Jump to content

Πρόγραμμα flashing Phoenix Software Suite


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου η δεξια καρτελα ειναι στην ουσια το options της αριστερης. Αυτο κλικαρα κ μου ανοιξε αυτη για να κανω τις αλλαγες! Το ψαχνω αρκετη ωρα να δω εαν μπορω να κανω κατι αντιστοιχο με αυτο που ειπες αλλα μεχρι στιγμης δεν εχω βρει κατι για να μπορεσω να το απεπιλεξω το αρχειο. Μονο να το διαγραψω μπορω κ να συνεχισει κανονικα αλλα δν ξερω κατα ποσο ειναι ασφαλες αυτο. Κ δεν μπορω να το αγνοησω! Δεν μου εχει τετοια επιλογη! Edited by mitsakos23
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 444
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nαι εχεις δικιο οντως, ειναι το options.

 

Αν δεν εχει επιλογη για αγνοηση τοτε το διαγραφεις και συνεχιζεις,

 

Αλλα εννοειται δεν το κανεις επειδη στο ειπα εγω. Απότι βλεπεις δεν θυμαμαι πως ακριβως το ειχα κανει.

Απλα θυμαμαι να εχω το ιδιο ακριβως προβλημα και τα καταφερα εν τελει. (αγνοηση/διαγραφη δεν θυμαμαι τι ειχα κανει)

 

οποτε, περιμενε να γραψει καποιος που ξερει σιγουρα!

 

Σορυ που δεν καταφερα να βοηθησω

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου!!

Λοιπόν, εγώ σε Nokia 5800 που έχω κάνει την διαδικασία 3-4 φορές, απλά στην τελευταία καρτέλα που είσαι πατάς πάνω σε αυτό το αρχείο των 8 giga και μετά επιλέγεις από κάτω διαγραφή!! Είναι το αρχείο με τα δεδομένα που έχει στην κάρτα μνήμης από το εργοστάσιο της Nokia. Κατά την γνώμη μου, καλό είναι να κάνεις ένα format στην κάρτα μνήμης πριν προβείς στο update!!

 

Να κάνω και εγώ μία ερώτηση, έχει κανένας κανένα νέο με το νέο firmware Nokia 5800 52.0.101??

Πότε θα έρθει και στα Ελληνικά product codes??

Link to comment
Share on other sites

Εκανα format πριν 2-3 μερουλες οποτε με καλυπτει λογικα! Να σε ρωτησω, εαν περασω Firmware διαφορετικο με το product code του κινητου τι θα γινει?!
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε, η δική μου συμβουλή πριν προχωρήσεις στην παραπάνω διαδικασία του φλασαρίσματος και εφόσον θέλεις να είσαι 100% σίγουρος οτι δεν θα έχεις το παραμικρό πρόβλημα, είναι να κάνεις πάντα φορμάρισμα της κάρτας μνήμης και Hard Reset της συσκευής πριν το φλασμάρισμα, δεν είναι υποχρεωτικό αλλά είναι καλό!! ;-)

Πάει πάντα product code και Firmware!! Αν δεν θέλεις να έχεις σοβαρά προβλήματα..... ;-)

Αν θέλεις πάλι μπορείς να αλλάξεις product code της συσκευής, αλλά και πάλι αυτό κατά την γνώμη μου μόνο εφόσον συντρέχει σοβαρός λόγος!! Όπως στην περίπτωση μου, που η συσκευή μου είχε Γερμανικό product code και δεν είχα Ελληνικά στην συσκευή, και έτσι άλλα το product code σε Ελληνικό και πλέον είναι Ελληνική η συσκευή... ;-)

Μην μπλέκεις παραπάνω από αυτά που χρειάζεσαι!! ;-)

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτο ακριβως τον λογο σε ρωτησα φιλε μου! Κ Η δικη μου δν εχει ελληνικο product code κ μετα το flash θα χρειαστει να περασω τα ελληνικα! Ειναι προτιμοτερο να αλλαξω product code k firmwire ακετο η να κανω αυτο που βρηκα σε ενα αλλο οδηγο εδω για να προσθεσω τα ελληνικα?!
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οτι προτιμότερο είναι να αλλάξεις product code, απ'όσο γνωρίζω...

Δεν είναι κάτι δύσκολο η αλλαγή του product code,απλά θέλει προσοχή αργά και σίγουρα βήματα και γίνεται μία φορά!! ;-)

Αν χρειαστεί βέβαια να το πας σε κανα service και είσαι εντός εγγύησης επιβάλλεται να του αλλάξεις το product code στο αρχικό αλλιώς θα σου ακυρώσουν την εγγύηση!! ;-)

Οπότε αφού δεν έχει Ελληνικό product code η συσκευή σου, προχωράς σε αλλαγή product code σε Ελληνικό, αλλά όπως σου είπα όχι βιαστικά!!

Βεβαίωσε πρώτα όλα τα βήματα που πρέπει να κάνεις και εφόσον είσαι 100% σίγουρος προχωράς!! ;-)

Είναι πολύ απλή διαδικασία απλά θέλει προσοχή!! ;-)

Link to comment
Share on other sites

@mitsakos23 τι ακριβώς θέλεις να κάνεις στην συσκευή σου με το συγκεκριμένο πρόγραμμα και σε ποιο βίντεο αναφέρεσαι;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Παιδιά επείγον. Προσπάθησα να εγκαταστήσω τα ελληνικά στο Ν8, το έχω ξανακάνει στο παρελθόν με επιτυχία, αλλά τώρα κάτι πήγε στραβά. Η συσκευή δεν ανταποκρίνεται, προσπάθησα να το κλείσω όμως το μόνο που νιώθω είναι μια μικρή δόνηση και τίποτα άλλο. Στον Phoenix νομίζω έγραψε οτι βρίσκεται σε flash mode. Τι πάει να πει αυτό; Τι κάνω τώρα; Παρακαλώ βοηθήστε με!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες να το φλασαρεις σαν dead?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πως. Είμαι λίγο άσχετος βασικά. Πως γίνετε;

 

δεν ξερω ακριβως γιατι δεν ετυχε να το κανω ακομα... καπου εχει μια επιλογη " flash as dead" η κατι τετοιο... δες τον οδηγο και τις οδηγιες για symbian^3 εδω στο φορουμ...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

@MICHALIS83

Διάβασε τον οδηγό [ΟΔΗΓΟΣ] Επαναφορά νεκρής Nokia Symbian συσκευής και θα σε βοηθήσει να επαναφέρεις την συσκευή σου. Για ότι απορία έχεις μπορείς να ρωτήσεις στο αντίστοιχο θέμα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Οποιοδήποτε firmware προσπαθώ να κατεβάσω με το pheonix μου βγάζει σφάλμα !!!

Υπάρχει και σε άλλους το πρόβλημα ή μόνο σε εμένα?

Επίσης στο NaviFirm δεν υπάρχει το περιεχόμενο της memory mass

http://i944.photobucket.com/albums/ad285/antheod/ph.jpg

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα αυτό σου παρουσιάστηκε από την αρχή που έκανες την εγκατάσταση του συγκεκριμένου προγράμματος;Άλλες λειτουργίες αυτού δουλεύουν εντάξει;

Ψάξε για την έκδοση NaviFirm+ 1.3.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, παρουσιάστηκε ξαφνικά.

NaviFirm έχω το 1.3

Το περίεργο είναι ότι το NaviFirm + 1.3 που δοκίμασα τώρα στο PC στη δουλειά μου λειτουργεί κανονικά, καθώς και το pheonix. Κατεβάζουν και βέπουν και τα δύο το αρχειο της memory mass.

Κάτι γίνετε με το PC στο σπίτι ή στη σύνδεσή μου

:worry:

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παιδια στον φοινικα παω να φλασαρω το κινητο με νεα εκδοση και οταν φτανει η στιγμη παταω

flashing->firmware update ->product code ...

και μου βγαζει neither dp1.0 nor dp2.0 was found for the product, or the product cannot be identified..

 

εχω βαλει τον φακελο με το λογισμικο στο παθ που λεει..

τι συμβαινει??

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

εφοσον το φλασαρεις δεν θα χεις προβλημα! Αν χαθουν (δεν θυμαμαι αν χανονται) θα στα βγαλει σαν update. 112345 hard reset εχω κανει και 5567 flashαρισματα !!! προβλημα δεν αντιμετωπισα. Απλα εχω να το κανω μηνες για να θυμηθω πως και τι!

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση!

Μια ερωτηση ακομα : Δεν εχω ασχοληθει ακομα με φλασαρισμα μεσω Φοινiκα και εχω σκοπο ν'αρχισω...

Κατεβαζω ομως το αρχειο Phoenix_Service_Software_2011.24.002.4 μετα απο Googlαρισμα και εφοσον ειναι το πιο προσφατο (μετα απο πληροφοριες φιλων εδω μεσα), αλλα το Antivirus (Northon) σταματησε την εγκατασταση και των δυο διαφορετικων αρχειων που βρηκα...:(

Κανενα link με safe Φοινικα που μπορουμε να βρουμε???

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση!

Μια ερωτηση ακομα : Δεν εχω ασχοληθει ακομα με φλασαρισμα μεσω Φοινiκα και εχω σκοπο ν'αρχισω...

Κατεβαζω ομως το αρχειο Phoenix_Service_Software_2011.24.002.4 μετα απο Googlαρισμα και εφοσον ειναι το πιο προσφατο (μετα απο πληροφοριες φιλων εδω μεσα), αλλα το Antivirus (Northon) σταματησε την εγκατασταση και των δυο διαφορετικων αρχειων που βρηκα...:(

Κανενα link με safe Φοινικα που μπορουμε να βρουμε???

 

στην αρχικη σελιδα στο thread μας . Εγω απο εδω κατεβασα και ακολουθησα τις οδηγιες . :)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

στην αρχικη σελιδα στο thread μας . Εγω απο εδω κατεβασα και ακολουθησα τις οδηγιες . :)

Δε δινει link για το Φοινικα...

Απ'οπου κι αν το κατεβασα (σπασμενο), σταματαει την εγκατασταση το antivirus, γιατι βρισκει ιο...:(

Τεσσερα διαφορετικα κατεβασα και ολα με ιο...ειναι δυνατον???

Edited by Doukas_F

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Δε δινει link για το Φοινικα...

Απ'οπου κι αν το κατεβασα (σπασμενο), σταματαει την εγκατασταση το antivirus, γιατι βρισκει ιο...:(

Τεσσερα διαφορετικα κατεβασα και ολα με ιο...ειναι δυνατον???

θα ξεκινησεις το pc σε safe mode (f8 στην εκκινηση) και θα κανεις εγκατασταση το προγραμμα, μετα μπορεις να τον ανοιξεις κανονικα και θα δουλευει

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το αρχείο που βρήκα από google ''Phoenix_Service_Software_2011.24.002.4'' κάνω κανονικά εγκατάστασή και μόλις πάω να τρέξω το πρόγραμμα μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα

''error''

''install a nokia dongle and try to start application again''

 

Τι πρέπει να κάνω??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...