Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η CM7 έχει υποστήριξη για usb host; δεν έχω καταλάβει ακριβώς, κάτι λένε για usb otg με ειδικο-usb-otg καλώδιο και δε συμαζεύεται.... Κανα Feedback σε απλά/πρακτικά ελληνικά; :confused:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πιο γρήγορη σε τι και σε σχέση με τι;

 

Περισσότερο smooth όσο αφορά την πλοήγηση στο menu του κινητού.

Νοιώθεις πως χάνει frames κατά το scrolling και στα διάφορα transitions.

 

Δε μιλάω για ελαφρύ launcher, αλλά για την ίδια την ROM.

Link to comment
Share on other sites

καλως σας βρηκα,νεος και εγω στο blade και το κινητο πεταει! εχει δοκιμασει κανεις αυτο το bluetooth:SONY ERICSSON MW600 που εχει και ραδιο στο blade? λειτουργει καλα?
Link to comment
Share on other sites

καλως σας βρηκα,νεος και εγω στο blade και το κινητο πεταει! εχει δοκιμασει κανεις αυτο το bluetooth:SONY ERICSSON MW600 που εχει και ραδιο στο blade? λειτουργει καλα?

 

ναι φίλε το έχω δοκιμάσει εγώ . αυτό που παρατήρησα είναι πως ακούγεται λίγο χαμηλά η φωνή του ομιλούντα όταν σε παίρνουν τηλέφωνο . Πριν που είχα ένα sony ericsson κινητό ακουγόταν καμπάνα. Κατά τα άλλα σαν handsfree τα σπάει

Link to comment
Share on other sites

παιδια ζητησα σε ενα ξενο forum να μου ανεβασει καποιος το wallpaper του αλλα μου ειπε πως εχει το "psd" να ανεβασει και το ανεβασε. τι ακριβως αρχειο ειναι αυτο? πως το βαζω?

 

ναι φίλε το έχω δοκιμάσει εγώ . αυτό που παρατήρησα είναι πως ακούγεται λίγο χαμηλά η φωνή του ομιλούντα όταν σε παίρνουν τηλέφωνο . Πριν που είχα ένα sony ericsson κινητό ακουγόταν καμπάνα. Κατά τα άλλα σαν handsfree τα σπάει

επειδη το θελει και ενας φιλος μου δεν τον ακους καλα δηλαδη τον αλλον?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζουμε αν τα Blade που υπάρχουν αυτή τη στιγμή στα ράφια των Ελληνικών καταστημάτων είναι GEN 2?
Link to comment
Share on other sites

Aγορασα το δικο μου την Πεμπτη, και ειναι gen 1.

Υποψην απο επαρχια, ετσι.

 

Δεν ξερω αν παιζει να εχουν προμηθευτει gen2 συσκευες οι μεγαλες πολεις λογω κινησης.

 

edit

παιδια ζητησα σε ενα ξενο forum να μου ανεβασει καποιος το wallpaper του αλλα μου ειπε πως εχει το "psd" να ανεβασει και το ανεβασε. τι ακριβως αρχειο ειναι αυτο? πως το βαζω?

 

 

επειδη το θελει και ενας φιλος μου δεν τον ακους καλα δηλαδη τον αλλον?

 

 

Συγγνωμη, μια ασχετη ερωτηση με το quote:

Λειτουργουν και τα media keys του nokia bluetooth?

Play/pause, next κτλ, κανονικα?

Edited by Enema
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερες :)

 

δε μπορω να περασω την εφαρμογη του ebay..ειχε κανενας αλλος το προβλημα?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα τον go launcher αλλα οταν παω να προσθεσω widget η να αφαιρεσω απο την αρχικη οθονη καθως πιεζω για να εμφανιστουν οι επιλογες μου βγαζει αυτο το μηνυμα:"loading screen,please wait...".τι φταιει?τι να κανω?

 

όταν ξεκινάς το κινητό και ακόμα δεν έχει προλάβει να σου φορτώσει όλες τις οθόνες για κάποιο λόγο, τότε σου βγάζει "loading screen,please wait..."... Αλλά και πάλι περιμένεις μόνο για λίγα δευτερόλεπτα, μην φανταστείς πολύ. Αν σου το βγάζει σε άσχετη φάση, είναι κάτι άλλο... παράξενο πάντως γιατί ο go launcher πάει σφαίρα σε blade...

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πιο γρήγορη ROM από την SS-RLS4b ;

 

Την πέρασα χθες, αλλά οκ, δεν τρελάθηκα κι όλας.

Πάει καλά, έχει πλήρη υποστήριξη ελληνικών αλλά ψάχνω κάτι πιο γρήγορο.

Τότε αγόρασε ένα πιο γρήγορο (και ακριβότερο βέβαια) κινητό. :p

 

Ή γίνε πιο συγκεκριμένος. "Πιο γρήγορο" που και σε τι; Στο bootάρισμα, στο launcher, στα animations, στα παιχνίδια, στο WiFi, στο 3G, στις εφαρμογές;

Link to comment
Share on other sites

To κινητο πήγε για service και βλέπουμε τι θα μου απαντήσουν.

Οι τιμές για digitizers έχουν τσιμπήσει λίγο τελευταία:

http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_trksid=p5197.m570.l1312&_nkw=zte+blade+digitizer&_sacat=See-All-Categories

 

Υπάρχουν και οδηγίες για πώς να την αλλάξεις, αλλά ελπίζω να μη μου κάνουν καμιά ιστορία με το service.

http://android.modaco.com/content/zte-blade-blade-modaco-com/335578/howto-change-the-digitizer-screen-zte-blade/

 

Ναί μάλλον ξέμεινε ο τύπος Αγγλία και τα ανέβασε επίτηδες.

Εγώ πήρα από αυτόν.

 

Εδώ

Link to comment
Share on other sites

Όταν περνάμε ένα θέμα (πχ σε SSRLS4) και μετά αν δεν το θέλουμε πως το βγάζουμε?Αν κρατήσεις backup όλου του συστήματος από το recovery manager,βάλεις κάποιο θέμα και μετά κάνεις restore τότε λογικά θα επανέρχεται στην προ θέματος κατάσταση?

 

Θέλω να βάλω ένα θέμα από εδώ http://android.modaco.com/content/zte-blade-themes-and-design-customisation/331963/themes-unified-theme-thread/ για να έχω την μπαταρία με ποσοστιαία μορφή και όχι με απλή μπάρα.Λέει ότι κάνουν για SSRLS1,2,3.Για την 4 θα κάνουν?

http://www.mediafire.com/?uulvbr5c9gcdl

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να κατεβασεις ολοκληρο theme,αν θελεις μονο την αλλαγη στην μπαταρια.

Κατεβασε καποιο απο τα mod που περιεχουν ονομασια thincircle η circlemod και flashare το.

Οταν ανοιξεις παλι το κινητο θα εχει αλλαξει η ενδειξη της μπαταριας.

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Όταν περνάμε ένα θέμα (πχ σε SSRLS4) και μετά αν δεν το θέλουμε πως το βγάζουμε?Αν κρατήσεις backup όλου του συστήματος από το recovery manager,βάλεις κάποιο θέμα και μετά κάνεις restore τότε λογικά θα επανέρχεται στην προ θέματος κατάσταση?

 

Θέλω να βάλω ένα θέμα από εδώ http://android.modaco.com/content/zte-blade-themes-and-design-customisation/331963/themes-unified-theme-thread/ για να έχω την μπαταρία με ποσοστιαία μορφή και όχι με απλή μπάρα.Λέει ότι κάνουν για SSRLS1,2,3.Για την 4 θα κάνουν?

http://www.mediafire.com/?uulvbr5c9gcdl

 

Για μένα φίλε μου το καλύτερο είναι πριν από αλλαγές οποιουδήποτε πράγματος, προγράμματος, θέματος κλπ να παίρνεις ένα πλήρες backup με το clockwordmod.

 

Είναι η πιο σίγουρη και ανώδυνη λύση, ό,τι και να πάει στραβά με ένα restore είσαι οκ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να κατεβασεις ολοκληρο theme,αν θελεις μονο την αλλαγη στην μπαταρια.

Κατεβασε καποιο απο τα mod που περιεχουν ονομασια thincircle η circlemod και flashare το.

Οταν ανοιξεις παλι το κινητο θα εχει αλλαξει η ενδειξη της μπαταριας.

Ναι?Δεν το ήξερα.Έχεις κανένα link για να πάρω καμιά ιδέα?

 

Για μένα φίλε μου το καλύτερο είναι πριν από αλλαγές οποιουδήποτε πράγματος, προγράμματος, θέματος κλπ να παίρνεις ένα πλήρες backup με το clockwordmod.

 

Είναι η πιο σίγουρη και ανώδυνη λύση, ό,τι και να πάει στραβά με ένα restore είσαι οκ!

 

Πήρα σήμερα backup όλου του συστήματος από cwm.Για την ώρα έχω 2 backup.Ένα το στοκ της wind και την ssrls4.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά, έχω φλασάρει κ εγώ το Blade μου με την ούγγρικη ξεκλειδώνοντας τα 512 κλπ. Αυτό που με προβληματίζει όμως είναι πώς διάλο μετά το flash κάποιας custom rom ή ακόμη και της original wind πίσω τα 512 παραμένουν?

 

Ξέρει κανείς να μου πεί εάν τα υπόλοιπα partitions της ROM παίρνονται Backup από το Clockwordmod?

 

Βλέπω πχ /cache, /data, /sdcard , /system, /sd-ext, /boot, /recovery, /misc

 

Το /recovery έχει το clockwordmod, τα /sdcard και /sd-ext είναι στην sd,

τα boot, data, system είναι στη rom αλλά το /Misc δε το βλέπω πουθενά.

 

Τι έχει μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά, έχω φλασάρει κ εγώ το Blade μου με την ούγγρικη ξεκλειδώνοντας τα 512 κλπ. Αυτό που με προβληματίζει όμως είναι πώς διάλο μετά το flash κάποιας custom rom ή ακόμη και της original wind πίσω τα 512 παραμένουν?

 

Ξέρει κανείς να μου πεί εάν τα υπόλοιπα partitions της ROM παίρνονται Backup από το Clockwordmod?

 

Βλέπω πχ /cache, /data, /sdcard , /system, /sd-ext, /boot, /recovery, /misc

 

Το /recovery έχει το clockwordmod, τα /sdcard και /sd-ext είναι στην sd,

τα boot, data, system είναι στη rom αλλά το /Misc δε το βλέπω πουθενά.

 

Τι έχει μέσα.

 

Η ουγγρική ρομ ήθελε την μέθοδο TPT http://android.modaco.com/content/zte-blade-roms-rom-customisation/329864/07-apr-guide-how-to-install-a-custom-rom-on-the-zte-blade-gen1/

Τhis technique uses a much lower level method of updating your ROM.

 

However it is NEW, and in development - and only a few ROMs are currently available (but they are newer ones).

 

Using TPT allows you to change all of the sections of your phone in one single install. This means that the BOOT, RECOVERY and ROM all get installed together.

TPT also has the power to change other much deeper parts of the device; the first discovery has been that you can change the partition sizes.

 

This means the the Spare space (MB) in the system partition location - can be squeezed down so that you have more space to install Apps in the data partition.

The ROM developer will pick the correct size partition for their ROM

 

ClockworkMod install method is much safer, more universal and more recoverable. If the device you have is not in the compatibility list then STOP. This update method - if applied to a device that's not supported - may BRICK IT (make the phone unrecoverable).

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κρατησω ενα backup μονο των μηνυματων απο handcet sms ωστε να αλλαξω rom γνωριζει κανεις αν γινεται ?
Link to comment
Share on other sites

Ναι?Δεν το ήξερα.Έχεις κανένα link για να πάρω καμιά ιδέα?

 

To ιδιο link που εδωσες πριν εσυ

 

http://www.mediafire.com/?uulvbr5c9gcdl

 

Εγω εχω βαλει την TrueGingerbread-thincircle-SS

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

To ιδιο link που εδωσες πριν εσυ

 

http://www.mediafire.com/?uulvbr5c9gcdl

 

Εγω εχω βαλει την TrueGingerbread-thincircle-SS

 

Αυτό αλλάζει μόνο την μπαταρία?Και το βάζουμε έτσι?

 

- copy the theme to the root of your sd Card

- boot phone with the Volume - held down

- enter ClockworkMod

- "Install zip from sdcard"

- "Choose zip from sdcard"

- Select your zip file and continue

Reboot through ClockworkMod

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...