Jump to content

Πρόγραμμα flashing Phoenix Software Suite


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ασχολούμαι πρώτη φορά με Νοκια.Θέλω να φλασάρω ένα Ν8.Είμαι στο σημείο flashing/firmware update ,στο παράθυρο που ανοίγει δεν μου το δείχνει όλο δεν μπορώ να κλικάρω δηλαδή στις 3 τελείες.:mad:Κάποια βοήθεια παιδιά?:O
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 444
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν μπορείς ανέβασε ένα screenshot στο οποίο θα φαίνεται το παράθυρο του προγράμματος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς ανέβασε ένα screenshot στο οποίο θα φαίνεται το παράθυρο του προγράμματος.

 

Ορίστε :) http://img837.imageshack.us/img837/7610/4y0z.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάτι παίζει με το παράθυρο.. Βλέπεις που το product code κενό δεν τελειώνει πριν το τέλος του παραθύρου? Για τράβηξέ το γενικά όλο ώστε να το κάνεις πιο πλατύ μήπως εμφανιστεί. Και πες μας λίγο ποιά έκδοση του phoenix έχεις. Παίρνω ως δεδομένο ότι πας με το που το ανοίξεις: file - open product και επιλέγεις τον κωδικό της συσκευής που θες να φλασάρεις έτσι?
Link to comment
Share on other sites

Κάτι παίζει με το παράθυρο.. Βλέπεις που το product code κενό δεν τελειώνει πριν το τέλος του παραθύρου? Για τράβηξέ το γενικά όλο ώστε να το κάνεις πιο πλατύ μήπως εμφανιστεί. Και πες μας λίγο ποιά έκδοση του phoenix έχεις. Παίρνω ως δεδομένο ότι πας με το που το ανοίξεις: file - open product και επιλέγεις τον κωδικό της συσκευής που θες να φλασάρεις έτσι?

 

Το παράθυρο τι πλήρες το κάνω τι το τραβάω μέχρι το τέλος και ακόμα παραπέρα τίποτα :wacko: Έχω την έκδοση 2012.24.000.48366 και ναι έχω κάνει το file/open product :O

Κάποια συντόμευση με το πληκτρολόγιο υπάρχει με την οποία να μπορώ να επιλέξω το κουτάκι?Ο κέρσορας αναβοσβήνει οπότε μπορεί να δεχτεί την εντολή.:O

Edited by original911
Link to comment
Share on other sites

Έχω windows 7.Δοκίμασα και εκτέλεση σε xp sp3 αλλά δεν άλλαξε κάτι.Κατεβάζω την έκδοση που μου πρότεινες.

 

Edit:Τίποτα πάλι.:(

Edited by original911
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το μόνο σημείο που δεν μπορείς να κάνεις κλικ. Στο συγκεκριμένο παραθυράκι μέσα στο πρόγραμα απουσιάζουν όλες οι επιλογές που μπορείς να κάνεις κλικ με το ποντίκι. Μήπως «παίζει» κάτι με την ανάλυση της οθόνης;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το μόνο σημείο που δεν μπορείς να κάνεις κλικ. Στο συγκεκριμένο παραθυράκι μέσα στο πρόγραμα απουσιάζουν όλες οι επιλογές που μπορείς να κάνεις κλικ με το ποντίκι. Μήπως «παίζει» κάτι με την ανάλυση της οθόνης;

 

Μπορώ να τις επιλέξω αν τικάρω το Dead Phone USB Flashing αλλά δεν κάνει κάτι γιατί μου ζητάει να επιλέξω το product code το οποίο δεν μπορώ :wacko: :mad: Η ανάλυσή μου τώρα είναι στα 1920 χ 1080 ,να την αλλάξω?Ποιά λες να επιλέξω?

Link to comment
Share on other sites

Μια υπόθεση κάνω για την ανάλυση. Προς το παρόν δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι + ότι έχω πολύ καιρό να δουλέψω το συγκεκριμένο πρόγραμμα και ότι έχω παρατήσει τα windows.

Ρίξε μια ματιά πως εμφανίζεται κανονικά το συγκεκριμένο παράθυρο.

 

http://img238.imagevenue.com/loc165/th_308581125_1387308581_122_165lo.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια συντόμευση με τα πλήκτρα υπάρχει που να κάνει την ιδιά δουλειά?

 

Πέρασα το phoenix στο λαπτοπ μου και δούλεψε κανονικά.Φλασάρω την belle refresh και ενώ όλα γίνονται εντάξει συνεχίζει να υπάρχει αυτός ο καταραμένος κωδικός ασφαλείας:mad: Κάποια βοήθεια ρε παιδιά??:(

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό ξεκίνησες να κάνεις την όλη διαδικασία; Έχω την εντύπωση, εκτός εάν κάνω λάθος, ότι έτσι δεν μπορεί να αλλάξει ο κωδικός ασφαλείας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό ξεκίνησες να κάνεις την όλη διαδικασία; Έχω την εντύπωση, εκτός εάν κάνω λάθος, ότι έτσι δεν μπορεί να αλλάξει ο κωδικός ασφαλείας.

 

Ναι γι'αυτό ακριβώς :( Με κάποιο άλλο τρόπο?Γνωρίζεις αν γίνεται?:confused:

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

 

Έγινε θα το κοιτάξω.Ευχαριστώ πολύ!!:)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
ποια εκδοση παιζει με τα windows 8.1?

Phoenix Service Software 2012.16.004.48159

Αυτή στάνταρ με 808 και win 8.1. Την δουλέυω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

64bit εχω. Θα αντιμετωπισω καποιο προβλημα?

Όχι. Αρκεί να χρησιμοποιήσεις usb2.0 port.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...