Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και ένα break-in! έχει καταφέρει κανείς να έχει καλύτερα αποτελέσματα με την χρήση της φωτογραφικής μηχανής και να μην έχει πρόβλημα να δείξει μία φωτογραφία στους φίλους? όλο ξεθωριασμένη την βρήσκω την εικόνα και ας πειράζω όλες τις ρυθμίσεις. (αγοράσμένο από wind οκτ'10)

Εγώ το 'χω καταφέρει!!!! Έχω μαζί μου και μια Panasonic ΤΖ7 και τραβάω καταπληκτικές φωτογραφίες:p:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ το 'χω καταφέρει!!!! Έχω μαζί μου και μια Panasonic ΤΖ7 και τραβάω καταπληκτικές φωτογραφίες:p:lol:

 

:!::p:happy:

απλά αναφερόμουν για περιπτώσεις εκτός υπηρεσίας ;) και χωρίς το ιατρικό βαλιτσάκι παραμάσχαλα :D

Link to comment
Share on other sites

όσες φώτο έβγαλα μια χαρά είναι (για κινητό) καθαρές , στο βιντεο έχω πρόβλημα που σέρνετε

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρουμε κάποια εφαρμογή που να μας περνάει τον έλεγχο ισχύος στο συρταρακι ..όπως το έχουν ενσωματωμένο οι CM7 κ οι flb4-5.

Όπως στην παρακάτω φώτο.

http://www.addictivetips.com/wp-content/uploads/2011/01/Carbonite-CM7-Notifications_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

και ένα break-in! έχει καταφέρει κανείς να έχει καλύτερα αποτελέσματα με την χρήση της φωτογραφικής μηχανής και να μην έχει πρόβλημα να δείξει μία φωτογραφία στους φίλους? όλο ξεθωριασμένη την βρήσκω την εικόνα και ας πειράζω όλες τις ρυθμίσεις. (αγοράσμένο από wind οκτ'10)

 

Αν τραβήξω φώτο μέρα με επαρκές φως (αλλά όχι στη ντάλα του ηλίου βέβαια), είναι μια χαρά τα χρώματα. Σε άλλες περιπτώσεις άστο καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρουμε κάποια εφαρμογή που να μας περνάει τον έλεγχο ισχύος στο συρταρακι ..όπως το έχουν ενσωματωμένο οι CM7 κ οι flb4-5.

Όπως στην παρακάτω φώτο.

http://www.addictivetips.com/wp-content/uploads/2011/01/Carbonite-CM7-Notifications_thumb.jpg

Με το Widgetsoid 2x μπορείς να το κάνεις αυτό. Δεν είναι ακριβώς το ίδιο (κάνεις ένα tap περισσότερο) αλλά κάνει την ίδια δουλεία , συμπεριλαμβανομένων των υπολοίπων δυνατοτήτων του.

Link to comment
Share on other sites

Με το Widgetsoid 2x μπορείς να το κάνεις αυτό. Δεν είναι ακριβώς το ίδιο (κάνεις ένα tap περισσότερο) αλλά κάνει την ίδια δουλεία , συμπεριλαμβανομένων των υπολοίπων δυνατοτήτων του.

 

Απ'ότι βλέπω και εσένα παραμορφώνει στις ακρες με ασπρο φοντο και διαφάνεια το widget.

 

https://mail.google.com/mail/?ui=2&ik=b34621fcde&view=att&th=12f431b28e6e81b5&attid=0.1&disp=inline&realattid=f_gmczb0jb0&zw

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

SOS! Υπάρχει κάποιος οδηγός βήμα-βήμα για ντίπ αρχάριους που να με βοηθήσει να επαναφέρω το FTM mode;

Προσπάθησα με κάποιο αρχείο zip (blade-boot+recovery-images.zip) αλλα είτε δεν κάνω κατι καλά λόγω άγνοιας ή το αρχείο δεν δουλεύει.

Άντε ρε παιδιά κάντε κάτι! :lol:

Μαγκιά δεν είναι να έχεις κάποιον να σε ακολουθεί.

Μαγκιά είναι να τον έχεις πλάι σου...

Link to comment
Share on other sites

SOS! Υπάρχει κάποιος οδηγός βήμα-βήμα για ντίπ αρχάριους που να με βοηθήσει να επαναφέρω το FTM mode;

Προσπάθησα με κάποιο αρχείο zip (blade-boot+recovery-images.zip) αλλα είτε δεν κάνω κατι καλά λόγω άγνοιας ή το αρχείο δεν δουλεύει.

Άντε ρε παιδιά κάντε κάτι! :lol:

 

για αρχη,τι ρομ φορας,τι gen εισαι?

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους:) μηπως υπαρχει καπου οδηγος που να εξηγει βημα,βημα πως κανουμε εγκατασταση την cyanogenmod 7.0 η την swedish spring rls5 ?.....η διαδικασια ειναι ιδια οποια rom και να βαλεις?......μου εχουνε πει πως η swedish spring rls5

ειναι ποιο σταθερη.....σε γενικες γραμμες ποιες ειναι η διαφορες αναμεσα στης δυο?......το κινητο μου ειναι με την μαμα ρομ 2.1 με ξεκλειδωμενα τα 512 και εχω περασμενο το clockmod(?) εκδοση 2.5.1.8....gen δεν ξερω αν ειναι 1 η 2.....που μπορω να το κοιταξω?.......χιλια συγνωμη!! αν εγινα κουραστικος,αλλα οπως εχω ξαναπει αν δεν γνωριζεις ολα φαινονται βουνο......θα εκτιμουσα! πολυ καποια βοηθεια,μιας και το ξαναζητησα αλλα δεν βρηκα ανταποκριση :( ......λιγο κατανοηση και σε μας τους αρχαριους που προσπαθουμε να το παλεψουμε :dizzy::fool:......αλλα χωρις την βοηθεια απο καποιους που γνωριζουν πολυ περισσοτερα,δεν γινεται τιποτα......οποιος μπορει λοιπον ας δωσει ενα χερι βοηθειας:help: :!: ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! προκαταβολικα :thanks:.....και ας ελπισω πως αυτη τη φορα θα ακουστω:!:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους:) μηπως υπαρχει καπου οδηγος που να εξηγει βημα,βημα πως κανουμε εγκατασταση την cyanogenmod 7.0 η την swedish spring rls5 ?.....η διαδικασια ειναι ιδια οποια rom και να βαλεις?......μου εχουνε πει πως η swedish spring rls5

ειναι ποιο σταθερη.....σε γενικες γραμμες ποιες ειναι η διαφορες αναμεσα στης δυο?......το κινητο μου ειναι με την μαμα ρομ 2.1 με ξεκλειδωμενα τα 512 και εχω περασμενο το clockmod(?) εκδοση 2.5.1.8....gen δεν ξερω αν ειναι 1 η 2.....που μπορω να το κοιταξω?.......χιλια συγνωμη!! αν εγινα κουραστικος,αλλα οπως εχω ξαναπει αν δεν γνωριζεις ολα φαινονται βουνο......θα εκτιμουσα! πολυ καποια βοηθεια,μιας και το ξαναζητησα αλλα δεν βρηκα ανταποκριση :( ......λιγο κατανοηση και σε μας τους αρχαριους που προσπαθουμε να το παλεψουμε :dizzy::fool:......αλλα χωρις την βοηθεια απο καποιους που γνωριζουν πολυ περισσοτερα,δεν γινεται τιποτα......οποιος μπορει λοιπον ας δωσει ενα χερι βοηθειας:help: :!: ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! προκαταβολικα :thanks:.....και ας ελπισω πως αυτη τη φορα θα ακουστω:!:

εχω ανοικσει θεμα ξεχωριστα...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

SOS! Υπάρχει κάποιος οδηγός βήμα-βήμα για ντίπ αρχάριους που να με βοηθήσει να επαναφέρω το FTM mode;

Προσπάθησα με κάποιο αρχείο zip (blade-boot+recovery-images.zip) αλλα είτε δεν κάνω κατι καλά λόγω άγνοιας ή το αρχείο δεν δουλεύει.

Άντε ρε παιδιά κάντε κάτι! :lol:

 

Η διαδικασία είναι πιο εύκολη απ'όσο νομίζεις... Δες εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=304803... Εσύ θες το βήμα 1 μόνο.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

με τον ιδιο τροπο περναμε στο κινητο και την swedish spring rls5 που εχω ακουσει πως ειναι ποιο σταθερη.....ουσιαστικες διαφορες με την cyanogenmod 7 ποιες ειναι.....ποια τελικα ειναι ''καλυτερη''....:worry:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους:) μηπως υπαρχει καπου οδηγος που να εξηγει βημα,βημα πως κανουμε εγκατασταση την cyanogenmod 7.0 η την swedish spring rls5 ?.....η διαδικασια ειναι ιδια οποια rom και να βαλεις?......μου εχουνε πει πως η swedish spring rls5

ειναι ποιο σταθερη.....σε γενικες γραμμες ποιες ειναι η διαφορες αναμεσα στης δυο?......το κινητο μου ειναι με την μαμα ρομ 2.1 με ξεκλειδωμενα τα 512 και εχω περασμενο το clockmod(?) εκδοση 2.5.1.8....gen δεν ξερω αν ειναι 1 η 2.....που μπορω να το κοιταξω?.......χιλια συγνωμη!! αν εγινα κουραστικος,αλλα οπως εχω ξαναπει αν δεν γνωριζεις ολα φαινονται βουνο......θα εκτιμουσα! πολυ καποια βοηθεια,μιας και το ξαναζητησα αλλα δεν βρηκα ανταποκριση :( ......λιγο κατανοηση και σε μας τους αρχαριους που προσπαθουμε να το παλεψουμε :dizzy::fool:......αλλα χωρις την βοηθεια απο καποιους που γνωριζουν πολυ περισσοτερα,δεν γινεται τιποτα......οποιος μπορει λοιπον ας δωσει ενα χερι βοηθειας:help: :!: ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! προκαταβολικα :thanks:.....και ας ελπισω πως αυτη τη φορα θα ακουστω:!:

 

Αν κάποιος συμφορουμίτης έχει να συμπληρώσει/αλλαξει κάτι ας ποστάρει.

 

Πριν συνεχίσω ANONNAME 1α διαβασε όλο το ποστ πριν κάνεις οτιδήποτε, 2ο δεν φέρω καμιά ευθύνη για το αν γίνει κάτι λάθος, 3o αν δεν κατάλαβες κάτι ρώτα ,4o είναι πιο εύκολο απ'ότι δείχνει.

 

Αφου έχεις 2.1 έχεις gen1(δικό μου λάθος). Για backup την υπαρχουσα 2.1 δεν είναι θέμα και είναι εύκολο. Το θέμα είναι πως μετά το πέρασμα της custom rom :

1.Ή θα έχεις ένα τηλέφωνο σαν να το αγόρασες σήμερα με 2.2 rom και το άνοιξες 1η φορά(η πιο εύκολη διαδικασία, αλλα χάνεις επαφές ,κλήσεις ,εφαρμογές κτλ).

2.Ή θα έχεις ότι εγραψα επάνω μόνο με τις επαφες ,κλήσεις, sms αλλά όχι εφαρμογές(θα κατεβάσεις το MyPhoneExplorer Client για το τηλέφωνο https://market.android.com/details?id=com.fjsoft.myphoneexplorer.client&feature=search_result και το MyPhoneExplorer για το PC http://www.fjsoft.at/en/downloads.php και κάνεις backup επαφές,κλήσεις,sms.Mόλις αλλάξεις rom ξανακατευάζεις τον client και κάνεις restore.

Αν θες μόνο τις επαφές κάνεις ένα sync με τον google account ή πιο εύκολα πας από το τηλέφωνο στις επαφές/μενού/εισαγωγή-εξαγωγή και διαλέγεις εξαγωγή στην SD(κανεις το ίδιο με την καινούρια rom επιλέγοντας εισαγωγή απο SD για να τις ξαναπεράσεις).

 

3.Ή κάνεις backup τα πάντα εκτός από τις ρυθμισεις συστήματος με το titanium backup https://market.android.com/details?id=com.keramidas.TitaniumBackup&feature=search_result. Αυτό θέλει root οπότε θα χρειαστείς το universal androot 1.6.1 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=747598. 1α κάνεις την συσκευή root και μετά backup με το Titanium(ξαναλέω ,ΟΧΙ backup τις ρυθμίσεις συστήματος).Μόλις βάλεις την νέα rom ξανακατεβάζεις το Titanium και κάνεις restore(δεν θα χρειαστεί androot γιατι είναι rooted ήδη η rom).

 

H 1η επιλογή είναι η πιο εύκολη ,μόνο από την άποψη πως το να ξαναπεράσεις τις εφαρμογές σου μπορεί να πάρει περισσότερο χρόνο, αλλά είναι κάτι που ξέρεις να κάνεις. Η 3η επιλογή είναι η πιο σωστή γιατί αν αλλάξεις rom στο μέλλον ,με το titanium backup θα είναι πιο εύκολό μιας που θα το ξέρεις πως γίνεται,αλλά είναι και κάτι που πρέπει να μάθεις να κάνεις. Δική σου η επιλογή.

Αν δεν σου αρέσει η rom που θα βάλεις ή για όποιονδήποτε λόγο θες να γυρίσεις σε 2.1 με όλες τις επαφές,εφαρμογές κτλ(όπως ακριβώς είναι το τηλέφωνό σου τώρα) αυτό θα γίνει με backup μέσω clockwork και θα το δούμε πιο κάτω.

 

H διαδικασία είναι : 1ον κάνεις backup επαφές και ότι θέλεις(αν θέλεις) από το τηλέφωνο οπως είπαμε πιο πάνω(δεν μπορώ μα γράψω αναλυτικά tutorial για κάθε εφαρμογή, έδωσα λινκ και με λίγο google θα βρείς άκρη εύκολα).

 

Μετά κατέβασε αυτό το update για clockwork http://android.podtwo.com/recovery/recovery-clockwork-3.0.2.8-blade-gen1-update_signed.zipmd5:21e453fafa4adcc3630567c99db0d5df και βάλτο στην sd. Reboot το τηλέφωνο και boot με power και vol down για να μπείς στο clockwork. Επιλέγεις install zip από την sd και διαλέγεις το recovery-clockwork-3.0.2.8-blade-gen1-update_signed.zip . Μόλις γίνει το update επιλέγεις reboot device.Σιγουρέψου πως έχεις 400mb(πολλά λεω αλλά ας είμαστε σίγουροι)ελεύθερα στην sd.

Ξανακλείνεις το τηλέφωνο και μπαίνεις clockwork. Επιλέγεις backup recovery και μετά backup. Περιμένεις να τελειώσει η διαδικασία.Μόλις τελειώσει reboot.

Mετά πας εδώ http://android.modaco.com/content/zte-blade-roms-rom-customisation/334849/rom-froyo-swedish-spring-rls5-2011-04-19-oled-tft-gen1-gen2/ και κατεβάζεις τα Swedish_Spring_RLS5.zip και Swedish_Spring_RLS5_ahb_overclocked.zip και τα βάζεις στην sd(καλό είναι σε ότι κατεβάζεις μόλις τα βάλεις στην sd να κοιτάς αν τα md5 sum είναι ίδια,πχ με astro file manager πατάς παρατεταμένα πάνω στο αρχείο και επιλέγεις details). Αν δεν έχεις αρκετό χώρο, στην sd θα βρείς ένα φάκελο clockwork. Μπορείς να τον κάνεις copy στο PC και να τον σβήσεις από την sd. Αυτό είναι το backup της 2.1 με όλες τις εφαρμογές ,επαφες κτλ.Αν έχεις χώρο στην sd άστο μέσα και μόλις περάσεις την νέα rom χωρίς προβλήματα κράτα το copy στο PC και σβήστο μετά από την sd.

Reboot σε clockwork .Κάνε wipe data , wipe cache και από advanced κάνε και ένα wipe dalvik cache. Διαλέγεις install zip from sd και βάζεις το Swedish_Spring_RLS5.zip και install. Mόλις τελειώσει reboot. Ισως να αργήσει το reboot λίγο παραπάνω ,αλλά είναι λογικό για 1η φορά. Μόλις bootαρεις κανονικά ξανά στο clockwork και install zip from sd και κάνεις install το Swedish_Spring_RLS5_ahb_overclocked.zip.Reboot και τέλειωσες.

Μέτά βάζεις επαφές και εφαρμογές με όποιον τρόπο διάλεξες και είσαι οκ μέχρι να γίνει πιο stable η cyanogen.

 

Αν θες πάλι και όποτε θες ,με clockwork και install zip from sd μπορείς να βάλεις κάποιο theme από τα παρακάτω http://android.modaco.com/content/zte-blade-themes-and-design-customisation/331963/themes-unified-theme-thread/ .Αλλάζει ότι βλεπεις .Όχι τα wallpapers.Κατευάζεις από το 2ο ποστ από τα λινκ για την Swedish spring.

 

Y.Γ. Δεν χάνεις τίποτα από ότι έχεις ήδη στην sd με πέρασμα rom.

ΥΓ2 Κάτσε και διάβασε οτι βρείς εδώ στο forum. Αξίζει.

Edited by R_Bachman
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα παιδες.Πριν 3 μερες περασα σα παιδι και εγω την cm 7.0.2 nightly 57 που περιμενα πως και πως, αλλα, ενω παρατηρω τρομακτικη διαφορα στην ταχυτητα (εκανα και overclocking στα 729), το κινητο μου κανει τρελα σκηνικα σε διαφορα απο τα παιχνιδια που εχω περασμενα.Οχι σε ολα ομως!Για παραδειγμα στα 3 angry birds δεν εμφανιζει τους χαρακτηρες και τα κουμπια,στο Raging Thunder 2 δεν εμφανιζει τα αυτοκινητα αλλα μονο τις σκιες τους,στο Asphalt 5 ειναι ενα μικρο χαος με αορατα μενου και μαυρη οθονη οταν ξεκινησα το παιχνιδι κοκ.Σε ολα ο ηχος δουλευει κανονικα παρολα αυτα.Ειναι και αλλα παιχνιδια βεβαια οπως τα Fruit Ninja,PES 2011,Zenonia κτλ που παιζουν κανονικα.Καμια ιδεα?Οι διαφορες με πριν που ειχα την Japanese Jellyfish RLS8 ειναι χαοτικες οσον αφορα την ταχυτητα παντως.Με τον Zeam Launcher που εχω που υποτιθεται πως ειναι οτι πιο ελαφρυ υπαρχει η αλλαγη αναμεσα στα 5 homescreens γινεται απιστευτα ομαλα και γρηγορα.Και ας ειναι πιχτρα στα widget!Εχω ομως καποια κολληματα πχ ενα Live wallpaper που εχω βαλει παγωνει μετα απο λιγο και μενει στατικο ή διαφορα κρασαρισματα απο δω και απο απο κει.Οχι οτι καλυτερο για ενα φανταρο να μη δουλευουν τα παιχνιδια οπως αντιλαμβανεστε!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα παιδες.Πριν 3 μερες περασα σα παιδι και εγω την cm 7.0.2 nightly 57 που περιμενα πως και πως, αλλα, ενω παρατηρω τρομακτικη διαφορα στην ταχυτητα (εκανα και overclocking στα 729), το κινητο μου κανει τρελα σκηνικα σε διαφορα απο τα παιχνιδια που εχω περασμενα.Οχι σε ολα ομως!Για παραδειγμα στα 3 angry birds δεν εμφανιζει τους χαρακτηρες και τα κουμπια,στο Raging Thunder 2 δεν εμφανιζει τα αυτοκινητα αλλα μονο τις σκιες τους,στο Asphalt 5 ειναι ενα μικρο χαος με αορατα μενου και μαυρη οθονη οταν ξεκινησα το παιχνιδι κοκ.Σε ολα ο ηχος δουλευει κανονικα παρολα αυτα.Ειναι και αλλα παιχνιδια βεβαια οπως τα Fruit Ninja,PES 2011,Zenonia κτλ που παιζουν κανονικα.Καμια ιδεα?Οι διαφορες με πριν που ειχα την Japanese Jellyfish RLS8 ειναι χαοτικες οσον αφορα την ταχυτητα παντως.Με τον Zeam Launcher που εχω που υποτιθεται πως ειναι οτι πιο ελαφρυ υπαρχει η αλλαγη αναμεσα στα 5 homescreens γινεται απιστευτα ομαλα και γρηγορα.Και ας ειναι πιχτρα στα widget!Εχω ομως καποια κολληματα πχ ενα Live wallpaper που εχω βαλει παγωνει μετα απο λιγο και μενει στατικο ή διαφορα κρασαρισματα απο δω και απο απο κει.Οχι οτι καλυτερο για ενα φανταρο να μη δουλευουν τα παιχνιδια οπως αντιλαμβανεστε!

 

Δοκίμασες χωρίς overclocking;To Raging Thunder 2 με SS rls5 παίζει καλά σε μένα με 652 και 672 o/c.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος συμφορουμίτης έχει να συμπληρώσει/αλλαξει κάτι ας ποστάρει.

 

Πριν συνεχίσω ANONNAME 1α διαβασε όλο το ποστ πριν κάνεις οτιδήποτε, 2ο δεν φέρω καμιά ευθύνη για το αν γίνει κάτι λάθος, 3o αν δεν κατάλαβες κάτι ρώτα ,4o είναι πιο εύκολο απ'ότι δείχνει.

Y.Γ. Δεν χάνεις τίποτα από ότι έχεις ήδη στην sd με πέρασμα rom.

ΥΓ2 Κάτσε και διάβασε οτι βρείς εδώ στο forum. Αξίζει.

 

:!::up:δεν ξερω τι να πω.....εχω μεινει αφωνος:X........ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!! θα κατσω να ασχοληθω καποια αλλη στιγμη,μιας και τωρα δεν εχω χρονο και ειμαι σιγουρος πως με τοσο ΑΝΑΛΥΤΙΚΕΣ οδηγιες θα τα καταφερω ;) ........ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! για την υπομονη σου.....να εισαι καλα :respect::bow: ......να εισαι σιγουρος πως με καθε ευκαιρια το κανω και θα το κανω.....να διαβαζω οτι βρω εδω στο forum γιατι πραγματικα! ΑΞΙΖΕΙ!......αργα και σταθερα ομως....γιατι αν εισαι ασχετος οπως εγω,ειναι καπως δυσκολο.....η ημιμαθεια χειροτερη της αμαθειας....οποτε αργα και σταθερα........ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! γι'ακομη μια φορα για τον χρονο σου:respect::bow:

Edited by ANONNAME
Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά , δοκίμασα μια εφαρμογή στο PC (who is on my wifi trial) και μου βγάζει android xxxxxxxxxxx ,Nic manufacturer samsung electro-mechanics.Σιγά σιγά θα μας βγει Ευρωπαικό από κινεζικο :p .
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά , δοκίμασα μια εφαρμογή στο PC (who is on my wifi trial) και μου βγάζει android xxxxxxxxxxx ,Nic manufacturer samsung electro-mechanics.Σιγά σιγά θα μας βγει Ευρωπαικό από κινεζικο :p .

 

Χεχε ετσι!Αν και πληροφοριακα ειναι Κορεατικη η Samsung.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος συμφορουμίτης έχει να συμπληρώσει/αλλαξει κάτι ας ποστάρει.

 

 

Μετά κατέβασε αυτό το update για clockwork http://android.podtwo.com/recovery/recovery-clockwork-3.0.2.8-blade-gen1-update_signed.zipmd5:21e453fafa4adcc3630567c99db0d5df και βάλτο στην sd. Reboot το τηλέφωνο και boot με power και vol down για να μπείς στο clockwork. Επιλέγεις install zip από την sd και διαλέγεις το recovery-clockwork-3.0.2.8-blade-gen1-update_signed.zip . Μόλις γίνει το update επιλέγεις reboot device.Σιγουρέψου πως έχεις 400mb(πολλά λεω αλλά ας είμαστε σίγουροι)ελεύθερα στην sd.

Ξανακλείνεις το τηλέφωνο και μπαίνεις clockwork. Επιλέγεις backup recovery και μετά backup. Περιμένεις να τελειώσει η διαδικασία.Μόλις τελειώσει reboot.

Mετά πας εδώ http://android.modaco.com/content/zte-blade-roms-rom-customisation/334849/rom-froyo-swedish-spring-rls5-2011-04-19-oled-tft-gen1-gen2/ και κατεβάζεις τα Swedish_Spring_RLS5.zip και Swedish_Spring_RLS5_ahb_overclocked.zip και τα βάζεις στην sd(καλό είναι σε ότι κατεβάζεις μόλις τα βάλεις στην sd να κοιτάς αν τα md5 sum είναι ίδια,πχ με astro file manager πατάς παρατεταμένα πάνω στο αρχείο και επιλέγεις details). Αν δεν έχεις αρκετό χώρο, στην sd θα βρείς ένα φάκελο clockwork. Μπορείς να τον κάνεις copy στο PC και να τον σβήσεις από την sd. Αυτό είναι το backup της 2.1 με όλες τις εφαρμογές ,επαφες κτλ.Αν έχεις χώρο στην sd άστο μέσα και μόλις περάσεις την νέα rom χωρίς προβλήματα κράτα το copy στο PC και σβήστο μετά από την sd.

Reboot σε clockwork .Κάνε wipe data , wipe cache και από advanced κάνε και ένα wipe dalvik cache. Διαλέγεις install zip from sd και βάζεις το Swedish_Spring_RLS5.zip και install. Mόλις τελειώσει reboot. Ισως να αργήσει το reboot λίγο παραπάνω ,αλλά είναι λογικό για 1η φορά. Μόλις bootαρεις κανονικά ξανά στο clockwork και install zip from sd και κάνεις install το Swedish_Spring_RLS5_ahb_overclocked.zip.Reboot και τέλειωσες.

θελω να περασω την Swedish_Spring_RLS5.zip

αν δεν περασω το Swedish_Spring_RLS5_ahb_overclocked.zip θα υπαρχει καποιο προβλημα; και αν το περασω θα πρεπει να κανω ρυθμισεις για overclock η κανει τις ρυθμισεις απο μονο του και μηπως θα καταναλωνει περισσοτερη μπαταρια;

τελος ποιο Clockwork Recovery να προτιμησω; το recovery-clockwork-3.0.2.8-blade-gen1-update_signed.zip ή το Clockwork Recovery 3.0.1.4

περιμενω τις απαντησεις σας για να προχωρησω στην αλλαγη της rom

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια. Παρακολουθώ το θέμα απο την αρχή.

Εχω την jj rls9 και ειμαι κομπλέ. καποιοι θα με πείτε παλιομοδήτη αλλα βαριέμαι να αλλάζω ρόμ σαν τα πουκάμισα.

με ικανοποιεί πλήρως, εχω βάλει και το go launcher και πάει ικανοποιητικά.

 

Tότε γιατι έγραψ στο θέμα? Την τελευταία βδομάδα, μπαίνω κανονικά στο μάρκετ , κατεβάζω κανει install αλλα αποτυγχάνει στο τέλος.

Δοκίμασα να αδειάσω χώρο στο τηλ, στην κάρτα, αλλα τπτ.

Εχει κανεις καμια ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...