δορυφόρων 14 δευτερόλεπτα σε ανοιχτό χώρο

4)Ηχείο πολύ καλύτερο απτό HTC Desire HD

5)Ταχύτητα δεν ξετρελάθηκα λίγο ποιο γρήγορο απτό HTC Desire HD (Φαίνεται δεν δουλεύουν και οι 2 πυρήνες με 2.3.3)

6)Οθόνη σε πολύ καλό επίπεδο με ζωντανά χρώματα δεν διαφέρει από AMOLED

7)Ακουστικό πολύ καλό σε Full Volume

8)Κατασκευή φαίνεται αρκετά καλή ποιότητα κατασκευής και το καπάκι εφαρμόζει πολύ καλά χωρίς τριξίματα.

9)Διαστάσεις στο χέρι εφαρμόζει πολύ καλά για 4.3 ίντσες δεν θα το χαρακτήριζα κουμούτσα

10)Multitouch στα επίπεδα Iphone 4 πολύ καλό

 

Συμπέρασμα πιστεύω για τα 600 ευρώ θα μπορούσε να έχει για την εποχή καλύτερες επιδόσεις. Ας περιμένουμε το Ice Cream να το απογειώσει γιατι ο 2πύρινος χαραμίζεται με Gingerbread

 

πολυ φοβαμαι οτι ειναι αναβαθμιση του desire hd.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Σαφός και το Hardware ειναι πολυ καλυτερο απτο DHD.

 

1)2πύρινος 1.2Ghz

2)Front facing camera

3)Μεγαλύτερη μπαταρία

4)Καλύτερη οθόνη

5)Πολύ καλύτερη η 8mpixel camera του απτο DHD

 

Ήμουν σε δίλημμα ανάμεσα σε Samsung Galaxy S2 και Sensation.

Μετά από πολύ σκέψη κατέληξα σε Sensation πιστεύω έκανα καλή επιλογή πως η εταιρία θα έχει πολύ καλή υποστήριξη λόγο του δυνατού Hardware που διαθέτει

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μετά από πολύ σκέψη κατέληξα σε Sensation πιστεύω έκανα καλή επιλογή πως η εταιρία θα έχει πολύ καλή υποστήριξη λόγο του δυνατού Hardware που διαθέτει

 

Πως συνδέεις την υποστήριξη με το hardware; :confused:

 

Πολύ καλή συσκευή αλλά όσο έχει κλειδωμένο bootloader, ευχαριστώ... δεν θα πάρω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πως συνδέεις την υποστήριξη με το hardware; :confused:

 

Πολύ καλή συσκευή αλλά όσο έχει κλειδωμένο bootloader, ευχαριστώ... δεν θα πάρω.

 

Συμφωνώ απόλυτα ,οσο έχει κλειδωμένο bootloader δύσκολο ! Από ότι φαινεται υπερτερεί σε ελάχιστα σημεία

απο το DHD δεν βλέπω το λόγο(μέχρι τώρα ) να δώσω 600 να το πάρω ! Υπο προυποθέσεις σε λίγο καιρό ίσως το σκεφτώ !

Δηλαδή δεν δουλεύουν και οι δυο πυρήνες μόνο όταν αναβαθμιστεί θα δουλεύουν ?

Link to comment
Share on other sites

Πως συνδέεις την υποστήριξη με το hardware; :confused:

 

Πολύ καλή συσκευή αλλά όσο έχει κλειδωμένο bootloader, ευχαριστώ... δεν θα πάρω.

 

Συμφωνω και εγω αλλα σε λιγο θα ειναι ανοιχτο

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Συμφωνώ απόλυτα ,οσο έχει κλειδωμένο bootloader δύσκολο ! Από ότι φαινεται υπερτερεί σε ελάχιστα σημεία

απο το DHD δεν βλέπω το λόγο(μέχρι τώρα ) να δώσω 600 να το πάρω ! Υπο προυποθέσεις σε λίγο καιρό ίσως το σκεφτώ !

Δηλαδή δεν δουλεύουν και οι δυο πυρήνες μόνο όταν αναβαθμιστεί θα δουλεύουν ?

 

Δουλεουν οι δυο πυρηνες αλλα οχι βελτιστοποιημενα

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Δουλεουν οι δυο πυρηνες αλλα οχι βελτιστοποιημενα

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Και πότε θα δουλεύουν στο μέγιστο τους με καμιά νέα αναβάθμιση ίσως ή κανείς δεν ξέρει ?

Link to comment
Share on other sites

Ο bootloader είναι θέμα χρόνου να ξεκλειδώσει

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Ο bootloader είναι θέμα χρόνου να ξεκλειδώσει

 

Αυτό λέγαμε και για τα Desire S και Inspire S και δες τώρα που βρισκόμαστε... Και άντε αυτά με XTC κάτι τα έκανες, στο Sensation όμως που δεν δουλεύει, τι κάνουμε?? Κι ακόμα δεν είναι σίγουρο ότι η ανακοίνωση της HTC αφορά και το Sensation.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

για τους βιαστικους

http://viewitem.eim.ebay.gr/Brand-New-HTC-Sensation-Sim-Free-UK-Model-Unlocked-4G/230629720766/item

υπαρχει και αυτο αλλα με προβληματιζει η τιμη του!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://viewitem.eim.ebay.gr/NEW-SIM-FREE-UNLOCKED-HTC-SENSATION-BLACK-MOBILE-PHONE/190540923866/item

Edited by kargeo
:)
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη 2 πυρηνες σημαινει αναβαθμιση σε 2.4?καλα μασ βλεπω με το EVO πριν αναβαθμιστει το sensation

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δουλεουν οι δυο πυρηνες αλλα οχι βελτιστοποιημενα

 

Αυτό έλλειπε να μην δούλευαν! Το θέμα δεν είναι αν δουλεύουν όμως αλλά το αν το λειτουργικό μπορεί να εκμεταλλευτεί τα ουσιαστικά προνόμια μιας διπύρηνης υλοποίησης, κάτι για το οποίο θα χρειαστεί να περιμένουμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ μου δεν ήμουν υπέρ της αγοράς του αμέσους επόμενου μοντέλου ενός κινητού. Αν αυτή τη στιγμή βάλουμε το ΗΤC Sense 3.0 στο DHD, σε τι θα διαφέρει από το Sensation ;. (Αναφέρομαι για τους ήδη κατόχους του DHD)

Στους 2 επεξεργαστές ;. Ωραία εκεί. Και ποια θα είναι η μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα με τον 1 επεξεργαστή ;.

Στην 2η κάμερα ίσως ;. Για να κάνω βίντεο κλήσεις ενώ ακόμα δεν μπορούμε ;.

Στην μεγαλύτερη διάρκεια της μπαταρίας ;. Ε μέσα σε 3 ώρες όπως λέει ο και ο φίλος vwebstakos έφτασε το 15% με πολύ χρήση wifi. To ίδιο συμβαίνει και με το DHD.

Root δεν μπορώ να κάνω και στα 2 κινητά.

Ειλικρινά για έναν κάτοχο του DHD, δεν βλέπω κάποιο must για να πάει σε Sensation. Μάλλον για το επόμενο του Sensation. Kρίμα πάντως.

Κοροϊδία το κόβω το θέμα. Ας περίμενε η HTC κανένα ακόμα 3μηνο να κάνει release κάτι ποιο πρωτοποριακό. (Να πάρουμε και 5η δόση και την 6η δόση :lol: ).

Α και το ποιο απίστευτο. Τα προγράμματα της Vodafone για επιδότηση στο κινητό. 24 μήνες συμβόλαιο για να πάρουμε μια καλή επιδότηση κινητού; !!!

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ μου δεν ήμουν υπέρ της αγοράς του αμέσους επόμενου μοντέλου ενός κινητού. Αν αυτή τη στιγμή βάλουμε το ΗΤC Sense 3.0 στο DHD, σε τι θα διαφέρει από το Sensation ;.

Στους 2 επεξεργαστές ;. Ωραία εκεί. Και ποια θα είναι η μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα με τον 1 επεξεργαστή ;.

Στην 2η κάμερα ίσως ;. Για να κάνω βίντεο κλήσεις ενώ ακόμα δεν μπορούμε ;.

Στην μεγαλύτερη διάρκεια της μπαταρίας ;. Ε μέσα σε 3 ώρες όπως λέει ο και ο φίλος vwebstakos έφτασε το 15% με πολύ χρήση wifi. To ίδιο συμβαίνει και με το DHD.

Root δεν μπορώ να κάνω και στα 2 κινητά.

Ειλικρινά για έναν κάτοχο του DHD, δεν βλέπω κάποιο must για να πάει σε Sensation. Μάλλον για το επόμενο του Sensation. Kρίμα πάντως.

Κοροϊδία το κόβω το θέμα. Ας περίμενε η HTC κανένα ακόμα 3μηνο να κάνει release κάτι ποιο πρωτοποριακό. (Να πάρουμε και 5η δόση και την 6η δόση :lol: ).

Α και το ποιο απίστευτο. Τα προγράμματα της Vodafone για επιδότηση στο κινητό. 24 μήνες συμβόλαιο για να πάρουμε μια καλή επιδότηση κινητού; !!!

Λιγο πολυ ειναι ευστοχα αυτα που αναφερεις.

Υπαρχουν βεβαια περισσοτερες βελτιωσεις, οπως σαφως καλυτερη οθονη (χρωματικα, αναλυση), η μπαταρια στην πραξη -συγκρικτικα με το desire hd- τη βλεπω στο +30% περιπου, καλυτερη καμερα, επεξεργαστης που αργα η γρηγορα θα δειξει τι μπορει να κανει (προς το παρον παντως ειναι πολυ πισω σε επιδοσεις απο το galaxy s 2). Συντομα θα ανεβει κι ενα συγκριτικο sensation, galaxy s 2, lg optimus 3d (υπηρχε και atrix, αλλα δε μπορουσε να συμπεριληφθει στο συγκριτικο) στο digitallife.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι δεν έχει βελτιώσεις. Και φυσικά θα έχει βελτιώσεις. Απλά οι βελτιώσεις που έχει για μετάβαση από το DHD σε Sensation δεν είναι αρκετές. Αν κάποιος δεν έχει το DHD δεν θα έλεγα τα ίδια πράγματα. Και όσον αφορά την μπαταρία. Σε 3 ώρες μέσα με πολύ wifi και λίγο GPS όπως αναφέρει ο φίλος, δεν μπορώ να πω ότι βλέπω κάποιο σπουδαίο improvement. Έχω βάλει την Mugen μπαταρία στο DHD. Θα αναφέρω κάποια στιγμή την διαφορά. Eπίσης με την προηγούμενη μπαταρία μετά από φλασάρισμα της 2.3 από τον υπολογιστή είδα κάποια αισθητή διαφορά (με την μπαταρία στο 100%). Για το ηχείο... είδα improvement μετά την αναβάθμιση σε 2.3

Φυσικά θα περιμένουμε και άλλες απόψεις. Και φυσικά θα είναι καλύτερο από το DHD. Aπλά μίλησα για την μετάβαση από το DHD σε Sensation. Μπορεί να γίνει root το DHD. Aν το κάνω downgrade. Eίναι η λύση στο πρόβλημα που μας έφερε η HTC;

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ξέρω τον τρόπο για downgrade. Αξίζει φυσικά το Sensation. Όμως ψάχνω να βρω λόγο σοβαρό για την μετάβαση στο Sensation από το DHD. Αν είχα το Desire απλό, το wildfire ούτε καν θα το συζητούσα. (Για το Desire S δεν κάνω αναφορά γιατί το έχει η γυναίκα μου και το ζηλεύω)

Mιλάω όμως για την μετάβαση από το DHD σε Sensation. Π.χ η Samsung ανέβασε τις ίντσες. Έβαλε φλας. Ανέβασε την RAM αν δεν κάνω λάθος. Ξεκλείδωτο δεν είναι επίσης;. Ε αυτοί έκαναν βελτιώσεις αισθητές, και θα προχωρούσα στην αγορά του Galaxy SII αν ήμουν κάτοχος του S1.

Όσον αφορά το design. Θήκη χρησιμοποιούν οι ποιο πολλοί και είναι σωστό. Τέλος πάντως θα περιμένω και άλλες απόψεις. Το σταματώ εδώ, και μακάρι να γράφω βλακείες τόση ώρα.

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ξέρω τον τρόπο για downgrade. Αξίζει φυσικά το Sensation. Όμως ψάχνω να βρω λόγο σοβαρό για την μετάβαση στο Sensation από το DHD. Αν είχα το Desire απλό, το wildfire ούτε καν θα το συζητούσα. (Για το Desire S δεν κάνω αναφορά γιατί το έχει η γυναίκα μου και το ζηλεύω)

Mιλάω όμως για την μετάβαση από το DHD σε Sensation. Π.χ η Samsung ανέβασε τις ίντσες. Έβαλε φλας. Ανέβασε την RAM αν δεν κάνω λάθος. Ξεκλείδωτο δεν είναι επίσης;. Ε αυτοί έκαναν βελτιώσεις αισθητές, και θα προχωρούσα στην αγορά του Galaxy SII αν ήμουν κάτοχος του S1.

Όσον αφορά το design. Θήκη χρησιμοποιούν οι ποιο πολλοί και είναι σωστό. Τέλος πάντως θα περιμένω και άλλες απόψεις. Το σταματώ εδώ, και μακάρι να γράφω βλακείες τόση ώρα.

Φιλε μου, οχι, δε γραφεις βλακειες. Ειναι ευστοχα αυτα που αναφερεις, ετσι ειναι σε γενικες γραμμες. Και στο λεω εγω που περασα κι απο το Galaxy s 2 και τωρα εχω το sensation. Πραγματι, οι βελτιωσεις -συγκριτικα με το desire hd- δεν ειναι μεγαλες. Προσωπικα αν ειχα το Desire HD και δεν τρωγομουν καθε λιγο και λιγακι να δοκιμαζω συσκευες, θα εμενα εκει.

Υπαρχουν βελτιωσεις, αλλα οχι οσες θα επρεπε. Δεν ειναι δυνατον να βλεπω 200 ΜΒ ελευθερη RAM εχοντας κλεισει σχεδον τα παντα. Μεγαλο φαουλ απο την HTC...

Επισης δεν ειναι δυνατον να κυκλοφορουν συσκευη που χτυπησε 1916 σκορ στο quadrant, οταν διπλα το galaxy s 2 αγγιξε τα 3150...? Θα τα δειτε και στο review.

Υ.Γ. Ξαναλεω πως η μπαταρια του ειναι η ευχαριστη εκπληξη. Στην πρωτη φορτιση το βλεπω να συμπεριφερεται με τον ιδιο τροπο, οπως το -αψογο για android- galaxy s 2. Για να δουμε σε βαθος χρονου...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...