Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θενκς lousou. Νομίζω το πρόβλημα λύθηκε για τους περισσότερους με το patch αυτό. Μόλις έβαλα (επιτέλους) cm7 :-)
Ρε παιδιά, όχι άλλα post που ξεκινάνε με "ρε παιδιά..." :chair:
Link to comment
Share on other sites

δε πειραζει,ρωτοντας πας στη πολη δε λενε??:lol::lol:

δε ξερω αν ειναι καλη παντως αυτο που πηρα εχει την RLS3 και τις ολιγες ωρες που το εχω στα χερια μου μια χαρα φαινετε. και στα παιχνιδια,και στα βιντεο στο youtube, και ραδιο εχει πανω.ειναι βασισμενη στην 2.2

 

Μπορείς να βάλεις την rls4 από πάνω χώρίς να χάσεις τίποτα (αν και οι διαφορές δεν είναι πολλες). Το extra settings app που έχει η rls4 μπορεί να βρείς βολικό γιατι κλείνει το hardware acceleration ,αν θέλεις,μπορείς να κλεισεις την usb φόρτιση και έχει και reboot επιλογές με πολύ καλή αυτή για reboot σε recovery(την τελευταία επιλογή πάντως μπορεί να την έχεις και με widget ,έχω το widgetsoid και σου βγάζει λίστα και έχει και επιλογή να βάλεις powerwidget στην notification bar αν και βγάζει παράθυρο και δεν μπορεις να επιλέξεις απέυθείας ότι θες - δες τις φωτο στο λίνκ ).

Αν δεν θες να φλασάρεις πάντως δεν χάνεις και τίποτα κατα την γνώμη μου.

 

Πρόσεχε το ράδια(αυτό με το rds) γιατι "στίβει" την μπαταρία ακόμα και αν το κλείσεις. Δοκίμασε να το κλείνεις με έναν task killer που χρειάζεται μόνο για τέτοιες περιπτώσεις ή κάποιο app που κόλλησε(δεν τον χρειάζεσαι πέρα από αυτό,ασε το android συστημα να κάνει κουμάντο).

 

Πιο σταθερή rom απότι λένε οι περισσότεροι είναι η Swedish Spring Μitso . Για 3d τι ενοείς;

 

Λέτε να μας πετάξει καμιά 3d version o kallt και να πρέπει να φοράμε 3d glasses για να δουλευουμε το κινητό :p ;

 

 

http://img824.imageshack.us/g/snap20110414003410.png/

Έχω κρατήσει ήδη Back Up, τώρα μπαίνω στο Clockwork και κάνω την γνωστή διαδικασία WIPE κ.τ.λ και μετά Instal zip From card για την αλλαγή της Rom? //Για 3D εννοώ να αναγνωρίζει το κινητό την GPU και να παίζουν κανονικά τα παιχνίδια :)

Δεν αλλάζει κάτι στην εγκατάσταση της ROM επειδή έκανα την RAM 512 με αυτό τον τρόπο http://zteblade.info/?p=20 ?

Και κάτι τελευταίο, όταν λές να να βάλω την rls4 από πάνω τι εννοείς? Πως ακριβώς γίνεται αυτό?:confused:

 

Ευχαριστώ και συγγνώμη για της πολλές ερωτήσεις :), πρέπει να ξεφορτωθώ την 2,1 :p

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή για φόρτιση από usb είναι πολύ χρήσιμη. Προσωπικά θα δυσκολευτώ να αλλάξω ΡΟΜ γιατί η ss rls4 πάει πολύ καλά. Πάντως με το ραδιόφωνο δεν μπορώ να καταλάβω τί παίζει. Ενώ κρατάει αρκετά η μπαταρία, χθές άνοιξα για λίγο να ακούσω μουσική και το έκλεισα από τη διαχείρηση εφαρμογών. Μέσα σε 2 ώρες αδράνειας είχε πέσει 50% η μπαταρία!!!!!!!!! Τί να πώ.

 

γιατι δεν κανεις uninstall το ραδιο με το rds? και να κρατησεις το ραδιο του adroid? εγω παντως σωθηκα κραταει 3 μερες χαλαρα

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω μπλεχτει λιγακι βαλε-βγαλε rom κ.λ.π. με ποιο τροπο στην SSrls4b αλλαζω την ενδειξη της μπαταριας ωστε να μου δειχνει ποσοστο αντι την κλασσικη μπαταριουλα?

Εδω εχει διαφορα themes που μου αλλαζουν ΚΑΙ την μπαταρια αλλα εγω δεν θελω theme παρα μονο να αλλαξω την ενδειξη στην μπαταρια.

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω μπλεχτει λιγακι βαλε-βγαλε rom κ.λ.π. με ποιο τροπο στην SSrls4b αλλαζω την ενδειξη της μπαταριας ωστε να μου δειχνει ποσοστο αντι την κλασσικη μπαταριουλα?

Εδω εχει διαφορα themes που μου αλλαζουν ΚΑΙ την μπαταρια αλλα εγω δεν θελω theme παρα μονο να αλλαξω την ενδειξη στην μπαταρια.

Δες το παρακάτω link

http://android.modaco.com/content-page/334849/rom-froyo-swedish-spring-rls4-2011-04-01-oled-tft-gen1-gen2/page/1320/#

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ kandilak, worked like a charm! Edited by wolf13
:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω wipe data/cache και kavlik cache κανατε ολοι ε;
το kavlik cache τι είναι?
Μεσω clockwork πας στην τελευταια επιλογη(νομιζω settings λεει) και θα δεις μια επιλογη που γραφει kavlik cache.
Έλεος με το kavlik cache και ξανά μανά kavlik cache. xxxPhone το κάναμε το myPhone :lol:

 

dalvik cache λέγεται.

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν κανεις uninstall το ραδιο με το rds? και να κρατησεις το ραδιο του adroid? εγω παντως σωθηκα κραταει 3 μερες χαλαρα

 

Εμένα το androko radio δε μου δουλεύει με το RDS. Δηλ εννοώ έχω ραδιόφωνο αλλά δε βλέπω να βγάζει RDS πληροφορίες. Επίσης παρόλο που το κλείνω ακούγεται θόρυβος στα ακουστικά και άμα χτυπήσει τηλέφωνο εκείνη την ώρα κάποιες φορές δεν ακούγεται τίποτα (παρόλο που έχω βγάλει τα ακουστικά).

 

Όλα τα παραπάνω στην RLS4b.

 

Ξέρει κανείς τη διαφορά έχει το Deskclock από το AlarmClock?

Υπάρχουν κάποια screenshots ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, είμαι νέος στο φορουμ και μάλλον θα αγοράσω το Blade(είμαι ανάμεσα και στο Samsung Galaxy 551). Το κινητό το θέλω για εφαρμογές παιχνίδια και emulators. Αξίζει; Εξυπακούεται ότι αν το πάρω θα βάλω έναν φίλο μου που ξέρει από αυτά να ξεκλειδώσει και 512ΜΒ ram. Φαντάζομαι και αλλαγή rom. Μπορεί κάποιος να με κατατοπήσει προς το rom που είναι καλύτερο για αυτό που θέλω;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τη διαφορά έχει το Deskclock από το AlarmClock?

Υπάρχουν κάποια screenshots ?

 

deskclock

 

alarmclock

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!θα κανω ισως μια κουλη ερωτηση,αλλα πως βαζω καινουρια επαφη στο λεπιδι?

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έλεος με το kavlik cache και ξανά μανά kavlik cache. xxxPhone το κάναμε το myPhone :lol:

 

dalvik cache λέγεται.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Dalvik_%28software%29

 

It was originally written by Dan Bornstein, who named it after the fishing village of Dalvík in Eyjafjörður, Iceland, where some of his ancestors lived.

 

:p

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!θα κανω ισως μια κουλη ερωτηση,αλλα πως βαζω καινουρια επαφη στο λεπιδι?

 

κάνεις ένα λογαριασμό στο ιντερνετ στα google contacts, βάζεις την επαφή σου εκεί, και μετά κάνεις συγχρονισμό με το blade από κάποιο wifi spot...

 

 

 

Φυσικά αστειεύομαι... πας στις επαφές, πατάς το πλήκτρο menu και επιλέγεις: Νέα επαφή

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

κάνεις ένα λογαριασμό στο ιντερνετ στα google contacts, βάζεις την επαφή σου εκεί, και μετά κάνεις συγχρονισμό με το blade από κάποιο wifi spot...

 

 

 

Φυσικά αστειεύομαι... πας στις επαφές, πατάς το πλήκτρο menu και επιλέγεις: Νέα επαφή[/QUOT

 

χαχα τοσο απλο,και ειπα και γω τι λαθος κανω...

και ενα αλλο θεμα που μολις παρατηρησα,χθες το μπε δοντι δουλευε κανινικα,σημερα δε μπορω να λαβω τπτ.καμια ιδεα?

φοραω RSL3

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, είμαι νέος στο φορουμ και μάλλον θα αγοράσω το Blade(είμαι ανάμεσα και στο Samsung Galaxy 551). Το κινητό το θέλω για εφαρμογές παιχνίδια και emulators. Αξίζει; Εξυπακούεται ότι αν το πάρω θα βάλω έναν φίλο μου που ξέρει από αυτά να ξεκλειδώσει και 512ΜΒ ram. Φαντάζομαι και αλλαγή rom. Μπορεί κάποιος να με κατατοπήσει προς το rom που είναι καλύτερο για αυτό που θέλω;

 

Θα με φαει η τελευταία θέση στην προηγούμενη σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

Το εορτολογιο παιζει κανονικα σε εσας που εχετε SSrls4b? Σε εμενα crashαρει.
:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Εχουμε καπου ετοιμο οδηγο με ρυθμισεις για καλυτερη διαρκεια μπαταριας?Με SSrls4b και απο καμια ωρα με wifi-radio-παιχνιδια κλησεις μου βγαζει 1 μερα .
Link to comment
Share on other sites

SS3, wipe battery stats με αδεια μπαταρια, και μετα την πρωτη φορτιση κρατησε 4μερες 7ωρες...

1,5 μερα παραπανω απο οτι με πριν..

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι τελευταίο, όταν λές να να βάλω την rls4 από πάνω τι εννοείς? Πως ακριβώς γίνεται αυτό?:confused:

 

Εκεί έγραφα για τον Chryssostomo που έχει ήδη την rls3 . Εσυ πρέπει να κάνεις wipe και install την ROM μετά. Θα χάσεις εφαρμογες και ρυθμίσεις. Μπορεις παντως να γίνεις root με το universal root app από το market και με to titanium backup να πάρεις ένα backup και να τα περάσεις όλα μετά. Δεν το έχω δουλέψει ακόμα οπότε ψάξε λίγο πως γίνετε. Έχει δουλέψει σε πολλούς. Απόφυγε να πάρεις backup τις ρυθμίσεις συστήματος.

 

Γεια σας παιδιά, είμαι νέος στο φορουμ και μάλλον θα αγοράσω το Blade(είμαι ανάμεσα και στο Samsung Galaxy 551). Το κινητό το θέλω για εφαρμογές παιχνίδια και emulators. Αξίζει; Εξυπακούεται ότι αν το πάρω θα βάλω έναν φίλο μου που ξέρει από αυτά να ξεκλειδώσει και 512ΜΒ ram. Φαντάζομαι και αλλαγή rom. Μπορεί κάποιος να με κατατοπήσει προς το rom που είναι καλύτερο για αυτό που θέλω;

 

Το κινητό τα σπάει και από χαρακτηριστηκά είναι καλύτερο απο το samsung απότι είδα. Rom για games καλύτερη είναι η Cyanogen7 αλλά δεν είναι τόσο σταθερή ακόμα όσο η Swedish Spring. Αφού την rom θα στην περάσει φίλος , καλύτερα να βάλεις την Swedish Spring και να σου δείξει την διαδικασία. Μετά περνάς οποια ROM θέλεις ,όποτε θέλεις.

 

Το εορτολογιο παιζει κανονικα σε εσας που εχετε SSrls4b? Σε εμενα crashαρει.

 

Ο Kandilak είχε πρόβλημα με το widget , ελπίζω να βοηθήσει:

 

Έβαλα και 'γω χθες την SS RLS3 και πραγματικά κάνει τη διαφορά ανάμεσα στις ROM που έχω δοκιμάσει. Μόνο ένα προβληματάκι με FC της εφαρμογής (widget) Εορτολόγιο. Ύπάρχει κάποιος ή κάποιοι με SS RLS3 που χρησιμοποιούν αυτό το widget χωρίς πρόβλημα, γιατί ότι κι αν έχω δοκιμάσει, όταν βάλω το widget μου βγάζει αναγκαστικό κλείσιμο (διαδικασία gandevs.eortologio)

 

Εντάξει, το διόρθωσα. Το πρόβλημα δημιουργόταν όταν το πρόγραμμα έκανε αναζήτηση για επαφές που γιορτάζουν. Έκανα εκκαθάριση δεδομένων στο "Χώρος αποθύκευσης επαφών" και στο "Επαφές" μετά συγχρονισμό των επαφών από το λογαριασμό gmail και τώρα είναι ΟΚ.
Edited by R_Bachman
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε παιδιά αλλά δεν άντεξα να μην το κάνω upload...

Μέχρι και η google μας έχει πάρει χαμπάρι...

Current: Xiaomi Mi A1

History: Motorola Moto G 2nd GEN / Jiayu G4S / ZTE v967s / SE Neo V / ΖΤΕ Blade / Nokia N79 / SE k810 / SE k750 / Nokia 6600 / Panasonic GD67 / Ericsson T68s / Ericcson T10 / Ericcsson CH198 <- παντοφλα version :blink:

Link to comment
Share on other sites

Έγινε λόγος πριν κάτι σελίδες για απεγκατάσταση του προγράμματος FM Radio στην SS RLS4.

Πώς γίνεται; Έχει τελικά η ύπαρξη αυτής της εφαρμογής ή όχι οποιαδήποτε επιρροή στην αυτονομία της μπαταρίας;

Link to comment
Share on other sites

To swedish spring ειναι 2.2. Δηλαδή πρώτα γίνεται το ξεκλείδωμα των 512ΜΒ και μετά μπαίνει η rom;

Και overclocking cpu γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε παιδιά αλλά δεν άντεξα να μην το κάνω upload...

Μέχρι και η google μας έχει πάρει χαμπάρι...

 

 

xaxaxaxaxa Άψογο με τρελαίνει η συνάφεια που βγάζει με το Υπουργείο...

Galaxy Nexus 4.1.2 JB

 

Galaxy Note 4 910F

 

Asus Eee Pad Transformer TF101 with Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

xaxaxaxaxa Άψογο με τρελαίνει η συνάφεια που βγάζει με το Υπουργείο...

 

χαχαχαχχαχ,ε σου λενε εκει στον γουγλη οτι πλεον η λεξη υπουργειο και λεξη μπου@@λο ειναι ταυτοσημες οποτε....:lol::lol::lol:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...