Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα ηθελα να ρωτησω το desire s το εχει η vodafone ή οχι γιατι στο site δεν υπαρχει

 

ίσως για το καλό των πελατών της να μην το πουλάει πια. Βέβαια είναι μέρες που η Voda κάνει update ολικό (διασταυρωμένο) και πολλές υπηρεσίες της υπολειτουργούν οπότε ρώτα σε κατάστημα για να είσαι σίγουρος.

 

@relios

δεν μπορώ να σου στείλω pm :wacko:

θα δοκιμάσω και άλλες RUU και θα share results. αυτές τις μέρες δοκίμασα μεθόδους απο XDA αλλά κάνω κάτι λάθος με ADB. και πάλι σε ευχαριστώ, κυρίως για τις οδηγίες

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
καλησπερα ηθελα να ρωτησω το desire s το εχει η vodafone ή οχι γιατι στο site δεν υπαρχει

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10587

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι καινούργιος στο φόρουμ και θα ήθελα τη βοήθειά σας σχετικά με το τηλέφωνό μας για κάποια θεματάκια που με απασχολούν. Δεν έχω τεχνικές γνώσεις, γνωρίζω βασικά πράγματα, για αυτό συγνώμη αν κάποιες ερωτήσεις μου φανούν αστείες. ¨Εχω το wildfire s κάποιους μήνες και με καλύπτει απόλυτα, με μοναδικό προβληματισμό μου το ζήτημα της χωρητικότητας του αποθηκευτικού του χώρου. Τα ερωτήματά μου είναι τα εξής:

1) Αυτή τη στιγμή η εναπομείνασα χωρητικότητα της εσωτερικής μνήμης είναι μόλις...8,73 mb, χωρίς να έχω καμία εφαρμογή που να μπορώ να μετακινήσω στην κάρτα μνήμης αλλά ούτε και να καταργήσω. Ό,τι δηλαδή είναι αποθηκευμένο στην εσωτερική μνήμη (από άποψη εφαρμογών) είναι προεγκατεστημένες εφαρμογές που δεν μπορούν να καταργηθούν. Μπορώ να κάνω κάτι γι αυτό?

2) Έχω την εντύπωση ότι το παραπάνω πρόβλημα επηρεάζει γενικότερα το ζήτημα του κατεβάσματος εφαρμογών. Π.χ. υπάρχουν εφαρμογές, όπως το gmail, το youtube, που προσπαθούν να ενημερωθούν, αλλά ποτέ δεν ολοκληρώνεται η ενημέρωσή τους με επιτυχία. Σε αυτό οφείλεται? Γενικότερα, οι εφαρμογές που κατεβάζω, αποθηκεύονται κατευθείαν στην κάρτα μνήμης ή μέσω εσωτερικής μνήμης μπορεί να γίνει αυτό ή είναι θέμα κατασκευαστή της εφαρμογής? Επίσης, το τελευταίο διάστημα, ενώ το τηλέφωνο προσπαθεί να ενημερωθεί για νέο λογισμικό, και ενώ κατεβαίνει το νέο λογισμικό, ποτέ δεν ολοκληρώνεται η εγκατάσταση. Και εδώ είναι θέμα εσωτερικής μνήμης? Μπορώ να κάνω κάτι για όλα αυτά?

3) Η κάρτα μνήμης μου αρχίζει και γεμίζει. Θέλω να πάρω μια μεγαλύτερης χωρητικότητας. Πώς θα γίνει η μεταφορά των δεδομένων της μιας κάρτας στην άλλη. Υποθέτω ότι θα μεταφέρω μέσω card reader τα δεδομένα στον υπολογιστή και από εκεί στη νέα κάρτα??

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Φίλε μου το μόνο αστείο στο θέμα σου είναι ότι είσαι στο thread του desire S...:p (πάντα με διάθεση αστεΐσμου!:D)...

Γενικά για απορίες σου μπορείς να γράφεις εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305933

στο θέμα σου τώρα

1) Μάλλον κάτι έχεις βάλει που δεν προσέξες.... αποκλείεται να γεμίζει όλη η μνήμη των 512 του κινητού με το σύστημα...ξανακοίτα το

2) Δηλ τι σου βγάζει? Τα κάνεις ένα ένα αναβάθμιση? Βοήθα μας λίγο...

3) Όπως τα είπες...

Επίσης υπάρχει μια εφαρμογή που μεταφέρει τις εφαρμογές στην κάρτα (app2sd ανδεν κάνω λάθος...για τσεκαρε το)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το μόνο αστείο στο θέμα σου είναι ότι είσαι στο thread του desire S...:p (πάντα με διάθεση αστεΐσμου!:D)...

Γενικά για απορίες σου μπορείς να γράφεις εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305933

στο θέμα σου τώρα

1) Μάλλον κάτι έχεις βάλει που δεν προσέξες.... αποκλείεται να γεμίζει όλη η μνήμη των 512 του κινητού με το σύστημα...ξανακοίτα το

2) Δηλ τι σου βγάζει? Τα κάνεις ένα ένα αναβάθμιση? Βοήθα μας λίγο...

3) Όπως τα είπες...

Επίσης υπάρχει μια εφαρμογή που μεταφέρει τις εφαρμογές στην κάρτα (app2sd ανδεν κάνω λάθος...για τσεκαρε το)

 

χαχα έχεις απόλυτο δίκιο, ήμουν αφηρημένος ...όσο αφορά στο πρώτο ερώτημα, όταν προσπαθώ π.χ. να κάνω "δημιουργία περισσότερο χώρου", δεν υπάρχει καμία εφαρμογή που να μπορώ να μετακινήσω στην κάρτα αλλά ούτε και να καταργήσω...όσον αφορά στο δεύτερο θέμα, ενώ δείχνει η μπάρα ότι κάνει λήψη εφαρμογής, η μπάρα ποτέ δεν γεμίζει...ευχαριστώ πολύ!

 

χαχα έχεις απόλυτο δίκιο, ήμουν αφηρημένος ...όσο αφορά στο πρώτο ερώτημα, όταν προσπαθώ π.χ. να κάνω "δημιουργία περισσότερο χώρου", δεν υπάρχει καμία εφαρμογή που να μπορώ να μετακινήσω στην κάρτα αλλά ούτε και να καταργήσω...όσον αφορά στο δεύτερο θέμα, ενώ δείχνει η μπάρα ότι κάνει λήψη εφαρμογής, η μπάρα ποτέ δεν γεμίζει...ευχαριστώ πολύ!

 

Επίσης χρησιμοποίησα την εφαρμογή, που μου είπες, και με αυτήν επιβεβαιώθηκε ότι δεν υπάρχει καμία εφαρμογή προς μετακίνηση. Η εσωτερική μνήμη είναι συνολικά 150 mb.

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
χαχα έχεις απόλυτο δίκιο, ήμουν αφηρημένος ...

 

Έχεις απευθυνθεί ήδη στο θέμα της συσκευής σου, ας συνεχιστεί η συζήτηση εκεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καμία καλή ζελατίνα απο που μπορούμε να πάρουμε _ πήρα απο ebay αλλά αλλιώνει τα χρώματα.

το gorilla ειναι δοκιμασμένο πως δεν γρατζουνιέται;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το gorilla ειναι δοκιμασμένο πως δεν γρατζουνιέται;

 

Όχι, όλα γρατσουνίζονται (ανάλογα τη χρήση φυσικά).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρεις clear screen protector.

Και φυσικά γρατζουνιεται η οθόνη κι ας είναι gorilla glass και καλά.και μπορώ να σου πω ότι κάνει γρατζουνια αρκετά εύκολα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους.Εχω ένα πρόβλημα το κινητό Α)Όταν είμαι σε μέρος που δεν έχει σήμα μου δείχνει το σχετικό Χ επάνω στην μπάρα, όταν πηγαίνω σε μέρος που έχει σήμα φουλ αυτό εξακολουθεί να μη έχει σήμα ούτε να μπορεί να κάνει κλήσεις μόλις κλείσω και ανοίξω πάλι το τηλέφωνο τότε μόνο επανέρχεται το σήμα τι μπορώ να κανω.Β)Μήπως υπάρχει καμιά εφαρμογή για ενίσχυση του σήματος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους.Εχω ένα πρόβλημα το κινητό Α)Όταν είμαι σε μέρος που δεν έχει σήμα μου δείχνει το σχετικό Χ επάνω στην μπάρα, όταν πηγαίνω σε μέρος που έχει σήμα φουλ αυτό εξακολουθεί να μη έχει σήμα ούτε να μπορεί να κάνει κλήσεις μόλις κλείσω και ανοίξω πάλι το τηλέφωνο τότε μόνο επανέρχεται το σήμα τι μπορώ να κανω.Β)Μήπως υπάρχει καμιά εφαρμογή για ενίσχυση του σήματος

 

welcome to the world of desire s!

το χειροτερο τηελφωνο απο πλευρας σηματος :lol: ειδικα εαν το εχεις σε dual mode.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια μια βοηθεια γιατι θα τρελαθω μου ειπαν απο την vodafone οτι δεν βγαινει πια το desire s ισχυει? ξερει κανεις κ αν ναι αξιζει να παρω το wildfire s ή οχι?
Link to comment
Share on other sites

welcome to the world of desire s!

το χειροτερο τηελφωνο απο πλευρας σηματος :lol: ειδικα εαν το εχεις σε dual mode.

 

Δεν θα συμφωνήσω μαζί σου το σήμα είναι κανονικό όπως τα αλλά τηλεφωνά, ποιο πριν είχα το diamond 2 και το nokia n85 στο ίδιο μέρος και αυτά δεν είχανε σήμα πιστεύω δεν φταίνε τα τηλεφωνά αλά το μέρος

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια μια βοηθεια γιατι θα τρελαθω μου ειπαν απο την vodafone οτι δεν βγαινει πια το desire s ισχυει? ξερει κανεις κ αν ναι αξιζει να παρω το wildfire s ή οχι?

Απ' ότι φαίνεται η Vodafone για δικούς της λόγους σταμάτησε τη διάθεση του Desire S, το τηλέφωνο όμως σαφώς δεν έχει σταματήσει να παράγεται. Αν είσαι power user, θες δηλαδή να χρησιμοποιείς πολλές και πρόσφατες εφαρμογές τότε το wildfire s δεν θα σε καλύψει λόγω μικρής μνήμης και πιο αδύναμου επεξεργαστή.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

σαν τηλεφωνο γενικα αξιζει αν δεν το φορτωσω πολυ? μονο χαρτες θελω να βαλω και καποιες εφαρμογουλες ? ή τσαμπα λεφτα?

 

Το πιο αξιοπιστο κινητο που ειχα εγω μεχρι τωρα...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα συμφωνήσω μαζί σου το σήμα είναι κανονικό όπως τα αλλά τηλεφωνά, ποιο πριν είχα το diamond 2 και το nokia n85 στο ίδιο μέρος και αυτά δεν είχανε σήμα πιστεύω δεν φταίνε τα τηλεφωνά αλά το μέρος

 

Και εμένα το σήμα είναι παρά πολύ καλό...δεν εχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής!!

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε το σε dual mode και πείτε μου αν το σήμα είναι καλό.και εμένα τώρα το έχω μονο σε 3 g και δεν πέφτει ποτέ η γραμμή .όταν το είχα σε dual mode μια κλήση δεν έκανα χωρίς να πέσει η γραμμή.
Link to comment
Share on other sites

Βάλτε το σε dual mode και πείτε μου αν το σήμα είναι καλό.και εμένα τώρα το έχω μονο σε 3 g και δεν πέφτει ποτέ η γραμμή .όταν το είχα σε dual mode μια κλήση δεν έκανα χωρίς να πέσει η γραμμή.

 

Δεν ξέρω,τι να σου πω....εμενα η εμπειρία μου που σου είπα πιο πανω,είναι με dual mode,το 3G το εχω κλειστό...

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω,τι να σου πω....εμενα η εμπειρία μου που σου είπα πιο πανω,είναι με dual mode,το 3G το εχω κλειστό...

 

Πως γίνεται να εισαι σε dual mode και το 3 g να είναι κλειστό???

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να εισαι σε dual mode και το 3 g να είναι κλειστό???

Προφανώς ο φίλος εννοεί να έχει το mobile network κλειστό...

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε το σε dual mode και πείτε μου αν το σήμα είναι καλό.και εμένα τώρα το έχω μονο σε 3 g και δεν πέφτει ποτέ η γραμμή .όταν το είχα σε dual mode μια κλήση δεν έκανα χωρίς να πέσει η γραμμή.
Εγώ το έχω πάντα σε dual και ποτέ δεν έχω χάσει κλήση, ίσως κάτι να παίζει με την κάλυψη στην περιοχή σου. Εσύ είχες πολλά θέματα με το κινητό σου πάντως. Μόνο το καλοκαίρι στις διακοπές που ήμουν στην Χίο είχα θέματα σήματος κυρίως όταν ήμουν στην ανατολική πλευρά

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω πάντα σε dual και ποτέ δεν έχω χάσει κλήση, ίσως κάτι να παίζει με την κάλυψη στην περιοχή σου. Εσύ είχες πολλά θέματα με το κινητό σου πάντως. Μόνο το καλοκαίρι στις διακοπές που ήμουν στην Χίο είχα θέματα σήματος κυρίως όταν ήμουν στην ανατολική πλευρά

 

Ναι μονο πού δοκίμασα τρία desire s πριν τα δώσω σε συγγενείς πού τα αγόρασαν και τα τρία το είχαν το πρόβλημα .wind έχω και κινούμαι μεταξύ πειραιά,Χαϊδάρι ,κυψέλη

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, σχετικά με σήμα, εγώ και άλλοι χρήστες του ίδιου κινητού δεν έχουμε ποτέ πρόβλημα με σήμα, όμως το ότι κάποιος έχει πρόβλημα είναι κάτι που συμβαίνει, το service θα βρει λύση (όχι υποχρεωτικά με την πρώτη). Απο voda το πήρα δυστυχώς (κρίνοντας απο p/n δεν προορίζεται για Ελλάδα). Να ξέρετε ότι η HTC σταμάτησε να το παράγει και να το κυκλοφορεί (θα σας αποδείξω ότι σταματάει και να το υποστηρίζει), οπότε γιατί ο οποιοσδήποτε πάροχος να συνεχίσει να το πουλάει και να το διαφημίζει? Άλλωστε εναλλακτικοί τρόποι για να βγάλει λεφτά ο κάθε πάροχος απο το κάθε κινητό υπάρχουν.

 

Έχοντας κάνει πολλές, πολλές όμως, δοκιμές για root στο κινητό όπως είναι τώρα σε παρθενική κατάσταση, συνδυάζοντας διάφορες μεθόδους μεταξύ των, διαπίστωσα πως το root είναι τόσο εύκολο.

Edited by airtim

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, σχετικά με σήμα, εγώ και άλλοι χρήστες του ίδιου κινητού δεν έχουμε ποτέ πρόβλημα με σήμα, όμως το ότι κάποιος έχει πρόβλημα είναι κάτι που συμβαίνει, το service θα βρει λύση (όχι υποχρεωτικά με την πρώτη). Απο voda το πήρα δυστυχώς (κρίνοντας απο p/n δεν προορίζεται για Ελλάδα). Να ξέρετε ότι η HTC σταμάτησε να το παράγει και να το κυκλοφορεί (θα σας αποδείξω ότι σταματάει και να το υποστηρίζει), οπότε γιατί ο οποιοσδήποτε πάροχος να συνεχίσει να το πουλάει και να το διαφημίζει? Άλλωστε εναλλακτικοί τρόποι για να βγάλει λεφτά ο κάθε πάροχος απο το κάθε κινητό υπάρχουν.

 

Έχοντας κάνει πολλές, πολλές όμως, δοκιμές για root στο κινητό όπως είναι τώρα σε παρθενική κατάσταση, συνδυάζοντας διάφορες μεθόδους μεταξύ των, διαπίστωσα πως το root είναι τόσο εύκολο.

 

Αφου κανεις την μεθοδο του λινκ μπορεις να βαλλεις custom roms?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...