Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@Relios Το ξαναδοκίμασα αγορίνα και όπως περίμενα δεν έγινε τίποτα. το Revolutionary δεν δουλεύει απο την στιγμή που το Des S φόρεσε Android 2.3.5. Απο εδώ και πέρα θα δοκιμάσω να αλλάξω ROM.

 

Φίλε αφού είπα αναλυτικά τι θα κάνεις!!!! Πρέπει να κάνεις downgrade σε android 2.1 και μετά κάνεις ότι βλέπεις!!!!!!! Σου είχα δώσει και το link με τις official rom!!! Βάλε αυτήν εδώ Αν κάτι πάει στραβά δες τον οδηγό εδώ!!!!

 

με την πρωτη ευκαιρια...θα αποχωρισω απο την htc !! κριμα αλλα μας εχουν απογοητευσει!! τοσο ποιοτικες συσκευες και μας τα χαλανε....

 

Πελάτης HTC και κάτοχος Desire S:

Παγωτό θα δώσετε;

HTC(Γκολ στην πέινα):

Δεν διασφαλίζει την καλή λειτουργία της συσκευής ρε φίλε!!!!

Samsung(Ο γιατρός της πείνας):

Τι βάζω; Τον πατέρα μου και την μάνα μου βάζω βιντεοκλίση 3g, 7GB εσωτερική μνήμη παραπάνω, πιο γρήγορη CPU!!! Και όλα αυτά στην μισή τιμή!! Δεν πειράζει θα σου βάλω και παγωτό για να γλιστράει!!! Ομορφάντρα μου!!!!! Πω Πω ΠΩ... Όνειρο ζω μην με ξυπνάτε!!!!

Samsung γιατί να μένεις στα λιγότερα ενώ μπορείς να έχεις περισσότερα;;;;

Που καταντήσαμε μπαίνουν οι Samsugades στο topic και ρωτάνε αν είναι καλό κινητό για να το πάρουν στις γυναίκες τους και ότι δεν τους νοιάζει αν θα πάρει ICS και Sense 3.5 το 3 είναι πολύ καλό!!! Η HTC φταίει και μονό καλές τους πωλήσεις!!! Θα γίνω και εγώ Samsugas για να γουστάρω!!!!

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

DEVICE :HTC Desire S (S-OFF by Revolutionary)

HBOOT :Revolutionary Hboot 6.98.1002

RADIO :20.44.30.0821U_3821.080024_M

RECOVERY :4EXT Recovery Touch v1.0.0.5 RC6

ROM :Fallout Evolution V5.0.0 (Android 4.0.3 | Sense 4.0A)

Link to comment
Share on other sites

τι έγινε ρε παιδιά? όλοι μαζί?

από σήμερα και το δικό μου μεταβιβάζεται στην γυναίκα μου και πήρα ένα nexus s για να παίξω με επίσημο ics.

να πω την αλήθεια βέβαια δεν θα έκανα αυτήν την κίνηση αλλά η σύζυγος δεν την πάλευε άλλο με το δικό της και νομίζω ότι το s είναι μια χαρά γι αυτήν. μάλιστα θα της το αφήσω με cyanogen αφού την έχει συνηθίσει και στο x8. για μένα πάντως είναι πολύ σημαντική μέρα αφού μετά από 8 χρόνια σχεδόν, πιάνω κινητό άλλης εταιρείας στα χέρια μου.

από κει και πέρα, από την στιγμή που ξεκίνησε να λειτουργεί η κάμερα, όποιος πραγματικά θέλει ics μπορεί να το βάλει και ας αφήσει την htc να το σκέφτεται. εγώ δεν πρόλαβα, είχα δοκιμάσει μόνο με τις αρχικές beta, αλλά τώρα τα πράγματα φαίνονται πολύ καλύτερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο αλλά κάποιοι δεν ασχολούνται σε μόντες και άλλωστε,απ΄ότι διαβάζω κι εδώ,δύσκολα η 2.3.5 γίνεται root. Απλά για 8 μήνες κινητό είναι υποχρεωμένοι να δώσουν ICS....!! Καλορίζικο το nexus s και να το χαρείς!! Διάβασε και τα εκεί να μην έχεις κάποια προβλήματα που έχουν εμφανιστεί...!! Και καλώς ήρθες,κι εσύ, στην...άλλη εταιρία..:)

 

thanks!! θα προτιμούσα βέβαια το galaxy nexus αλλά δεν είμαστε για τέτοια τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ειμαι ακομα αισιοδοξος....οσο για την αλλη εταιρια εχω πει παμπολλες φορες οτι δεν θα ξαναπαω εκει γιατι οσες φορες το αναιρεσα και πηγα το ειχα πικρομετανιωση....σιγουρα εαν φυγω απο την Htc και το Desire S που το θεωρω κοσμημα...... η Samsung δεν θα ειναι η εταιρια που το αντικαταστηση σε καμια περιπτωση..Μην ξεχναμε αλλωστε οτι μεχρι της προαλλες για οσους θυμουνται ειχε ανυπαρκτη υποστηριξη εν αντιθεση με την Htc..τι εγινε δηλαδη ξαφνηκα?

Συν του οτι κανενα της μοντελο δεν με προσελκυει ποιοτηκα...πολυ πλαστικουρα και ψευτοκατασκευη τουλαχιστον στην αισθηση κρατηματος...και εαν μηλαμε για μοντελα παρομοια που κουρασαν στην Htc τι να πει και η Samsung τοτε....

Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα πάντως και χωρίς να αναφέρομαι σε κάποιον χωριστά, ας αφήσουμε τα vs με τη samsung και ας συνεχίζουμε στα του desire S! Το τι θα κάνει η htc, θα το μάθουμε εν καιρώ, αν και προσωπικά δεν είμαι ιδιαίτερα αισιόδοξος! ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε αφού είπα αναλυτικά τι θα κάνεις!!!! Πρέπει να κάνεις downgrade σε android 2.1 και μετά κάνεις ότι βλέπεις!!!!!!! Σου είχα δώσει και το link με τις official rom!!! Βάλε αυτήν εδώ Αν κάτι πάει στραβά δες τον οδηγό εδώ!!!!

 

Φιλαράκι με βοήθησες πολύ με αυτό το μήνυμα και με τις οδηγίες. Ακόμα δεν το έχω ξεκινήσει, τσέκαρα ότι το Ρ/Ν του κινητού μου ξεκινάει απο "99ΗΜΝ". Σύμφωνα με τις οδηγίες η ROM δεν θα κάνει, οπότε, πως αναζητώ ΡΟΜ απο την λίστα?

και πάλι σε ευχαριστώ για την βοήθεια.

 

EDIT:

Έκανα ότι λένε οι οδηγίες, όμως δεν τα κατάφερα, μου έβγαλε σφάλμα νούμερο 140. Επισυνάπτω σχετικό printscreen. Εάν έχει σημασία πήρα το κινητό απο Vodafone. Ομολογουμένως εύκολη διαδικασία. και πάλι σε ευχαριστώ

Edited by airtim

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδεια εχω παραγγειλει το htc desire s και το περημενω απο μερα σε μερα θα ηθελα μια βοηθεια ο καιρος που ειναι κατω απο την ωρα χρεωνετε με internet ή ειναι επιλογη ταπετσαριας

Σας ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδεια εχω παραγγειλει το htc desire s και το περημενω απο μερα σε μερα θα ηθελα μια βοηθεια ο καιρος που ειναι κατω απο την ωρα χρεωνετε με internet ή ειναι επιλογη ταπετσαριας

Σας ευχαριστω πολυ

 

Καλημέρα, ο καιρός για να κάνει refresh θέλει ίντερνετ, είτε είναι απο wifi είτε μέσω data από τον πάροχό σου. Το sense έχει ταπετσαρία και lock screen με καιρικά animation.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση,αλλα οταν για παραδειγμα το κινητο ειναι εκτος internet θα μου βγαζει κατω απο την ωρα τον καιρο και την τοποθεσια? και οταν καποια στιγμη ξαναμπει στο internet θα κανει ανανεωση και θα την κρατηση μεχρι την επομενη? και αλλη μια γρηγορη ερωτηση οταν μου ερθει θα μπω στην ενημερωση λογισμικου για να εχω το 2,3,5 android ?
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση,αλλα οταν για παραδειγμα το κινητο ειναι εκτος internet θα μου βγαζει κατω απο την ωρα τον καιρο και την τοποθεσια? και οταν καποια στιγμη ξαναμπει στο internet θα κανει ανανεωση και θα την κρατηση μεχρι την επομενη? και αλλη μια γρηγορη ερωτηση οταν μου ερθει θα μπω στην ενημερωση λογισμικου για να εχω το 2,3,5 android ?

 

Για όσο είσαι εκτός ίντερνετ, θα σου δείχνει την τοποθεσία που είχες όταν έκανες το refresh και την πρόβλεψη του καιρού που έλαβε όταν έκανες το refresh. Εάν δεν κάνω λάθος η πρόβλεψη είναι για 5 μέρες, οπότε για 5 μέρες χωρίς refresh θα έχεις καιρικές προβλέψεις.

Δες ποια έκδοση OS έχεις, εάν σου λέει android 2.3.3 τότε κάνε χειροκίνητα τον έλεγχο για update.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι με βοήθησες πολύ με αυτό το μήνυμα και με τις οδηγίες. Ακόμα δεν το έχω ξεκινήσει, τσέκαρα ότι το Ρ/Ν του κινητού μου ξεκινάει απο "99ΗΜΝ". Σύμφωνα με τις οδηγίες η ROM δεν θα κάνει, οπότε, πως αναζητώ ΡΟΜ απο την λίστα?

και πάλι σε ευχαριστώ για την βοήθεια.

 

EDIT:

Έκανα ότι λένε οι οδηγίες, όμως δεν τα κατάφερα, μου έβγαλε σφάλμα νούμερο 140. Επισυνάπτω σχετικό printscreen. Εάν έχει σημασία πήρα το κινητό απο Vodafone. Ομολογουμένως εύκολη διαδικασία. και πάλι σε ευχαριστώ

 

Ναι δοκίμασε όποια άλλη θες με 2.1 δεν ξέρω ποια κάνει ακριβώς θα βρεις μην αναχώνεσαι και εγώ είχα δοκιμάσει 1-2.... δοκίμασε και καμία UK νομίζω έμενα τέτοια έπαιξε!!!!

Δεν έχει τπτ το κινητό σου αν δεν ανοίγει απλά πρέπει να κάνεις αυτό για να βάλεις άλλη official:

7) Πάμε πάλι στο κινητό, το οποίο έχουμε αφήσει στο Menu του Fastboot. Τέρμα πάνω έχει τα πράσινα γράμματα εμάς μας ενδιαφέρει η αμέσως επόμενη λέξη αυτή με τα ΚΟΚΚΙΝΑ γράμματα.

Τώρα συνδέουμε το κινητό με τον υπολογιστή θα δούμε οτι το "FASTBOOT" (το γραμμένο με ΚΟΚΚΙΝΑ γράμματα) Θα αλλάξει και θα γίνει "FASTBOOT USB" πάλι με ΚΟΚΚΙΝΑ γράμματα .

Αυτό σημαίνει ότι το κινητό συνδέθηκε με το PC.

Το αναφέρω αυτό γιατί ίσως να έχει κάποιο πρόβλημα το USB καλώδιο και να μην το καταλάβετε!

Μην φοβηθείς θα τα καταφέρεις!!!!

DEVICE :HTC Desire S (S-OFF by Revolutionary)

HBOOT :Revolutionary Hboot 6.98.1002

RADIO :20.44.30.0821U_3821.080024_M

RECOVERY :4EXT Recovery Touch v1.0.0.5 RC6

ROM :Fallout Evolution V5.0.0 (Android 4.0.3 | Sense 4.0A)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Χθες τελικά πήρα το εν λόγω κινητό για την γυναίκα μου και είναι πράγματι πολύ καλό... εξωτερικά είναι άψογο και με πολύ ποιοτικά υλικά, το μέγεθος ιδανικό και αυτό το χρώμα είναι πραγματικά κάτι μοναδικό... πήρε και την αναβάθμιση σε 2.3.5 και την sense 3.0 αλλά εγώ δεν το έχω δει ακόμα γιατί έγινε τώρα το πρωί κι εγώ λείπω! Ηθελα να ρωτήσω αν στην έκδοση αυτή μπορώ να το root-αρω με κάποιο ασφαλή τρόπο... έχω διαβάσει πίσω τι γράφεται απλά λιγάκι μπερδεύτηκα... υπάρχει οδηγός συγκεκριμένα πως μπορεί να γίνει? Πάντως ναι μεν δεν είναι στην κορυφή των εξελίξεων με dual core κτλ αλλά είναι πραγματικά απίστευτο κινητό για κάθε μέρα.. θα το προτιμούσα από το iphone αν και το S2 μου δεν το αλλάζω με τίποτα πλέον!

 

Ευχαριστώ πολύ διαβάζω όσο μπορώ για να μην σας κουράζω!

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Χθες τελικά πήρα το εν λόγω κινητό για την γυναίκα μου και είναι πράγματι πολύ καλό... εξωτερικά είναι άψογο και με πολύ ποιοτικά υλικά, το μέγεθος ιδανικό και αυτό το χρώμα είναι πραγματικά κάτι μοναδικό... πήρε και την αναβάθμιση σε 2.3.5 και την sense 3.0 αλλά εγώ δεν το έχω δει ακόμα γιατί έγινε τώρα το πρωί κι εγώ λείπω! Ηθελα να ρωτήσω αν στην έκδοση αυτή μπορώ να το root-αρω με κάποιο ασφαλή τρόπο... έχω διαβάσει πίσω τι γράφεται απλά λιγάκι μπερδεύτηκα... υπάρχει οδηγός συγκεκριμένα πως μπορεί να γίνει? Πάντως ναι μεν δεν είναι στην κορυφή των εξελίξεων με dual core κτλ αλλά είναι πραγματικά απίστευτο κινητό για κάθε μέρα.. θα το προτιμούσα από το iphone αν και το S2 μου δεν το αλλάζω με τίποτα πλέον!

 

Ευχαριστώ πολύ διαβάζω όσο μπορώ για να μην σας κουράζω!

 

Δεν νομίζω να υπάρχει σοβαρός λόγος για root για την γυναίκα σου. Τι θα κερδίσεις; Ας το έτσι να παίρνει και τις αναβαθμίσεις. Δεν έχει και προβλήματα η τελευταία Rom είναι πολύ αξιόλογη. (Άποψη μου)

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην καλησπερα.μια μικρη ερωτηση:ενω το τηλ μου παει να σβησει ο φωτισμος και να κλειδωσει η οθονη.καποιες φορες λιγο πριν ΄΄μαυρισει΄΄ η οθονη αναβει ξανα (εννοιτε χωρις να το πειραξω) απο μονη της!!!μετα απο 2-3 φορες κλειδωνει κανονικα.εχει κανεις καμμια ιδεα???απο το S μου δεν εχω κανενα μα κανενα απολυτως παραπονο.καθε συμβουλη η ιδεα δεκτη.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε kostsa ευχαριστω πολυ.του πατησα hard reset και στανιαρε.ειχα βαλει το elixir και μαλλον αυτο μου εκανε την χαζομαρα.και παλι παντως ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Η 2.3.5 τρέχει πολύ καλά. Όμως αν ήθελες οπωσδήποτε να κάνεις root δεν έπρεπε να έκανες την αναβάθμιση. Τώρα δύσκολο είναι. Δες τον τρόπο που περιγράφει ο relios και θα σε βοηθήσει. Αλλιώς, άστο όπως ειναι

 

Η αληθεια ειναι οτι θα μεινει πανω η στοκ απλα θα μπορεσω να βγαλω εφαρμογες που θεωρω περιττες, adfree απαραιτητα και καμια εφαρμογουλα να περασω "πλαγιως"...θα το δω με τον φιλο που ανεφερες αφου πρωτα ολοκληρωθουν 5-6 κυκλοι φορτισης (εθυμοτυπικα παντα!! )..παντως η γυναικα εχει παθει με το κινητο!!

 

Sent from my GS2 with Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

costsa ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες και να εισαστε καλα που μας βοηθατε τοσο εσυ οσο και ολα τα παιδια.γιατι τουλαχιστον εγω που ειμαι νιουφρης στο android οι συμβουλες ειναι υπερπολιτιμες.καλη συνεχεια σε ολους και μακαρι να μας αναβαθμισουν με το σαντουιτσακι στο S μας ( που το λατρευω)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι καινούργιος στο φόρουμ και θα ήθελα τη βοήθειά σας σχετικά με το τηλέφωνό μας για κάποια θεματάκια που με απασχολούν. Δεν έχω τεχνικές γνώσεις, γνωρίζω βασικά πράγματα, για αυτό συγνώμη αν κάποιες ερωτήσεις μου φανούν αστείες. ¨Εχω το wildfire s κάποιους μήνες και με καλύπτει απόλυτα, με μοναδικό προβληματισμό μου το ζήτημα της χωρητικότητας του αποθηκευτικού του χώρου. Τα ερωτήματά μου είναι τα εξής:

1) Αυτή τη στιγμή η εναπομείνασα χωρητικότητα της εσωτερικής μνήμης είναι μόλις...8,73 mb, χωρίς να έχω καμία εφαρμογή που να μπορώ να μετακινήσω στην κάρτα μνήμης αλλά ούτε και να καταργήσω. Ό,τι δηλαδή είναι αποθηκευμένο στην εσωτερική μνήμη (από άποψη εφαρμογών) είναι προεγκατεστημένες εφαρμογές που δεν μπορούν να καταργηθούν. Μπορώ να κάνω κάτι γι αυτό?

2) Έχω την εντύπωση ότι το παραπάνω πρόβλημα επηρεάζει γενικότερα το ζήτημα του κατεβάσματος εφαρμογών. Π.χ. υπάρχουν εφαρμογές, όπως το gmail, το youtube, που προσπαθούν να ενημερωθούν, αλλά ποτέ δεν ολοκληρώνεται η ενημέρωσή τους με επιτυχία. Σε αυτό οφείλεται? Γενικότερα, οι εφαρμογές που κατεβάζω, αποθηκεύονται κατευθείαν στην κάρτα μνήμης ή μέσω εσωτερικής μνήμης μπορεί να γίνει αυτό ή είναι θέμα κατασκευαστή της εφαρμογής? Επίσης, το τελευταίο διάστημα, ενώ το τηλέφωνο προσπαθεί να ενημερωθεί για νέο λογισμικό, και ενώ κατεβαίνει το νέο λογισμικό, ποτέ δεν ολοκληρώνεται η εγκατάσταση. Και εδώ είναι θέμα εσωτερικής μνήμης? Μπορώ να κάνω κάτι για όλα αυτά?

3) Η κάρτα μνήμης μου αρχίζει και γεμίζει. Θέλω να πάρω μια μεγαλύτερης χωρητικότητας. Πώς θα γίνει η μεταφορά των δεδομένων της μιας κάρτας στην άλλη. Υποθέτω ότι θα μεταφέρω μέσω card reader τα δεδομένα στον υπολογιστή και από εκεί στη νέα κάρτα??

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Εχω να εκφράσω μια απορία:Το κινητό μου εγω το πηρα από ενα παιδί από εδώ μέσα,και το είχε root,s-off και με custom ROM.Εγω ωστόσο το ήθελα με την official Rom,έτσι μου πέρασε από το xda την official Rom,δηλαδή την 2.3.5 με sense 3.0....ωστόσο το κινητό έχει παραμείνει s-off και root....πως γίνεται αυτό;;Στο πρώτο το Desire αν περναγαμε την official Rom έφευγε απευθείας το root...εδώ δεν γίνεται αυτο;;Το κύριο θέμα που με απασχολεί είναι ότι ενώ εχω κανονικά την τελευταία official rom μου βγάζει αναβάθμισή OTA για 2.3.5 και sense 3.0...αυτό που έχω δηλαδή...όπως είναι φυσικόμε το που πατάς να κανει την αναβάθμισή κλείνει κανονικά το κινητό και οταν παει να την φορτώσει σταματάει και μου βγάζει το σηματακι του android με ενα θαυμαστικό....τι γίνεται εδώ ρε παιδια;;;Αν βγει οποιαδήποτε αναβάθμισή από την HTC δεν θα μπορώ να την κανω;; (μην αρχίσετε τα ότι δεν παίζει να μας δώσει η HTC άλλη αναβάθμισή και τέτοια....λέμε σε περίπτωση που...:p:p)

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

προφανώς σου πέρασε rooted την οφισιαλ της μαμας htc

για αυτό είσαι s-off και root

 

τώρα λειτουργεί η συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

προφανώς σου πέρασε rooted την οφισιαλ της μαμας htc

για αυτό είσαι s-off και root

 

τώρα λειτουργεί η συσκευή;

 

Ναι λειτουργεί μια χαρά!!Εκει που έγραψα ότι κόλλησε κατα την διαδικασία,έβγαλαμπαταρία και το ξανα ανοιξα και ολα καλά....αν κατάλαβα καλα υπάρχει δηλαδη ειδική έκδοση της official ρομ της HTC στο xda για όσους είναι root για να μην το χάσουν;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αν κατάλαβα καλα υπάρχει δηλαδη ειδική έκδοση της official ρομ της HTC στο xda για όσους είναι root για να μην το χάσουν;

 

Ναι, μπορείς να το πεις και έτσι. Αν θέλεις τη γνώμη μου καλύτερα που εξακολουθείς να είσαι rooted και s-off, αργά ή γρήγορα θα σου φανεί χρήσιμο αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...