Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από αρκετό ψάξιμο κατέληξα ότι αν βάλουμε την 2.2 της wind και ξεκλειδώσουμε μετά την ram δεν μπορούμε να ξαναβάλουμε την έκδοση της wind, μόνο custom rom.

 

 

 

ένα πρόβλημα που έχω με το link2sd

έχω το clockworkmod 3.0.2.7 και άμα κάνω wipe data /factory reset κάνει το partition της sd σε ext3. το link2sd θέλει ext2 για να δουλέψει. αν την κάνω την κάρτα ext2 χάνονται οι εφαρμογές από μέσα και θέλει πάλι factory reset οπότε την κάνει πάλι ext3. υπάρχει καμιά λύση; έχω την RLS5

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά από αρκετό ψάξιμο κατέληξα ότι αν βάλουμε την 2.2 της wind και ξεκλειδώσουμε μετά την ram δεν μπορούμε να ξαναβάλουμε την έκδοση της wind, μόνο custom rom.

 

 

 

ένα πρόβλημα που έχω με το link2sd

έχω το clockworkmod 3.0.2.7 και άμα κάνω wipe data /factory reset κάνει το partition της sd σε ext3. το link2sd θέλει ext2 για να δουλέψει. αν την κάνω την κάρτα ext2 χάνονται οι εφαρμογές από μέσα και θέλει πάλι factory reset οπότε την κάνει πάλι ext3. υπάρχει καμιά λύση; έχω την RLS5

 

Δεν ισχυει αυτο το link2sd δουλευει σε ολατα format τσεκαρισμενο https://market.android.com/details?id=com.buak.Link2SD&feature=search_result

Samsung Galaxy SIII Dualboot

android-x86-4.4.2

Samsung GT-N8010

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα!

Από το Δεκέμβρη που έχω το blade, τώρα θυμήθηκα να κάνω και γω ένα partition σε ext στην SD μου, μιας και έβαλα φρέσκια την SS RLS5.

Ήθελα να ρωτήσω το εξής. Το partition το έκανα από Clockwork v3.0.1.4. Αυτό τώρα έγινε σε ext3 format;

Αν ναι, υπάρχει λόγος (φτου κι από την αρχή) να αναβαθμίσω σε format ext4; Θα δω δηλαδή καμία αλλαγή; Πληροφοριακά η SD μου είναι 8 GB class 4.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί συνεχίζετε να γράφετε σε αυτό το χαος και δεν ανοίγετε ένα θέμα για το κάθε ζήτημα??

Ίσως οι διαχειριστές πρέπει να κλειδώσουν το παρόν για να αρχίσει να λειτουργεί το subforum.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυει αυτο το link2sd δουλευει σε ολατα format τσεκαρισμενο https://market.android.com/details?id=com.buak.Link2SD&feature=search_result

 

το έχω διαβάσει αυτό που λέει στο market αλλά κάθε φορά που κάνω επανεκκίνηση το κινητό με βάζει να διαλέξω τι format είναι το δεύτερο partition, μήπως υπάρχει κάποιο άλλο αξιόλογο; επίσης δεν δουλεύει το adfree όταν το ανοίγεις σου λέει ότι όλα είναι μια χαρά αλλά οι διαφημίσεις δεν κόβονται.

Link to comment
Share on other sites

το έχω διαβάσει αυτό που λέει στο market αλλά κάθε φορά που κάνω επανεκκίνηση το κινητό με βάζει να διαλέξω τι format είναι το δεύτερο partition, μήπως υπάρχει κάποιο άλλο αξιόλογο; επίσης δεν δουλεύει το adfree όταν το ανοίγεις σου λέει ότι όλα είναι μια χαρά αλλά οι διαφημίσεις δεν κόβονται.

 

Στη rls5 δεν λειτουργει το link2sd για το πολυ απλο λογο οτι εχει δικο της σκριπτ το πολυ γνωστο Darktremor που το δουλευεις με αυτο https://market.android.com/details?id=com.elgubbo.a2sdGUI&feature=search_result

Edited by sinos13

Samsung Galaxy SIII Dualboot

android-x86-4.4.2

Samsung GT-N8010

Link to comment
Share on other sites

Ισως έχει απαντηθεί αλλά δεν μπορώ να το βρω. Εχω αναβαθμίσει σε 2.2 την συσκευή απο την WIND. Στην 2.1 υπήρχε ένα πρόγραμμα με το οποίο το κινητό συνδέονταν στο wi-fi χωρίς το τηλέφωνο να είναι ανοικτό. Αυτό ισχύει τώρα? Ποιο είναι το πρόγραμμα αυτό? Sorry αλλά δεν μπορώ να το βρω αλλά και ούτε να θυμηθώ το ονομά του. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Link to comment
Share on other sites

Ισως έχει απαντηθεί αλλά δεν μπορώ να το βρω. Εχω αναβαθμίσει σε 2.2 την συσκευή απο την WIND. Στην 2.1 υπήρχε ένα πρόγραμμα με το οποίο το κινητό συνδέονταν στο wi-fi χωρίς το τηλέφωνο να είναι ανοικτό. Αυτό ισχύει τώρα? Ποιο είναι το πρόγραμμα αυτό? Sorry αλλά δεν μπορώ να το βρω αλλά και ούτε να θυμηθώ το ονομά του. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

regpon wifi keep alive

Link to comment
Share on other sites

μηπως θα επρεπε να ανοιχτει ενα θεμα,απο καποιον που γνωριζει(οχι εμενα δλδ)για το πως γινετε ομορφα και ωραια η αναβαθμιση της wind στα πειραγμενα λεπιδια???και για το αν υπαρχει τροπος μετα να περασουμε ολα τα καλουδια που εχουμε ηδη?

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τί παιδεύεστε με την ρομ της wind. Η 57 της cyanogenmod πετάει στην κυριολεξία. Αν δεν έτρωγε τόσο γρήγορα την μπαταρία θα ήμουνα υπερ-υπερευχαριστημένος, αλλά μικρό το κακό. Έχω γίνει ένα με τον φορτιστή!!!! Έχει κυκλοφορήσει μπαταρία μεγαλύτερης χωρητικότητας?

 

Το κόβω σε λίγο καιρό η zte να πουλάει πανάκριβα τα κινητά της. Όσοι πήραμε φθηνά πήραμε.

ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
Link to comment
Share on other sites

Τί παιδεύεστε με την ρομ της wind. Η 57 της cyanogenmod πετάει στην κυριολεξία. Αν δεν έτρωγε τόσο γρήγορα την μπαταρία θα ήμουνα υπερ-υπερευχαριστημένος, αλλά μικρό το κακό. Έχω γίνει ένα με τον φορτιστή!!!! Έχει κυκλοφορήσει μπαταρία μεγαλύτερης χωρητικότητας?

 

Το κόβω σε λίγο καιρό η zte να πουλάει πανάκριβα τα κινητά της. Όσοι πήραμε φθηνά πήραμε.

 

ε κακο δε θα ηταν νε εχουμε και αυτη την επιλογη,υπαρχουν ατομα που δε θελουν να μπλεξουν με πειραγμενες ρομ,η απλα θελουν να το ξανακανουν "εργοστασικο"με την 2.2 της wind

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τί παιδεύεστε με την ρομ της wind. Η 57 της cyanogenmod πετάει στην κυριολεξία. Αν δεν έτρωγε τόσο γρήγορα την μπαταρία θα ήμουνα υπερ-υπερευχαριστημένος, αλλά μικρό το κακό. Έχω γίνει ένα με τον φορτιστή!!!! Έχει κυκλοφορήσει μπαταρία μεγαλύτερης χωρητικότητας?

 

Το κόβω σε λίγο καιρό η zte να πουλάει πανάκριβα τα κινητά της. Όσοι πήραμε φθηνά πήραμε.

 

Η 57 είναι για GEN 1?

Link to comment
Share on other sites

Μια τελευταία ερώτηση μιας και στις προηγούμενες ερωτήσεις-απορίες μου σε διάφορα θέματα του blade δεν βοήθησε κανένας. :(

Ετοιμάζομαι να ξεκινήσω αναβάθμιση σε 2.2 και θα ήθελα να ξέρω αν πρέπει κατά την διαδικασία η κάρτα μνήμης να είναι εκτός κινητού?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Για gen2 είναι αλλά μπορείς να την περάσεις εύκολα σε gen1. Προσωπικά έχω δει μεγάλη διαφορά στις επιδόσεις. Όσο για το gps απλά σκίζει. Κλειδώνει (ειδικά σε εξωτερικούς χώρους) σε χρόνο ρεκόρ.
ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
Link to comment
Share on other sites

regpon wifi keep alive

kostas1976 ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Θέλω να λειτουργει το wi-fi όταν το κινητό βρίσκεται σε airplane mode. Με ποιο πρόγραμμα γίνεται?

 

ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΒΡΗΚΑ, είναι το Airplane Mode Wi-Fi

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν ειμαι και ο ποιο σχετικος....και ''φοβαμαι'' καπως να πειραματιζομαι.....το μονο που εχω κανει μεχρι τωρα ειναι να εχω περασμενω το clockmod και αυτο γιατι θελησα να ξεκλιδωσω τα 512 της μνημης.....εχω δηλαδη το κινητο με την 2.1 της wind και με 512 ram.....μηπως θα μπορουσε καποιος να μου πει με απλα λογια την διαδικασια βημα προς βημα για να περασω την επισημη 2.2 της wind και να μπορεσω να κρατησω τα 512 ?......αυτο μονο να εχω επισημη 2.2 με 512.....και αν γινει κατι τετοιο,τι πλεονεκτηματα θα εχω σε συγκρισει με την 2.1 που εχω?....ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! εκ τον πρωτερον σε οποιον ασχοληθει.....και συγνωμη!αν γινομαι κουραστικος αλλα αν δεν γνωριζεις πολλα πραγματα,τοτε ολα φαινονται βουνο....και παλι ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!......και περιμενω :blink:
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν ειμαι και ο ποιο σχετικος....και ''φοβαμαι'' καπως να πειραματιζομαι.....το μονο που εχω κανει μεχρι τωρα ειναι να εχω περασμενω το clockmod και αυτο γιατι θελησα να ξεκλιδωσω τα 512 της μνημης.....εχω δηλαδη το κινητο με την 2.1 της wind και με 512 ram.....μηπως θα μπορουσε καποιος να μου πει με απλα λογια την διαδικασια βημα προς βημα για να περασω την επισημη 2.2 της wind και να μπορεσω να κρατησω τα 512 ?......αυτο μονο να εχω επισημη 2.2 με 512.....και αν γινει κατι τετοιο,τι πλεονεκτηματα θα εχω σε συγκρισει με την 2.1 που εχω?....ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! εκ τον πρωτερον σε οποιον ασχοληθει.....και συγνωμη!αν γινομαι κουραστικος αλλα αν δεν γνωριζεις πολλα πραγματα,τοτε ολα φαινονται βουνο....και παλι ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!......και περιμενω :blink:

 

H stock θα παραμείνει stock, δε πα να βάλεις και 1gb ram που λέει ο λόγος...

Καλύτερα να πήγαινες σε μια custom.

 

Μια τελευταία ερώτηση μιας και στις προηγούμενες ερωτήσεις-απορίες μου σε διάφορα θέματα του blade δεν βοήθησε κανένας. :(

Ετοιμάζομαι να ξεκινήσω αναβάθμιση σε 2.2 και θα ήθελα να ξέρω αν πρέπει κατά την διαδικασία η κάρτα μνήμης να είναι εκτός κινητού?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Φυσικά όχι, που είδες κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω αλλά δε βρισκω κάποιον οδηγό για ξεκλειδωμα των 512 της Γουιντ. Καποιος μηπως ξέρει/εχει κανενα λινκ?
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μέχρι τώρα δεν υπάρχει τρόπος να συδυάσεις wind stock rom 2.2 με 512 ram. Πρέπει να διαλέξεις custom rom με 512 ή wind stock rom με 256.

Το ίδιο ισχύει και για τα τηλέφωνα που αγοράστηκαν με προεγκατεστημένη την 2.2 stock rom. Τώρα η σημαντικότερη αλλαγή σε σχέση με τη 2.1 είναι η δυνατότητα μεταφοράς κάποιων εφαρμογών στην κάρτα μνήμης, ώστε να έχεις περισσότερο χώρο για νέες εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μια άσχετη ερώτηση στο ραδιο γιατί δεν μπορώ να ενεργοποιήσω τα εξωτερικά ηχεία ??? μόνο από hand free παίζει (rls5 gen1)

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση προς αυτούς που έβαλαν την rom της wind μπορείτε να κάνετε εγκατάσταση το vplayer?? με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο player

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ελπίζω να μην γίνω κουραστικός και ζητώ συγγνώμη προκαταβολικά αν κατι τέτοιο συμβεί.

Υπάρχει κάποιος τρόπος για να απεγκαταστήσω το clockworkmod ώστε να μπορέσω να εγκαταστήσω στη συνέχεια την 2.2 της wind;

Θεωρώ τουλάχιστον "εκνευριστικό" το γεγονός πως η εταιρία έδωσε την αναβάθμιση σε exe (ίσως δέν έχουν "πιάσει" τον σφυγμό των αγοραστών του blade).

Επίσης, είναι πιθανό να δούμε κάποια στιγμή (απο κάποιο χρήστη) την αναβάθμιση αυτή "σκέτη" ωστε να μπορέσουμε να την περάσουμε και εμείς που για τον Α ή Β λόγο αποφασίσαμε να κάνουμε τη μνήμη μας 512 απο 256;

Και πάλι ζητώ συγνώμη αλλα λόγω δουλειάς και ωραρίων δεν έχω χρόνο για περισσότερο ψάξιμο... :(

Μαγκιά δεν είναι να έχεις κάποιον να σε ακολουθεί.

Μαγκιά είναι να τον έχεις πλάι σου...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...