Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω ρε παιδιά: Υπάρχει κάποιο widget που να μπορουμε να ενεργοποιούμε/απενεργοποιούμε το 3g? δηλ να το έχουμε στο 2g για ποιοτητα σήματος και εξοικονόμηση ενέργειας και οταν θέλουμε 3g για ιντερνετ με ένα διακόπτη να γυρνάει...

Στο iphone (φτου κακα!) εμπαινε σε μορφη patch (αυτα τα patch μου έχουν λείψει!)... στο android υπάρχει κατι?

Απλά δεν είναι πρακτικό να μπαίνεις στις ρυθμισεις->.... για να κάνεις την αλλαγή κάθε φορα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω ρε παιδιά: Υπάρχει κάποιο widget που να μπορουμε να ενεργοποιούμε/απενεργοποιούμε το 3g? δηλ να το έχουμε στο 2g για ποιοτητα σήματος και εξοικονόμηση ενέργειας και οταν θέλουμε 3g για ιντερνετ με ένα διακόπτη να γυρνάει...

Στο iphone (φτου κακα!) εμπαινε σε μορφη patch (αυτα τα patch μου έχουν λείψει!)... στο android υπάρχει κατι?

Απλά δεν είναι πρακτικό να μπαίνεις στις ρυθμισεις->.... για να κάνεις την αλλαγή κάθε φορα

 

Γιατί δεν μπας να το κάνεις κατευθείαν από το status bar που υπάρχουν όλες οι συντομεύσεις??δεν χρειάζεται να κατεβάσεις κάποια εφαρμογή...;)

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπας να το κάνεις κατευθείαν από το status bar που υπάρχουν όλες οι συντομεύσεις??δεν χρειάζεται να κατεβάσεις κάποια εφαρμογή...;)

 

Τι εννοείς? Δεν υπαρχει τετοια συντομευση στο status bar, σε original rom παντα ετσι!

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς? Δεν υπαρχει τετοια συντομευση στο status bar, σε original rom παντα ετσι!

 

Και εγώ για official rom μιλάω...στο status bar σου δεν υπάρχει η συντόμευση δίκτυο κινητής τηλεφωνίας??Αυτό δεν θες?

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ για official rom μιλάω...στο status bar σου δεν υπάρχει η συντόμευση δίκτυο κινητής τηλεφωνίας??Αυτό δεν θες?

Ναι, αλλά η απενεργοποίηση αυτού απλά διακόπτει την μεταφορά δεδομένων, δεν γυρνάει την συνδεση σε 2g.

Στην περιοχή μου δεν υπάρχει πολύ καλή κάλυψη 3g οπότε όταν αλλάζει το κιν από 2g σε 3g αργεί στιγμιαία και τερματίζει την κλήση! Το έχουμε ξανασυζητήσει με τα παιδιά εδώ στο φόρουμ.

Έτσι λοιπόν το γυρνάω σε 2g για να αποφεύγω αυτό το κόλλημα του δικτύου και για εξοικονόμηση μπαταρίας όταν δεν χρειάζομαι ιντερνέτ στο κινητό!

 

Κάτι τέτοιο εννοούσα φίλε, thanks. Βέβαια είναι απλά μια συντόμευση και οχι on-off, αλλά γλυτώνεις πολύ χρόνο!

 

Ευχαριστώ παίδες για την βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το wildfire s αξιζει να π[αρω το desire s σε αντικατασταση του wildfire s?και κατι αλλο τι παραπανω θα δωσει το ics σε σχεση με το τωρα λειτουργικο?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα εχω το wildfire s αξιζει να π[αρω το desire s σε αντικατασταση του wildfire s?

 

Τέτοιες συζητήσεις αποκλειστικά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είδα κάποιο ποστ κάποιού συμφορουμιτη για ένα πρόγραμμα a - GPS.xtra data downloader.καταρχήν είναι το μονο πού έχω βρει πού αυτόματα μέσα από τις ρυθμίσεις το βάζεις και κατεβάζει δεδομένα κάθε χ λεπτά,ώρες.

Ανοίγοντάς το και μαζί το gps και την εύρεση θέσης μέσω ασυρμάτων δικτύων λοκαρει δορυφόρους είτε "κρύα" είτε "ζέστα " σε 10-20 δευτερόλεπτα!

Βέβαια το ότι το σήμα μπορεί να το χάσει σε πυκνοκατοικημένες περιοχές δεν διορθώνεται γιατί φταίει το χάλια gps του desire s !

Αλλά τουλάχιστον λοκαρει γρήγορα!για δοκιμάστε το.

 

Καλημέρα,

 

Εγώ χρησιμοποιώ από την αρχή το built in πρόγραμμα gps (route66) και δεν αντιμετωπίζω κανένα απολύτως πρόβλημα στον εντοπισμό δορυφόρων. Ούτε σήμα χάνει, ούτε μπερδεύει δρόμους! Βρίσκει δορυφόρο σε λιγότερο από 10 δλ.

Το μόνο ζήτημα είναι με την ενημέρωση των οδών ορισμένες φορές με πάει από κουλά μέρη... :wacko:

 

Εν τω μεταξύ, το πρόβλημα που μου δημιουργήθηκε με την αναβάθμιση του λογισμικού, το οτι δεν σβήνει το κινητό με το power button, ακόμη δεν έχει φτιαχτεί...

όχι οτι με προβληματίζει ιδιαίτερα αλλά σίγουρα δεν είναι φυσιολογικό...

Απο οτι θυμάμαι κι άλλοι το έχουν αυτό το πρόβλημα.

 

Βρήκε κανείς λύση;

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Εγώ χρησιμοποιώ από την αρχή το built in πρόγραμμα gps (route66) και δεν αντιμετωπίζω κανένα απολύτως πρόβλημα στον εντοπισμό δορυφόρων. Ούτε σήμα χάνει, ούτε μπερδεύει δρόμους! Βρίσκει δορυφόρο σε λιγότερο από 10 δλ.

Το μόνο ζήτημα είναι με την ενημέρωση των οδών ορισμένες φορές με πάει από κουλά μέρη... :wacko:

 

το built in προγραμμα gps ειναι το google maps νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτησω κατι? έχω κάποιες μέρες που χρησιμοποιώ μια εφαρμογη night clock (να δειχνει δηλ ενα μεγάλο ρολοι ψηφιακο καθολη την διαρκεια της φορτισης το βραδυ) και παρατηρησα ένα πρωι οτι αφηνει σημαδια στην οθονη. εννοω οτι οταν σβηνει η οθονη του κινητου, αχνοφαινονται για λιγη ωρα απο πισω τα ιχνη του ρολογιου. αργοτερα εξαφανιζονται.

εχετε προσεξει κατι αντοιστιχο? λετε να "καιει" την οθονη?

Link to comment
Share on other sites

Στο έχω πει πολλές φορές και θα στο πω ακόμα μία. Το τηλέφωνο ΔΕ σε θέλει. Πρόβλημα με το gps, μπαταρίας, από 2G σε 3G, κλίσεις που χάνεις...και άλλα πολλά. Θα το είχα πετάξει από το παράθυρο ή θα το άλλαζα. Κάνε το ίδιο. Και για μια ακόμα φορά να σου πω ότι είμαι ένας ευτυχής κάτοχος του Ds!!! Για το άλλο στο avatar δεν το συζητώ για να μη μελαγχολήσεις!!

 

τωρα τι σχεση εχει αυτο που λες με αυτα που ελεγα με το αλλο παιδι??

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτησω κατι? έχω κάποιες μέρες που χρησιμοποιώ μια εφαρμογη night clock (να δειχνει δηλ ενα μεγάλο ρολοι ψηφιακο καθολη την διαρκεια της φορτισης το βραδυ) και παρατηρησα ένα πρωι οτι αφηνει σημαδια στην οθονη. εννοω οτι οταν σβηνει η οθονη του κινητου, αχνοφαινονται για λιγη ωρα απο πισω τα ιχνη του ρολογιου. αργοτερα εξαφανιζονται.

εχετε προσεξει κατι αντοιστιχο? λετε να "καιει" την οθονη?

 

τίποτα κακό δεν κάνει στην οθόνη ή στην συσκευή γενικά. μου φαίνεται εφέ ή κάτι τέτοιο. άλλαξε το ρολόϊ εάν σε ενοχλεί

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους έχω ένα πρόβλημα όταν πήρα το κινητό άλλαξα την κάρτα μνήμης χωρίς να βάλω τα προγράμματα που είχε η δική του κάρτα μέσα και την έδωσα σε μια φίλη που τα διέγραψε όλα.Τωρα που μπορώ να βρω τι προγράμματα, και ποια είχε μέσα να τα εγκαταστήσω στην καινούρια κάρτα
Link to comment
Share on other sites

τίποτα κακό δεν κάνει στην οθόνη ή στην συσκευή γενικά. μου φαίνεται εφέ ή κάτι τέτοιο. άλλαξε το ρολόϊ εάν σε ενοχλεί

όχι, δε εννοώ κάποιο είδος εφέ της εφαρμογής, εννοώ το αποτύπωμα των γραμμάτων. Αν θυμάστε παλιές LCD οθόνες που αν έπαιζαν για πολλές ώρες την ίδια στάσιμη εικόνα, αυτή αποτυπωνόταν. (ο ίδιος λόγος που δεν ήταν καλά τα στάσιμα screensaver στις οθόνες υπολογιστών). Το ίδιο είχα παρατηρήσει και όταν έπαιζα για 2-3 ώρες παιχνίδια με στάσιμο background, τύπου sudoku ή same game (μην βαράτε, όταν ήμουν φαντάρος εννοώ!) και σβήνοντας την οθόνη, έμενε το αποτύπωμα για 2-3 λεπτα...

Πιθανότατα βέβαια δεν είναι κάτι, αλλά είπα να τσεκάρω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.!!!!!!!!

Θα μπορουσε καποιος να μου πει τον τροπο σε καθε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων πως μπορω να εγκαθιστω εγω τις αναβαθμισεις εφαρμογων χωρις να πλακωνουν ολες μαζι μολις μπω στο market !!!!!!

ο λογος ειναι οτι καποιες δεν θελω να τις κανω αναβαθμιση μιας και δεν τις χρησιμοποιω !!!!!

σας ευχαριστω !!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

όχι, δε εννοώ κάποιο είδος εφέ της εφαρμογής, εννοώ το αποτύπωμα των γραμμάτων. Αν θυμάστε παλιές LCD οθόνες που αν έπαιζαν για πολλές ώρες την ίδια στάσιμη εικόνα, αυτή αποτυπωνόταν. (ο ίδιος λόγος που δεν ήταν καλά τα στάσιμα screensaver στις οθόνες υπολογιστών). Το ίδιο είχα παρατηρήσει και όταν έπαιζα για 2-3 ώρες παιχνίδια με στάσιμο background, τύπου sudoku ή same game (μην βαράτε, όταν ήμουν φαντάρος εννοώ!) και σβήνοντας την οθόνη, έμενε το αποτύπωμα για 2-3 λεπτα...

Πιθανότατα βέβαια δεν είναι κάτι, αλλά είπα να τσεκάρω

 

το εχω παρατηρισει και εγω αυτο...οσο ειμαι στο facebook..και οταν κανω κατι αλλο...αχνοφαινεται το keyboard και γενικα διαφορα πραγματα ενω την εχω κλεισει την εφαρμογη!...

Link to comment
Share on other sites

το εχω παρατηρισει και εγω αυτο...οσο ειμαι στο facebook..και οταν κανω κατι αλλο...αχνοφαινεται το keyboard και γενικα διαφορα πραγματα ενω την εχω κλεισει την εφαρμογη!...

 

ειδικά για το πληκτρολόγιο, μου είχε ελάχιστες φορές όσο χρησιμοποιούσα το default htc πληκτρολόγιο και τακτικά στο lg gt540. από όταν χρησιμοποιώ το θεϊκό swype δεν έχω τέτοιο θέμα. Προφανώς είναι θέμα της official rom, μαζί με τα πολλά "force close" κολλάει και το πληκτρολόγιο. πιστεύω δεν συντρέχει λόγος ανησυχίας

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί κάνεις συνέχεια επαναφορά; Δε χρειάζεται πουθενά,εκτός από ακραίες περιπτώσεις. Kάποιοι δεν έχουν κάνει ποτέ,παρά μόνο όταν το πούλησαν.Όσες δε χρησιμοποιείς απλά σβήσε τις...

 

Δεν κανω συνεχεια απλα καποια στιγμη προχθες που εκανα διαπιστωσα αυτο που γραφω παραπανω οσο για το σβησιμο εχεις απολυτο δικιο απλα δεν μου αρεσε που μολις μπηκα ιντερνετ εγινε....ενας χαμος και σκεφτηκα μηπως υπαρχει καποιος τροπος.

παντως ευχαριστω για την απαντηση !!!!!

Link to comment
Share on other sites

το κινητο μου ήταν παραεισαγωγείς με rom τις t-mobile, με αποτέλεσμα να μην παιρνεί αναβάθμηση σε

2.3.5. μώλις το έκανα root k θελώ να περάσω την επίσημη rom του desire s την 2.3.5 με sence 3.

οι επίσημες ειναι αυτές http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1002506 η κάνω λάθος;

η rom που πρέπει να περάσω να υποθέσω είναι αυτή RUU_Saga_S_HTC_Europe_2.10.401.9_Radio_20.4801.30.0822U_382 ;

εχει ελλήνικα ; το s-off k root που πέρασα θα χαθούν με την αναβάθμηση; κ πως ακριβώς κανω την αναβάθμηση τρέχω το προγραμμά

στο υπολογιστή με το κινητο συνδεδεμένο στο htc sync; k τελευταίο αμα βάλω το gmail στην καινούργια rom θα συνχρονιστουν αυτόματα

ημερολόγια κ επαφές;

Link to comment
Share on other sites

το κινητο μου ήταν παραεισαγωγείς με rom τις t-mobile, με αποτέλεσμα να μην παιρνεί αναβάθμηση σε

2.3.5. μώλις το έκανα root k θελώ να περάσω την επίσημη rom του desire s την 2.3.5 με sence 3.

οι επίσημες ειναι αυτές http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1002506 η κάνω λάθος;

η rom που πρέπει να περάσω να υποθέσω είναι αυτή RUU_Saga_S_HTC_Europe_2.10.401.9_Radio_20.4801.30.0822U_382 ;

εχει ελλήνικα ; το s-off k root που πέρασα θα χαθούν με την αναβάθμηση; κ πως ακριβώς κανω την αναβάθμηση τρέχω το προγραμμά

στο υπολογιστή με το κινητο συνδεδεμένο στο htc sync; k τελευταίο αμα βάλω το gmail στην καινούργια rom θα συνχρονιστουν αυτόματα

ημερολόγια κ επαφές;

Τυχερος στην ατυχια σου... ατυχος που ειναι παραεισαγωγη (πηγαινε καιγ@... τους) τυχερος που εχεις ρουτ και s-off. γνωμη μου (και πολυ θα συμφωνησουν) να δοκιμασεις καμια αλλη ρομ και μετα δεν θα μπορεις να γυρισεις στην μαμα...θα σου φαινεται απελπιστικα αργη....

Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγείλει τα εξής hands-free http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Handsfree-Headsets/HTC-Stereo-Headset-RC-E190-White-99H10619-00.htm .Λόγικα αύριο θα τα έχω,θα σας πω εντυπώσεις!!

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Τυχερος στην ατυχια σου... ατυχος που ειναι παραεισαγωγη (πηγαινε καιγ@... τους) τυχερος που εχεις ρουτ και s-off. γνωμη μου (και πολυ θα συμφωνησουν) να δοκιμασεις καμια αλλη ρομ και μετα δεν θα μπορεις να γυρισεις στην μαμα...θα σου φαινεται απελπιστικα αργη....

 

Είσαι σίγουρος ότι δεν μπορεί να πάρει official update?εάν ναι, τότε πρώτα απο όλα, κατέβασε το ROM Manager απο το market, και κάνε back up την τρέχουσα ROM. Κατόπιν, ναι, μπορείς να ξεκινήσεις το ROMing. Βάλε κάποια απο τις οfficial rom που υπάρχουν στο λινκ που έγραψες εάν δεν θες μια custom. Η διαδικασία είναι εύκολη, και την περιγράφει πολύ καλά λίγες σελίδες πίσω ο Relios. Δεν ξέρω εάν οι επίσημες είναι rooted ή/και S-Off. Ασφαλώς με την αλλαγή ROM χάνονται τα πάντα, οπότε κάνε ένα back up.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο καιρο σημερα "καταδεχτηα" και επιασα στα χερια μου το ...μηλοφωνο της γυναικας μου.

Πρεπει να παραδεχτω οτι σε σερφαρισμα μεσω wifi "μας ριχνει στα αυτια" παιδια...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...