Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας ειμαο σχετικα νεος με το android και εχω καποιες αποριες.λογικα θα γινεται να τρεχω πολλες εφαρμογες ταυτοχρονα αλλα πως; γιατι ενω ημουν στο YouTube προσπαθησα να βγω χωρις να το κλεισω και να ακουω μουσικη αλλα αδικα..καποια λυση;

επισης υπαρχει τροπος να κλειδωσω την οθονη χωρις να σβησει;

 

υ.γ. πως μπορω να δω αν ειναι 512mb ; μαλλον ειναι γιατι ειναι το orange San Francisco. Αλλα στο app2sd μου εμφανιζει συνολο μνημης 290mb.τα αλλα 222 που ειναι;

 

Ευχαριστω!,

Edited by leftko
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια πως μπορω να αλλαξω ηχο στο ξυπνητηρι; εχω περασει mp3 στην sd αλλα δεν με αφηνει να τα χρησιμοποιησω για το ξυπνητηρι.. καποια βοηθεια ;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως μπορω να αλλαξω ηχο στο ξυπνητηρι; εχω περασει mp3 στην sd αλλα δεν με αφηνει να τα χρησιμοποιησω για το ξυπνητηρι.. καποια βοηθεια ;

 

Καλημέρα κατεβάζεις το ringdroid από το market (free) και σου δίνει επιλογή τι θες να κάνεις το mp3, ήχο κλήσης, ξυπνητήρι ή ήχο ειδοποίησης.

Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζετε που μπορώ να βρω μία 2η μπαταρία? Θέλω για ειδικές περιπτώσεις (πχ camping), να έχω ένα backup.

 

Πουλάνε κάπου στην Αθήνα? Στο internet? Δεν με νοιάζει να είναι της ZTE ή καλύτερη/χειρότερη, αρκεί να κάνει.

 

 

Ευχαριστώ

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζετε που μπορώ να βρω μία 2η μπαταρία? Θέλω για ειδικές περιπτώσεις (πχ camping), να έχω ένα backup.

 

Πουλάνε κάπου στην Αθήνα? Στο internet? Δεν με νοιάζει να είναι της ZTE ή καλύτερη/χειρότερη, αρκεί να κάνει.

 

 

Ευχαριστώ

ebay και σιγουρα θα βρεις αρκετες :)

zte blade 512Mb http://techblog.gr/mobile/zte-blade-512mb-ram-0593/

μουσική στο BT SuperBTmonotrial @ market

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως μπορω να αλλαξω ηχο στο ξυπνητηρι; εχω περασει mp3 στην sd αλλα δεν με αφηνει να τα χρησιμοποιησω για το ξυπνητηρι.. καποια βοηθεια ;

 

Στο root της sd δημιούργησε έναν φάκελο media , μέσα σάυτόν κάνεις ένα φάκελο audio , μέσα στο audio δημιουργείς 3 φακέλους , alarms , notifications , ringtones και βάζεις μέσα , αναλογα , τα mp3 σου. Μετά από αυτό θα τα βλέπεις στους ήχους συστήματος και θα μπορείς να τα επιλέγεις.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζετε που μπορώ να βρω μία 2η μπαταρία? Θέλω για ειδικές περιπτώσεις (πχ camping), να έχω ένα backup.

 

Πουλάνε κάπου στην Αθήνα? Στο internet? Δεν με νοιάζει να είναι της ZTE ή καλύτερη/χειρότερη, αρκεί να κάνει.

 

 

Ευχαριστώ

 

 

δοκιμασε σε καταστημα wind,αν δεν εχουν,μπορουν να σου παραγγειλουν.

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω από τα χριστούγεννα το λεπίδι και τελευταία μου φαίνεται ότι σκαλώνει κάπως το χέρι στην οθόνη. Το καθαριζα πάντα με πανακι για γυαλιά. Εχω κάτι υγρα μαντίλια για την οθόνη του pc. Κάνει να τα χρησιμοποιήσω και στο κινητό ή θα βλέπω μετά ροζ και πράσινες γραμμουλες;;; :-) :-) :-)

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

@STELSTEL

 

Στο ebay.co.uk ψαξε για zte blade battery ή orange san francisco battery και θα σου βγαλει..πουλανε ακομα και αυθεντικους φορτιστες.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζετε που μπορώ να βρω μία 2η μπαταρία? Θέλω για ειδικές περιπτώσεις (πχ camping), να έχω ένα backup.

 

Πουλάνε κάπου στην Αθήνα? Στο internet? Δεν με νοιάζει να είναι της ZTE ή καλύτερη/χειρότερη, αρκεί να κάνει.

 

 

Ευχαριστώ

 

Εγώ πήρα αυτήν από eBay

Ήρθε σε μια βδομάδα από Αγγλία.

Είναι 1300 mAh ενώ του τηλεφώνου είναι 1200mAh.

Κρατάει λίγο παραπάνω και φαίνεται αυθεντική σε αντίθεση με κάτι άσπρες φθηνότερες που είδα να πωλούνται.

Edited by aristarhos
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα αυτήν από eBay

Ήρθε σε μια βδομάδα από Αγγλία.

Είναι 1300 mAh ενώ του τηλεφώνου είναι 1200mAh.

Κρατάει λίγο παραπάνω και φαίνεται αυθεντική σε αντίθεση με κάτι άσπρες φθηνότερες που είδα να πωλούνται.

 

Καλή φαίνεται και φτήνια!

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να ρυθμίσω τα mms? δεν μπορω να διαγραψω ουτε να κάνω edit τα apn. κανω restore default τις ρυθμίσεις για τα mms και παλι τιποτα. δεν φευγει το mms με τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Φορτιστής κινέζικος με adapters για όλα τα κινητά (και microUSB) δεν φορτίζει.

 

Δεν εχω άλλη microUSB συσκευή να φορτίσω. Τα άλλα κινητά φορτίζουν μιά χαρουλα.

 

Το κινητό που "υποτίθεται" οτι υποστηρίζει ειναι το samsung σειρά D.

 

Καμιά ιδέα γιατί γίνεται αυτό;:(

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ένας φίλος πήρε το blade στα 119 ευρώ.Μήπως η wind ξεστοκάρει για να φέρει το skate?

 

Χθες πήγε ένας άλλος γνωστός μου να το αγοράσει και του είπαν ότι είχε γίνει λάθος και ότι πλέον κάνει 149 ευρώ.Πολύ ανικανότητα σε αυτή την εταιρία.Αν δεν είναι επαγγελματίες ας το κλείσουν το μαγαζάκι τους!:down:

Link to comment
Share on other sites

Χθες πήγε ένας άλλος γνωστός μου να το αγοράσει και του είπαν ότι είχε γίνει λάθος και ότι πλέον κάνει 149 ευρώ.Πολύ ανικανότητα σε αυτή την εταιρία.Αν δεν είναι επαγγελματίες ας το κλείσουν το μαγαζάκι τους!:down:

 

Ένας φίλος μου είχε ρωτήσει σε ένα κατάστημα όταν η τιμή ήταν 119, και του είπαν ότι έχει 159. Χθες πήγε σε ένα άλλο κατάστημα να ρωτήσει πόσο έχει και του είπαν 149. Στα 119 ήταν προσφορά, του είπαν, για 3 μέρες και ότι μάλλον δεν θα είχαν ενημερωθεί στο κατάστημα που είχε πάει πρώτα!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στα 119 ήταν προσφορά, του είπαν, για 3 μέρες και ότι μάλλον δεν θα είχαν ενημερωθεί στο κατάστημα που είχε πάει πρώτα!

 

Ακριβώς αυτό. Η προσφορά ίσχυσε για λίγες ημέρες για τρεις συσκευές (ανάμεσά τους και το Blade) και δεν ισχύει πια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο root της sd δημιούργησε έναν φάκελο media , μέσα σάυτόν κάνεις ένα φάκελο audio , μέσα στο audio δημιουργείς 3 φακέλους , alarms , notifications , ringtones και βάζεις μέσα , αναλογα , τα mp3 σου. Μετά από αυτό θα τα βλέπεις στους ήχους συστήματος και θα μπορείς να τα επιλέγεις.

Για την μουσική με Mp3, που δημιουργούμε το φάκελο, και με τι όνομα?

 

 

Thanks :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για την μουσική με Mp3, που δημιουργούμε το φάκελο, και με τι όνομα?

 

Όπου θες, δεν υπάρχει περιορισμός.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από τις εφαρμογές του μάρκετ για εξοικονόμιση μπαταρίας αξίζει κανένα;Έβαλα την ss5 και η μπαταρία με ήπια χρήση πέφτει τρελά.Το battery saviour που δοκίμασα δε κάνει τίποτα ιδιαίτερο..
Link to comment
Share on other sites

thought so..κανά γιατροσόφι απο δω κ από κει να γλετώνουμε ότι μπορούμε;έχω κλειστά δεδομένα, 3g wifi κτλ..δεν έχει τίποτα άλλο υποθέτω..
Link to comment
Share on other sites

thought so..κανά γιατροσόφι απο δω κ από κει να γλετώνουμε ότι μπορούμε;έχω κλειστά δεδομένα, 3g wifi κτλ..δεν έχει τίποτα άλλο υποθέτω..

 

Αν έχεις διαβάσει το "Οδηγίες για καλύτερη διαχείριση μπαταρίας" από την πρώτη σελίδα αυτού του thread, δεν μπορείς να κάνεις τίποτε άλλο. Εγώ προσωπικά Θα σου έλεγα να περάσεις την cm7 (την τελευταία nightly), έχει πολύ καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας από την SS5.

Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνωμη, ισως εχει ξαναερωτηθει αλλα εχω gen1 blade, μπορω να βαλω την CM 7.0.3 ?

 

http://android.modaco.com/content/zte-blade-roms-rom-customisation/338058/gen1-gen2-rom-cm-7-0-2stable-nxx-tpt-image-for-easy-install/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...