Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες, ποιά custom rom μου προτείνετε;

Όχι μόνο με γνώμονα την ταχύτητα, αλλά και την υποστήριξη ελληνικών(μενού+πληκτρολόγιο) αλλά και με τα λιγότερα(έως καθόλου) bugs...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

the application messages has stopped unexpectedly

 

Μου βγαζει αυτο το μηνυμα κ δε μπορω να μπω στην εφαρμογη των μηνυματων...ιδεες?

 

εκανα reboot,wipe το messages application...

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καταλάθος έκανα install το addon της SS3 για overclock στην SS4...

Πως μπορώ να το κάνω απεγκατάσταση?

Δεν υπάρχει πρόβλημα...το ίδιο πράγμα είναι. Αν όμως θες ντε και καλά να το απεγκαταστήσεις πρέπει να ξαναφλασάρεις την SS4 (χωρίς wipe)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, ποιά custom rom μου προτείνετε;

Όχι μόνο με γνώμονα την ταχύτητα, αλλά και την υποστήριξη ελληνικών(μενού+πληκτρολόγιο) αλλά και με τα λιγότερα(έως καθόλου) bugs...

 

Swedish Spring RLS4 http://android.modaco.com/content/zte-blade-roms-rom-customisation/334849/rom-froyo-swedish-spring-rls4-2011-04-01-oled-tft-gen1-gen2/ λογικά είναι η πιο σταθερή και υποστηρίζεται ακόμα από τον developer.Την έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, θέλω να σας ρωτήσω τι έγινε τελικά με την official αναβάθμηση στα android 2.2 είχανε πει στο τέλος αυτής της βδομάδας τι έγινε τελικά βγήκε????
Link to comment
Share on other sites

Είναι διαθέσιμη free στο market η εφαρμογή SD Increase με την οποία μπορείς να αλλάξεις το μέγεθος της cache της κάρτας SD (από default έχει τιμή 128) σε τιμές 256, 512, 1024, 2048, 3072. Σε κάποιες κάρτες βελτιώνει συμαντικά την ταχύτητα read/write της κάρτας, σε κάποιες άλλες δεν υπάρχει ιδιαίτερη διαφορά (η δικιά μου είναι μια από αυτές:(). Μπορείτε να τεστάρετε την απόδοση της κάρτας σε κάθε τιμή cache με το SD Tools ώστε να βρείτε σε ποια τιμή cache έχετε καλύτερη απόδοση. Οι περισσότερες κάρτες πάντως φαίνεται να ανταποκρίνονται καλύτερα στην τιμή 2048.

Υπάρχει ένα bug σχετικά το πως θα κρατήσει την τιμή που θέλετε μετά από reboot αλλά υπάρχει "πλάγια" λύση και γι'αυτό.........

Link to comment
Share on other sites

Είναι διαθέσιμη free στο market η εφαρμογή SD Increase με την οποία μπορείς να αλλάξεις το μέγεθος της cache της κάρτας SD (από default έχει τιμή 128) σε τιμές 256, 512, 1024, 2048, 3072. Σε κάποιες κάρτες βελτιώνει συμαντικά την ταχύτητα read/write της κάρτας, σε κάποιες άλλες δεν υπάρχει ιδιαίτερη διαφορά (η δικιά μου είναι μια από αυτές:(). Μπορείτε να τεστάρετε την απόδοση της κάρτας σε κάθε τιμή cache με το SD Tools ώστε να βρείτε σε ποια τιμή cache έχετε καλύτερη απόδοση. Οι περισσότερες κάρτες πάντως φαίνεται να ανταποκρίνονται καλύτερα στην τιμή 2048.

Υπάρχει ένα bug σχετικά το πως θα κρατήσει την τιμή που θέλετε μετά από reboot αλλά υπάρχει "πλάγια" λύση και γι'αυτό.........

 

To θέμα είναι, μήπως έχεις βρει την "καλή" τιμή για την μαμίσια κάρτα; Γιατί προσωπικά βαριέμαι να κάνω τα ριμπούτς για δοκιμές :p

Link to comment
Share on other sites

To θέμα είναι, μήπως έχεις βρει την "καλή" τιμή για την μαμίσια κάρτα; Γιατί προσωπικά βαριέμαι να κάνω τα ριμπούτς για δοκιμές :p

Δεν χρειάζεται reboots για τις δοκιμές. Βάζεις τιμή και τεστάρεις. Όσο για τη μαμίσια SD , δεν νομίζω ότι σε όλους μας είναι ίδια και επίσης δεν φοράω μαμίσια SD;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή σε 3 - 4 μερες θα έχω το κινητό και έχω κάποιες απορίες...

1) Το ράδιο έχει δυνατή ένταση στα ακουστικά ή κλασικά (χαμηλή δηλ.) όπως στα περισσότερα Androind ?

2) Αληθεύει ότι παίρνει την 2,3?

3) Με 2,2 ή 2,3 (αν την υποστιρίζει) παίζει Flash?

 

Αυτά, ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή σε 3 - 4 μερες θα έχω το κινητό και έχω κάποιες απορίες...

1) Το ράδιο έχει δυνατή ένταση στα ακουστικά ή κλασικά (χαμηλή δηλ.) όπως στα περισσότερα Androind ?

2) Αληθεύει ότι παίρνει την 2,3?

3) Με 2,2 ή 2,3 (αν την υποστιρίζει) παίζει Flash?

 

Αυτά, ευχαριστώ :)

 

1) Κλασσικά (χαμηλή).

2) Ναι (με custom rom η οποία βρίσκεται ακόμη σε beta στάδιο)

3) Όχι. Δεν έχει να κάνει με το ποια έκδοση "φοράει" αλλά με τον επεξεργαστή του κινητού.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πιο γρήγορη ROM από την SS-RLS4b ;

 

Την πέρασα χθες, αλλά οκ, δεν τρελάθηκα κι όλας.

Πάει καλά, έχει πλήρη υποστήριξη ελληνικών αλλά ψάχνω κάτι πιο γρήγορο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω κατι εφαρμογες περασμενες οπως το lock screen widget αλλα δεν μπορω να τις απεγκαταστησω ουτε με τον κανονικο τροπο ουτε με το mini uninstaller που εχω,καθως μου λενε πως δεν ειναι δυνατη η απεγκατασταση της εφαρμογης.τι μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

To θέμα είναι πώς σε όλες τις εφαρμογές έχει χαμηλή ένταση στα ακουστικά!:mad:

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω κατι εφαρμογες περασμενες οπως το lock screen widget αλλα δεν μπορω να τις απεγκαταστησω ουτε με τον κανονικο τροπο ουτε με το mini uninstaller που εχω,καθως μου λενε πως δεν ειναι δυνατη η απεγκατασταση της εφαρμογης.τι μπορω να κανω?

 

titanium backup χρειαζεσαι

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

To θέμα είναι πώς σε όλες τις εφαρμογές έχει χαμηλή ένταση στα ακουστικά!:mad:

 

πρεπει να λεγεται easy settings το app στο market

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

απεγκατασταση non backuped εφαρμογων χρηστη να πατησω?

ΟΧΙ!!!!

Δεν χρειάζεται το titanium!!

Πήγαινε MENU--Ρυθμίσεις--Τοποθεσία και Ασφάλεια--Επιλογή διαχειριστών συσκευών και απενεργοποίησε το lockscreen widget . Μετά κάνε του απεγκατάσταση κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ!!!!

Δεν χρειάζεται το titanium!!

Πήγαινε MENU--Ρυθμίσεις--Τοποθεσία και Ασφάλεια--Επιλογή διαχειριστών συσκευών και απενεργοποίησε το lockscreen widget . Μετά κάνε του απεγκατάσταση κανονικά.

 

σε ευχαριστω πολυ φιλε! μονο ετσι βγηκαν:D:D

Link to comment
Share on other sites

1) Κλασσικά (χαμηλή).

2) Ναι (με custom rom η οποία βρίσκεται ακόμη σε beta στάδιο)

3) Όχι. Δεν έχει να κάνει με το ποια έκδοση "φοράει" αλλά με τον επεξεργαστή του κινητού.

Δηλαδή δεν υπάρχει κάποιο προγραμματάκι που δίνει "ενίσχυση" στον ήχο?

Link to comment
Share on other sites

ποια εφαρμογη ειναι αυτη που ειχε πει ενας φιλος που μπορεις σε καθε μια home screen να εχεις διαφορετικο wallpaper?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πιο γρήγορη ROM από την SS-RLS4b ;

 

Την πέρασα χθες, αλλά οκ, δεν τρελάθηκα κι όλας.

Πάει καλά, έχει πλήρη υποστήριξη ελληνικών αλλά ψάχνω κάτι πιο γρήγορο.

 

SS-RLS4B και 3D SPB mobile shell πολύ γρήγορος συνδυασμός!;)

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Είναι διαθέσιμη free στο market η εφαρμογή SD Increase με την οποία μπορείς να αλλάξεις το μέγεθος της cache της κάρτας SD (από default έχει τιμή 128) σε τιμές 256, 512, 1024, 2048, 3072. Σε κάποιες κάρτες βελτιώνει συμαντικά την ταχύτητα read/write της κάρτας, σε κάποιες άλλες δεν υπάρχει ιδιαίτερη διαφορά (η δικιά μου είναι μια από αυτές:(). Μπορείτε να τεστάρετε την απόδοση της κάρτας σε κάθε τιμή cache με το SD Tools ώστε να βρείτε σε ποια τιμή cache έχετε καλύτερη απόδοση. Οι περισσότερες κάρτες πάντως φαίνεται να ανταποκρίνονται καλύτερα στην τιμή 2048.

Υπάρχει ένα bug σχετικά το πως θα κρατήσει την τιμή που θέλετε μετά από reboot αλλά υπάρχει "πλάγια" λύση και γι'αυτό.........

 

Με μαμά sd (ακόμα δυστυχώς) και καλή τιμή για μένα ήταν τα 1024.Από 13.3 και 5.8 στο bench πήγα στα 14,2 με 6.1. Καλή ανακάλυψη Kandilak ,thanxx :) !

 

 

Υπάρχει πιο γρήγορη ROM από την SS-RLS4b ;

 

Την πέρασα χθες, αλλά οκ, δεν τρελάθηκα κι όλας.

Πάει καλά, έχει πλήρη υποστήριξη ελληνικών αλλά ψάχνω κάτι πιο γρήγορο.

 

Πιο γρήγορη σε τι και σε σχέση με τι;

 

ποια εφαρμογη ειναι αυτη που ειχε πει ενας φιλος που μπορεις σε καθε μια home screen να εχεις διαφορετικο wallpaper?

 

Multipicture https://market.android.com/details?id=org.tamanegi.wallpaper.multipicture

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Με μαμά sd (ακόμα δυστυχώς) και καλή τιμή για μένα ήταν τα 1024.Από 13.3 και 5.8 στο bench πήγα στα 14,2 με 6.1. Καλή ανακάλυψη Kandilak ,thanxx :) !

 

Χμμμ.. χώρις συμαντική διαφορά και σε 'σενα. Καλά και το SD tools μην νομίζεις ότι βγάζει στανταρ αποτελέσματα σε κάθε ρύθμιση. Εγώ έκανα 3-4 μετρήσεις για κάθε τιμή cache και έβγαλα ένα μέσο όρο για να δω που πετυχαίνω καλύτερο αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ.. χώρις συμαντική διαφορά και σε 'σενα. Καλά και το SD tools μην νομίζεις ότι βγάζει στανταρ αποτελέσματα σε κάθε ρύθμιση. Εγώ έκανα 3-4 μετρήσεις για κάθε τιμή cache και έβγαλα ένα μέσο όρο για να δω που πετυχαίνω καλύτερο αποτέλεσμα.

 

Έκανα αρκετές δοκιμές και και είναι σταθερά τα αποτελέσματα(μικρές 0,1 διαφορές).Το ζόρι μου με την μαμά sd ειναι που δεν μπορώ να δω video καλά. Λογικά φταίει η sd και δοκίμασα διάφορους players(vital player εχω τωρα και όλες τις δοκιμες με άλλους players τις έκανα με την μαμά rom,αλλά δεν νομίζω πως είναι θέμα rom). Με το κολπάκι έπεξε vid λίγο καλύτερα. Πάλι δεν βλεπεται αλλά κάτι έκανε.

 

Μάλλον θα πάρω αυτή http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Photography/Memory-Cards/Storage-Cards/Transcend-Memory-Card-MicroSDC6-Rdp3-Microsd-Card-Reader-TS8GUSDHC6-P3.htm Ελπίζω να παίζει video κανονικά.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αρκετές δοκιμές και και είναι σταθερά τα αποτελέσματα(μικρές 0,1 διαφορές).Το ζόρι μου με την μαμά sd ειναι που δεν μπορώ να δω video καλά. Λογικά φταίει η sd και δοκίμασα διάφορους players(vital player εχω τωρα και όλες τις δοκιμες με άλλους players τις έκανα με την μαμά rom,αλλά δεν νομίζω πως είναι θέμα rom). Με το κολπάκι έπεξε vid λίγο καλύτερα. Πάλι δεν βλεπεται αλλά κάτι έκανε.

 

Μάλλον θα πάρω αυτή http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Photography/Memory-Cards/Storage-Cards/Transcend-Memory-Card-MicroSDC6-Rdp3-Microsd-Card-Reader-TS8GUSDHC6-P3.htm Ελπίζω να παίζει video κανονικά.

Τα βιντεάκια πρέπει να έχουν την κατάλληλη κωδικοποίηση. Συνήθως mp4 με presets για iphone που έχουν διάφοροι converters κάνουν δουλειά. Σε μένα με αυτό το τρόπο παίζουν τέλεια και με τον μαμίσιο player!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...