Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.Παιδιά το θέμα έχει ξεφύγη.Εγώ στην αρχική ερώτηση δεν έγραψα ότι το κινητό δεν έχει σήμα, αλά απλό πράγμα ότι στον χώρο που έχω την δουλειά μου το σήμα είναι πολύ αδύνατο έως καθολου.το πρόβλημα μου ειναι ότι Α)Όταν είμαι σε μέρος που δεν έχει σήμα μου δείχνει το σχετικό Χ επάνω στην μπάρα, όταν πηγαίνω σε μέρος που έχει σήμα φουλ αυτό εξακολουθεί να μη έχει σήμα ούτε να μπορεί να κάνει κλήσεις μόλις κλείσω και ανοίξω πάλι το τηλέφωνο τότε μόνο επανέρχεται το σήμα τι μπορώ να κανω.Β)Μήπως υπάρχει καμιά εφαρμογή για ενίσχυση του σήματος αυτά έχω γράψει ευχαριστώ για όλα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αφου κανεις την μεθοδο του λινκ μπορεις να βαλλεις custom roms?

δεν έχω δοκιμάσει ακόμα, εδώ να προσθέσω ότι το κινητό παραμένει S-off. Θα κάνω share results για ότι συμβεί σχετικά με πείραγμα.

 

Καλημέρα.Παιδιά το θέμα έχει ξεφύγη.Εγώ στην αρχική ερώτηση δεν έγραψα ότι το κινητό δεν έχει σήμα, αλά απλό πράγμα ότι στον χώρο που έχω την δουλειά μου το σήμα είναι πολύ αδύνατο έως καθολου.το πρόβλημα μου ειναι ότι Α)Όταν είμαι σε μέρος που δεν έχει σήμα μου δείχνει το σχετικό Χ επάνω στην μπάρα, όταν πηγαίνω σε μέρος που έχει σήμα φουλ αυτό εξακολουθεί να μη έχει σήμα ούτε να μπορεί να κάνει κλήσεις μόλις κλείσω και ανοίξω πάλι το τηλέφωνο τότε μόνο επανέρχεται το σήμα τι μπορώ να κανω.Β)Μήπως υπάρχει καμιά εφαρμογή για ενίσχυση του σήματος αυτά έχω γράψει ευχαριστώ για όλα

 

Μωρέ το reboot όλα τα φτιάχνει αλλά το θέμα είναι τι γίνεται με τις κεραίες. H HTC τι λέει? το έχεις στείλει για σέρβις?

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω δοκιμάσει ακόμα, εδώ να προσθέσω ότι το κινητό παραμένει S-off. Θα κάνω share results για ότι συμβεί σχετικά με πείραγμα.

 

 

 

Μωρέ το reboot όλα τα φτιάχνει αλλά το θέμα είναι τι γίνεται με τις κεραίες. H HTC τι λέει? το έχεις στείλει για σέρβις?

 

Όχι φίλε τι σέρβις να το στείλω το κινητό δουλεύει πολύ καλά, εγώ άλλα έγραψα, είναι με λίγα λόγια καταπληκτικό, δεν φταίει το τηλέφωνο αν στο μέρος που δουλεύω είναι προβληματικό το σήμα

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε τι σέρβις να το στείλω το κινητό δουλεύει πολύ καλά, εγώ άλλα έγραψα, είναι με λίγα λόγια καταπληκτικό, δεν φταίει το τηλέφωνο αν στο μέρος που δουλεύω είναι προβληματικό το σήμα

 

μα όπως λες όταν μετά πας σε σημείο με σήμα, το κινητό σου εξακολουθεί να δείχνει πως δεν έχει σήμα. Τέσπα, παιδιά, ξεκλείδωσα το bootloader μέσω του htcdev.com επιλέγοντας από την λίστα "other supported models" (το έχουν κάνει και άλλοι έτσι). Επίσης, θέλει λίγη υπομονή και ψάξιμο στο πισί. Θα επανέλθω με νέα για root

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε τι σέρβις να το στείλω το κινητό δουλεύει πολύ καλά, εγώ άλλα έγραψα, είναι με λίγα λόγια καταπληκτικό, δεν φταίει το τηλέφωνο αν στο μέρος που δουλεύω είναι προβληματικό το σήμα

 

Το εχω παρατηρησει κ εγω οπως ξαναεγραψα , σε συγκεκριμενα σημεια...μαλλον εκει πο αλλαζει η κεραια καλυψης, γιατι μολις εκανα 20-30 μετρα μπροστα το αυτοκινητο ειχα σημμα καμπανα!

Τωρα που το λετε, πολλες κλησης τερματιζονται χωρις λογο αλλα δεν ειχα δωσει σημασια. Αν το βαλω μονο σε 3g λετε να εχει καλυτερο σημα?

Link to comment
Share on other sites

Το εχω παρατηρησει κ εγω οπως ξαναεγραψα , σε συγκεκριμενα σημεια...μαλλον εκει πο αλλαζει η κεραια καλυψης, γιατι μολις εκανα 20-30 μετρα μπροστα το αυτοκινητο ειχα σημμα καμπανα!

Τωρα που το λετε, πολλες κλησης τερματιζονται χωρις λογο αλλα δεν ειχα δωσει σημασια. Αν το βαλω μονο σε 3g λετε να εχει καλυτερο σημα?

αυτο λεω και εγω τρια κινητα και οι κλησεις επεφταν χωρις προφανη λογο...

Link to comment
Share on other sites

μα όπως λες όταν μετά πας σε σημείο με σήμα, το κινητό σου εξακολουθεί να δείχνει πως δεν έχει σήμα. Τέσπα, παιδιά, ξεκλείδωσα το bootloader μέσω του htcdev.com επιλέγοντας από την λίστα "other supported models" (το έχουν κάνει και άλλοι έτσι). Επίσης, θέλει λίγη υπομονή και ψάξιμο στο πισί. Θα επανέλθω με νέα για root

 

Σωστά αυτό το έκανε δυο φορές και από ότι κατάλαβα μετά από την εργοστασιακή ρύθμιση που το έκανα τώρα στις τελευταίες δέκα ημέρες δε το ξαναέκανε θα το παρακολουθήσω πάλι να δω τι θα κάνει

Link to comment
Share on other sites

αυτο λεω και εγω τρια κινητα και οι κλησεις επεφταν χωρις προφανη λογο...

Εγω πάντως το γυρισα στο 3g μονιμα (με οτι συνεπεια εχει αυτο για την μπαταρια) και πλεον δεν χανω κλησεις.

Για δοκιμασε. Ή ακομη καλυτερα μονιμα στο 2g για εξοικονομηση ενεργειας, αν ομως δεν χρειαζεσαι το ιντερνετ, πραγμα δυσκολο!

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως το γυρισα στο 3g μονιμα (με οτι συνεπεια εχει αυτο για την μπαταρια) και πλεον δεν χανω κλησεις.

Για δοκιμασε. Ή ακομη καλυτερα μονιμα στο 2g για εξοικονομηση ενεργειας, αν ομως δεν χρειαζεσαι το ιντερνετ, πραγμα δυσκολο!

 

Αυτό έγραψα λίγες σελίδες πριν!βλέποντας ότι η wind έχει βελτιώσει το 3g κατά πολύ το έβαλα μόνιμα εκεί!κάτι πού πέρσι ήταν αδιανόητο με την εταιρεία αυτή!και παλι με πολλή χρήση ίντερνετ την ήμερα οριακά την βγάζει.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα. Είναι φυσιολογικό που στο δικό μου δεν έχω δει σχεδόν ποτέ το σήμα 3g αλλά μονίμως ένα H. 3g έχω δει σε ελάχιστες περιπτώσεις, όταν το σήμα είναι χαμηλό, λίγο πριν χαθεί. Σημαντική σημείωση ότι μένω στην Αθήνα και το έχω δοκιμάσει δίπλα δίπλα με ένα 3GS που έγραφε ότι είχε 3G
Link to comment
Share on other sites

To H σημαίνει HSDPA, δηλαδή 3G.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα. Είναι φυσιολογικό που στο δικό μου δεν έχω δει σχεδόν ποτέ το σήμα 3g αλλά μονίμως ένα H. 3g έχω δει σε ελάχιστες περιπτώσεις, όταν το σήμα είναι χαμηλό, λίγο πριν χαθεί. Σημαντική σημείωση ότι μένω στην Αθήνα και το έχω δοκιμάσει δίπλα δίπλα με ένα 3GS που έγραφε ότι είχε 3G

 

Όταν κατεβάζει ανεβάζει δεδομένα γίνεται Η όταν όχι γίνεται 3G

 

Ρε παιδιά εδώ και τρεις τέσσερις μέρες και με igo και με don't Panic το κινητό αργούσε πού αργούσε να κλειδώσει δορυφόρους τώρα δεν κλειδώνει καθόλου!φεύγω από πειραιά φτάνω χαϊδάρι και τίποτα!

Έκανα και restart αλλά τίποτα!

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.

ο αδερφος μου πηρε ενα disare s μεταχειρισμένο και του παρουσιασε το εξής προβλημα

τα 4 κουμπια αφης που εχει κατω δεν λειτουργουν παρα μονο αν τα πατησεις με ολη σου την δυναμη και επιπλέον η οθονη του ειναι παρα πολύ σκοτεινή. μηπως ξερει κανεις να μου προτεινη καποιο service εκτος htc γιατι δεν το αναλαμβανει γιατι ειναι απ εξω.

με λιγα λογια συμφέρει;

Link to comment
Share on other sites

Μα,καλά όταν το πήρε δεν το είδε; Τι απ' έξω....αν είναι από Ευρώπη μια χαρά το αναλαμβάνει το service της HTC...! Σκοτεινή;.....φωτεινότητα εντάξει; Έκανες ένα hard resert; Αν πραγματικά έχει πρόβλημα τότε στο service της htc, αλλιώς θα το παίξεις με τον ηλεκτρονικό της γειτονιάς σου, αν και εύχομαι κάποιο παιδί εδώ να ξέρει κάποιον καλό!!!

 

το πηρε απο ricardo αρκετα φτηνα και ειχε γνωση οτι ειχε προβλημα και ρισκάρισε. οσο για το οτι δεν το δεχετε η htc μας το ειπε ενας τεχνικος της γειτονιάς οπως ειπες και εσυ που του το πηγαμε και του ειπαμε να το κοιταξει και αν δεν μπορεί να κανει κατι να το στείλει. τι να πω ισως να μην ηθελε να εξυπηρετηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ξαφνικά μετά από restart δεν ανοίγει το κινητό, κολλάει συνέχεια στο λογότυπο HTC, δοκίμασα με recovery mode καθώς κατέβασα και την official έκδοση ώστε να την ξανά περάσω αλλά τελικά το αποτέλεσμα τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν κατεβάζει ανεβάζει δεδομένα γίνεται Η όταν όχι γίνεται 3G

 

Ρε παιδιά εδώ και τρεις τέσσερις μέρες και με igo και με don't Panic το κινητό αργούσε πού αργούσε να κλειδώσει δορυφόρους τώρα δεν κλειδώνει καθόλου!φεύγω από πειραιά φτάνω χαϊδάρι και τίποτα!

Έκανα και restart αλλά τίποτα!

 

Κατέβασε πάλι δορυφόρους με το GPS Status.

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε τη μπαταρία και βάλε την ξανά. Περίμενέ το να ανοίξει...! Αν είσαι root κάνε ένα restore

 

έχω δοκιμάσει τα πάντα, αλλά δεν λέει να ξεκινήσει με τίποτα, παραμένει μόνιμα στο htc logo:wacko:

Link to comment
Share on other sites

έχω δοκιμάσει τα πάντα, αλλά δεν λέει να ξεκινήσει με τίποτα, παραμένει μόνιμα στο htc logo:wacko:

 

τελικά κατάφερα και το έκανα να παίξει.

Link to comment
Share on other sites

Δε σας είπε γιατί δεν το δέχεται; Απόδειξη δεν υπάρχει; Από εκεί θα βρεις άκρη. Καλά ένα κιλό κρέας πήρε; Πόσο φτηνά,αλλά όσο και να είναι κανείς δεν έχει λεφτά για πέταμα....Τι να πω κάνε αυτα που είπαμε και αν δεν φτιάξει ο Θεός βοηθός στο πώς θα βρεις μια άκρη....Θέλεις κάποιον να ξέρει,ώστε,αν χρειαστούν ανταλλακτικά να ξέρει από που...εκεί που είσαι βέβαια δύκολο αλλά όλα γινονται...! Μπορεί και να μην έχει κάτι σημαντικό αλλά μπορεί και να έχει...Θέλεις μια γνώμη ειδικού! Αυτόν να ψάξεις να βρεις

 

δεν εχει αποδειξη ειναι απο εξωτερικο.

50 ευρω το πειρε οποτε δεν εχασε και πολλα βεβαια κριμα ειναι να παει χαμενο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ένας φίλος πήρε μεταχειρισμένο τηλέφωνο είναι στην σύνδεση WIND και τον βγάζει στην αρχική οθόνη μήνυμα (εκτος sity) τι πρέπει να κάνω το έχω ρυθμίση εκτος σύνδεση δικτύου
Link to comment
Share on other sites

το πηρε απο ricardo αρκετα φτηνα και ειχε γνωση οτι ειχε προβλημα και ρισκάρισε. οσο για το οτι δεν το δεχετε η htc μας το ειπε ενας τεχνικος της γειτονιάς οπως ειπες και εσυ που του το πηγαμε και του ειπαμε να το κοιταξει και αν δεν μπορεί να κανει κατι να το στείλει. τι να πω ισως να μην ηθελε να εξυπηρετηση.
Μα καλά ήξερε πως έχει πρόβλημα και το πήρε ; :!:

Και πάλι η αντιπροσωπεία θα πρέπει να το αναλάβει

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

μια διευκρίνηση για τα παιδια ποιο πανω

υπαρχουν πολλοι τυποι δικτυων κινητης (απο το "χειρότερο" στο "καλύτερο")

υπαρχει το 2g (G) υπάρχει και το Edge (Ε) μετα πανε της τρίτης γενιας (3G) και τωρα εχουμε και μια καινουργια εκδοση

το ΗSPA (H) ολα αυτα εχουν αρκετες διαφορες μεταξυ τους αλλα αυτο που βλεπει ο καταναλωτης κυρίως ειναι το ποιο γρηγορο internet.

 

Στον φιλο που εχει προβλημα με τους GPS ποιο πανω: δοκιμασε να περασεις το τελευταιο radio απο xda θα δεις τεράστια διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...