Jump to content

Πρόγραμμα flashing Phoenix Software Suite


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 444
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να το κατεβάσεις ξανά με κλειστώ το antivirus και να το εγκαταστήσεις επίσης με κλειστώ το antivirus !!!
http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Να το κατεβάσεις ξανά με κλειστώ το antivirus και να το εγκαταστήσεις επίσης με κλειστώ το antivirus !!!

Φιλε μου, μετα απο την προτροπη κι αλλων φιλων εδω μεσα, αυτο εκανα!

Εγινε η εγκατασταση, ολα οκ, αλλα οταν πηγα να τρεξω την εφαρμογη, μου εβγαλε :

Error loading component

HRESULT 0x80040154 (-2147221164)

This means:

Η κλάση δεν έχει καταχωρηθεί

 

Αρχιζει και μου θυμιζει τα τρελα προβληματα που ειχαμε πριν απο χρονια, στη συνδεση του pc suite με τη συσκευη...:(

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, μετα απο την προτροπη κι αλλων φιλων εδω μεσα, αυτο εκανα!

Εγινε η εγκατασταση, ολα οκ, αλλα οταν πηγα να τρεξω την εφαρμογη, μου εβγαλε :

Error loading component

HRESULT 0x80040154 (-2147221164)

This means:

Η κλάση δεν έχει καταχωρηθεί

 

Αρχιζει και μου θυμιζει τα τρελα προβληματα που ειχαμε πριν απο χρονια, στη συνδεση του pc suite με τη συσκευη...:(

Καποιος...κατι...???

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Εγινε η εγκατασταση, ολα οκ, αλλα οταν πηγα να τρεξω την εφαρμογη, μου εβγαλε :

Error loading component

HRESULT 0x80040154 (-2147221164)

This means:

Η κλάση δεν έχει καταχωρηθεί

 

Class not registered.

Αυτό σημαίνει ότι κάποιο component δεν έχει εγγραφεί.

 

Και επειδή είναι και σπασμένο, δεν βγάζεις άκρη. Μπορεί το ξεκλείδωμα που έκανε ο τύπος, ή ο ιός που διανέμει ο άλλος που δημοσίευσε το πρόγραμμα να έχει πρόβλημα.

Αν είναι να καταργείτε το antivirus κάθε φορά που βάζετε ένα πρόγραμμα, τότε γιατί το βάλατε?

 

Εγώ θα έλεγα να προσπαθήσεις να το ξαναβρείς, μπας και πέσεις σε ποιο σωστό αντίγραφο.

Link to comment
Share on other sites

Class not registered.

Αυτό σημαίνει ότι κάποιο component δεν έχει εγγραφεί.

 

Και επειδή είναι και σπασμένο, δεν βγάζεις άκρη. Μπορεί το ξεκλείδωμα που έκανε ο τύπος, ή ο ιός που διανέμει ο άλλος που δημοσίευσε το πρόγραμμα να έχει πρόβλημα.

Αν είναι να καταργείτε το antivirus κάθε φορά που βάζετε ένα πρόγραμμα, τότε γιατί το βάλατε?

 

Εγώ θα έλεγα να προσπαθήσεις να το ξαναβρείς, μπας και πέσεις σε ποιο σωστό αντίγραφο.

Φιλε μου, συμφωνω απολυτα μαζι σου!

Ομως το εχω ''κατεβασει'' πανω απο 8 φορες και απο link που το εχουν ανεβασει και μου εχουν στειλει με pm φιλοι απ'εδω μεσα που το δουλευουν αφοβα, εχοντας το εγκαταστησει με κλειστο το anivirus, αλλα και απο λινκ που δινουν στις αντιστοιχες συζητησεις, ''γνωστα μαγαζακια''...

Στην πρωτη περιπτωση αντιμετωπιζω το προβλημα που περιγραφω παραπανω!

Στη δευτερη, με ανοιχτο antivirus, η μου διακοπτει την εγκατασταση, γιατι βρισκει ενα Adware.lop ονοματι fixer.exe και το μπλοκαρει η δε μ'αφηνει καν να κανω την εγκατασταση, γιατι βρισκει ιο (δε θυμαμαι τ'ονομα του, αλλα το θεωρει υψίστης σημασιας)!

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! μετά από καιρό είπα να ασχοληθώ με το ν8 καθώς δεν είχα χρόνο πιο πριν..Το κινιτό είναι branded cosmote και του έχω την 014.002. Επιχείρησα να του βγάλω το brand της cosmote και να του βάλω την καθαρή έκδοση αλλά όπως περίμενα κάτι πήγε στραβά και έτσι η συσκευή είναι νεκρή. Δοκίμασα να το επαναφέρω με την επιλογή dead phone usb flash, ενώ όμως μου δείχνει πως η διαδικασία γίνετε κανονικά μου βγάζει αυτό το μήνυμα λίγο πριν τελειώσει http://img571.imageshack.us/img571/9351/16520823.jpg' alt='16520823.jpg'>

 

Να υποθέσω φταίει το ότι δεν μπορεί να γίνει downgrade? Διότι η έκδοση που έχει το phoenix είναι η 013.012..

Link to comment
Share on other sites

μία βοήθεια, απο όπου έχω κατεβάσει το phoenix system service δεν ανοίγει, υπάρχει πρόβλημα γενικά ή εγώ δεν κάνω κάτι σωστά?
Link to comment
Share on other sites

Επιχείρησα να του βγάλω το brand της cosmote και να του βάλω την καθαρή έκδοση αλλά όπως περίμενα κάτι πήγε στραβά και έτσι η συσκευή είναι νεκρή. Δοκίμασα να το επαναφέρω με την επιλογή dead phone usb flash, ενώ όμως μου δείχνει πως η διαδικασία γίνετε κανονικά μου βγάζει αυτό το μήνυμα λίγο πριν τελειώσει...Να υποθέσω φταίει το ότι δεν μπορεί να γίνει downgrade? Διότι η έκδοση που έχει το phoenix είναι η 013.012..

 

Εφόσον έχεις Ν8 για να κάνεις downgrade υπάρχει διαδικασία. Ψάξε λιγάκι.

Για ελληνικό product code δεν υπάρχει 14άρα. Αν θες κατέβασε τη βαλκανική.

Αλλά δεν νομίζω ότι κερδίζεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Οκ παιδια....εχω σηκωσει τα χερια ψηλα!!!!

Δε μπορω με τιποτα, με τιποτα ομως να εγκαταστησω το Φοινικα πουθενα!

Εχω προσπαθησει και στο δικο μου pc, αλλα και σου πατερα μου (Vista business και home premium)

Και η τελευταια εκδοση ( Phoenix_Service_Software_2011.24.002.46258) αλλα και παλαιοτερη (Phoenix_Service_Software_2011.08.005.45529) που με πολυ υπομονη φιλοι συμφορουμιτες με παρεπεμψαν σε link να χρησιμοποιησω, εκτος του οτι ''κατεβαινουν'' και εγκαθιστανται μονο με το antivirus κλειστο, οταν παω να την τρεξω, μου βγαζει :

 

Error loading component

HRESULT 0x80040154 (-2147221164)

This means:

Η κλάση δεν έχει καταχωρηθεί

 

Μα σε κανεναν εδω μεσα δεν εχει συμβει αυτο???

Τι κανω λαθος???

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Ίσως το πρόβλημά σου είναι ότι έχεις vista.

Φτιάξε ένα partition με xp ή 7 και δοκίμασε.

 

edit: δοκίμασες να το τρέξεις σαν administrator?

Edited by mpapad
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

για να γινει δουλεια με τον φοινικα πρεπει να εχω κατεβασει και το navifirm? γιατι το εχω κατεβασει και αυτο αλλα δεν μου βρισκει production external, μπορει καποιος να μου πει?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγω το RomPatcherPlus_3.1_LiteVersion.sisx μου βγάζει \sys\bin\Patcher*.LDD Not Found!

Έχω βάλει τα patcher.ldd, patcherS3.ldd και patcherShadow.ldd στον φάκελο bin (στον F) αλλά τίποτα. Τι κάνω λάθος?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει σφάλμα 530 ότι δεν μπορεί να συνδεθεί με τον απομακρυσμένο διακομιστή. Ενώ κατά τις 5, το έκανα κανονικά debrand το C5-03, απλά ήθελα να κατεβάσω και το περιεχόμενο της κάρτας SD. Έχει όντως πρόβλημα ο server ή το πρόγραμμα;
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Στον Phoenix οταν παταω refurbish Μου βγαζει error Γιατι δεν βρισκει το RM-596_M008.44.emmc.fpsx το οποιο απ οτι καταλαβα εχει σχεση με την memory card, της οποιας ομως δεν εκανα το download! Μηπως πρεπει να κατεβασω και αυτα που αφορουν την memory card???

 

εχω Ουγγαριας,ασημι στο update επελεξα balkans

Link to comment
Share on other sites

Στον Phoenix οταν παταω refurbish Μου βγαζει error Γιατι δεν βρισκει το RM-596_M008.44.emmc.fpsx το οποιο απ οτι καταλαβα εχει σχεση με την memory card, της οποιας ομως δεν εκανα το download! Μηπως πρεπει να κατεβασω και αυτα που αφορουν την memory card???

 

εχω Ουγγαριας,ασημι στο update επελεξα balkans

 

Πας στα option του firmware, εκεί που έχει τα κουμπιά για το φλασαρισμα, το μαρκάρεις το κάνεις delete και συνεχίζεις κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα και εγω να περασω τα ελληνικα στο c7 (ειναι παραεισαγωγης με γερμανικο product code) και μολις παταω refurbish μου βγαζει error γιατι δεν βρισκει το RM-675_022.014_U01.01_79.92.uda.fpsx! Αν το διαγραψω απο τα options του firmware μηπως λυθει το προβλημα ή δεν εχει καμια σχεση με το προβλημα που αναγραφεται στο προηγουμενο ποστ?

 

 

τελικα τα καταφερα! κατεβασα το αρχειο που δεν εβρησκε με το navifirm και το ξανα ετρεξα και ολα ενταξει!!!

Edited by niotheros
λυθηκε η απορια
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Στο Data Package Download πρεπει να βαλω product code επανω.. Επιδη εχω παραεισαγωγης Ε7 ασημι

με διαφορετικο product code , θα βαλω το 059D0R4 (Greece-Cyprus Silver White) εκει ?

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Στο Data Package Download πρεπει να βαλω product code επανω.. Επιδη εχω παραεισαγωγης Ε7 ασημι

με διαφορετικο product code , θα βαλω το 059D0R4 (Greece-Cyprus Silver White) εκει ?

 

ναι.ετσι θα περασεις την ελληνικη αννα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...