Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστώ και πάλι, αλλά έχω Android 2.3.5 με HTC Sense 3.0 . και το flight mode δεν εμφανίζεται πουθενά στη μπάρα επάνω...

 

παρατεταμένο πάτημα σε κάποια οθόνη αναμονής

γραφικό στοιχείο

htc περιήγηση όλων των γραφικών

25/88 λειτουργία πτήσεων

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βγάζω το καπάκι από τη μπαταρία και εδώ είναι μια φωτογραφία..... τι έχει γίνει; μήπως είναι κ τα 2;; και το πάνω και το κάτω;

προσπάθησε να πάρεις ενα τηλέφωνο:lol: χωρις καπάκι:p

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται τίποτε...αύριο το παω για service την τύχη μου μέσα..Πως θα το γυρίσω ρε παιδια σε εργοστασιακή μορφή γιατί τώρα ειμαι root...

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

προσπάθησε να πάρεις ενα τηλέφωνο:lol: χωρις καπάκι:p

 

Καμπάνα την άκουσα τη κοσμοτέ :p

Τσ Πάντα Ξει.....
Link to comment
Share on other sites

Καμπάνα την άκουσα τη κοσμοτέ :p

εγω βγάζοντας το καπάκι το σημα μου πεφτει στη μια με δυο γραμμες οταν κανονικα με καπακι εχω τεσσερις :O

τωρα αν εσενα δεν πεφτει καμια γραμμη .......:blink:

πηγαινε στις ρυμίσεις και δες το signal strength μην μου πεις οτι ειναι ιδιο νουμερο με καπακι και χωρίς γιατί δεν θα το πιστεψω!

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

εγω βγάζοντας το καπάκι το σημα μου πεφτει στη μια με δυο γραμμες οταν κανονικα με καπακι εχω τεσσερις :O

τωρα αν εσενα δεν πεφτει καμια γραμμη .......:blink:

πηγαινε στις ρυμίσεις και δες το signal strength μην μου πεις οτι ειναι ιδιο νουμερο με καπακι και χωρίς γιατί δεν θα το πιστεψω!

 

έχει μια διαφορά της τάξης των 10asu.... αλλά δν εξαφανίζεται εντελώς... νομίζω ότι όταν βγάλεις το πάνω καπάκι, τότε θα σου χαθεί εντελώς, θα λέει ότι είσαι εκτός δικτύου...

Τσ Πάντα Ξει.....
Link to comment
Share on other sites

έχει μια διαφορά της τάξης των 10asu.... αλλά δν εξαφανίζεται εντελώς... νομίζω ότι όταν βγάλεις το πάνω καπάκι, τότε θα σου χαθεί εντελώς, θα λέει ότι είσαι εκτός δικτύου...

οχι οχι το πανω καπακι ειναι το wifi αλλωστε εκει οφείλεται και το γνωστο πρόβλημα με το σημα του wifi που μειώνεται οταν βάζουμε το χερι μας στο πάνω καπάκι οταν το κρατάμε..... όταν εγω εκανα τις επισκευες μου αν είδες το θέμα μου στο xda εχω αλλάξει και καπάκια και housing το είχα και χωρις πάνω καπάκι και τοτε δεν ειχα wifi ......αλλα σημα ειχα καμπάνα..... να σημειωσω οτι εδω που είμαι εγω το σημα μου Vodafone δεν είναι και το καλύτερο για αυτο και πεφτει δραματικα αν βγάλω καπάκι .....:blink:

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

οχι οχι το πανω καπακι ειναι το wifi αλλωστε εκει οφείλεται και το γνωστο πρόβλημα με το σημα του wifi που μειώνεται οταν βάζουμε το χερι μας στο πάνω καπάκι οταν το κρατάμε..... όταν εγω εκανα τις επισκευες μου αν είδες το θέμα μου στο xda εχω αλλάξει και καπάκια και housing το είχα και χωρις πάνω καπάκι και τοτε δεν ειχα wifi ......αλλα σημα ειχα καμπάνα..... να σημειωσω οτι εδω που είμαι εγω το σημα μου Vodafone δεν είναι και το καλύτερο για αυτο και πεφτει δραματικα αν βγάλω καπάκι .....:blink:

 

αφού έχεις κάνει τόση δουλειά, δίκιο θα έχεις.. αλλά... δεν ξέρω... ίσως κάτι μας διαφεύγει.. θα το βρούμε, που θα πάει ;)

Τσ Πάντα Ξει.....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω το εξής πρόβλημα... Ξαφνικά προχθές το πρωί κόλλησε λίγο και δεν άλλαζε η αρχική επιφάνεια προς δεξιά ή αριστερά. Όταν άλλαξε άρχισε να κολλάει στις ρυθμίσεις και σε μερικές εφαρμογές. Σήμερα και χθες διαπίστωσα ότι συνέχισε και έκανε αυτά τα μικρό-κολλήματα και σκέφτηκα να κάνω μια επαναφορά (δεν ξέρω γιατί, απλά την έκανα)... Μετά την επαναφορά συνεχίζει να κολλάει για λίγο αλλά πλέον είναι σαν να ακουμπάει την οθόνη "δεύτερο" δάκτυλο και να μην με αφήνω να δίνω εντολές κάνοντας δικά του... Κυρίως μένει στην αρχική επιφάνεια και είναι σαν να πατιούνται τα δύο (απ' τα τέσσερα) βασικά αριστερά "πλήκτρα" και κάποια σημεία της οθόνης, στο κέντρο, κάπου πάνω απ' τα "πλήκτρα". Μπορώ να κινηθώ στο τηλέφωνο αλλά υπάρχει δυσκολία...

Αν μπορέσετε να με βοηθήσετε θα το εκτιμήσω..!

 

Υ.Γ. Όταν ξεκλειδώνω την οθόνη όλα πάνε μια χαρά, επίσης όταν το ανοίγω, αρχικά, φαίνεται πως δεν υπάρχει πρόβλημα...

Edited by AELReNoS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω το εξής πρόβλημα... Ξαφνικά προχθές το πρωί κόλλησε λίγο και δεν άλλαζε η αρχική επιφάνεια προς δεξιά ή αριστερά. Όταν άλλαξε άρχισε να κολλάει στις ρυθμίσεις και σε μερικές εφαρμογές. Σήμερα και χθες διαπίστωσα ότι συνέχισε και έκανε αυτά τα μικρό-κολλήματα και σκέφτηκα να κάνω μια επαναφορά (δεν ξέρω γιατί, απλά την έκανα)... Μετά την επαναφορά συνεχίζει να κολλάει για λίγο αλλά πλέον είναι σαν να ακουμπάει την οθόνη "δεύτερο" δάκτυλο και να μην με αφήνω να δίνω εντολές κάνοντας δικά του... Κυρίως μένει στην αρχική επιφάνεια και είναι σαν να πατιούνται τα δύο (απ' τα τέσσερα) βασικά αριστερά "πλήκτρα" και κάποια σημεία της οθόνης, στο κέντρο, κάπου πάνω απ' τα "πλήκτρα". Μπορώ να κινηθώ στο τηλέφωνο αλλά υπάρχει δυσκολία...

Αν μπορέσετε να με βοηθήσετε θα το εκτιμήσω..!

 

Είχα πάθει το ίδιο ακριβώς πρόβλημα με το Legend..... δυστυχώς πρέπει να απευθυνθείς στην αντιπροσωπεία... ετοιμάσου για μεγάλο παίδεμα.. το δικό μου δεν φτιάχτηκε ποτέ.. Η διάγνωση που είχαν βγάλει στο service της Θεσ/νίκης έλεγε ότι φταίει το touch.... Επειδή όμως η Arvatto είναι για τις αλλαγές των touch, το έστειλαν εκεί... H Arvatto δήλωσε ότι το κινητό λειτουργούσε άψογα κι έκαναν update.. (Αγανάκτησα)

Μετά, πήρα ένα touch από το ebay, το έβαλα(συνεπώς έχασα την εγγύηση), αλλά το πρόβλημα συνέχιζε.. Υποθέτω ότι επρόκειτο για μητρική... Γι'αυτό... στείλ' το εκεί και ζάλισέ τους μέχρι να σου το επισκευάσουν πλήρως...

Ελπίζω να είσαι πιο τυχερός.. να μας κρατάς ενήμερους..

Τσ Πάντα Ξει.....
Link to comment
Share on other sites

Ωχ! Κατάλαβα... Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και που με ξενέρωσες!!! ;)

 

Το έκανε συνέχεια; Εμένα αρκετές φορές δείχνει εντάξει, μέχρι να το πιάσει!!! (δώσε μου μια ελπίδα :p)

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Το έκανε συνέχεια; Εμένα αρκετές φορές δείχνει εντάξει, μέχρι να το πιάσει!!! (δώσε μου μια ελπίδα :p)

 

κ εμένα έτσι.... φτάνει αδερφέ, πολύ σε ξενέρωσα... δν ξαναλέω τπτ... καλό ξεμπέρδεμα εύχομαι!!

Τσ Πάντα Ξει.....
Link to comment
Share on other sites

@AELReNoS

 

Εμένα το έκανε στο DHD . Απεγκατέστησα τον μεταφραστή της ΗΤC (το είχα widget στην αρχική οθόνη) και μετά δούλευε μια χαρά. Μήπως έχεις κανένα widget από την HTC στην αρχική οθόνη ;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πηγα να του περάσω μια official Rom για να γίνει το κινητό unroot και να το παω για service αλλα λίγο πριν τελειώσει έβγαλε σφάλμα και τώρα οταν το ανοίγω μένει στο logo της HTC...recovery οταν μπαίνω μου βγάζει το τριγωνακι με το κόκκινο θαυμαστικό...το PC μου δεν μπορεί να το δει το κινητό...τι μπορώ να κανω για να το επαναφερω;;;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πηγα να του περάσω μια official Rom για να γίνει το κινητό unroot και να το παω για service αλλα λίγο πριν τελειώσει έβγαλε σφάλμα και τώρα οταν το ανοίγω μένει στο logo της HTC...recovery οταν μπαίνω μου βγάζει το τριγωνακι με το κόκκινο θαυμαστικό...το PC μου δεν μπορεί να το δει το κινητό...τι μπορώ να κανω για να το επαναφερω;;;

 

αυτό με το κόκκινο τρίγωνο συμβαίνει όταν το κινητό κολλάει για πολύ καλά, μου έχει τύχει σε 2 διαφορετικές περιπτώσεις σε 2 διαφορετικά Des S. Η μία ήταν μετά απο αποτυχημένη προσπάθεια να αλλάξω official ROM. Και στις 2 περιπτώσεις έβγαλα την μπαταρία και μετά το κινητό δούλεψε κανονικά. Δηλαδή εσένα δεν ανοίγει καν? Όποτε το ενεργοποιείς, σου βγάζει την ένδειξη με το κόκκινο τρίγωνο?

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

 

Αδερφέ, έχεις αγοράσει τις άδειες κλπ ή υπάρχει και κάποια "μέση" οδός; Σε περίπτωση που έχεις χρησιμοποιήσει το NDrive, ποια η γνώμη σου;

 

Έχω αγοράσει τις άδειες. Γενικά ευχαριστημένος, αν δεν το θέλεις για επαγγελματικό σκοπό.

Το Ndrive δεν το έχω βάλει ποτέ...

 

Καλημέρα,

 

Εγώ χρησιμοποιώ από την αρχή το built in πρόγραμμα gps (route66) και δεν αντιμετωπίζω κανένα απολύτως πρόβλημα στον εντοπισμό δορυφόρων. Ούτε σήμα χάνει, ούτε μπερδεύει δρόμους! Βρίσκει δορυφόρο σε λιγότερο από 10 δλ.

Το μόνο ζήτημα είναι με την ενημέρωση των οδών ορισμένες φορές με πάει από κουλά μέρη... :wacko:

 

Εν τω μεταξύ, το πρόβλημα που μου δημιουργήθηκε με την αναβάθμιση του λογισμικού, το οτι δεν σβήνει το κινητό με το power button, ακόμη δεν έχει φτιαχτεί...

όχι οτι με προβληματίζει ιδιαίτερα αλλά σίγουρα δεν είναι φυσιολογικό...

Απο οτι θυμάμαι κι άλλοι το έχουν αυτό το πρόβλημα.

 

Βρήκε κανείς λύση;

 

Καλησπερα!

Το προβλημα του Power Button , αποκατασταθηκε μετα απο επαναφορα εργ.ρυθμισεων.....:mad:

Σπαστικό μεν , αλλα εν τελει αποτελεσματικο.Ηδη 3 εβδομαδες , δουλευει ρολοι!!!!:shifty:

 

Όταν λες αποκαταστάθηκε εννοείς οτι μετά την επαναφορά έκανες πάλι την αναβάθμιση ή όχι; Sorry αν ρωτάω κάτι χαζό, αλλά έχω την εντύπωση οτι μετην επαναφορά εργ. ρυθμίσεων γυρίζει στην προηγούμενη έκδοση android...

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

αυτό με το κόκκινο τρίγωνο συμβαίνει όταν το κινητό κολλάει για πολύ καλά, μου έχει τύχει σε 2 διαφορετικές περιπτώσεις σε 2 διαφορετικά Des S. Η μία ήταν μετά απο αποτυχημένη προσπάθεια να αλλάξω official ROM. Και στις 2 περιπτώσεις έβγαλα την μπαταρία και μετά το κινητό δούλεψε κανονικά. Δηλαδή εσένα δεν ανοίγει καν? Όποτε το ενεργοποιείς, σου βγάζει την ένδειξη με το κόκκινο τρίγωνο?

 

Οταν παω να μπω recovery...

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Οταν παω να μπω recovery...

τότε καλά είσαι . . .

Εάν θες να μπαίνεις τότε πες σε τι κατάσταση είναι το κινητό σου.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά... Συνέχισε να το κάνει και μετά!

 

το οτι εκανες επαναφορα στην συσκευη δεν νομιζω οτι λεει και κατι...γιατι την εν λογο εφαρμογη που μπορει να σου κανει την ζημια να την εχεις στην sd καρτα!! οποτε τσεκαρε παλι ή κοιτα αυτο που σου ειπε και ο φιλος apitsakis!!

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή τα ανοίγματα καπακιών που αναφέρονται σε προηγούμενα μηνύματα, βρήκα δύο βιντεάκια που δείχνουν αποσυναρμολόγηση του κινητού και μπορεί να φανούν χρήσιμα, ελπίζω να μην έχουν ξαναμπεί:

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε σχόλια......:)

 

Σήμερα παρέλαβα και τα handsfree ( http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Handsfree-Headsets/HTC-Stereo-Headset-RC-E190-White-99H10619-00.htm) , από ποιότητα κατασκευής δεν μπορώ να πω ότι τρελάθηκα, όταν ακούς τραγούδια,ο ήχος είναι ικανοποιητικός,όχι κάτι το εξαιρετικό και κατά την διάρκεια της ομιλίας είναι πολύ καλό και απομονώνει και τους εξωτερικούς ήχους. Για τα λεφτά του είναι ΟΚ!

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...