Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ουγγρική ρομ ήθελε την μέθοδο TPT http://android.modaco.com/content/zte-blade-roms-rom-customisation/329864/07-apr-guide-how-to-install-a-custom-rom-on-the-zte-blade-gen1/

Τhis technique uses a much lower level method of updating your ROM.

 

However it is NEW, and in development - and only a few ROMs are currently available (but they are newer ones).

 

Using TPT allows you to change all of the sections of your phone in one single install. This means that the BOOT, RECOVERY and ROM all get installed together.

TPT also has the power to change other much deeper parts of the device; the first discovery has been that you can change the partition sizes.

 

This means the the Spare space (MB) in the system partition location - can be squeezed down so that you have more space to install Apps in the data partition.

The ROM developer will pick the correct size partition for their ROM

 

ClockworkMod install method is much safer, more universal and more recoverable. If the device you have is not in the compatibility list then STOP. This update method - if applied to a device that's not supported - may BRICK IT (make the phone unrecoverable).

 

dankan άλλο πράγμα ρωτάω. TPT ή όχι αλλάζει κάτι που μετά με flash δεν ξανααλλάζει. Ρωτάω αν ξέρει κανείς που σώζεται αυτή η αλλαγή μια και σίγουρα δεν είναι το repartitioning.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θελω να κρατησω ενα backup μονο των μηνυματων απο handcet sms ωστε να αλλαξω rom γνωριζει κανεις αν γινεται ?

 

γινεται με το titanium backup φιλε:D

Link to comment
Share on other sites

Ωραια stable χωρις ραδιο η cm7.

Εκτος και αν δεν το ειδα.

 

και να κάνει επανεκκίνηση όποτε ανοίγεις το wifi...

Link to comment
Share on other sites

επτά φορές προσπάθησα να κατεβάσω το cm7

τις εξι ειχε λάθος md5sum και την εβδομη τελικά απο το goo-inside.me mirror κατέβηκε με το σωστό md5 αλλα λάθος sha1sum..... :O

Λέτε να έχω πρόβλημα; Βέβαια το μιρορ αυτό ειναι και το μόνο που δίνει και το sha1sum...

Οχι οτι βιάζομαι, δοκιμάζω και μια άλλη μέρα αφου μάλλον έχει πρόβλημα η σύνδεσή μου (και ειδικα μετά απο κάτι τέτοια Tags -It's CM7 Stable, purely by name, and is nearly if not fully identical to Nightly 38, it is only different by name.-), απλά... ακαδημαϊκό το ενδιαφέρον...

Link to comment
Share on other sites

γινεται με το titanium backup φιλε:D

 

Με φτιαξες φιλε γιατι εχω πολλα αχρηστα πραγματα που δεν θελω να κρατησω...Πιστευω πως βοηθησες κι αρκετο κοσμο περα απο μενα!

Link to comment
Share on other sites

Με φτιαξες φιλε γιατι εχω πολλα αχρηστα πραγματα που δεν θελω να κρατησω...Πιστευω πως βοηθησες κι αρκετο κοσμο περα απο μενα!

 

Εχει αναφερθει πανω απο 100 φορες το προγραμμα αυτο:p

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω ένα θέμα από εδώ http://android.modaco.com/content/zte-blade-themes-and-design-customisation/331963/themes-unified-theme-thread/ για να έχω την μπαταρία με ποσοστιαία μορφή και όχι με απλή μπάρα.Λέει ότι κάνουν για SSRLS1,2,3.Για την 4 θα κάνουν?

http://www.mediafire.com/?uulvbr5c9gcdl

απλά να πω πως στην RLS4 Phat (και οχι τη b) το Thin Circle Battery και ο LaunchePro που αναφερθηκε προηγουμενως ειναι μεσα στο αρχικο πακετο (όπως και το google maps και το ebay )

(νομίζω έγινα fan boy :p -αστειεύομαι φυσικά-)

Edited by chillo
Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθει πανω απο 100 φορες το προγραμμα αυτο:p

 

off topic: ναι αλλα αλλος παιρνει τα ευσημα:p:p

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, μολις σήμερα πήρα το zte blade και προσπαθώ να μπω στο anfroid market έκανα login και μόλις πάω να μπω μου εμφανιζει άσπρη οθόνη!τι μπορώ να κάνω τωρα???
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, μολις σήμερα πήρα το zte blade και προσπαθώ να μπω στο anfroid market έκανα login και μόλις πάω να μπω μου εμφανιζει άσπρη οθόνη!τι μπορώ να κάνω τωρα???

 

Εχεις συνδέσει λογαριασμό gmail στο κινητό;

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια θα με τρελανετε εσεις.Σημερα το πρωι κατεβασα την CM7 stable και μεχρι στιγμης δεν ειχα ουτε ενα FC.Με Launcher pro παει σφαιρα κι σε σχεση με τις nightlies τωρα εφαρμογες που πανε στην SD πανε σχεδον ολοκληρες κι αφηνει μονο καποια kb στο τηλεφωνο.Με 2.2 froyo και με τις ιδιες εφαρμογες ειχα υπολοιπο στην μνημη του τηλεφωνου περιπου 75mb και τωρα εχω 120 mb!Ολα δουλευουν σχεδον ρολοι και λεω σχεδον γιατι οκ εχει κατι μικροθεματακια αλλα δεν ενοχλουν.Ουτε οποτε ανοιγω το wifi εχω επανεκκινηση ουτε με το gps.Α και τα παιχνιδια πανε κι αυτα σφαιρα!

Επισης σε μενα ειχε προεγκατεστημενα τα google apps.Δεν χρειαστηκε να βαλω καποιο αρχειο.Και να φανταστειτε πριν ειχα την Ν38 κι ειχα απογοητευτει.

 

Πιστευω wipe data/cache και kavlik cache κανατε ολοι ε;

Edited by panosfx

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΕΝΑ ZTE BLADE Κ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΒΑΛΩ?ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ Η ΕΠΙΣΗΜΗ 2.2?Η ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ CUSTOM K EAΝ ΝΑΙ ΠΙΑ ΝΑ ΒΑΛΩ?Κ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΟΔΗΓΩ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΜΠΑΙΝΕΙ?ΤΟ ZTE ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΑ ΟΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΚΗΝΗΤΑ ΓΙΑ ΤΟ PC?Κ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΒΡΩ?
Link to comment
Share on other sites

φυσικα! εμενα τουλαχιστον παιζουν μια χαρα:)

 

ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!! Αυτά είναι!!! Τα "αγοράζω" αμέσως :shifty::p !

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΕΝΑ ZTE BLADE Κ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΒΑΛΩ?ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ Η ΕΠΙΣΗΜΗ 2.2?Η ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ CUSTOM K EAΝ ΝΑΙ ΠΙΑ ΝΑ ΒΑΛΩ?Κ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΟΔΗΓΩ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΜΠΑΙΝΕΙ?ΤΟ ZTE ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΑ ΟΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΚΗΝΗΤΑ ΓΙΑ ΤΟ PC?Κ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΒΡΩ?

 

Καταρχας καλως ηρθες και καλοριζικο το κινητο!Δευτερον συμφωνα με τους ορους του φορουμ δεν γραφουμε με κεφαλαια γιατι ειναι σα να φωναζεις.Επισης κομμενες λεξεις οπως κ αντι για και παλι απαγορευεται.

Επειδη εισαι καινουριος χρηστης Android απο οτι καταλαβα και τωρα επιασες πρωτη φορα το ZTE Blade στα χερια σου ξεκινα διαβαζοντας στην 1η σελιδα το πρωτο ποστ κι οτι βοηθεια χρειαστεις εδω ειμαστε.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΕΝΑ ZTE BLADE Κ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΒΑΛΩ?ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ Η ΕΠΙΣΗΜΗ 2.2?Η ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ CUSTOM K EAΝ ΝΑΙ ΠΙΑ ΝΑ ΒΑΛΩ?Κ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΟΔΗΓΩ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΜΠΑΙΝΕΙ?ΤΟ ZTE ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΑ ΟΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΚΗΝΗΤΑ ΓΙΑ ΤΟ PC?Κ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΒΡΩ?

 

επισημη 2.2 δεν εχει βγει.υπαρχουν custom roms 2.2 και μπορεις να διαλεξεις απο εδω που τις εχει ολες:http://android.modaco.com/category/488/zte-blade-roms-rom-customisation/.Για drivers κατεβασε το αρχειο που σου ανεβασα απο εδω: http://www.fileserve.com/file/nUZvjAP:)

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω :)

 

εχει κανεις καποιο προβλημα με την εφαρμογη του ebay?ειμαι με rls4b και δεν μπορω να την περασω...υπαρχει αλλος τροπος?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

παιδια οι RLS4 LITE και PHAT δεν ξερω αλλα καιθ σε αλλους προκαλουν προβλημα.εγω την ειχα μια βδομαδα και κολλαγε το τηλεφωνο οταν ανοιγα γουιναπ.εκανα ενα ρεστορε την κανονικη απο τον καλτ και παλι ειμαι στον αφρο

 

:p:p:p:p:p:p:p

Εχει αναφερθει πανω απο 100 φορες το προγραμμα αυτο:p

 

ζηλεψες???????????????????

Edited by thief
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα - παρακαλώ να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μια βοήθεια έχω περάσει το cm7 (αλλά και στο Swedish_Spring_RLS4b) κάνω εγκατάσταση το vplayer (είναι το μόνο που μπορεί να κάνει stream με τον dreambox 800) και χτυπάει συνέχεια το πρόγραμμα και με πετάει έξω το ίδιο με κάνει και με το androstream pro έχει κανένας άλλος αυτό το πρόβλημα ?? στο fb11 με το ΄πεζε σχεδόν καλά (και εκεί με πετούσε έξω αλλά τουλάχιστον έπαιζε) στα 2 παραπάνω δεν ξεκινάει καν

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μια βοήθεια έχω περάσει το cm7 (αλλά και στο Swedish_Spring_RLS4b) κάνω εγκατάσταση το vplayer (είναι το μόνο που μπορεί να κάνει stream με τον dreambox 800) και χτυπάει συνέχεια το πρόγραμμα και με πετάει έξω το ίδιο με κάνει και με το androstream pro έχει κανένας άλλος αυτό το πρόβλημα ?? στο fb11 με το ΄πεζε σχεδόν καλά (και εκεί με πετούσε έξω αλλά τουλάχιστον έπαιζε) στα 2 παραπάνω δεν ξεκινάει καν

 

Μην απορεις.Η καθε ρομ εχει τα κουσουρια της.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...