Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει βελτιωθεί, αλλά υπάρχουν ακόμη κάποια battery drains. Συμβαίνουν πιο σπάνια όμως και χωρίς αυτά η διάρκεια ζωής είναι εξαιρετική, καλύτερη από οποιαδήποτε 2.2.

Θα έλεγα να την ξαναδοκιμάσεις, οι εκδόσεις από 57-66 είχαν ένα τρομερό batt drain issue που διορθώθηκε.

 

Πόσο διαρκεί με ήπια χρήση? Χωρίς πολύ ίντερνετ και παιχνίδια? Με τρώει ο κ*(^ μου ξανά! Ενώ σε γενικές γραμμές είμαι υπερ-ευχαριστημένος με την ssrl5

ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

2 μέρες με βγάζει άνετα με ελαφρύ wi-fi και gaming. Αυτά αν δεν συμβεί κανα περίεργο batt drain ofc. Καλή η SS αλλά μόνο για όσους συμβιβάζονται χωρίς τα features της CM :p
Link to comment
Share on other sites

Full wipe έχω κάνει και μάλιστα πριν μια ώρα δοκίμασα εκ νέου !! Εβαλα πάλι την επισημη 2.2 ROM WIND αλλά και πάλι δεν ανατποκρίνετε η οθονη του κινητού! Αν το δώσω στο SERVICE της WIND θα διαπιστώσουν ότι το έχω πειράξει και θα το βγάλουν εκτός εγγύησης?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα απο μυτιληνη

θα ηθελα να κανω δυο ερωτησεις και επειδη ειμαι αρχαριος μην το γελασετε ......

 

αγορασα το κινητο zte blade κατεβασα κανα δυο προγραματα πλοηγησης για το gps αλλα δεν μου βρισκει δορυφορους τι πρεπει να κανω ??? χρειαζετε να ανοιξω και το 3g ? μπορειτε να μου πειτε τα σταδεια ρυθμησης του gps στην συσκευη ???

 

και ενα δευτερο ερωτημα !!!! αξιζει να παω να κανω την αναβαθμηση σε καταστημα wind σε 2,2 η να το αφησω 2,1

 

σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

γει σας,

εχς το blade αγορασμενο απο αγγλια μηπως μπορειτε να μου πειτε που μπορω να βρω φορτιστη και ποσο κανει?επισης τι χαρακτηριστικα πρεπει να εχει?μηπως αξιζει καλυτερα να τον αγορασω μεσω ιντερνετ.

επισης θα ηθελα να μου πειτε αν ξερετε πως να περασω ελληνικο μενου στο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

γει σας,

εχς το blade αγορασμενο απο αγγλια μηπως μπορειτε να μου πειτε που μπορω να βρω φορτιστη και ποσο κανει?επισης τι χαρακτηριστικα πρεπει να εχει?μηπως αξιζει καλυτερα να τον αγορασω μεσω ιντερνετ.

επισης θα ηθελα να μου πειτε αν ξερετε πως να περασω ελληνικο μενου στο κινητο.

 

Ενα καλο φορτιστη usb. Το ελληνικο μενου παει μαζι με τη ROM και οι τρεις γνωστες ROM (cm7 ss5 wind) εχουν και ελληνικο μενου

Samsung Galaxy SIII Dualboot

android-x86-4.4.2

Samsung GT-N8010

Link to comment
Share on other sites

γει σας,

...

επισης θα ηθελα να μου πειτε αν ξερετε πως να περασω ελληνικο μενου στο κινητο....

 

αν δεν είναι είδη σαν επιλογή τα ελληνικά στις ρυθμίσεις του κινητού, τότε MoreLocale 2 από το market

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν συμβαίνει και σε άλλους, ή άν είναι φυσιολογικό πάντως το πρόβλημά μου με το λεπίδι είναι ότι αρχίζει να μετατρέπεται σε... ηφαίστειο.!.! Στο 20λεπτο που θα το χρησιμοποιησω, βγάζει καπνούς... Ειδικά δε, άμα έχω ανοιχτο WiFi και παίζω κ όλας, γίνετε το έλα να δείς. Ακόμα και όταν το φορτίζω ζεματάει. Έχω κατεβάσει το Android Assistant και αυτήν την στιγμή που γράφω, το έχω να φορτίζει, ούτε wifi ούτε τίποτα, απλό φόρτισμα. Ανοίγω το assistant και στο battery info μ λέει οτι η θερμοκρασία είναι 43 βαθμοί κελσίου...

Πεθαμένος: Ένας φιλόσοφος, κάποτε μου είπε το εξής "Σκέφτομαι, άρα υπάρχω"

Άγγελος: Φίλε, δεν υπάρχεις... αλλά μην το σκέφτεσαι!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν συμβαίνει και σε άλλους, ή άν είναι φυσιολογικό πάντως το πρόβλημά μου με το λεπίδι είναι ότι αρχίζει να μετατρέπεται σε... ηφαίστειο.!.! Στο 20λεπτο που θα το χρησιμοποιησω, βγάζει καπνούς... Ειδικά δε, άμα έχω ανοιχτο WiFi και παίζω κ όλας, γίνετε το έλα να δείς. Ακόμα και όταν το φορτίζω ζεματάει. Έχω κατεβάσει το Android Assistant και αυτήν την στιγμή που γράφω, το έχω να φορτίζει, ούτε wifi ούτε τίποτα, απλό φόρτισμα. Ανοίγω το assistant και στο battery info μ λέει οτι η θερμοκρασία είναι 43 βαθμοί κελσίου...

 

43 βαθμούς δεν είναι και τόσο πολύ. Αλλά δεν θα εμπιστευόμουν τους sensors, γιατί μπορεί να δεις να γράφουν μέχρι και 76 βαθμούς, που είναι φυσικά ψέμα. Ότι ζεσταίνεται λίγο όταν το φορτίζεις είναι φυσιολογικό, αλλά όπως τα περιγράφεις είναι λες και δεν μπορείς να το πιάσεις από την πολή θερμότητα. Οπότε δεν αποκλείεται να έχεις ελαττωματική συσκευή. Δεν μας λες αν είναι καινούργιο ή παλιό, και αν σου το έκανε από την αρχή ή όχι. Αν ήταν πάντα έτσι και δεν έχεις δει διαφορά στην ζωή της μπαταρίας, τότε μάλλον είναι φυσιολογική θερμοκρασία. Αλλιώς, μάλλον πας για επισκευή.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν συμβαίνει και σε άλλους, ή άν είναι φυσιολογικό πάντως το πρόβλημά μου με το λεπίδι είναι ότι αρχίζει να μετατρέπεται σε... ηφαίστειο.!.! Στο 20λεπτο που θα το χρησιμοποιησω, βγάζει καπνούς... Ειδικά δε, άμα έχω ανοιχτο WiFi και παίζω κ όλας, γίνετε το έλα να δείς. Ακόμα και όταν το φορτίζω ζεματάει. Έχω κατεβάσει το Android Assistant και αυτήν την στιγμή που γράφω, το έχω να φορτίζει, ούτε wifi ούτε τίποτα, απλό φόρτισμα. Ανοίγω το assistant και στο battery info μ λέει οτι η θερμοκρασία είναι 43 βαθμοί κελσίου...

Μην τρελένεσαι, το να ζεσταίνεται το κινητό όταν φορτίζει ή όταν παίζεις παιχνίδια ή όταν χρησιμοποιείς κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης, συμβαίνει σε όλους.

 

Edit: Με πρόλαβε ο "Δάσκαλος":bow:

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες,φλασαρω μεσο skype κινητο φιλου. . ! ακουστε τι συμβαινει, ειναι περασμενη η ss4 και πηγαμε να φλασαρουμε την ss5. εβγαζε σφαλμα στο cwm γιατι ειχε την εκδοση 2.5.1.8 (gen 2 πρεπει να ειναι. vol up + power κολλαει στο android), γιαυτο κατεβασα το ρομ μανατζερ απο το μαρκετ και πατησα flash cwm και επελεξα το τελευταιο που ελεγε zte blade. τωρα δε μπαινει σε cwm. . τι κανω τωρα αλανια???
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες,φλασαρω μεσο skype κινητο φιλου. . ! ακουστε τι συμβαινει, ειναι περασμενη η ss4 και πηγαμε να φλασαρουμε την ss5. εβγαζε σφαλμα στο cwm γιατι ειχε την εκδοση 2.5.1.8 (gen 2 πρεπει να ειναι. vol up + power κολλαει στο android), γιαυτο κατεβασα το ρομ μανατζερ απο το μαρκετ και πατησα flash cwm και επελεξα το τελευταιο που ελεγε zte blade. τωρα δε μπαινει σε cwm. . τι κανω τωρα αλανια???

Με το τηλέφωνο συνδεδεμένο στο internet μπες στο Rom manager, πήγαινε εκεί που λέει "All clockworkmod recoveries" και επέλεξε την 3.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

Με το τηλέφωνο συνδεδεμένο στο internet μπες στο Rom manager, πήγαινε εκεί που λέει "All clockworkmod recoveries" και επέλεξε την 3.0.1.4

 

ευχαριστω φιλε!

κατι αλλο που παρατηρησα ειναι οτι η ο χρυσοστομος λεει διπλα απο το λινκ της ss5 οτι ειναι 120 mb ενω το αρχειο ειναι 81.. γιατι??

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε!

κατι αλλο που παρατηρησα ειναι οτι η ο χρυσοστομος λεει διπλα απο το λινκ της ss5 οτι ειναι 120 mb ενω το αρχειο ειναι 81.. γιατι??

81MB συμπιεσμένο. Όταν το φλασάρεις στο κινητό πιάνει 120MB.

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις την CyanogenMod? τι λειπει και τι bugs εχει η CyanogenMod σε σχεση με την SS5? αξιζει η αλλαζη απο την ss στην cm, με βαση την σταθεροτητα και την πληροτητα ή ειναι νωρις ακομα?

γραφω και εδω γιατι στο thread της cm ειναι ολοι Off..

Link to comment
Share on other sites

...Καλημέρα... Παιδιά άν μπορεί κάποιος να δώσει λύση.Πέρασα εχθές την CM 7.03 για να τη δοκιμάσω, αλλά αντιμετωπίζω το πρόβλημα σε κάθε επανεκκίνηση να χάνει τον launcher..και τις εφαρμογές που τρέχουν στην μπάρα..Δοκίμασα και τη nightly..και πάλι τα ίδια..Υπάρχει λύση, ή είναι bug?..
www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

παιδιά για να μην τρώω την ακτινοβολία στο φουλ αποφάσισα να επικοινωνώ με handsfree. Το πρόβλημα όμως είναι ότι όταν καλώ με τo handsfree, ενώ ακούω μια χαρά τον συνομιλητή μου, δε με ακούει αυτός. Εκτός από τα δικα του ακουστικα, δοκίμασα και κάτι άλλα που εχω από ενα νοκια ν79. Τo πρόβλημα παρέμεινε όμως. Φαίνεται σαν να μη λειτουργεί τo μικρόφωνο... Κάνω κάτι λάθος; υπάρχει μήπως κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω; εχω τη στοκ 2.2 της γουιντ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, θα ήθελα την βοήθειά σας, πάνω σε 3 θεματάκια γιατι το χα ψιλοπαρατήσει και τα περισσότερα τα χω ξέχάσει. Έχω gen 1 με SSrls4b.

1.Πως βάζω την 5 θέλει wipe?

2. Κάνα link με οδηγίες για repartition? Θέλω λίγο χώρο ακόμα χωρίς να δημιουργούνται προβλήματα.

3ο. και σπ@σ@ρχιδικο όταν μπαίνω με την εφαρμογή Internet στο YouTube και παω ν'ανοίξω ένα βίντεο μου λέει δεν είναι δυνατή η αναπαραγωγή. Με την εφαρμογή Youtube παίζουν κανονικά όπως και με την stock rom έπαιζαν. Έκανα εκκαθάριση δεδομένων, επαναφορα προεπιλογών κτλ αλλά τίποτα. Καμιά ιδέα?

Τα φώτα σας φίλοι μου. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, θα ήθελα την βοήθειά σας, πάνω σε 3 θεματάκια γιατι το χα ψιλοπαρατήσει και τα περισσότερα τα χω ξέχάσει. Έχω gen 1 με SSrls4b.

1.Πως βάζω την 5 θέλει wipe?

2. Κάνα link με οδηγίες για repartition? Θέλω λίγο χώρο ακόμα χωρίς να δημιουργούνται προβλήματα.

3ο. και σπ@σ@ρχιδικο όταν μπαίνω με την εφαρμογή Internet στο YouTube και παω ν'ανοίξω ένα βίντεο μου λέει δεν είναι δυνατή η αναπαραγωγή. Με την εφαρμογή Youtube παίζουν κανονικά όπως και με την stock rom έπαιζαν. Έκανα εκκαθάριση δεδομένων, επαναφορα προεπιλογών κτλ αλλά τίποτα. Καμιά ιδέα?

Τα φώτα σας φίλοι μου. Ευχαριστώ

1. OXI

2. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305844

3. Δεν γινόταν ούτε στην stock ούτε σε άλλη rom, ούτε πρόκειται να παίζει flash περιεχόμενο σ'αυτό το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

1. OXI

2. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305844

3. Δεν γινόταν ούτε στην stock ούτε σε άλλη rom, ούτε πρόκειται να παίζει flash περιεχόμενο σ'αυτό το κινητό.

 

Πάντως τα Video του Youtube παίζουν κανονικά στον Browser του κινητού με CM7.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...