Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγήκε και επίσημη ανακοίνωση λοιπόν ότι θα την πάρουμε την αναβάθμιση... σας ειχα πει,υπομονή και θα την πάρουμε την αναβάθμιση.;);)

Ολα καλά....Έτσι ρε HTC!!!!

Edited by petros11

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://www.facebook.com/notes/htc/update-on-android-ice-cream-sandwich-upgrades/10150762287733084

μόλις τώρα το είδα νομίζω ότι το θέμα έληξε

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

το τηλέφωνό μου είναι s-off αλλά όχι root. Αν κάνω την αναβάθμιση σε 2.3.5 θα μπορώ κάποια στιγμή στο μέλλον να το κάνω root? ; ή θα κλειδώσει και θα έχω πρόβλημα. Το τηλέφωνο είναι πρόσφατα αγορασμένο, είχε γίνει s-off για να περαστεί Ελληνική rom (απο το κατάστημα που το αγόρασα) και δεν θέλω ακόμη να το κάνω root (για λόγους εγγύησης)

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

το τηλέφωνό μου είναι s-off αλλά όχι root. Αν κάνω την αναβάθμιση σε 2.3.5 θα μπορώ κάποια στιγμή στο μέλλον να το κάνω root? ; ή θα κλειδώσει και θα έχω πρόβλημα. Το τηλέφωνο είναι πρόσφατα αγορασμένο, είχε γίνει s-off για να περαστεί Ελληνική rom (απο το κατάστημα που το αγόρασα) και δεν θέλω ακόμη να το κάνω root (για λόγους εγγύησης)

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Εγω το πηρα απο κοσμοτε και μου ηρθε με s-off, θες να πεις οτι γινετε ρουτ? γιατι εγω οτι προσπαθησα δεν δουλεψε... και ημουν ετοιμος να το σουταρω.... ΘΕΛΩ CUSTOM ROM!!!

Αν και επιτελους ειπαν οτι καποια στιγμη θα φαμε παγωτο αλλα θα αργησουν... μαλλον για να μην μας πιασουν τα λαιμουδακια μας, μιας και ειναι ακομα χειμωνας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

το τηλέφωνό μου είναι s-off αλλά όχι root. Αν κάνω την αναβάθμιση σε 2.3.5 θα μπορώ κάποια στιγμή στο μέλλον να το κάνω root? ; ή θα κλειδώσει και θα έχω πρόβλημα. Το τηλέφωνο είναι πρόσφατα αγορασμένο, είχε γίνει s-off για να περαστεί Ελληνική rom (απο το κατάστημα που το αγόρασα) και δεν θέλω ακόμη να το κάνω root (για λόγους εγγύησης)

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

τα update και το root δεν έχουν σχέση, εάν δεν θέλεις να χάσεις την εγγύηση τότε ξέχνα το root. Εάν θελήσεις να το κάνεις root τότε μπορείς πολύ εύκολα με το πολυεραλείο που πόσταρα σε περασμένο post λίγες σελίδες πίσω

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Ευρωπαϊκό είναι. Δεν ξέρω τι rom είχε πριν, αλλά μου είπαν αν κάνω αναβάθμιση μεσω 3G θα χάσει την ελληνική γλώσσα. Επειδή είναι s-off θεωρώ οτι το έκαναν για να αλλάξουν rom. Αν κάπου είμαι λάθος διορθώστε με. Επειδή αργότερα σίγουρα θα το σκαλίσω είπα να το δουλέψω ως έχει για ένα διάστημα (μην τύχει και βγάλει κάποιο πρόβλημα) και αργότερα να το κάνω root. Διάβασα οτι η 2.3.5 αναβάθμιση δεν μπορεί να γίνει root, ισχύει;

Επίσης η αναβάθμιση μπορεί να το κάνει s-on ή θα παραμείνει s-off

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μέσω τι; Και τι θα χάσει; Δε μας τα λένε μάλλον καλά....Πήρες απλά ένα τηλέφωνο παραεισαγωγής και θα πρέπει να κάνεις έλεγχο αν πραγματικά σε καλύπτει η εγγύηση...Το τηλέφωνο μπορεί να είναι από οπουδήποτε ακόμα και όχι από Ευρώπη....Οπότε,αν κάνεις αναβάθμιση μάλλον θα σου βγάλει ινδικά....Τι το συζητάς λοιπόν; Αναβάθμιση δεν μπορείς να κάνεις και ΚΑΚΩΣ βέβαια!! Δε χαλάει το s-off και μην προχωρήσεις σε 2.3.5, άσε που,όπως λες , δεν μπορείς γιατί θα χάσεις τα ελληνικά και μην ξεκλειδώσεις τον bootloader με τη μέθοδο HTC γιατί έχω την εντύπωση πως μετά χάνεις οριστικά την εγγύηση. Έτσι όπως είσαι τώρα κάνεις ότι θέλεις και είναι μονόδρομος μιας και ξεχνάς τις επίσημες αναβαθμίσεις!!!! Πώς τα κατάφερες έτσι; Πάντως όλα εντάξει,ας είναι καλά οι XDA. Και από το market μπορείς εύκολα να βάλεις ελληνικά. morelocal2

 

Αν κάνω μεσω wifi δεν χάνει την γλώσσα. Μου έχει βγάλει την αναβάθμιση για κατέβασμα αλλά δεν το επιχειρησα ακόμη

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι πιστευω οτι το θεμα με την αναβαθμηση στην εκδοση ICE ειναι καθαρα λογο του οτι ανακοινωθηκε πριν λιγο καιρο η προθεση αναβαθμησης του Samsung galaxy S.

Οποτε δεν μπορει να κανει κατι διαφορετικο η Htc λογο του οτι οχι μονο θα φαει φοβερο κραξημο αλλα και του οτι θα χαση ενα τεραστιο κομματι πελατων της αν μη τι αλλο........θα προχωρηση πιστευω και αυτη στην υλοποιηση της ιδεας αυτης.

 

Δεν ισχύει αυτό που λες ούτε μια στο εκατομμύριο.. Από την πρώτη ώρα που βγήκε το ICS η HTC είπε ότι θα το πάρουν όλες οι συσκευές του 2011 και απλά κρατάει την υπόσχεσή της. Όμως κανένας εδώ μέσα δεν το περίμενε κι όλα είσασταν έτοιμοι για το κράξιμο.

 

Το παραπάνω το έχω ξαναγράψει και παλιότερα αλλά και τότε κανείς δεν το πίστεψε.. Δεν σας φταίει λοιπόν η HTC αν δεν θέλετε να πιστέψετε κάτι ούτε πιστεύω είναι υποχρεωμένη σαν εταιρία να έχει έτοιμα τα updates με το που βγεί μια νέα έκδοση. Όλα αυτά θέλουν δουλειά και φυσικά αρκετό beta testing πριν φτάσουν στον τελικό καταναλωτή, κάτι που οι περισσότεροι ξεχνάνε, μάλλον σκοπίμως.

 

Ελπίζω να καταλαβαίνεις ότι δεν τα λέω προσωπικά σε σένα αλλά σε όλους όσους διαβάζουν το θέμα. Αν παρ' όλα αυτά κάποιος ενοχλήθηκε από τα γραφόμενά μου ζητάω προκαταβολικά συγνώμη αλλά δυστυχώς αυτή είναι η αλήθεια.

 

Φιλικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία είδηση γύρω από το ICS επιβεβαιώνει upgrade της συσκευής...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327867

 

και μόλις είδα πως έχει ήδη γίνει αναφορά στο θέμα, αρκετά πιο πριν.

:O

Edited by ioannis_z_ioanni
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό που λες ούτε μια στο εκατομμύριο.. Από την πρώτη ώρα που βγήκε το ICS η HTC είπε ότι θα το πάρουν όλες οι συσκευές του 2011 και απλά κρατάει την υπόσχεσή της. Όμως κανένας εδώ μέσα δεν το περίμενε κι όλα είσασταν έτοιμοι για το κράξιμο.

 

Το παραπάνω το έχω ξαναγράψει και παλιότερα αλλά και τότε κανείς δεν το πίστεψε.. Δεν σας φταίει λοιπόν η HTC αν δεν θέλετε να πιστέψετε κάτι ούτε πιστεύω είναι υποχρεωμένη σαν εταιρία να έχει έτοιμα τα updates με το που βγεί μια νέα έκδοση. Όλα αυτά θέλουν δουλειά και φυσικά αρκετό beta testing πριν φτάσουν στον τελικό καταναλωτή, κάτι που οι περισσότεροι ξεχνάνε, μάλλον σκοπίμως.

 

Ελπίζω να καταλαβαίνεις ότι δεν τα λέω προσωπικά σε σένα αλλά σε όλους όσους διαβάζουν το θέμα. Αν παρ' όλα αυτά κάποιος ενοχλήθηκε από τα γραφόμενά μου ζητάω προκαταβολικά συγνώμη αλλά δυστυχώς αυτή είναι η αλήθεια.

 

Φιλικά.

 

Και από ότι φαίνεται φίλε Αντρέα θα είναι και η πρώτη εταιρία που θα δώσει και την αναβάθμιση σε ICS!!

Χρειάζονται αρκετά μπράβο!;):)

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

καλημέρες. Για τον φίλο που μπορεί να κάνει αναβάθμιση σε 2.3.5 μέσω wifi αλλά το σκέφτεται. Μάγκα, κάνε το update όχι μόνο για bug fixes αλλά και για το ανανεωμένο sense. Το Root γίνεται εύκολα. Η συσκευή δεν νομίζω (σχεδόν το αποκλείω) να γίνει S-On με το ΟΤΑ update. Το δύσκολο είναι να γίνει S-Off, όχι S-On.

Περί HTC, φίλε Kollatos, όταν η HTC ανακοίνωσε πως ICS θα πάρουν μόνο τα τελευταία και (πολύ) ακριβά μοντέλα της εδώ έπεσε απογοήτευση αλλά είχαμε γράψει πως υπάρχει ένα παραθυράκι ανοικτό. Διατήρησα τις αμφιβολίες, προσωπικά, μέχρι που είδα την ανακοίνωση απο τα προφίλ της HTC σε fb και twit.

Όσον αφορά το beta testing τώρα, ε, δεν πολύ δοκιμάζουν τα τηλέφωνά που φτιάχνουν. Και αυτό έχει αποδειχθεί. Αυτά είναι πράγματα που έχουν ξανα ειπωθεί και ξεπερνούν τα όρια του thread, που αφορά το Des S και μόνο. Με το καλό να δούμε το καινούριο drawer και όλα τα καλά !

Edited by airtim

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

HTC Greece

Σαν HTC καταβάλλουμε τη μεγαλύτερη δυνατή προσπάθεια για να εξασφαλίσουμε τις αναβαθμίσεις σε Ice Cream Sandwich και αυτή τη στιγμή είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε ότι οι αναβαθμίσεις για τα HTC Sensation, HTC Sensation XE και HTC Sensation XL θα είναι διαθέσιμες στα τέλη Μαρτίου. Επίσης, επιβεβαιώνουμε ότι αναβαθμίσεις σε Ice Cream Sandwich θα δεχτούν κάποια στιγμή αργότερα μέσα στο έτος, και τα HTC EVO 3D, HTC Incredible S, HTC Desire S και HTC Desire HD. Μείνετε συντονισμένοι στη σελίδα μας για ακόμη περισσότερες ενημερώσεις σχετικά με τις αναβαθμίσεις σε Ice Cream Sandwich, που θα ακολουθήσουν τις επόμενες εβδομάδες!---σημερα δημοσιευτηκε στο fb πριν 20 λεπτακια.

Link to comment
Share on other sites

HTC Greece

Σαν HTC καταβάλλουμε τη μεγαλύτερη δυνατή προσπάθεια για να εξασφαλίσουμε τις αναβαθμίσεις σε Ice Cream Sandwich και αυτή τη στιγμή είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε ότι οι αναβαθμίσεις για τα HTC Sensation, HTC Sensation XE και HTC Sensation XL θα είναι διαθέσιμες στα τέλη Μαρτίου. Επίσης, επιβεβαιώνουμε ότι αναβαθμίσεις σε Ice Cream Sandwich θα δεχτούν κάποια στιγμή αργότερα μέσα στο έτος, και τα HTC EVO 3D, HTC Incredible S, HTC Desire S και HTC Desire HD. Μείνετε συντονισμένοι στη σελίδα μας για ακόμη περισσότερες ενημερώσεις σχετικά με τις αναβαθμίσεις σε Ice Cream Sandwich, που θα ακολουθήσουν τις επόμενες εβδομάδες!---σημερα δημοσιευτηκε στο fb πριν 20 λεπτακια.

 

Εγώ κρατάω κάποιες επιφυλάξεις γιατί μπορεί ακόμα και τώρα να θελε να πουλήσει κομμάτια που έμειναν και μετά να βγει με μια δικαιολογία του τύπου το Hardware της συσκευής δεν είναι ικανό να τρέξει σταθερά την αναβάθμιση. Γι αυτό για την καλύτερη εξυπηρέτηση των πελατών δεν θα αναβαθμιστεί.

Όπως με την μεγάλη της δύναμη το απλό HTC Desire.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κρατάω κάποιες επιφυλάξεις γιατί μπορεί ακόμα και τώρα να θελε να πουλήσει κομμάτια που έμειναν και μετά να βγει με μια δικαιολογία του τύπου το Hardware της συσκευής δεν είναι ικανό να τρέξει σταθερά την αναβάθμιση. Γι αυτό για την καλύτερη εξυπηρέτηση των πελατών δεν θα αναβαθμιστεί.

Όπως με την μεγάλη της δύναμη το απλό HTC Desire.

 

Γιατι νομιζης οτι ηδη και απο αυτο δεν ηταν λογος που αρκετοι αριχσαν να δυσπιστουν και εστρεψαν το ενδιαφερον τους σε αλλες εταιριες?

Υστερα ειδικα απο επισημες ανακοινωσης εαν κανουν τα ιδια οπως με το απλο Desire(νομιζω οτι αυτη τι φορα ειναι και επισημη η ανακοινωση απο την σελιδα τους...και οχι μονο φημες)τοτε βλεπω να πιανει πατο....ειδικα κιολας εαν κατι του ιδιου βελινεκους Galaxy S και αλλα παρουν την αναβαθμηση...τοτε ποια η δικαιολογια τους....(θα δηλωσουν οτι ειναι υποδιεστερα των αλλων)?

Δεν πιστευω και ειμαι 100% σιγουρος (και οχι τωρα) αλλα και πριν την ανακοινωση οτι θα παρει την αναβαθμηση.

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Όταν θα πάρει το παγωτό θα είναι ενάμιση χρόνο στα χέρια μας και ίσως τότε να είναι αργά γιατί θα σκεφτόμαστε την αγορά της επόμενης συσκευής
το να μην κανεις τιποτα ειναι καλυτερο απο το να εισαι πολυασχολος κανοντας τιποτα
Link to comment
Share on other sites

αν την παρει τον απριλιο...οπως λενε θα την εχεις 1 χρονο την συσκευη!! αλλα και σε εναμιση να την παρει παλι καλο ειναι!!!και πλεον δεν ειναι νομιζω εποχη που καποιος αλλαζει με ανεση τα κινητα τηλεφωνα....συνεχομενα!
Link to comment
Share on other sites

αν την παρει τον απριλιο...οπως λενε θα την εχεις 1 χρονο την συσκευη!! αλλα και σε εναμιση να την παρει παλι καλο ειναι!!!και πλεον δεν ειναι νομιζω εποχη που καποιος αλλαζει με ανεση τα κινητα τηλεφωνα....συνεχομενα!

 

Με προλαβες...το ιδιο ηθελα να πω και γω.

Δεν ξερω πλεον το ποσο ευκολο θα ειναι να εχουμε την πολυτελεια να αλλαζουμε τακτικα τηλεφωνα και να ακολουθουμε τα νεα μοντελα οσο πριν (φυσικα μερικων εξαιρεσεων που δεν τους αγγιζει η κριση) αλλα της πλειοφηφιας..οποτε καλως να ερθει η οποια αναβαθμιση και οποτε ερθει...

Link to comment
Share on other sites

ακριβως ετσι ειναι...ποιο παλια ηταν διαφορετικα τα πραγματα και αλλαζαμε ποιο συχνα! τωρα τα λεφτα πανε σε εξτρα χρεωσεις... οποτε καλα ειμαστε και με το updaTe..ετσι δεν πανε χαμενα τα λεφτακια μασ!
Link to comment
Share on other sites

Με προλαβες...το ιδιο ηθελα να πω και γω.

Δεν ξερω πλεον το ποσο ευκολο θα ειναι να εχουμε την πολυτελεια να αλλαζουμε τακτικα τηλεφωνα και να ακολουθουμε τα νεα μοντελα οσο πριν (φυσικα μερικων εξαιρεσεων που δεν τους αγγιζει η κριση) αλλα της πλειοφηφιας..οποτε καλως να ερθει η οποια αναβαθμιση και οποτε ερθει...

Συμφωνω απολυτως και ενα επι πλεον οσο περισσοτερο γινομαστε μπανανια τοσο λιγοτερα μοντελα θα φτανουν μιας και ο μισθος 400 € το μηνα καθε αλλο παρα για κινητο θα διατιθεται !!!!!!! :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά επειδή έψαχνα κάτι πιο επώνυμο για screen protector, παρήγγειλα ένα της zagg απο εδώ... http://www.egalaxy.gr/zagg-invisibleshield-for-htc-desire-s-screen-coverage.html

Την δευτερα θα την έχω στα χέρια μου...

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ρε παιδιά με την πλοήγηση πως τα πάτε? έβαλα το iGo αλλα δεν κλειδώνει δορυφόρο ακόμα και με data ανοιχτό..κατέβασα gps aids κτλ αλλα πάλι τίποτα...έχει κάτι άλλο κοιτάξω απο ρυθμίσεις κτλ? είναι και της γυναίκας και έχει την υπομονή και την κατανόηση την δικιά μας ξέρετε ασχολούμαστε και υπάρχει μια αλλα υπομονή για ψάξιμο κτλ..
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ρε παιδιά με την πλοήγηση πως τα πάτε? έβαλα το iGo αλλα δεν κλειδώνει δορυφόρο ακόμα και με data ανοιχτό..κατέβασα gps aids κτλ αλλα πάλι τίποτα...έχει κάτι άλλο κοιτάξω απο ρυθμίσεις κτλ? είναι και της γυναίκας και έχει την υπομονή και την κατανόηση την δικιά μας ξέρετε ασχολούμαστε και υπάρχει μια αλλα υπομονή για ψάξιμο κτλ..

 

Πονεμένη ιστορία το gps στο desire s !ακόμα και με το gps status μπορεί να κάνει και πέντε λεπτά να μου κλειδώσει δορυφόρους.μακράν το χειρότερό gps σε κινητό.

 

@costsa περιμένω τώρα να βγεις να πεις ότι εσένα κλειδώνει σε 5 δευτερόλεπτα :p

Link to comment
Share on other sites

με άλλο navigaion κλειδώνει; γενικά η συσκευή μπορεί να δει δορυφόρους;

 

εγώ π'αντως με τo igo είμαι οκ (desire Z)

Link to comment
Share on other sites

Αμάν τόσο χάλια ε?? δεν έχω δοκιμάσει με άλλο πρόγραμμα πλοήγησης και με το gps doctor απο aids δεν βλέπει καθόλου δορυφόρους!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...