Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με άλλο navigaion κλειδώνει; γενικά η συσκευή μπορεί να δει δορυφόρους;

 

εγώ π'αντως με τo igo είμαι οκ (desire Z)

 

Πονεμένη ιστορία το gps στο desire s !ακόμα και με το gps status μπορεί να κάνει και πέντε λεπτά να μου κλειδώσει δορυφόρους.μακράν το χειρότερό gps σε κινητό.

 

@costsa περιμένω τώρα να βγεις να πεις ότι εσένα κλειδώνει σε 5 δευτερόλεπτα :p

 

Να ρωτήσω ρε παιδιά με την πλοήγηση πως τα πάτε? έβαλα το iGo αλλα δεν κλειδώνει δορυφόρο ακόμα και με data ανοιχτό..κατέβασα gps aids κτλ αλλα πάλι τίποτα...έχει κάτι άλλο κοιτάξω απο ρυθμίσεις κτλ? είναι και της γυναίκας και έχει την υπομονή και την κατανόηση την δικιά μας ξέρετε ασχολούμαστε και υπάρχει μια αλλα υπομονή για ψάξιμο κτλ..

 

Έχουμε και λέμε, λίγο να μάθεις πως λειτουργεί το gps, καταλαβαίνεις πως το gps status δουλεύει όμως αποτέλεσμα δεν βλέπεις. Αυτή η εφαρμογή είναι δοκιμασμένη και κάνει καλή δουλειά. Όσον αφορά το Des S χρειάζεται να είναι S-off, εγώ δεν την έχω δοκιμάσει όπως καταλαβαίνετε γιατί δεν έχω καταφέρει να το κάνω S-Off. Το Root είναι δεδομένο.

Όσον αφορά πλοήγηση, έχω δοκιμάσει σε 3 χώρες της Sygic και με έχει αφήσει πολύ ικανοποιημένο. Όμως. Με αυτοκίνητο κλειδώνει γρήγορα δορυφόρους, πεζός όμως δεν κλειδώνει δορυφόρους ποτέ. Και μιλάω για πλατεία χωρίς ψηλό κτήριο σε ακτίνα 150 μέτρων.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eυθύμη,φίλε,γύρισέ το ανάποδα!!! Θα δεις αποτέλεσμα!! Μάλλον. Το κινητό δεν κάνει για gps πάρε ένα άλλο, κανονικό gps εννοώ, ή το galaxy....

 

χαχαχα κατάλαβα το γυρίζω ανάποδα και του μιλάω όμορφα!!! Δεν πειράζει κατά τα άλλα είναι φανταστικό και την έχει βολέψει.. εγώ αν είχα τέτοιο θέμα μάλλον θα το εδινα γιατί το χρειάζομαι..

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν έκανα πλάκα,όταν σου έγραψα να το γυρίσεις ανάποδα!! Αν δεν πιασει κι αυτό και δε βρει σήμα....ξέρεις, μεθαύριο δώρο ένα gps:D:rolleyes:;)

 

Ασε αυτή τώρα πλέει σε πελάγη ευτυχίας που έχει smartphone και περνάει μουσικές, videos και κατεβάζει εφαρμογούλες από το μάρκετ.. ούτε θέμα!:lol:

Link to comment
Share on other sites

ανάποδα? δεν το είχα σκεφτεί. Πίστευα πως η κεραία πιάνει και απο τις 2 πλευρές της. Θα το δοκιμάσω στην επόμενη ευκαιρία. Όσοι δεν θέλετε να εγκαταλείψετε τις gps δυνατότητες του κινητού έχετε τις προτάσεις μου.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά πλοήγηση, έχω δοκιμάσει σε 3 χώρες της Sygic και με έχει αφήσει πολύ ικανοποιημένο. Όμως. Με αυτοκίνητο κλειδώνει γρήγορα δορυφόρους, πεζός όμως δεν κλειδώνει δορυφόρους ποτέ. Και μιλάω για πλατεία χωρίς ψηλό κτήριο σε ακτίνα 150 μέτρων.

 

Με Sygic τις τελευταίες δύο εβδομάδες είχε χρειαστεί να το χρησιμοποιήσω πεζός στο κέντρο της Αθήνας στο κέντρο (Μοναστηράκι, Αιόλου και πέριξ, δηλαδή στενά δρομάκια, ψηλά κτίρια κλπ) και δεν είχα πρόβλημα κανένα. Το GPS το αφήνω πάντα ανοιχτό στις ρυθμίσεις, ενώ χρησιμοποιώ και το Xtra Data Downloader. Με τις δύο αυτές προϋποθέσεις ο χρόνος κλειδώματος αρκετά συχνά (αλλά δυστυχώς όχι πάντα) πέφτει σε μερικά δευτερόλεπτα.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

εμένα παντως με igo και navigon κλειδωνει σε 20-30 δευτερολεπτα (χωρίς να το κρεμάσω αναποδα για παραδειγματισμο! :p) εννοειται παντα με data ενεργοποιημένα!
Link to comment
Share on other sites

εμένα παντως με igo και navigon κλειδωνει σε 20-30 δευτερολεπτα (χωρίς να το κρεμάσω αναποδα για παραδειγματισμο! :p) εννοειται παντα με data ενεργοποιημένα!

 

Τρέχεις κάποιο άλλο πρόγραμμα ?gps status κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Πηγα να βάλω και εγω μια πιο καλη ζελατίνα και μου βγήκε σε κακό...δεν ξέρω πόσοι έχετε βαλει screen protector της Zagg αλλα εγω απογοητεύτηκα!!!!Για να μπει πρεπει να ψεκασεις την ζελατίνα με ενα ειδικό υγρό που έχει με αποτέλεσμα οταν εβγαζες αυτα τα υγρα με την σπατουλα που είχε να γίνει το κινητό μπιπ.....το σκουπησα με ενα ειδικό πανακι που είχε μέσα αλλα έχει μπει λίγο υγρό απο το τζαμακι της μπροστινής κάμερας.Οταν το φυσαω ή το κανω με ενα σεσουαρ ξεθολώνει αλλα μετα πάλι τα ίδια...την πάτησα μάγκες!Ελπίζω να μην έχει μπει πολύ από την θύρα microUsb....

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Πηγα να βάλω και εγω μια πιο καλη ζελατίνα και μου βγήκε σε κακό...δεν ξέρω πόσοι έχετε βαλει screen protector της Zagg αλλα εγω απογοητεύτηκα!!!!Για να μπει πρεπει να ψεκασεις την ζελατίνα με ενα ειδικό υγρό που έχει με αποτέλεσμα οταν εβγαζες αυτα τα υγρα με την σπατουλα που είχε να γίνει το κινητό μπιπ.....το σκουπησα με ενα ειδικό πανακι που είχε μέσα αλλα έχει μπει λίγο υγρό απο το τζαμακι της μπροστινής κάμερας.Οταν το φυσαω ή το κανω με ενα σεσουαρ ξεθολώνει αλλα μετα πάλι τα ίδια...την πάτησα μάγκες!Ελπίζω να μην έχει μπει πολύ από την θύρα microUsb....

 

Οι καλύτερες εφαρμογές sp που έχω δει έχουν γίνει με νερό. Προσωπικά κάνω καλές εφαρμογές χρησιμοποιώντας ένα κομμάτι πλαστικού που υπάρχει μέσα σε όλες τις συσκευασίες με sp. Γενικότερα υπάρχουν πάρα πολλά βίντεο

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Πέτρο ρωτάμε πρώτα πριν κάνουμε κάτι:rolleyes: Αν το έλεγες θα σου έστελνα pm να πήγαινες να έβαζες super screen protector,σα να μην υπάρχει,φτηνό και θα στο περνούσανε τέλεια. Πρόσεχε την υγρασία γενικότερα,ακόμα και τους ατμούς!! Σκουριάζει εύκολα στο μέσα πάνω μέρος! Εγώ τη γλύτωσα,ευτυχώς, με το wildfire της κόρης που το έπαιρνε στους ατμούς του μπάνιου!

 

Καλημέρα, επειδή με ενδιαφέρει, θα μπορούσες να μου στείλεις πληροφορίες? Είχα βάλει το full body της Zagg το Απρίλιο που αγόρασα το κινητό, αλλά το body έγινε χάλια και το έβγαλα και έχει μείνει της οθόνης, η οποία έχει χαλάσει λίγο στις άκρες. Καλές οι Zagg αλλά σχετικά πολύ ακριβές.

Link to comment
Share on other sites

εμένα παντως με igo και navigon κλειδωνει σε 20-30 δευτερολεπτα (χωρίς να το κρεμάσω αναποδα για παραδειγματισμο! :p) εννοειται παντα με data ενεργοποιημένα!

 

στο δικο μου με motonav,ndrine,δεν κλειδωνε ουτε με κορτιζονη,και με gps status και με gps fix.εβαλα το navigon χωρις προσθετο βοηθημα και με data ανοιχτα κλειδωνει σε 5-6δευτερολεπτα με το αυτοκινητο ακινητο.με το αυτοκινητο σε κινηση αλλοτε θελει 20-30δευτρα να κλειδωσει και αλλοτε λιγο πιο πολυ.να προσθεσω οτι την βαση τηλ. την εχω μεσα στα κοντερ και δεν βλεπει απευθειας ουρανο.

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Τρέχεις κάποιο άλλο πρόγραμμα ?gps status κλπ?

 

Η μόνη εφαρμογή που εχω εγκατεστημένη πέραν των δυο που ανέφερα (navigon & igo) σχετική με gps είναι το gps test+. ποτέ όμως δεν την τρέχω με το gps και επίσης τσέκαρα μολις τώρα (γιατι μου έβαλες αμφιβολίες!) οτι δεν τρέχει στο παρασκήνιο. αν και δεν νομιζω οτι η συγκεκριμενη βοηθαει κάπου. απλά το αναφέρω μηπως με την εγκατασταση της μπαινει και κάποιο fix που δεν εχω προσέξει εγω

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως σε ταξίδι αθηνα έδεσσα θα χάσει το σήμα για 3-4 λεπτά τουλάχιστον 4-5 φορές!και όχι σε τούνελ αλλά σε ελεύθερη εθνική οδό .μέσα στην αθηνα στάνταρ θα χάσει το σήμα μια έως τρεις φορές σε ΚΆΘΕ διαδρομή !και όταν δεν έχω διαδρομή παλι το χάνει πού και πού!για να μην μιλήσω ότι μπορεί να φύγω από πειραιά να φτάσω χαϊδάρι και να μην έχει βρει ακόμα σήμα!αυτά τα κάνει και με το βασικό μου το igo και με το don't Panic πού έχω σαν δεύτερο.α Ρε πού είναι το htc touch HD πού κλείδωνε ακόμα και "κρύο" σε δέκα δευτερόλεπτα !ζεστό κλείδωνε ακαριαία!

 

EDIT Έχω μια επαφή με το όνομά ΑΜΑΞΙ ΝΙΚΟΣ ΚΡΉΤΗ.πατώντας κάτω δεξιά τον μεγενθυντικο φακό δεν βρίσκει με τίποτα αυτή την επαφή!με το νικος και το κρήτη την βρίσκει.με το αμαξι με τίποτα!έχω άλλες δέκα επαφές με την λέξη αμαξι και τις βρίσκει.αυτήν με τίποτα!!έτσι από περιέργειά για φτιάξτε μια επαφή με το όνομά αυτό και ψάξτε την με τον εικονιδιο του μεγενθυντικου φακού.

Μέσα από,την εφαρμογή επαφές την βρίσκει.μονο με τον μεγενθυντικο φακό δεν την βρίσκει.

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Οταν μου στελνουν ενα sms αυτο εμπανιζεται και πολυ ψηλα στην οθονη χωρις να μπω στα μηνυματα.Χρησιμοποιω το δικο του προγραμμα.Πως γινεται να μην μου το εμφανιζει χωρις να μπω στα μηνυματα ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο πρόγραμμα Γιάννη; Μας το κρύβεις επιμελώς για να μην το μάθουμε:lol::lol: Πώς θα βοηθήσουμε; Αν είναι handcent πήγαινε στις ρυθμίσεις και ξετίκαρε το pop up πάνω πάνω και δε θα βγαίνει πια στη μπάρα ειδιποιήσεων. Φαντάζομαι σε όλα έτσι θα γίνεται.

 

Το γραφω Κωστα :

 

Χρησιμοποιω το δικο του προγραμμα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο,ποιο,ποιο;;; Τα κατάφερες τελικά όπως σου είπα;

 

Κωστα δεν εχω βαλει καποιο προγραμμα για sms περα απο αυτο που εχει τοο κινητο.Ουτε handsent ουτε αλλο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Οταν μου στελνουν ενα sms αυτο εμπανιζεται και πολυ ψηλα στην οθονη χωρις να μπω στα μηνυματα.Χρησιμοποιω το δικο του προγραμμα.Πως γινεται να μην μου το εμφανιζει χωρις να μπω στα μηνυματα ?

 

Ευχαριστω.

 

καλημέρες. Είναι πολύ απλό, ανοίγεις το app "μηνύματα", πας ρυθμίσεις, ειδοποιήσεις, η πρώτη ρύθμιση είναι για αυτό που ζητάς. Το ξετικάρεις και δεν φαίνεται το μήνυμα στην μπάρα. Η ίδια λογική ισχύει για οποιαδήποτε εφαρμογή δείχνει οτιδήποτε στο status-drop down bar.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρες. Είναι πολύ απλό, ανοίγεις το app "μηνύματα", πας ρυθμίσεις, ειδοποιήσεις, η πρώτη ρύθμιση είναι για αυτό που ζητάς. Το ξετικάρεις και δεν φαίνεται το μήνυμα στην μπάρα. Η ίδια λογική ισχύει για οποιαδήποτε εφαρμογή δείχνει οτιδήποτε στο status-drop down bar.

 

Ευχαριστω.Ετσι ομως απνεργοποιειται και ο ηχος για εισερχομενο sms

Το ιδιο μου κανει και στον facebook messenger

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Ετσι ομως απνεργοποιειται και ο ηχος για εισερχομενο sms

Το ιδιο μου κανει και στον facebook messenger

 

Στο προεγκατεστημένο πρόγραμμα δεν γίνετε αυτό που ζητάς, τώρα δεν ξέρω σε άλλα θα δοκιμάσω και θα σου πω (δεν χρειάστηκε ποτε να κρύψω κατι!) ...εκτος αν με προλάβει κανενα τσακαλάκι εδώ μεσα

Για καλό και για κακό πάντως μην αφήνεις το κινητο σου σε κοινή θέα...ειδικά αν έχεις να κρύψεις κάτι απο την "θεα"! :p

Link to comment
Share on other sites

Στο προεγκατεστημένο πρόγραμμα δεν γίνετε αυτό που ζητάς, τώρα δεν ξέρω σε άλλα θα δοκιμάσω και θα σου πω (δεν χρειάστηκε ποτε να κρύψω κατι!) ...εκτος αν με προλάβει κανενα τσακαλάκι εδώ μεσα

Για καλό και για κακό πάντως μην αφήνεις το κινητο σου σε κοινή θέα...ειδικά αν έχεις να κρύψεις κάτι απο την "θεα"! :p

 

Ευχαριστω Δημητρη.Αυτη η κοινη θεα καποιες φορες μπορει να ...κανει ζημια.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Ετσι ομως απνεργοποιειται και ο ηχος για εισερχομενο sms

Το ιδιο μου κανει και στον facebook messenger

 

Όχι, στις ρυθμίσεις ήχου βάζεις ήχο και ένταση της επιλογής σου για ειδοποίηση. Προσωπικά, στο Des S έχω απενεργοποιήσει την προβολή στο status bar γιατί χρησιμοποιώ το handsent sms, και το sms ακούγεται κανονικά. Άλλωστε μπορείς να το δοκιμάσεις.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, στις ρυθμίσεις ήχου βάζεις ήχο και ένταση της επιλογής σου για ειδοποίηση. Προσωπικά, στο Des S έχω απενεργοποιήσει την προβολή στο status bar γιατί χρησιμοποιώ το handsent sms, και το sms ακούγεται κανονικά. Άλλωστε μπορείς να το δοκιμάσεις.

 

Αν απενεροποιησω το "Ληφθεισα ειδοποιηση" δεν με αφηνει να ορισω ηχο ειδοποιησης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, στις ρυθμίσεις ήχου βάζεις ήχο και ένταση της επιλογής σου για ειδοποίηση. Προσωπικά, στο Des S έχω απενεργοποιήσει την προβολή στο status bar γιατί χρησιμοποιώ το handsent sms, και το sms ακούγεται κανονικά. Άλλωστε μπορείς να το δοκιμάσεις.

 

Ναι αλλα αυτό δεν γίνεται στην εφαρμογη μυνηματα αλλα στο Handset sms!

Φίλε γιάννη αν η κοινή θέα μπορεί να γίνει τόσο επικίνδυνη, μάλλον πρέπει να βάλεις και εσυ καποια τετοια εφαρμογή!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είδα κάποιο ποστ κάποιού συμφορουμιτη για ένα πρόγραμμα a - GPS.xtra data downloader.καταρχήν είναι το μονο πού έχω βρει πού αυτόματα μέσα από τις ρυθμίσεις το βάζεις και κατεβάζει δεδομένα κάθε χ λεπτά,ώρες.

Ανοίγοντάς το και μαζί το gps και την εύρεση θέσης μέσω ασυρμάτων δικτύων λοκαρει δορυφόρους είτε "κρύα" είτε "ζέστα " σε 10-20 δευτερόλεπτα!

Βέβαια το ότι το σήμα μπορεί να το χάσει σε πυκνοκατοικημένες περιοχές δεν διορθώνεται γιατί φταίει το χάλια gps του desire s !

Αλλά τουλάχιστον λοκαρει γρήγορα!για δοκιμάστε το.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

ήθελα να ρωτήσω... κάποιες από τις επαφές μου, τις έχω συγχρονίσει με το FaceBook και λίγο μετά το update που πήραμε το htc sense 3.0, έχει "χάσει" την profile picture της κάθε επαφής και δεν μπορώ να βρω έναν τρόπο να τις επαναφέρω.. Οι επαφές, δείχνει ότι είναι συνδεδεμένες με τις αντίστοιχες στο FB... Κάποια λύση;;;

Τσ Πάντα Ξει.....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...